Şimdi Ara

Snow Leopard mı daha hızlı yoksa Windows 7 mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
280
Cevap
0
Favori
19.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2009 yılında kullanıcıya sunulan iki işletim sistemi, Windows 7 ve Mac OS X Snow Leopard. Peki ya hangisi daha hızlı? XP'den sonra kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen Windows 7 mi yoksa Apple'ın dünyanın en iyi işletim sistemi dediği Snow Leopard mı ? Dünyanın önde gelen teknoloji sitesi CNET'in yaptığı karşılaştırma bu sorunun cevabını ortaya koyuyor.

Yapılan testte, Mac OS X hiçbir PC'de çalışmadığından kullanılacak bilgisayar olarak 2007 yılında “Windows Vista” nın en hızlı çalıştığı bilgisayar olan Macbook Pro'nun 2.53GHz'lik yeni modeli tercih edilmiş. Yapılan testlerin sonuçları ise temel eğlence uygulamalarında Snow Leopard'ın Windows 7'den daha hızlı ve verimli olduğunu gösteriyor. İşte CNET'in yaptığı değerlendirme sonuçları;

-Çoklu eğlence uygulamalarında Snow Leopard Windows 7'den %38.5 daha hızlı.

-Snow Leopard 36.4 saniyede açılıp 6.6 saniyede kapanırken, Windows 7'de bu süreler sırasıyla 42.7 ve 12.63 saniye.

-iTunes üzerinden yapılan ses kodlamasında Snow Leopard Windows 7'den daha hızlı. Aynı anda iTunes'da ses kodlaması ve Quicktime'da bir videoyu iPod formatına çevirme işlemini Snow Leopard 444.3 saniyede tamamlarken Windows 723 saniyede tamamlayabiliyor. Genel olarak bakıldığında Apple'ın kendi programları kendi işletim sisteminde daha iyi çalışıyor denilebilir. Apple'ın da önümüzdeki zamanlarda reklamlarında bu uyumluluğa daha dikkat çekmesi bekleniyor.

-Aynı şartlar altında yapılan batarya testinde (Yüksek çözünürlüklü bir videoyu tam ekran izlenilmesi) Snow Leopard'la Macbook Pro 111 dakika çalışırken, Windows 7'de bu süre 77 dakikaya düşüyor.

-Cinebench R10'dan Snow Leopard 5437 puan alırken, Windows 7 5777 puan alıyor. Call Of Duty 4'de ise Windows 7 Snow Leopard'ın 21.2 kare/saniye oranına karşılık 26.3 kare/saniye oranıyla cevap veriyor. Kısacası 3D performansında Windows 7 Snow Leopard'a üstünlük kuruyor.

Sonuçlara bakıldığında işletim sistemlerinin belli alanlarda birbirlerine üstünlük kurdukları anlaşılıyor. Eğer oyuncuysanız Windows 7 en iyi işletim sistemiyken, eğlence-internet sizin için daha önemliyse Snow Leopard daha başarılı. Yani dünyanın en iyi işletim sistemi nedir sorusunun cevabı göreceli.

• isterse %100 daha hızlı olsun..Windows 7 daha doğrusu Windows her zaman Halka daha yakındır ve öyle olucak...Dışarı çıkıp halka sorsanız Mac bilinmez bile.Her zaman Windows
  • Microsoft bu. Adamların sponsor olmadığı yer mi kaldı yahu?

@Mehmet.Fatih

Türkiye'de kim düzgün bilgisayardan anlıyor ki Mac-OS'dan anlasın?

Apple işletim sistemleri zaten Almanya,Fransa yani o civardaki ülkelerde çok fazla kullanılıyor diye biliyorum. Yani olay Türkiye tabanlı değil bir tek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IgorStravinsky -- 16 Ekim 2009; 21:09:33 >
  • ''Yani dünyanın en iyi işletim sistemi nedir sorusunun cevabı göreceli.''

Başka söze gerek yok.
  • Tabiki Snow Leopard fakat, tr de kullanilmasi oldukca zor ... Ozellikle normal kullanici iseniz..
  • @Tolga..

Benim bahsettiğim olay değişir tabi.Ben orada Sadelik ve Halka yatkınlığından bahsettim.Ama Mac tabiki daha üstün olabilir fakat Microsoft Halka daha yakındır
  • pardus 5ever
  • +Binlerce yazılım, her evde rahatça bulunması, rahatlığı vs = Windows No 1 :D
  • ben mac sahibi olmak istiyorum. oldukca iyi yorumlar okudum internette. oyun oynayan biri degilim.
    iphone sahibiyim, adamlardaki estetik cok hosuma gidiyor.

isletim sistemi olarak leopardın windowsdan daha iyi oldugunu dusunuyorum. yorumlara dayanarak... ama leopard kullanmış biri degilim.
  • iyi de itunes zaten apple yazılımı bu yazılımı test ürünü olarak kullanmak doğru mu sizce?. kullanılması gereken yazılımlar adobe yazılımları olmalı idi
  • Test zaten macbook pro da olmuş orda bile macosa kafa tutuyor windows7 macbook Pro fiyatına toplanan bı pcde leopard i 2katlayip3 le çarpar windows7

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet.Fatih

@Tolga..

Benim bahsettiğim olay değişir tabi.Ben orada Sadelik ve Halka yatkınlığından bahsettim.Ama Mac tabiki daha üstün olabilir fakat Microsoft Halka daha yakındır

Ne halki yahu? Sanat mi, siyaset mi bu?

Eger sadelikten bahsediyorsaniz Mac OS X, Windows'tan 10 kat daha sade.
  • Son 2 aydır snow leopard kullanıyorum. Windows 7'ninde retail olmayan copy'lerini son beta surumlerını kullandım. Gerçekten hissedlir bir fark yok ikiside gerçekten ok hızlı sistemi yormayan sistemler ama açıkçası snow leopard daha stabil geldi bana bilmiyorum belki snow leopard'ı daha uzun süre kullandığım içindir. Bence her iki sistemide test etmeniz gerek.
  • patronum amerikan 17 inch ekranlı 9600 gt li güzel bir mac getirdi

sonra tutuşturdu elime makinayı,buna windows kur
  • bana görede bende windows 7 kullanmama rağmen xp yada vista ultimate daha hızlıydı sanki masaüstü veya kopyala ma işlemleri gibi işlemlerde ama oyunda 3-5 fps bazen de 10 fps gibi değerlerle win 7 ve 3d görselliği var tabi ama oyun dışında windowsun önceki sürümleri bana göre daha iyiydi
  • mac işletim sistemlerini illada mac pc de kullanacaksınız diye bi kural yok, bi sürü emülator ile pc lere yükleniyor, aynı şey tam tersi içinde geçerli mac alıp windows yüklenebilio, 3 sene önce mac os x 9 kullanmafırsatım oldu ve güzel bi işletim sistemi,tabi ozaman windows 7 yokdu ve xp ve atarabası gibi vistaya alışkındım ve bana çok hızlı gelmişti, ancak bi kötülüğü varki mac os nin acayip derecede sınırlı bi sistem,özellikle oyun meraklısıysanız mac os size gore değil
  • ben daha iyisini yapana kadar en iyisi Windows 7 :DDDD:D:D
  • oyunlar mac tabanlı çıksa kullanmayız windows.elimiz mahkum
  • Tabiki hic bi taklit aslindan iyi olamaz ;) Windows Apple geriden takip ediyor. Apple elit kesimin (design, muhendislik, muzik uygulamalariyla ilgilenenlerin) tercihi. window ise oyun sirketlerini bagladigi ve yaygin oldugu için(yaygin olmasi apple'in isletim sistemini sadece kendi sistemleri için kullandırtmasından kaynaklı) bilgisayar dunyasina hukmediyor...
  • Adamlar apple'ın işletim sistemini , apple'ın bilgisayarında , apple'ın ürettiği programlarla test etmişler ve çok ilginçtir ki leopard daha hızlı çıkmış neden acaba

Microsoft un geniş kapsamlı desteği dışında hiçbiri linux kadar olamadı
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.