Şimdi Ara

WESTERN DIGITAL HDTV LIVE TÜRKİYE DE !! (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.287
Cevap
24
Favori
495.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bluray için iso haline getirmeniz gerekmiyor.. Olduğu gibi diskinize kopyalayın ve en uzun m2ts dosyasını (film dosyası oluyor bu) açın filmi izlersiniz..

Eğer Türkçe altyazı yoksa bluray filmde en büyük m2ts dosyası ile altyazı sitelerinden bulduğunuz altyazının adını aynı yapın yeter (0011.m2ts-0011.srt gibi) Türkçe altyazınız da hazır.. Genelde 1080p ya da 720p riplere senkronlanan altyazılar fps değerleri aynıysa bluray filmlerede birebir uyuyor..

2TB disk alan arkadaşımız eğer tanımazsa diski 2 parçaya bölersiniz tanır.. Ben bir sorun olacağını sanmıyorum çünkü bu cihaz 2TB diskler yaygınlaşırken piyasaya çıktı destek sorunu yoktur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALPAK

quote:

Orijinalden alıntı: Akhelmet

wmv zaten oynatması lazım bu cihazın
    neden çeviriyorsun

.WMV denedim çalıştırmadı.

720/1080 WMV'leri kesinlikle oynatmıyor. Oynatmadığı gibi, bir kere denedikten sonra cihaz kitleniyor, fişi çekip takmadan başka herhangi birşey oynatmıyor.
  • simdi gitmem gerekiyor degistir de yapamiyorum bir problem var forumda galiba duzenleyecegim linkleri donunce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnclark

quote:

Orijinalden alıntı: ALPAK

quote:

wmv zaten oynatması lazım bu cihazın
    neden çeviriyorsun

.WMV denedim çalıştırmadı.

720/1080 WMV'leri kesinlikle oynatmıyor. Oynatmadığı gibi, bir kere denedikten sonra cihaz kitleniyor, fişi çekip takmadan başka herhangi birşey oynatmıyor.

Yanlışın var belki dediğin sorun büyük dosyalarda olabilir ama daha bugün 1080p Nelly Furtado'nun 4.30 dk'lık 238mb boyutundaki .wmv video klibini sorunsuz izledim

Edit: hatta denemek isterseniz klibide buldumhttp://nellyfurtado.thehdweb.com/customers/geffen/Nelly_Furtado1080.wmv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hotr1de -- 31 Aralık 2009; 13:32:20 >

• 1080 WMV oynatmassa yanarız :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: TriNeO

Bluray için iso haline getirmeniz gerekmiyor.. Olduğu gibi diskinize kopyalayın ve en uzun m2ts dosyasını (film dosyası oluyor bu) açın filmi izlersiniz..

Eğer Türkçe altyazı yoksa bluray filmde en büyük m2ts dosyası ile altyazı sitelerinden bulduğunuz altyazının adını aynı yapın yeter (0011.m2ts-0011.srt gibi) Türkçe altyazınız da hazır.. Genelde 1080p ya da 720p riplere senkronlanan altyazılar fps değerleri aynıysa bluray filmlerede birebir uyuyor..

2TB disk alan arkadaşımız eğer tanımazsa diski 2 parçaya bölersiniz tanır.. Ben bir sorun olacağını sanmıyorum çünkü bu cihaz 2TB diskler yaygınlaşırken piyasaya çıktı destek sorunu yoktur..

teşekkürler cevap için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patriot Ayhan

quote:

Orijinalden alıntı: izmirbay
    quote:

quote:

quote:

Paraya kıydık 300 mbps tenda modem ve adaptör aldım.
    Modem ile WD Live arasındaki mesafe 1 diş çekiyordu.
    Şu anda 2 diş çektirmeyi başardım.
    Fakat 720p'lerde bile takılma var.
    Nedendir acaba.

Nereden oynatılıyor, oynatan cihazın "N" sınıfı wi-fi yeteneği var mı,
    modeme ayar falan gerekiyor mu.... Uzaaaaar gider

Hepisici N hocam.
    Ama maalesef.
    Modemde sinyal seviyesini arttacak bir ayar var mıdır?
    Yada sinyal seviyesinden değil de, başka bir şeyden midir acep?

Var elbette!
    Modem sinyali için modemin içinden güç ayarı vardır, %100 yapın.
    Gerekirse modemin ulaştığı mesafeyi artıran AP tarzı tekrarlayıcı cihaz kullanılabilir...
    Son olarak da, WD'nin video çıkış ayarını doğru yaptığınızdan emin olun; işte mesela
    1080P 23.976 gibi...
    Bunların ötesinde bir şeyler varsa da benim aklıma gelmiyor şu anda.

*Modemin web tabanlı arayüzüne girdim.
    Ama maalesef güç ayarı gibi bir ayar bulamadım.
    Modem Tenda W300D, elinde bu modemden olan ve güç arttırımı ayarı konusunda yardımcı olabilecek lütfen bir el atsın.
    Yoksa Çinlilere mail atacağım

*Access point gibi ürüne tekrar para kıymak tabiki probem ama işimi çözecekse elden ne gelir.
    Bildiğim kadarı ile AP 'i de modeme eternet kablosu ile bağlıyoruz.
    Kablolama yapmadan veriyi modemden wireless olarak alıp wireless olarak iletebilecek bir AP var mıdır?

*"1080P 23.976" bu ayar konusunda emin değilim. Muhtemelen bende auto konumundadır.
    1080p ve 720p filmleri seyrederken ayar değiştirmek mi gerekiyor?
    Hoş bendeki plazma HD Ready, dolayısı ile %90 720p film seyrediyorum.

Advanced Settings e girin, oradaki en alt pencerecikte TX Power 100 olsun...
    Diğer yandan araya tekrarlayıcı koymak için kabloya gerek yok ve zaten
    kablo koymanın mantığı da yok. O zaman kablosuz tekrarlayıcı ya da
    köprünün anlamı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izmirbay -- 31 Aralık 2009; 16:15:08 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Paraya kıydık 300 mbps tenda modem ve adaptör aldım.
    Modem ile WD Live arasındaki mesafe 1 diş çekiyordu.
    Şu anda 2 diş çektirmeyi başardım.
    Fakat 720p'lerde bile takılma var.
    Nedendir acaba.

Nereden oynatılıyor, oynatan cihazın "N" sınıfı wi-fi yeteneği var mı,
    modeme ayar falan gerekiyor mu.... Uzaaaaar gider

Hepisici N hocam.
    Ama maalesef.
    Modemde sinyal seviyesini arttacak bir ayar var mıdır?
    Yada sinyal seviyesinden değil de, başka bir şeyden midir acep?

Var elbette!
    Modem sinyali için modemin içinden güç ayarı vardır, %100 yapın.
    Gerekirse modemin ulaştığı mesafeyi artıran AP tarzı tekrarlayıcı cihaz kullanılabilir...
    Son olarak da, WD'nin video çıkış ayarını doğru yaptığınızdan emin olun; işte mesela
    1080P 23.976 gibi...
    Bunların ötesinde bir şeyler varsa da benim aklıma gelmiyor şu anda.

*Modemin web tabanlı arayüzüne girdim.
    Ama maalesef güç ayarı gibi bir ayar bulamadım.
    Modem Tenda W300D, elinde bu modemden olan ve güç arttırımı ayarı konusunda yardımcı olabilecek lütfen bir el atsın.
    Yoksa Çinlilere mail atacağım
    *Access point gibi ürüne tekrar para kıymak tabiki probem ama işimi çözecekse elden ne gelir.
    Bildiğim kadarı ile AP 'i de modeme eternet kablosu ile bağlıyoruz.
    Kablolama yapmadan veriyi modemden wireless olarak alıp wireless olarak iletebilecek bir AP var mıdır?
    *"1080P 23.976" bu ayar konusunda emin değilim. Muhtemelen bende auto konumundadır.
    1080p ve 720p filmleri seyrederken ayar değiştirmek mi gerekiyor?
    Hoş bendeki plazma HD Ready, dolayısı ile %90 720p film seyrediyorum.

Advanced Settings e girin, oradaki en alt pencerecikte TX Power 100 olsun...
    Diğer yandan araya tekrarlayıcı koymak için kabloya gerek yok ve zaten
    kablo koymanın mantığı da yok. O zaman kablosuz tekrarlayıcı ya da
    köprünün anlamı olmaz.

TX Power 100 maalesef.
    Bana bir kablosuz ürün linki verebilir misin?

• Selam.Wd live almayı düşünüyorum.Acaba harici harddisk prizlimi almak lazım..yanı kendisi güç kaynağını prizden alan. W.Digital 1 TB 3.5inç Harici Disk WDBAAF0010HBK-EESN ..Bu modle sizce nasıl..http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=25562 adresi bu..sizin tavsiyeniz ne olur.wd düşünüyorum.live il uyumlu çalışması bakımından .teşekkürler:)
  • quote:

1080 WMV oynatmassa yanarız :D

WMV dosyalarını GEN1 bile oynatıyor. Bende bir sürü 3-5 GBlik IMAX film var hepsini oynatıyor, bir iki tanesinde WMA PRO ses var kesinlikle çözmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brave34

Selam.Wd live almayı düşünüyorum.Acaba harici harddisk prizlimi almak lazım..yanı kendisi güç kaynağını prizden alan. W.Digital 1 TB 3.5inç Harici Disk WDBAAF0010HBK-EESN ..Bu modle sizce nasıl..http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=25562 adresi bu..sizin tavsiyeniz ne olur.wd düşünüyorum.live il uyumlu çalışması bakımından .teşekkürler:)

Sevgili arkadaşım, harici olarak 3,5" diskler GB/TL oranı ve yüksek kapasite avantajlarıyla güzel
    ancak boyutları ve ekstradan besleme adaptörü gerektirmesi de tatsız yanları oluyor. 2,5" diskler
    ise bunun tam tersi ancak, gömlek cebine koy götür portatifliğiyle öne çıkıyorlar. İhtiyaç ve kullanım
    şeklinize göre tercih yapacaksınız. Bu tercihi yaparken de bence her hangi bir marka fanatikliğine
    gerek yok ve kesenize, zevkinize uyanı almanızı öneririm.

• WD TV LIVE B-RAD FIRMWARE TUTORIAL

Flash diskimizi fat formatiyla resimlerde de goruldugu gibi formatliyoruz.

Flashlanan versiyon. Yani Wd nizin icine kaydediliyor.
    DEveloper versiyon. Ozelliklerini kullanmaya devam etmek icin flash diskinizin surekli takili kalmasi gerekiyor. Ayrica bu versiyonu kullanmak icin flashlanan baska bir versiyonun kaydedilmesi gerekiyor.Onun da linki bu

Zipli dosyadan cikardigimiz dosyalari flash diskimizin icine kopyaliyoruz. Dikkat etmemiz gereken .bin ve diger dosyalarin flash diskte bir klasorun icinde degil direk kok dizinde olmasi.

Resimde gorulen flash diskteki S00custom-options dosyasini notepadle aciyoruz.

Asagidaki satirdaki # yi silerek kaydedip cikiyoruz. Istediginiz diger ozellikler icin diger # leri de kaldirarak bu ozelliklere erisebilirsiniz. Altyazi buyuklugu thumbnail sayisi buyuklugu background resmi gibi.

Wd'yi kapatip flash diski takiyoruz ve cihazi yeniden baslatiyoruz. Flash versiyonlar icin acilistan sonra firmware'i gorecek.
    Yuklensin mi diyecek ok deyin. Bu asamada cihazi kapatmiyoruz ve fisten cekmiyoruz. Tekrar acildiktan sonra artik flash diskimizi cikartabiliriz. B-rad firmwareini basariyla yuklediniz.
    cusom-options dosyasini da degistirdiyseniz deluge bittorrent destegine de sahipsiniz. Ancak bir detay var ki torrent programina dosyayi nereye download edecegini gostermemiz gerekiyor.
    Bu islem windowstaki kadar kolay olmayacaktir windows kullanicilari icin.

Asagidaki programi yukleyerek wd'ye telnet ve SSH uzerinden erisebilecegiz.
    Putty

Putty'yi kurup calistirdiktan sonra asagidaki gibi Telnet'e baglanmamiz gerekiyor.
    Telnet kutucugu isaretliyken resimde goruldugu gibi hostname'e de wdtvlive yazarak devam ediyoruz. Isterseniz cihazin ipsini de yazabilirsiniz.

Asagidaki islemleri takip ederek kendimize bir root password yartiyoruz. Aslinda telnet islem icin yeterli. Ama nasil olsa buraya kadar gelen devamini da yapacaktir. exit yazip enterlayin.

Onun icin SSH'la devam ediyoruz. SSH kutucugunu isaretliyoruz yukarida yine wdtvlive yazili.

Asagidaki komutlari izleyerek WD'ye bagli hddnin konumunu belirliyoruz. Artik mousela sag tiklayip yapistir dedigimizde hdd'nin konumunu girmis olacagiz.

Firefox'la wdtvlive webserverina baglaniyoruz. Burada delugeye tikliyoruz.

Deluge sifre isteyecektir. Sifre resimde de goruldugu gibi deluge

Online yazisi gozukuyorsa islem neredeyse tamam demektir. Connect'e basiyoruz.

Bir yapistir islemi kaldi. Ve close. Bundan sonrasi torrent zaten. Add den istediginiz torrent i ekleyip wdnizi download ismleriniz icin kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi after8 -- 2 Ocak 2010; 0:42:20 >

• Philips 3380 dvd player alacaktım ama son anda bu başlığı gördüm.

Bu ürün,

-harici hdd' lerde ntfs ve fat32 formatlarının ikisini de tanıyormu.

-upscaling 1080p yapabiliyormu
  • Ntfs ve fat32 formatlarını tanıyor ,Tv'nize ayarladığınız çıkış değerine upscale yapıyor.ayrıca DVD-divx playerlardaki dosya görmedeki sayı sınırlaması bu cihazlarda yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedekaan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dedekaan

Bu cihazı Amerika'dan sipariş verdim.119 dolar.Getiren arkadaş yanında 2 tb external hardiskte aldı.Bu cihaz usb'den 2 tb external harddisk destekliyor mu? cevaplarsanız sevinirim.

Bunu da sayenizde hepimiz öğreneceğiz sanırım
    Keyifle kullanacağınızı bildiğim cihazınız için şimdiden
    hayırlı olsun diyorum.

Herkes benden öğrenmiş olacak ama benim için kötü deneyim olabilir.2 tb harddiske 160 usd verdikten sonra kullananazsam yazık olur.Galiba kimsenin bilgisi yok.Benimde en erken 15 gün içinde bilgim kullanarak olacak.

ben merakınızı 15 gün öceden giderim ben 2tb wd miror editon hdd kulanıyorum hiç bir sorun yok çatır çatır oynatıyor filimleri 2 tb tı eski wd medya oynatıcı da destekliyor haberiniz olsun onu da kullandım

• Vatan'da yeni yıl için yüzde 20 indirim kampanyası başlamış. WorldCard'a Joker Vadaa ile birlikte 8 taksit yapıyorlar ama internet mağazasında stokta yok görünüyor. Acaba gerçek mağazalarda var mıdır. Artık ben de bir tane almak istiyorum.

(Tam boyut için üzerine tıklayın)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aktepe -- 1 Ocak 2010; 13:45:47 >

• -Arkadaşlar düşük çözünürlüğe sahip (640 X 480) yada (720 X 576) bir videoyu 1080p'ye upscale yaptığımızda görüntüden memnunmusunuz?

-Cihazın radyo özelliği varmı. Eğer varsa anten'i gizli mi?
  • radyo tabiki var internet radyosu var cihazı modeme balıyorsun öyle dinliyorsun radyoyu
  • arkadaşlar bu cihazı almak istiyorumda ,konuşulan ürünle arasında ne gibi ayırt edici farklar var...

http://www.vatanbilgisayar.com/smartmedia-m31c-3,5-1tb-1080p-hdmi-&-lan-media-oynatici/productdetails.aspx?I_ID=41873

bide bu ürüne ek başka bi şekilde DVI kablo ile bağlantı yapalır miyim ? Samsung 20" lcd için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aso2 -- 1 Ocak 2010; 13:53:11 >
  • Arkadaşlar cihaz dün elime geçti biraz kurcaladım ama bir sorunum var. Altyazılarda türkçe karakter sorunu var. ş,ğ gibi harfleri göstermiyor. Acaba güncel yazılım falanmı yükleyeceğim ?
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.