Ankara Hız Sınırı Yükseltilmek Zorunda Kalındı.
129 Cevap7134 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

10734 Mesaj
16 Ekim 2009; 10:32:22 

Eh olacağı buydu, Ankarada 50 olan hız sınırı mecburen 70 e yükseltildi. Gerçi 70 bile Ankaradaki sürücüler için az ama hiç olmassa 50 den iyidir. Bakalım kaç kişi uyacak yeni hız sınırına.

Haber şu şekilde;

''Ankara Valisi Kemal Önal, kentte 50 kilometrelik hız limitini "kimsenin takmadığını görünce" azami hız limitini 70 kilometreye çıkardıklarını açıkladı ve ekledi: "Kanunu aynen uygulamaya kalksak Ankara ayağa kalkar."

Vali Kemal Önal, Eskişehir ve Konya Yolu başta olmak üzere trafiğin yoğun olduğu çeşitli noktalara kurulan kameralı hız denetim sisteminin ön sonuçlarını açıklarken, son derece çarpıcı bilgiler de verdi.

İşte valinin ağzından hız limiti konusunda başkentteki ürkütücü tablo: "Meskûn mahalde hız limiti 50 kilometre. Elimizde çok gelişmiş sistem var. Hız sınırını 50 kilometre olarak ölçmeye ayarladık. Eskişehir Yolu'nda bir araç bile 50 kilometre ile gitmedi. Limiti 70'e çıkardık. Ama yine de fazla değişen bir şey olmadı. 80'e çıkarınca dakikada 22 aracın 80 ve üzerinde hızla gittiğini tespit ettik. Hız limiti konusu Trafik Kanunu'nda var. Ancak kanunu aynen uygulamaya kalksak Ankara ayağa kalkar. Biraz toleranslı davranmak lazım. Ama bu toleransın sınırı var, 70'i geçmeyeceğiz." ''http://www.ensonhaber.com/sondakika/Ic-Haber/234861/ankarada-50yi-takan-cikmadi.html

Haydi bakalım,göreceğiz...

Bunlar bu gidişle hız sınırını 90 a yükseltecekler herhalde...

Ankarada araç kullananlar hakikaten kural tanımıyor. Hele hız sınırı...

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

2261 Mesaj
16 Ekim 2009; 10:35:10 

90 a cekerlerse mıllet bu seferde nasılsa yıne yukseltırler dıye 100-110 la gıdecek bu ıpın ucu kopacak. Yasaklar esnetılmemelı bence.

Megane 1.5 dCI

418 Mesaj
16 Ekim 2009; 10:36:40 

çayyolunda oturuyorum işe gelip giderken e.yolunu kullanıyorum ..
50 sabitledim kendimi arkadaki adam bize çarpıyordu kurala uyacağım diye canımdan mı olacaktım ..
iyi olmuş 70 yeterlidir...

3697 Mesaj
16 Ekim 2009; 10:41:34 

Canım Türkiyem, gariplikler ülkesi . . .

İnşaat Teknisyeni - Yapı Ressamı
AutoCAD Çizimi Yapılır (Her Türlü Proje, Plan, Kesit vb.. Çizilir)
Not : Üniversiteli ve Meslek Yüksek Okullu Arkadaşlar AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
E-Mail : m.mucahidkarakus@gmail.com

10734 Mesaj
16 Ekim 2009; 10:43:37 

Yoook 70 de yetmez...

Burası Ankara...

Ankaralı sürücüye 70 de yetmez...

Asla yetmez.

Yetmeeeeez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2746 Mesaj
16 Ekim 2009; 10:43:44 

eskişehir yolunda hız sınırı 70 ideal aslında..

Sheer Driving Pleasure.

418 Mesaj
16 Ekim 2009; 10:44:11 

eskişehşir yolunu kullananlar bilir kameralı radarların olduğu bölgeye gelince millet kırmızı fener alayı gidi frenliyor ....
fotografları da mevcut

8809 Mesaj
16 Ekim 2009; 10:44:50 

Eskişehir yolunda kameralaraın olduğu yere gelince herkes hızını 50'ye düşürüyor, kameraları geçince basıyolar

3201 Mesaj
16 Ekim 2009; 10:49:13 

kuralları kural yapan insandır

bilinçli ve sorumluluk sahibi insandır

türkiye de trafik kurallarına uyulmadığı bir gercek

valinin acıklaması ise traji komik....

istanbuldada ayni durum hız sınırı belli ancak bilen bilir hacıosman maslak arası millet ucuyor ve 6 tane ışık var

yolda ama değişen hiçbir şey yok 90 km aşağı giden yok nerdeyse.

toplum yetersiz trafik konusunda malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NİTROUS666 -- 16 Ekim 2009; 10:49:49 >

Dünyanın en iyi eğitimini almış , motivasyonu en yüksek insanlarını işe alın ve işe yaramaz bir sistemin içine yerleştirin ; göreceksiniz ! Kazanan her seferinde sistem olacaktır...

418 Mesaj
16 Ekim 2009; 10:51:13 

quote:

Orijinalden alıntı: :::Banner:::

Eskişehir yolunda kameralaraın olduğu yere gelince herkes hızını 50'ye düşürüyor, kameraları geçince basıyolar

bende özellikle kamera gelmeden önce 50 ye düşüp sonrasında 90 la yoluma devam ediyorum...
kameraların olduğu noktayı lisede kılık kıyafet saç sakal kontrolü gibi ya gelden önce düzelt sonra eski haline dönüş

3108 Mesaj
16 Ekim 2009; 10:52:41 

şu kameralar nerede onunda bi yerini söyleyin sevabına

SAMSUNG GALAXY NOTE III

8809 Mesaj
16 Ekim 2009; 10:55:38 

quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

şu kameralar nerede onunda bi yerini söyleyin sevabına

Cepayı geçince 2-3 dk daha gidince yukarıda tabelalar var, altında bir sürü kamera var görüsün kesin.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Ekim 2009; 11:17:29 

50 ile giden kaldımıki sabah 70-80 ile samsun yolundan gidiyoruz yanımızdan vuuuu diye taş taşıyan tır geçiyor

2454 Mesaj
16 Ekim 2009; 11:20:01 

Yahu madem 50 hız sınırı koyacaktınız, neden kaç şeritli otoban gibi dümdüz yol yaptınız?

4654 Mesaj
16 Ekim 2009; 11:20:23 

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feanorringeril -- 16 Ekim 2009; 12:01:56 >

Do you remember the time when the air was clean and the sex dirty ?

3042 Mesaj
16 Ekim 2009; 11:34:48 

quote:

Orijinalden alıntı: set

Yoook 70 de yetmez...

Burası Ankara...

Asla yetmez.

ne bu ankara konusundaki takıntı? istanbul, izmir, kayseri, konya, adana, eskişehir, gaziantep, trabzon, kars hep 50 ile mi gidiyor, hayırdır? hayır, hız sınırlarını, kuralalrı tartışalım ama niye özellikle ankara? diğer başlıklardaki mesajlarınızı da gördüm de, onun için özellikle bu başlıktaki ankara takıntınızı, haberin konusu olan ankara valisinin açıklamasına endeksleyemedim ondan soruyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aya -- 16 Ekim 2009; 11:36:51 >

Yiğit harpte, dost dertte, olgun adam hiddette belli olur...

10734 Mesaj
16 Ekim 2009; 11:39:53 

quote:

Orijinalden alıntı: feanorringeril

şehiriçinde mi 70 km anlayamadım?

eğer öyleyse çok yanlış bir karar.

Dimi, insan inanamıyor... Şehir içinde 70... E ne yaparsın, orada herkes hız yapıyor, adamlar mecbur kalmışlar, 70 e razı olmuşlar. Bari 70 ile gidin razıyız diyorlar. Daha başka ne desinler. Dedimya, 70 sınırını bile az bulanlar çıkar o yolda...

ne bu ankara konusundaki takıntı? istanbul, izmir, kayseri, konya, adana, eskişehir, gaziantep, trabzon, kars hep 50 ile mi gidiyor, hayırdır? hayır, hız sınırlarını, kuralalrı tartışalım ama niye özellikle ankara? diğer başlıklardaki mesajlarınızı da gördüm de, onun için özellikle bu başlıktaki ankara takıntınızı, haberin konusu olan ankara valisinin açıklamasına endeksleyemedim ondan soruyorum...

Valla hocam,sen bi Ankarada Eskişehir yolunda araç kullan, çok iyi anlarsın beni...

Mübarekler ralli yapıyorlar orada...

Vızır vızır...

6468 Mesaj
16 Ekim 2009; 11:43:57 

quote:

Yoook 70 de yetmez...

Burası Ankara...

Asla yetmez.

hocam allah aşkına ben bu sınır işi çıktığından beri 55 i geçmeden gidiyorum. 4-5 şerit, etrafında yerleşim yeri olmayan dümdüz yollarda nasıl komik bir görüntü oluyor farkında değil misin? bu konularda hep yazdım 70 olsun ozaman mantıklı bir sınır olur diye, nitekim aklın yolu bir. dediğin bir noktada haklısın bizim canavarlara 70 de yetmez, mutlaka hayvan gibi basa basa gidecek olanlarda çıkar fakat 50 nin komikliğinide görebilmek lazım.
yolun durumuna, çevreyle ilişkisine vs. bağlı olarak mantıklı sınırlar koymak bu kadar mı zor anlamıyorum. illa dürtüklemek mi gerekiyor bu yöneticileri.

buarada %10 dahil mi acaba 70 e yoksa 71 den itibaren başlıyorlar mı yazmaya

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

10734 Mesaj
16 Ekim 2009; 11:49:05 

quote:

Orijinalden alıntı: suicide

hocam allah aşkına ben bu sınır işi çıktığından beri 55 i geçmeden gidiyorum. 4-5 şerit, etrafında yerleşim yeri olmayan dümdüz yollarda nasıl komik bir görüntü oluyor farkında değil misin? bu konularda hep yazdım 70 olsun ozaman mantıklı bir sınır olur diye, nitekim aklın yolu bir. dediğin bir noktada haklısın bizim canavarlara 70 de yetmez, mutlaka hayvan gibi basa basa gidecek olanlarda çıkar fakat 50 nin komikliğinide görebilmek lazım.
yolun durumuna, çevreyle ilişkisine vs. bağlı olarak mantıklı sınırlar koymak bu kadar mı zor anlamıyorum. illa dürtüklemek mi gerekiyor bu yöneticileri.

buarada %10 dahil mi acaba 70 e yoksa 71 den itibaren başlıyorlar mı yazmaya

Valla bilmiyorum ama herhalde yüzde 10 olayı vardır. O yolda çok kaza oldu, sabıkasız bir yol olsa tamam diyeceğim.

Millet ibreyi dayıyor o yolda nedense...

Hayır yani yolun sağı soluda açık, yaya falanda giriyor o yola...

Çok tehlikeli...

Tamam yol kaymak gibi ama ne zaman yaya çıkar bilemiyorsunuz.

Ben çok gördüm yayaya çarpan, kaza yapan araçları...

hele bi tanesi gözümün önünden gitmez, kadıncağız bembeyaz olmuştu, hepimiz durduk, ambulans çağırdık, etraf kan içinde kalmıştı. Vuran arabanın ön camı patlamıştı. O kadın yaşadıysa mucize olmuştur.

8654 Mesaj
16 Ekim 2009; 11:49:59 

BU KONUYA ANKARA DIŞINDA OTURANLAR MANTIKLI YORUM YAPSIN BİR ZAHMET!

Eskişehir, Konya yolu nasıl bir yol biliyor musunuz?

İzmir'de sahil yolunda 70 yeşil dalga var. Yol, virajdan yaya geçidinden kırmızı ışıktan geçilmiyor bile. O yola 70 hız sınırı koyuyorsan eskişehir yoluna 50 KO-YA-MAZ-SIN!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DXM06 -- 16 Ekim 2009; 11:55:55 >

308 GP Yarışı, 91 Zafer, 155 Podyum, 68 PP, 77 EHT, 7 Şampiyonluk, Tek Kral Michael Schumacher

Novitec Bravo 1.4 T-Jet 170PS Sport

1237 Mesaj
16 Ekim 2009; 11:52:38 

50 sacma ama kendileri uymadigindan vatandasin ne derdi oldugunu ancak boyle anlamislar

50 nin dusuk oldugunu anlamak icin illa boyle olcum yapip kimsenin takmadigini mi anlamak lazim

bu isi bastan adam gibi yapin koydugunuz kurala da millet uysun,simdi 50 yi takmadik bi sey olmadi o zaman 70 i de takmayalim diyene ne yuzle yanit verecekler

3940 Mesaj
16 Ekim 2009; 11:58:21 

Eskişehir yolunda 50, hatta İstanbul yolunda da 50, bonus olarak Konya yoluda 50, şakaydı bunlar şaka. Aferdersiniz ama Eskişehir yolunda hızlı giden 5 zibidi içinde tüm trafiği kilitlemenin anlamı yok.Akıcı trafik için o yollarda 80 şart.Yaya derseniz alt geçit üst geçit diye birşey var değil mi.

6468 Mesaj
16 Ekim 2009; 12:04:23 

@set
yaya konusunda haklısın, fakat özellikle konya yolunu çok iyi bilen biri olarak şunu söyleyebilirim ki o yollarda aklı başında bir yayanın yolun ortasından karşıdan karşıya geçmesi zaten ölmek istemesi demek.
tek tarafı 4 şerit yani 3.15*4=12.60mt çift yönlü olarak düşününde 25mt anayol geçmek demek. şahsen ben çevik bir insanım(özellikle bir bayana vs. göre) fakat ben o yolda karşıdan karşıya geçmeye cesaret edemem.

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

10734 Mesaj
16 Ekim 2009; 12:04:45 

.

quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Eskişehir yolunda 50, hatta İstanbul yolunda da 50, bonus olarak Konya yoluda 50, şakaydı bunlar şaka. Aferdersiniz ama Eskişehir yolunda hızlı giden 5 zibidi içinde tüm trafiği kilitlemenin anlamı yok.Akıcı trafik için o yollarda 80 şart.Yaya derseniz alt geçit üst geçit diye birşey var değil mi.

E iyide o yolda üst geçit aralıklarıda zaten fazla, yayanın karşıya geçmek için dünya kadar yol yürümesi gerekiyor. Yani neresine baksan sakat iş...

Dikkatli olmak lazım.

Yayaya Allah göstermesin vurunca neden geçiti kullanmadın diyemessin. Allah göstermesin birde sakat kalır veya ölürse bittiğinin resmidir.

Benim merak ettiğim şu, daha önce o yolda hızdan dolayı ceza yiyenlere ne olacak, boşamı ceza yediler onlar? Yazık olur öyle ise...

quote:

@set
yaya konusunda haklısın, fakat özellikle konya yolunu çok iyi bilen biri olarak şunu söyleyebilirim ki o yollarda aklı başında bir yayanın yolun ortasından karşıdan karşıya geçmesi zaten ölmek istemesi demek.
tek tarafı 4 şerit yani 3.15*4=12.60mt çift yönlü olarak düşününde 25mt anayol geçmek demek. şahsen ben çevik bir insanım(özellikle bir bayana vs. göre) fakat ben o yolda karşıdan karşıya geçmeye cesaret edemem.

Aynen, bende cesaret edemem. O yoldan Atletizm dünya şampiyonu geçmeye kalksa çarpılır...

7976 Mesaj
16 Ekim 2009; 12:06:58 

bence max 80 normal çünki şuan birçok araba 80 km civarında stabil kontrol edilebiliyor o yolda da aşağısı abes olur

o yolda zaten zengin elemanların çocukları yarış yapıyor onu engelleseler yeter

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

10734 Mesaj
16 Ekim 2009; 12:09:33 

Bak buraya yazıyorum, hız sınırı artırıldı ama yinede çoğu sürücü radara yakalanacak o yolda...

Göreceksiniz...

6468 Mesaj
16 Ekim 2009; 12:12:29 

quote:

Bak buraya yazıyorum, hız sınırı artırıldı ama yinede çoğu sürücü radara yakalanacak o yolda...

Göreceksiniz...

çok haklısın, hatta şöyle biraz daha özele indirgeyeyim tahminini bunun çoğunluğu minibüscüler ve eğer onlara ceza kesiliyorsa belediye şöförleri olacak. ben 55 le sürünürken adamlar yanımdan en az 100le geçiyorlardı koca koca araçlarla

Mustafa Kemal ATATÜRK

2602 Mesaj
16 Ekim 2009; 12:17:26 

Pazar günü Konya Yolu üzerinde 50km/h süratle gittim. Bir tane dolmuşla başa baş gittik. Onun haricinde belediye otobüsü de dahil tüm araçlar beni geçti.

1977 Renault 12 TL Kırmızı
İskenderun Deniz Alayı/Amasra SG Grup K 12.12.2012-17.05.2013

325 Mesaj
16 Ekim 2009; 12:17:30 

İstanbul yolunda 50 ile giderken arkamızda kamyon korna çalıyordu hızlansana diye.70 normal ama kaç kişi bu hızda gider orası meçhul.Ankara'da asıl sorun hız limitleri falan değil makas atıp insanların canını tehlikeye sokan sözüm ona insanlar.Asıl onalra bir çare arasınlar.

8654 Mesaj
16 Ekim 2009; 12:18:21 

quote:

@set

hocam biz burada sürücü olarak trafik kurallarına uymamız bekleniyor ama türkiye'de malesef yayalarında trafik kurallarına uymaları gerektiğinden haberi yok. konya yolu gibi bir yolda karşııdan karşıya yaya sadece alt veya üst geçitlerde geçebilir. bunun dışında yoldan geçmesi yasak. sen yayaya çarpsan bile asla suçlu olamazsın. ben 23 yaşıma kadar hep yayaydım. başkalarının arabasındayken yayaları pek takmazdım ama şu an şöför olarak türkiyedeki yayalarında en az şöförler kadar dengesiz olabileceğini bizzat algılayabiliyorum. allah hepimize sabır versin, korusun

308 GP Yarışı, 91 Zafer, 155 Podyum, 68 PP, 77 EHT, 7 Şampiyonluk, Tek Kral Michael Schumacher

Novitec Bravo 1.4 T-Jet 170PS Sport

6468 Mesaj
16 Ekim 2009; 12:25:24 

quote:

Orijinalden alıntı: DXM06
hocam biz burada sürücü olarak trafik kurallarına uymamız bekleniyor ama türkiye'de malesef yayalarında trafik kurallarına uymaları gerektiğinden haberi yok. konya yolu gibi bir yolda karşııdan karşıya yaya sadece alt veya üst geçitlerde geçebilir. bunun dışında yoldan geçmesi yasak. sen yayaya çarpsan bile asla suçlu olamazsın. ben 23 yaşıma kadar hep yayaydım. başkalarının arabasındayken yayaları pek takmazdım ama şu an şöför olarak türkiyedeki yayalarında en az şöförler kadar dengesiz olabileceğini bizzat algılayabiliyorum. allah hepimize sabır versin, korusun

neye çarparsan çarp yayaya çarpma demişler bence doğruda söylemişler. herhangi bir ceza almasamda şu genç yaşımda bir insanı öldürmenin ya da sakat bırakmanın vicdani rahatsızlığını taşıyamam açıkçası. bugüne kadar çarptığım canlı tek şey (zaten başka birşeyede çarpmadım) ş.arası yolda yolun kenarından aniden kalkan 15-20 kadar serçeden frenle kurtaramadığım bir tanesiydi ki ona bile üzülmüştüm o anda olabildiğince dikkat etmeye çalışıyorum, çünkü dediğin gibi kimin nerede ne yapacağı hiç belli değil. "hadi canım, okadarda olmaz" dediğin davranışları okadar sıradanmış gibi sergiliyor ki insanlar, dediğin gibi dengesizin bol olduğu trafikte başını belaya sokmadan ilerleyebilmek için herkesin hatasını tek başına telafi etmek zorunda kalıyorsun.

Mustafa Kemal ATATÜRK

7976 Mesaj
16 Ekim 2009; 12:25:37 

quote:

Göreceksiniz...

o bölgedekilerin zaten pek benzinmiş vergiymiş hız sınırıymış cezaymış pek ilgilenmezler (geneli)
onun için bu yasak öğrenilene kadar devlet süper para kırar oradan

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

1830 Mesaj
16 Ekim 2009; 13:09:38 

Sadece ankara da değil İzmir şehir içinde de 70 km sınır var. Hemde ne yol?
Eskişehir yolu gibi bir yolda 70 km iyidir.
Abartmaya gerek yoktur.

Lanet olsun! Bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş. Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde. Nefret ettiğimiz işlerde çalışıp gereksiz şeyler alıyoruz. Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. Bir amacımız ya da yerimiz yok. Ne büyük savaşı yaşadık ne de büyük buhranı. Bizim savaşımız ruhani bir savaş. En büyük buhranımız hayatlarımız...
T.D.

9607 Mesaj
16 Ekim 2009; 13:20:10 

Eskişehir yolundaki radar yerlerini google dan işaretlerseniz Ankarada yaşamayan ancak gelenler için çok faydalı bir veri olacaktır. GÜncel devamlı olaylar oluyor bayramda seyranda ceza yemeyelim kameradan

1688 Mesaj
16 Ekim 2009; 13:22:11 

güzel haber

3687 Mesaj
16 Ekim 2009; 13:25:00 

herkesin dediği gibi yine bu hız sınırını geçen birsürü sürücü olacaktır
ayrıca ankaradaki sürücüler diğer şehirlere göre en çok kuralları ihlal eden sürücülerdir.
5bin liralık aracında 200bin liralık aracında sürücüsü kuralları ihlal etmeyi alışkanlık haline getirmiş.
makas atan sayısı kırmızıda geçen sayısı oldukca fazladır.
istanbulun trafiği daha yoğun olmasına rağmen ankaraya göre daha düzenlidir.
çoğu sürücü saygısızca bilinçsizce araç kullanıyor trafikte böyle kullanım normal karşılanıyor nedense

ankara emniyet müdürünün ankara trafiğini düzeltmesi oldukca zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetuEs -- 16 Ekim 2009; 13:27:54 >

10734 Mesaj
16 Ekim 2009; 13:48:21 

Cezaları basınca millet kuzu gibi olur,bak nasıl uyar paşa paşa kırmızı ışığa hız sınırına....

345 Mesaj
16 Ekim 2009; 13:50:49 

Yine bizim forumda verilmişti...

UYGULAMA YAPILAN YERLER
Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Kara Yolları Gn.Md. Tesisleri
Konya Yolu 100'ncü Yıl Hastanesi + Alemdar Petrol Ofisi (2 yerde)
Çetin Emeç Bulvarı Alemdar Lisesi Arkası
Mevlana Bulvarı Angutlar Sokak kesişimi
Turgut Özal Bulvarı Görme İşitme Engelliler Okulu
Plevne caddesi Gülveren sağlık Ocağı
İrfan Başbuğ Caddesi Altınpark Hamamı önü
Simon Bolivar caddesi Sazanlar sokağı Kesişimi
Eşref Bitlis Caddesi Karayolları Araç fenni Muayene İstasyonu
İvedik Caddesi Yenimahalle vergi dairesi ve Şen Kasap Önü (2 yerde)
Etlik caddesi SSK Eğitim Hastanesi

Citroen C4 Grand Picasso

2853 Mesaj
16 Ekim 2009; 13:56:57 

bence 70 ideal olmuş. 50 gerçekten çok düşüktü.

ida

4411 Mesaj
16 Ekim 2009; 13:58:12 

Eeee dünkü haberde verilen, 137 tane ceza kesilen taksi şöförünün durumu ne olacak şimdi
Tahminlerime göre 25.000 - 30.000 TL arası ceza yemiş arkadaş

4411 Mesaj
16 Ekim 2009; 14:05:45 

Bu 70km/h olayına ben de sevindim. Buna uymayana da yazsınlar cezayı. 10 gün kadar önce Ankara'daydım Eskişehir yolundaki sabit radarları biliyordum ama İstanbul yoluna da koymuşlar (Ulus sapağına gelmeden önce) altından 70 le giderken fark ettim. Uygulama yeniyse bir tane de bana postalarlar sanırım.

Bu uygulama yapıldığından beri bir kaç kere Eskişehir yolunu kullandım. Radar noktalarından herkes 50 ile geçiyor ama diğer yerlerde de çok basmıyorlar. Bence o yola radar lazımdı iyi oldu. Yalnız İstanbul yolu için aynı şeyi söyleyemem vatandaş Allah ne verdiyse basıyor. 70 sınırı ile birlikte o yldaki uygulamaları da artırmaları lazım. İnsan tıpış tıpış giderken yanından uçarak geçen kamyon ve otobüslere şaşırıyor. Acaba bunların bildiği bir şey var da bizim mi haberimiz yok diye, nasıl oluyor anlamıyorum.

1291 Mesaj
16 Ekim 2009; 14:12:30 

birkaç kere 50 ile gitmeyi denedim ama sadece deneyebildim, o kadar, devam etseydim kaza yapma ihtimalim yüksekti, 70 fena olmamış, en azından daha çok uyulabilir bir hız sınırı olmuş, birkaç ay içinde millete cezalar yağmaya başlayınca bir çok kişi paşa paşa bu kurala uyacaktır (ben de dahil)

Uzaklaştırılmış
16 Ekim 2009; 14:16:16 

ankara sincanda kırmızı ışık kuralına uyan insan sayısı uymayandan az malesef. sincana bi kaç kez gittim ve kırmızıda durmayan şöförleri görünce nasıl dakka başı kaza olmuyor diye hayretler içersinde kaldım..

ama adamlar alısmıs kırmızıda geçiyor, yeşilde de temkinli geçiyor, kırmızıda geçen biri olurda ona çarparım diye.. istanbulda 1 günlügüne benim sincanda gördügüm manzara yaşansa binlerce kaza olur..

117 Mesaj
16 Ekim 2009; 14:23:11 

Trafik kanunu 50 km hız sınırı tanımlamış olabilir,ancak günün gelişen koşullarına göre bu yeniden gözden geçirilmelidir.Bakarsın yolun durumuna,orada uzun süre trafiğin etüdünü yaparsın istatistiki bilgiler oluşturup idael hız sınırını bulursun bu 60' da olur 80' de önemli olan emniyetli bir trafik akışını sağlamaktır.Bu hız çalışma yaptığın o bölge için geçerli olmalıdır kalkıp bunu Türkiyenin her bölgesine aynı şekilde uygularsan oda yanlış olur.Eskişehir yolu bir nevi otoban gibi orada 70 bile çalışmayabilir.önce uzun süre yolu izleyeceksin bilimsel verilerin ışığında olması gereken hız limitini belirleyeceksin.

3042 Mesaj
16 Ekim 2009; 14:33:19 

quote:

Valla hocam,sen bi Ankarada Eskişehir yolunda araç kullan, çok iyi anlarsın beni...

Mübarekler ralli yapıyorlar orada...

Vızır vızır...

hocam ben de ankara'dayım, her gün eryaman'dan gimata gelip gidiyorum istanbul yolunda. şimdi bu eskişehir, istanbul, konya yolları şehir içi yol mu? orda yaya neden karşıya geçer? ayrıca yaya geçidinin aralıklarının az olması yayanın istediği yerden karşıya geçmesini gerektirmez. eskişehir yolundaki ralliciler için ise, bu birkaç kişi yüzünden milyonları mağdur etmek gibi bi şey. peki sınırı 50'ye .ekince bu ralliciler kayboldu mu ortadan? ya da ralli yaptıkları zamanda burda hız sınırı yok muydu? ben istanbul'da bir defa güneşli'de yoldan karşıya geçmek zorunda kalmıştım, akla karayı seçmiştim. ama biliyorum ki, benim orda karşıya geçmem yasaktı. bana araba çarpsa kimseden davacı olamazdım, çünkü suç işleyen ben olurdum. üstelik o yolda ankara'daki bu ana arterlerdekinin onda biri kadar bile yaya geçidi yoktu. orda da hız sınırı 50, peki kim 50 ile gidiyor orda?

bakın yine üstüne basarak söylüyorum, kurallara uyulup uyulmaması değil benim tartıştığım. sadece bunu sadece ankara'ya endekslemek doğru değil onu söylüyorum.

7976 Mesaj
16 Ekim 2009; 14:46:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

Eeee dünkü haberde verilen, 137 tane ceza kesilen taksi şöförünün durumu ne olacak şimdi
Tahminlerime göre 25.000 - 30.000 TL arası ceza yemiş arkadaş

bir başka taksicide aynı plaka 70 defa kırmızı geçtiği tespit edilmiş aslında hiç acımıdan basacan cezayı taksicilere her ceza az gelir

Uzaklaştırılmış
16 Ekim 2009; 14:53:14 

quote:

@set

mecbur geçeceksin çünkü çoğu yolda mesela eski istanbul yolu yenimahalleden çiftlik kavşağına kadar üst geçit yok varda yok kamyon çarpmış köprü modern sanat eseri gibi yamuk yumuk şimdi köprülü kavşaklar yapıldı trafikde hiç durmadan akıyor ankarada yaya olmak çok zor.

625 Mesaj
16 Ekim 2009; 15:05:23 

başımdan geçen yaşanmış bir olayı anlatayım sizlere,

İstanbul anadolu yakası kartal sahil yolunda radar cezası yedim ve 1 km hız sınırını aşmaktan olduğunu öğrenince dedim şehir için hız sınırı kaç ki 1 km ile ceza yazıyorsun. normalde 50 km ama kimse uymadığından biz radar cezasını 89 km ile sınırladık. ben 90 la radara girmiş oldum anlayacağınız. hastamız vardı ve o km çıkmak zorunda olduğum için hız yapmıştım fakat gördüm ki sınır 89 artık 80 le gönül rahatlığıyla gidiyorum ve hiç durdurulmadım .

2939 Mesaj
16 Ekim 2009; 18:43:21 

az önce radyo5'ten dinledim ankarada bir günde 42000(kırkikibin) kişi kırmızı ışıkta geçmiş bu hız yükseltilmesinden dolayı.
daha akşamüstü balıkesirden gelirken denk geldi adam 34 plakalıydı dürzü.
biz ışıklarda duruyoruz adam yavaşladı sağına sola bakındı vınnnn...
şimdi soruyorum o mu çok akılllı yoksa biz bekleyenlermi enayi

M. KEMAL
ATATÜRK
8 saniye içinde yönlendirileceksiniz.
Reklam yeni sayfada açılır, gezintinizi etkilemez.
hade len...

2533 Mesaj
16 Ekim 2009; 19:00:45 

quote:

Orijinalden alıntı: nadirgurece

az önce radyo5'ten dinledim ankarada bir günde 42000(kırkikibin) kişi kırmızı ışıkta geçmiş bu hız yükseltilmesinden dolayı.
daha akşamüstü balıkesirden gelirken denk geldi adam 34 plakalıydı dürzü.
biz ışıklarda duruyoruz adam yavaşladı sağına sola bakındı vınnnn...
şimdi soruyorum o mu çok akılllı yoksa biz bekleyenlermi enayi

ne yani hız limiti arttırılınca millet kırmızıdanmı geçmeye başladı,protesto falanmı ediyolar,34 plakalı adamdamı hız limiti 70 e çıktığını öğrenmiş

Aracım üzerinde yaptığım uygulamalar

1461 Mesaj
16 Ekim 2009; 19:15:03 

bende 20 yıldır kullanırım eskişehir ve konya yollarını 90 ,100 den aşagı pek gitmedim gidilmezde çogunluga uymak lazım, bu aradada gündüzleride baya bir çevirme var çogu yerde bilginize

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

3042 Mesaj
16 Ekim 2009; 19:16:03 

quote:

Orijinalden alıntı: süpürman

mecbur geçeceksin çünkü çoğu yolda mesela eski istanbul yolu yenimahalleden çiftlik kavşağına kadar üst geçit yok varda yok kamyon çarpmış köprü modern sanat eseri gibi yamuk yumuk şimdi köprülü kavşaklar yapıldı trafikde hiç durmadan akıyor ankarada yaya olmak çok zor.

peki demek istediğiniz tam olarak nedir arkadaşlar? yayalar da yoldan karşıya geçecek diye hız sınırını 50 mi yapalım. hız sınırı 50 olursa ve herkse 50 ile giderse, bu yollar yayaların karşıya geçişleri için daha mı güvenli? yoksa yayalarda karşıya geçecek diye yolları böyle 4-5 şerit yapmayalım mı? yani yollar iyileşmesin mi, herkes daha da yavaş gitsin ve yayalar karşıya geçebilsin diye tek şeride mi düşürelim yolları? yoksa adım başı yaya geçidi mi yapılsın kimse biraz yürümesin diye? iyi de belediye onu da denedi ama, yapılmak için başlanıp yarım bırakılan kaç tane yaya üst geçidi var bu yollarda bir sayın bakalım. peki niye yarım kaldı bu geçitler? çünkü yaya geçidi yapılmak için çivinin çakıldığı gün muhalifler tarafında dava açıldı ve hepsinin yürütmesi durduruldu. öylece çürümek zorundalar şimdi. hemen gimat kavşağını carrefour yönüne geçince makromarket binasının önünde bir üst geçit var yarım kalan. bir tane de az ilersinde acitynin önünde var. Allah'tan acity'nin önündeki bitirilmiş ama aynen dediğiniz gibi biraz gerisinde insanlar daha fazla yürümesin diye inşaası başlamış ve yarım kalmış o makromarket önündeki yaya geçidi, kimin neresine battı da, mahkemeye verilip inşaası durduruldu onun?

yani bu memlekette, yol yapsanız kabahat, yapmasanız kabahat, hız sınırını düşürseniz kabahat, yükseltseniz kabahat, yaya geçidi olsa dert, olmasa ayrı bir dert, traik rahatlasın diye alt-üst geçit yaparsınız beğenmezler, yapmazsınız, "nedir bu trafik sorunu" derler.

herkes bir sorun çıkarıyor da çözümden bahseden yok. bırakın çözüm sunmayı, bulunana çözümlere takoz koymak için çırpınan onlarcası kapıda sıra bekliyor. ne olacak şimdi bu memleketin hali?

6468 Mesaj
16 Ekim 2009; 19:21:13 

quote:

Orijinalden alıntı: süpürman

yahu lütfen insaf edin sanki çok üst/alt geçit olsa yollardan geçmeyecek bizim insanımız. karşıya geçilecek yol var geçilmeyecek yol var, eğer orda karşıdan karşıya geçmen yasak ise en yakın geçite yürüyeceksin malesef.

@aya

o geçitlerden kimlerin ne kadar para vurduğu başka bir konu, kanunsuz yapılan işi "neden mahkemeye verdiler" demek çok acayip bir mantık. eğer delikanlı gibi yapılan işin arkasında durulabiliyorsa zaten mahkemeden durdurma kararı çıkmaz. i. melihe ve ankara halkına selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 16 Ekim 2009; 19:23:45 >

Mustafa Kemal ATATÜRK

3178 Mesaj
16 Ekim 2009; 19:31:27 

Ankara, Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti.[5] Ankara ilinin merkezi olan şehir, Türkiye'nin en kalabalık ikinci, dünyanın ise en kalabalık kırk beşinci kentidir.[6] Topraklarının büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi'nin Yukarı Sakarya bölümünde yer alır. Türkiye'nin coğrafi merkezine yakın olduğu için, hem konum hem de işlev itibariyle Türkiye'nin kalbi benzetmesi yapılır.[1][2] Ankara, kedisi, keçisi ve bu keçinin yünü, tavşanı, armudu, balı, çiğdemi ve Kalecik Karası denilen misket üzümü ile ünlüdür.[7] Ortalama 890 m rakıma sahip olan[8] kentin nüfusu, 2000 yılı sayımına göre 3.203.362 kişidir.[3]

Bilinen tarihi en az 10 bin yıl öncesine, Eski Taş Çağı'na ulaşan[9] Ankara, Hattileri, Hititleri, Frigleri, Lidyalıları, Ahamenişleri (Persler), Makedonyalıları, Galatları (Keltler), Romalıları, Selçukluları ve Osmanlıları ağırlamış, Batı ve Doğu medeniyetlerine ev sahipliği yapmıştır. Geçmişte, Galatlar'ın bir boyu olan Tektosaglara[10] ve sonrasında Friglere[11] başkentlik eden kent, 1923'ten beridir de Türkiye Cumhuriyeti'ne[5] başkentlik etmektedir.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Ankara_(%C5%9Fehir)

4,5 sene Ankarada yaşadım ve şu an da başka bir şehirdeyim
tekrar Ankarada yaşamak istiyorum fakat şu an da mümkün değil
Ankarada toplu taşım bence çok iyi durumda metro ve ankaray ile bir çok yere ulaşım sağlanıyor
zaten araç ile işe gitmek çok zor meşakkatli

Ankara trafiği kameralar ile daha düzene girecektir
emniyet bildiklerimizin ötesinde ayrıntılı ve bilimsel çalışmalar ile bu tür sınırlamaları yapıyor
adamlar her şeyi sayıp tesbit etmiş
helal olsun diyorum

SKODA SUPERB 2013 1.6 TDI DSG

2845 Mesaj
16 Ekim 2009; 19:31:42 

Yol yol değil, radar radar değil, kural kural değil!!

Yol bir daralıyor bir genişliyor başlıca sebebi inşaatlar ve yola karışılacak yerin dibine kurulan yurdumun otobüs durakları, şerit çizgilerinden zaten bahsetmiyorum.Sabit radarla bu iş olmaz oraya gelen frene basıyor, gezici radar olması lazım.Esneyen kurala kimse saygı duymaz.Onun için E.yolunda özellikle sol şeritin ani durmasıyla yaşanan kazalar devam edecektir.

12234 Mesaj
16 Ekim 2009; 19:35:19