Şimdi Ara

Sony Ericsson, 2009 yılı 3. çeyrek finansal raporunu açıkladı; 164 milyon € zarar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Cep telefonu sektörünün önemli isimlerinden Sony Ericsson, 2009 yılı 3. çeyrek finansal raporunu internette yayınladı.

Bilindiği üzere 2008 yılında ortaya çıkan küresel ekonomik kriz, cep telefonu sektöründe daralmaya neden olmuş ve satışlarda dramatik şekilde düşüş yaşanmıştı. En fazla etkilenen üreticiler arasında Motorola'nın yanısıra Sony Ericsson da bulunuyordu. Yeni yapılan açıklamalara göre 3. çeyrekte dünya çapında 14.1 milyon adet cep telefonu satıldı. Bu da 2. çeyreğe göre satışlarda 300.000 adetlik artış olduğunu gösteriyor. Ancak satışların geçtiğimiz yıl aynı dönemde 25.7 milyon olduğunu hatırlatalım. Pazar payının %5 olarak tahminleyen firma, 164 milyon euro zarar açıkladı. 2. çeyrekte ise zarar 213 milyon euro civarındaydı. Her ne kadar Sony Ericsson'un finansal tabloları parlak görünmese de cep telefonu sektöründeki iyileşmelerin ümit verici olduğu söylenebilir. Firmanın Satio, Aino, Yari, Xperia X2 ve Xperia X3 ''Rachael'' modellerini merakla bekliyoruz.

• yazık ya simit alacak paraları kalmamış adamların
  • Sürekli zarar yapıyorlar...Nerde o eski SE
  • E zamanında batmıştı zaten. Başına S'yi almışki bu saatten sonra hiç batmaz :)
  • İlk çeyrektede 250 milyon € zarar etmişlerdi.

9 ayda 630 milyon € zarar ne demek ya?
  • bu kafayla giderlerse daha çok zarar ederler
  • tek düsündügüm SE nin iflas etmesi durumunda hayata SE dısı telefonlarla devam etmekten baska caremin olmamasi
  • bu zarar hedeflenen satıştan yapılan az stışın aradaki farkı, yani kardan zarar gibi birşey, 3 ayda 164 milyon gerçekden zarar etse ayakta hiç bir firma kalamaz
  • sonyericsson a gerçekten yazık oluyor..kendi ayaklarına sıkıyorlar.müşteri hizmetleri berbat,sürekli yanlış bilgi vermeler vs vs..
  • milletin ahını aldılar tabi her güncellemede telefon bi o kadar değer kaybediyor yok zoom oluyormuş yok sesi düşürülüyormuş destek yok servisler ilgilenmiyo insan hak ettiğini bulurmuş se hakkıda bu sanırım İFLAS ilk telefondan bu zamandaki güncel telefona kadar içerik aynı hiç bir değişim yok yenile kasayı dağıt piyasaya G705 gps wifi mevcut ama ekranı küçük hiç bir işe yaramıyor kasa 10 lira etmez nerede kaldı o w850 w810 P1 ler peh peh peh
  • Nokia 3. çeyrekte 559 milyon Euro zarar etti.

Sony Ericsson diyorum.
  • sony erıcsson telefonların sar degerlerı çok yuksek avrupada cok talıbı yok tabi
  • Gidişat Siemens gibi olmaya başladı.Ama kaderi benzemez inşallah.Biliyosunuz Siemens telefon bölümünü benq-ya sattı.
  • SE giderse bi tek Iphone alirim yerine
  • Bu yolun sonu ayrılma olacaktır

Sony Ericsson, 2009 yılı 3. çeyrek finansal raporunu açıkladı; 164 milyon € zarar
  • ayrılsada sony kendine gelse
  • Daha getirmesinler Türkiye'ye yeni modelleri , Tr'deki SE'cilerin ahı kalıyor sonra böyle oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: rokobatu

Daha getirmesinler Türkiye'ye yeni modelleri , Tr'deki SE'cilerin ahı kalıyor sonra böyle oluyor

ehehü valla haklısınız

Bu arada Sony Ericsson yıkılmaz kolay kolay arkadaşın dediği gibi kardan zarar etmişlerdir yoksa değil kralı olsun iflas eder
  • 164m zararı azaltmışlar görünen o yanlız nokia 560m zarar ediyor kimse batıyor yıkılıyor demiyor se 164m.cuk zarar etti diye denilen laflara bakın :) ben bu fanatik nokiacıların ve se karsıtlarının yorumlarına bitiyorum vallahi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: m35

164m zararı azaltmışlar görünen o yanlız nokia 560m zarar ediyor kimse batıyor yıkılıyor demiyor se 164m.cuk zarar etti diye denilen laflara bakın :) ben bu fanatik nokiacıların ve se karsıtlarının yorumlarına bitiyorum vallahi...

Öyle mi yav nokia o kadar zarar etmiş mi durumu vahim vala o zaman.

Ama ben sonyericsson a sadece teesüf edebiliyorum artık.1 sene öncesine kadar hayatıma başka marka girmez diyordum ama ülkeme ve insanlara yaptıkları bu saygısızlık dayanılacak düzeyde değil artıkKendilerini toparlayana kadar yolları açık olsun...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.