Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.537
Cevap
90
Favori
469.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: qeep

Arkadaşlar Ziraat'ten yapılandırmayla 0,85 oranla kullandığımız yaklaşık 100.000tl konut kredisi var. Her sene temmuzda olduğu gibi bu sene de hayat sigortası, özel konut sigortası, ve dask poliçesi yapılmış. Dask için 124 tl ödenmiş. Özel konut sigortası için 152tl ödenmiş. Hayat sigortası için de 510tl gibi bir rakam talep edilmiş. Bu nedir anlamadım her sene temmuzda havadan 800tl ödüyoruz. Bunlar zorunlu mu yoksa bizi mi yiyorlar? Ne yapmak gerek? Dask zorunlu da diğerlerinde emin değilim lütfen yol gösterin..

Daha önce yazdığım bir mesajda sadece FAİZ ORANI'na kanmayın. Ek ödemelere de bakın demiştim.

İşte tam da bunun için.

Yıllık hayat sigortası 510 TL. Nasıl bir sigortaymış o öyle. Ben Akbank'ta 5 yıllığına 500 küsür lira ödedim.
    DASK primi de çok yüksek. 60-70 tl civarı olması lazım.

Sadece konut sigortası normal gibi görünüyor.

Bence bir görüşün.

• Hayat sigortası tutarı hesaplanırken kişinin yaşı, sağlık durumu gibi bilgiler göz önüne alınır.
    Mesela 25 yaşındaki bir kişinin prim tutarı ile 60 yaşındaki birinin prim tutarı farklıdır. Yani
    sağlık sigortası yapılan kişinin yaşı ve sağlık durumu bu kriterler içierisindeyse 500 TL çok
    yüksek bir rakam 1 sene için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mark87

arkadaşlar merhaba

eşimin hastalığı sebebiyle çok sıkıntı çektim. 3-4 bankayla icralık duruma geldim. taksitlendirdim. şu an daha iyi durumdayım ama sicilim kötü. kredi puanım düşük bu nedenle hiçbir bankadan kredi alamıyorum. finansbanktan konut kredim var. 6 senedir ödüyorum son 16 ay kaldı ama 3 aydır ödemedim. 20 gün sonra 90 gün bitiyor acaba finansbank bu durumda yeniden yapılandırma yaparmı bu 16 aylık kalan borcu 5 seneye falan yayarsa ( zarar edicem biliyorum) aylık taksitlerim 300 tl falan oluyor rahatça ödeyebilecem. kısacası kredi puanı düşük olan kredi alamayan birine yeniden yapılandırma yaparlarmı finansbank veya başka bir banka. cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar?

• İng den 60ay çektiğim ve ödemesi 48 ay kalan konut kredimi yapılandırmak istiyorum ama banka istediğim oranları vermiyor,aylık 2.868 ödüyorum 0,97 den çekmiştim....

Krediyi komple kapatacak param var,acaba bu kozu kullansam bankaya karşı etikili olurmu?yoksa kapatırsan kapat diyebilirlermi?
  • Ben de ING'den almış ve piyasadaki faiz oranları düştüğünde yapılandırmalarını istemiştim ancak
    bir türlü aksiyon almayınca gittim TEB'den adam gibi faiz oranlarıyla yapılandırmıştım, bu tip bir
    aksiyona başvurabilirsiniz eğer ING sizi iplemiyorsa (bana yaptıgı gibi ).

Not: Kapatırsanız veya başka bankaya taşırsanız dahi kalan anapara borcunuzun %2'si kadar
    ceza ödüyorsunuz mecburen. Ama bu tutarı kendi bankasıyla kapatıp ödemeyen kişiler de varmış,
    bilmiyorum nasıl yapmışlar
  • Aynen öyle hocam iplemiyorlar resmen

Yüzde 2 olayından kaçış yok eğer kapatırsam,amam yapılandırısam o oranı yüzde 1 olarak almaya ikna ettim fakat bu seferde oran yüksek veriyorlar,yani bir yerden alıp bir yere koyuyorlar...

Kapatma kozunu bi deneyeceğim bakalım,hesaplayın borcumu çıkarın dicem,alın kredi kartınızı,iptal edin destek hesapmış,otomatik ödemeymiş,ing günlükmüş vs vs dice...belki işte yarar
  • Elinizdeki parayı kapatmanız sizi maddi açıdan zor durumda bırakmıyorsa bence de kapatın gitsin,
    neticede %2 belki faiz ödeyeceksiniz ama diğer yandan kalan aylar boyunca zaten yüksek faiz
    ödeyeceğiniz için birşey fark etmeyecek bence :)

NOT: Kalan anapara tutarınız yazıyordur ödeme tablonuzda, o tutara %2 ekleyeceksiniz o kadar,
    yani hesaplamaları gereken karmaşık bir durum yok.
  • quote:

quote:

arkadaşlar merhaba

eşimin hastalığı sebebiyle çok sıkıntı çektim. 3-4 bankayla icralık duruma geldim. taksitlendirdim. şu an daha iyi durumdayım ama sicilim kötü. kredi puanım düşük bu nedenle hiçbir bankadan kredi alamıyorum. finansbanktan konut kredim var. 6 senedir ödüyorum son 16 ay kaldı ama 3 aydır ödemedim. 20 gün sonra 90 gün bitiyor acaba finansbank bu durumda yeniden yapılandırma yaparmı bu 16 aylık kalan borcu 5 seneye falan yayarsa ( zarar edicem biliyorum) aylık taksitlerim 300 tl falan oluyor rahatça ödeyebilecem. kısacası kredi puanı düşük olan kredi alamayan birine yeniden yapılandırma yaparlarmı finansbank veya başka bir banka. cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

öncelikle geçmiş olsun.

taksit tutarınız düşük olduğu için yayma imkanları var ama kredi puanınıza bakıp bunu yapmayabilirlerde. en iyisi sormak bence. eğer kefil bulabilirseniz kesin yaparlar ama onu söyleyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cagdasgun

quote:

quote:

arkadaşlar merhaba

öncelikle geçmiş olsun.

taksit tutarınız düşük olduğu için yayma imkanları var ama kredi puanınıza bakıp bunu yapmayabilirlerde. en iyisi sormak bence. eğer kefil bulabilirseniz kesin yaparlar ama onu söyleyeyim.

HER NE KADAR BANKALAR SİCİL PUANINIZI GÖZÜNÜZE SOKUP OLMAZ DESEDE KESİNLİKLE SİZ İSTEDİKTEN SONRA YAPMAK ZO-RUN-DA-LAR . ŞÖYLE YAPIN:
    BİR DİLEKÇE YAZIN HAZIRDA DURSUN

...... BANKA MÜDÜRLÜĞÜNE
    .........HESAP NUMARALI KİŞİYİM SİZDEN ..... TARİHİNDE ......ORANI İLE .........TL KONUT KREDİSİ KULLANDIM BU KREDİNİN .........TL OLAN AYLIK ÖDEMESİNİ ......... TARİHİNE KADAR ÖDEDİM FAKAT SON ÜÇ AYDIR ÖZEL SEBEPLERDEN DOLAYI ÖDEME YAPMAKTA ZORLANIYORUM. GERİ KALAN ........ ADET TAKSİT BORCUMUN GÜNCEL FAİZ (BUNU MUTLAKA BELİRTİN ) ORANLARI İLE YENİDEN YAPILANDIRILIP ......... VADE DE ÖDEMEK İSTİYORUM. GEREĞİNİ BİLGİLERİNİZE AZ EDERİM.

DİLEKÇEYİ DOLDURUN YANINIZDA DURSUN ÖNCE GÜZELLİKLE DURUMU ANLATIN DİLEKÇEDEKİ DURUMU YANİ GERİ KALAN BORCUNUZU GÜNCEL FAİZ ORANLARI İLE YENİDEN YAPILANDIRMAK İSTEDİĞİNİZİ SÖYLEYİN EĞER HAYIR DERSERSE BUNU YAZILI OLARAK BANA BİLDİRİN DEMELİSİNİZ. VE DİLEKÇENİZİ VERMELİSİNİZ. HAYIR DERLERSE DİLEKÇE HAKKINIZ OLDUGUNU HATIRLATIP ISRARLA VERİN ALACAK VE DİLEKÇEYİ İŞLEME KOYACAKLARDIR . BEN OLSAM YERİNİZDE İMZA ATTIĞIM TÜM SÖZLEŞMELERİN FOTOKOPİSİNİ DE TALEP EDERDİM. KOLAYLIKLAR DİLERİM GEÇMİŞ OLSUN

GELELİM FORUMDAKİ MESAJLARIN SAMİMİYETİNE İLLAKİ ÇIKARLARIMIZA MESAJLARA CEVAP VERMEYELİM DUYARLI OLALIM BUNA BENZER MESAJLARADA EL ATALIM. BENCİL OLMAYALIM DEĞERLİ FORUMDAŞLAR BAZI TİPLER VAR İŞİNİ GÖRDÜMÜ HİÇ YARALI PARMAĞA İŞEMİYORLAR KINIYORUM ONLARI...

• ykb gültepe şubesini aradım 82000 anapara 81 ay vadesi kalan kredimi 0.77 den refinansman yapabileceklerini ve bundan kar etmeyeceğimi söyledi müşteri temsilcisi, benim faiz oranım 0.85, faizler çok uçmuş
  • Dün gittim görüştüm. Hayat sigortası her yıl yenilenir diye yazdırmıştık hatırlarsanız dedi. Ben de itiraz ettiğim konunun o olmadığını sadece tutarın çok yüksek olduğunu söyledim. Babam 61 yaşında. 75 yaşından yüksek kimseye kredi vermiyoruz artık genel müdürlük talimatı dedi. Babanızın yaşı ileri olduğu için hayat sigortası yüksek oluyor dedi. Ozaman kalan 8yıl için toplam yapın onu taksitle ödesin diyorum. Yok olmaz illa her sene en az 500 alıcaz diyor. özel konut zorunlu dedi çok da üstüne gitmedim. Ev 2. Derece deprem bölgesinde 72.000tl'lik 2005 yapımı ama 120 küsur dask fazla değil mi dedim o da normal dedi. Anlamıyoruz ya aklına geleni söylüyor. Bir de babamın maaşından kredi taksidi ödenmeden sigortaları felan kesmişler ve taksit yatmamış gözüküyor. Mesaj geldi. Ölür müsün öldürür müsün? Emekli adam bir ayda 1600tl'yi nasıl toplayacak? İlk mantıklı fırsatta taşırım ben bu krediyi. 1000 fazla öderim adam gibi işini yapan bankacıya öderim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: no7

quote:

Orijinalden alıntı: cagdasgun

quote:

quote:

arkadaşlar merhaba

öncelikle geçmiş olsun.

HER NE KADAR BANKALAR SİCİL PUANINIZI GÖZÜNÜZE SOKUP OLMAZ DESEDE KESİNLİKLE SİZ İSTEDİKTEN SONRA YAPMAK ZO-RUN-DA-LAR . ŞÖYLE YAPIN:
    BİR DİLEKÇE YAZIN HAZIRDA DURSUN

...... BANKA MÜDÜRLÜĞÜNE
    .........HESAP NUMARALI KİŞİYİM SİZDEN ..... TARİHİNDE ......ORANI İLE .........TL KONUT KREDİSİ KULLANDIM BU KREDİNİN .........TL OLAN AYLIK ÖDEMESİNİ ......... TARİHİNE KADAR ÖDEDİM FAKAT SON ÜÇ AYDIR ÖZEL SEBEPLERDEN DOLAYI ÖDEME YAPMAKTA ZORLANIYORUM. GERİ KALAN ........ ADET TAKSİT BORCUMUN GÜNCEL FAİZ (BUNU MUTLAKA BELİRTİN ) ORANLARI İLE YENİDEN YAPILANDIRILIP ......... VADE DE ÖDEMEK İSTİYORUM. GEREĞİNİ BİLGİLERİNİZE AZ EDERİM.

DİLEKÇEYİ DOLDURUN YANINIZDA DURSUN ÖNCE GÜZELLİKLE DURUMU ANLATIN DİLEKÇEDEKİ DURUMU YANİ GERİ KALAN BORCUNUZU GÜNCEL FAİZ ORANLARI İLE YENİDEN YAPILANDIRMAK İSTEDİĞİNİZİ SÖYLEYİN EĞER HAYIR DERSERSE BUNU YAZILI OLARAK BANA BİLDİRİN DEMELİSİNİZ. VE DİLEKÇENİZİ VERMELİSİNİZ. HAYIR DERLERSE DİLEKÇE HAKKINIZ OLDUGUNU HATIRLATIP ISRARLA VERİN ALACAK VE DİLEKÇEYİ İŞLEME KOYACAKLARDIR . BEN OLSAM YERİNİZDE İMZA ATTIĞIM TÜM SÖZLEŞMELERİN FOTOKOPİSİNİ DE TALEP EDERDİM. KOLAYLIKLAR DİLERİM GEÇMİŞ OLSUN

GELELİM FORUMDAKİ MESAJLARIN SAMİMİYETİNE İLLAKİ ÇIKARLARIMIZA MESAJLARA CEVAP VERMEYELİM DUYARLI OLALIM BUNA BENZER MESAJLARADA EL ATALIM. BENCİL OLMAYALIM DEĞERLİ FORUMDAŞLAR BAZI TİPLER VAR İŞİNİ GÖRDÜMÜ HİÇ YARALI PARMAĞA İŞEMİYORLAR KINIYORUM ONLARI...

çok teşekkür ederim arkadaşlar. çok saolun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mark87 -- 26 Temmuz 2013; 15:41:34 >

• quote:

Dün gittim görüştüm. Hayat sigortası her yıl yenilenir diye yazdırmıştık hatırlarsanız dedi. Ben de itiraz ettiğim konunun o olmadığını sadece tutarın çok yüksek olduğunu söyledim. Babam 61 yaşında. 75 yaşından yüksek kimseye kredi vermiyoruz artık genel müdürlük talimatı dedi. Babanızın yaşı ileri olduğu için hayat sigortası yüksek oluyor dedi. Ozaman kalan 8yıl için toplam yapın onu taksitle ödesin diyorum. Yok olmaz illa her sene en az 500 alıcaz diyor. özel konut zorunlu dedi çok da üstüne gitmedim. Ev 2. Derece deprem bölgesinde 72.000tl'lik 2005 yapımı ama 120 küsur dask fazla değil mi dedim o da normal dedi. Anlamıyoruz ya aklına geleni söylüyor. Bir de babamın maaşından kredi taksidi ödenmeden sigortaları felan kesmişler ve taksit yatmamış gözüküyor. Mesaj geldi. Ölür müsün öldürür müsün? Emekli adam bir ayda 1600tl'yi nasıl toplayacak? İlk mantıklı fırsatta taşırım ben bu krediyi. 1000 fazla öderim adam gibi işini yapan bankacıya öderim.

sayın ustadım başka bankalardan sigorta için fiyat alın. mutlaka yapın ordan yaptırmak ZORUNDA ASLA DEĞİLSİNİZ elli defa da kağıt imzalasanız farketmez. istediğiniz yerden sigorta yaparlar emin olun . bu iş çok kolay gerçekten bi bankaları gezin babanızın kimlik fotokopisyle..

• quote:

Dün gittim görüştüm. Hayat sigortası her yıl yenilenir diye yazdırmıştık hatırlarsanız dedi. Ben de itiraz ettiğim konunun o olmadığını sadece tutarın çok yüksek olduğunu söyledim. Babam 61 yaşında. 75 yaşından yüksek kimseye kredi vermiyoruz artık genel müdürlük talimatı dedi. Babanızın yaşı ileri olduğu için hayat sigortası yüksek oluyor dedi. Ozaman kalan 8yıl için toplam yapın onu taksitle ödesin diyorum. Yok olmaz illa her sene en az 500 alıcaz diyor. özel konut zorunlu dedi çok da üstüne gitmedim. Ev 2. Derece deprem bölgesinde 72.000tl'lik 2005 yapımı ama 120 küsur dask fazla değil mi dedim o da normal dedi. Anlamıyoruz ya aklına geleni söylüyor. Bir de babamın maaşından kredi taksidi ödenmeden sigortaları felan kesmişler ve taksit yatmamış gözüküyor. Mesaj geldi. Ölür müsün öldürür müsün? Emekli adam bir ayda 1600tl'yi nasıl toplayacak? İlk mantıklı fırsatta taşırım ben bu krediyi. 1000 fazla öderim adam gibi işini yapan bankacıya öderim.

Sizin durumunuzun aynısını, yıllardır Finansbank ile yaşıyorum. Kendimi hiç kasmıyorum, sinirlenmiyorum. Baktım hesaptan poliçe masraflarını gasp etmişler, hemen dekontları çıktı alıp hakem heyetine gidiyorum. DASK hariç hepsine 3-6 ay arasında iade kararı veriliyor. Bankayı 1 ay bekliyorum, baktım ne itiraz etmiş, ne de ödeme yapmışsa, hemen icra dairesinin yolunu tutuyorum. Uğraşmak istemezseniz, hakem heyeti kararlarının aslını avukata verebilirsiniz, hiç uğraşmak zorunda kalmazsınız. Boşuna banka ile muhatap olup canınızı sıkmayın

• Hakim yapılandırma ücreti alan bankayı durdurdu

http://www.ensonhaber.com/hakim-yapilandirma-ucreti-alan-bankayi-durdurdu-2013-07-31.html

ahkeme, kredilerde yapılandırma işleminde bankaların hiçbir şekilde 'masraf' adı altında ücret talep edemeyeceği kararına vardı.

"TEK TEK DAVA AÇMAK GEREKİYOR"
    Sabah'ın haberine göre, bir kamu bankasından konut kredisi alan Fikret Korkmaz'ın masraf adı altında ödediği bin 79 TL 'konut kredisi yeniden yapılandırma masrafı'nın iadesine karar verildi. Bu, yapılandırma adı altında alınan ücretlerle ilgili ilk uygulama oldu. Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Avukat Şükran Eroğlu, "Benzer sorunları olanların tek tek dava açması gerekiyor. Çünkü bu karar yasal olarak emsal gösterilemiyor. Bankalar da bu kurala güvenerek kredi müşterilerine aynı oyunu oynuyor." dedi.

VERDİĞİ PARAYI GERİ ALDI
    Fikret Korkmaz, 4 Mart 2008'de bir bankadan konut kredisi çekti. Şube, Korkmaz'dan bin 200 TL'si 'dosya masrafı' ve 607 TL'si 'sair masraf' adı altında toplam bin 807 TL kesinti yaptı. Faiz oranlarındaki değişme sebebiyle bankaya müracaat eden Korkmaz, 10 Eylül 2009'da borcunu yeniden yapılandırıldı. Banka şubesi, yapılandırma sırasında Fikret Korkmaz'dan sıfırdan kredi çekiyormuş gibi bin 79 TL 'yapılandırma bedeli' aldı. Mahkemeye başvuran Korkmaz, parasını tahsil etti.

YAPILANDIRMA YENİ BORÇ DEĞİL
    Avukat Şükran Eroğlu, kredi yapılandırmasının yeni bir borç alımı anlamına gelmeyeceğini belirtti. Eroğlu, formülle ilgili şu bilgileri verdi: "Yapılandırmada hiçbir banka kesinlikle masraf alamaz. Tüketici bunu isteyen bankaya dava açacağını söylemeli. Masraf alırlarsa da mutlaka üşenmeden dava açmalılar."

• Merhaba arkadaşlar. Mesela konut kredisi alıcaz fakat verdikleri maksimum miktar yeterli gelmediginden birde ayrıca tüketici kredisi verdiler. konut kredisi 50.000 tüketici kredisi 5.000. bu durumda konut kredisi için ipotek ettikleri evi tüketici kredisi içinde aynı zamanda ipotek ediyorlarmı?
  • quote:

Merhaba arkadaşlar. Mesela konut kredisi alıcaz fakat verdikleri maksimum miktar yeterli gelmediginden birde ayrıca tüketici kredisi verdiler. konut kredisi 50.000 tüketici kredisi 5.000. bu durumda konut kredisi için ipotek ettikleri evi tüketici kredisi içinde aynı zamanda ipotek ediyorlarmı?

hayır bende 15.000 çektim ama ev kredisi hanımın üzerine ihtiyaç benim üzerime zaten 5.000 tl nin nesine ipotek koyabilirler ki?
  • arkadaşlar,halk bankasından 10 yıllık kredi çekmiştim ve 10 yıllık ta hayat sigortası yaptırdım. 6 ay taksit yatırdıktan sonra kredimi 6 yıl olmak üzere yapılandırdım. şimdi benim sigorta şirketinden 3.5 yıl sigorta ücreti alacağım var. şirket bankanın sigortayı iptal etmesini ve yeni sigorta yapması gerektiğini söledi. paramın fazlasını anca öle alırmışım. sorunum şu ben hayat sigortasını kredi çektiğim bankaya yaptırmak zorundamıyım. yıl yıl sigorta yaptırabilir miyim.slmlar.
  • bu konut sigortası zorunlu mu arkadaşlar? acil cevap.kanunda yeri var mı? akbanka denen tafeci 343 tl konut sigortası yenilemiş hem de bize sormadan.
    kredi mi ? bi daha tövbe ya
  • quote:

hangi banka hocam? akbank denen vampir mi yoksa?

• 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.