Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (160. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.537
Cevap
90
Favori
469.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

arkadaşlar ev alıcam 15000 TL eksiğim var kredi çekicem bunu konut kredisi olarakmı çekmemi önerirsiniz yada farklı bir kredimi? hangi banka daha uygun daha sağlam bana yardımcı olursanız sevinirim

muhterem konut kredisi avantajli fakat senin miktar az tapu ile ugrasa!aksin ziraat ve halka git birde maas aliyorsan aldgn yere git.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

quote:

Orijinalden alıntı: Twonokta

quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

Sanmam bir sorun olacağını. İçinize yersiz yere kurt düşürmeyin.

Onların yaptıgınıda sı onlara yapın.. Islemler ıcın 5 adet bos kagıda ımza attım 2 adetı bankanız tarafından ımha edılmıstır dıye yazı alın.

Evet iyi fikir olmadı müdüre bunu teklif edeyim akıl akıldan üstündür işte.. (:

Bunu yapabilen zaten 0.55 ten refinansman alır

Bugün avukatımız arayacak bankayı belki ikna edip alır vermeleri zorunlu dedi avukat ama bakalım artık.. = )

• quote:

Orijinalden alıntı: AHATYAKUP

quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

arkadaşlar ev alıcam 15000 TL eksiğim var kredi çekicem bunu konut kredisi olarakmı çekmemi önerirsiniz yada farklı bir kredimi? hangi banka daha uygun daha sağlam bana yardımcı olursanız sevinirim

muhterem konut kredisi avantajli fakat senin miktar az tapu ile ugrasa!aksin ziraat ve halka git birde maas aliyorsan aldgn yere git.

kendi işyerim var vergi levham var 6 aydır faliyette işyerim ama daha önce kesintisiz sigortam yattı sorun olurmu bilmiyorum ama sabah yapı kredi bankasına gittim 10.000tl 36 ay aylık 349tl toplam 12.576tl 165tl masraf dediler . birde ziraat ve halk bank ın faiz oranları dahamı düşük? aslında bana 11.000 lazım ama anaparadanmı kesiyorlar bu kesintiyi mesela 10.000 çekersem bana 10.000 verirlermi

az önce garanti bankasını aradım 15.000tl için
    36ay 517tl 18.630tl
    48ay 415tl 19.900tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkeyStar -- 4 Temmuz 2013; 16:27:16 >

• Arkadaşlar ipotek karşılığında ihtiyaç kredisi kullanmıştım, bugün bankaya gittim krediyi kapatmak için 800 tl erken kapatma cezası ödersiniz dediler bu yasalmıdır? ev kredisi kullanmadım evimi ipotek edip kredi aldım.

bunu ödememek için yasal bir dayanağım varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 865pe -- 3 Temmuz 2013; 10:26:52 >
  • TurkeyStar kullanıcısına yanıt
    Selamlar oranınız çok yüksek geldi bana. Yanlış hesap yapmadıysam
    10000 TL 36 ay için 1,08
    15000 TL 36 ay için 1,02
    15000 TL 48 ay için 1,02
    oran hesapladım.

Halk bankası'nın internet sitesinde oranlar daha düşük.

http://www.halkbank.com.tr/channels/1.asp?id=2420

Hatta forumda diğer konuda http://forum.donanimhaber.com/m_63116589/mpage_23/tm.htm Ziraat bankası oranı 20000 TL üzeri 24 ay vade için 0,75 olarak verilmiş.
    Bu oranlar halen geçerli midir bilemiyorum tabi.

• Geçerken Halkbankasına da sordum 30 ay için 15 Bin TL 0,95 dediler 150 masraf ve hayat sigortası yapılıyormuş ama asgari ücretliye kredi vermiyorlar illa bordroda yüksek görünücek..
  • Finans bank 10.000 tl

Garanti yaz kredisi bu nedir bilmiyorum 10.000tl

garanti ihtiyaç kredisi 10.000 tl

yapı kredi bankası 10.000 tl

ziraat bankası işyeri kredisi bunun için ne isteniliyor bilmiyorum 10.000tl

• quote:

Orijinalden alıntı: 865pe

Arkadaşlar ipotek karşılığında ihtiyaç kredisi kullanmıştım, bugün bankaya gittim krediyi kapatmak için 800 tl erken kapatma cezası ödersiniz dediler bu yasalmıdır? ev kredisi kullanmadım evimi ipotek edip kredi aldım.

konut kredisi dışında bunu yapamazlar , ama krediyi alırken kendi el yazınızla tüm masrafları ödemeyi kabul ediyorum vb bir ibare düşmüşseniz almanın yolunu ararlar. Burda sizin yapacağınız iş kredi sözleşmesini istemeniz vermek zorundalar ordan bakarsınız. Şu ana kadar ben hiç duymadım ihtiyaçta erken ödeme cezasını..
  • Arkadaşlar.Kendi bankamdan yapılandırma yaptım.934 TL ceza ödedim.Bu parayı geri almanın yolu var mı.Yakın zamanda mahkemeden bu şekilde dava kazanan arkadaş varsa yardım etsin lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: serozog

Arkadaşlar.Kendi bankamdan yapılandırma yaptım.934 TL ceza ödedim.Bu parayı geri almanın yolu var mı.Yakın zamanda mahkemeden bu şekilde dava kazanan arkadaş varsa yardım etsin lütfen

http://forum.donanimhaber.com/m_48138230/mpage_8/tm.htm

ipotek fekki de dahil bir çok geri ödeme başlıkta var dilekçe örnekleri vb.
  • quote:

Orijinalden alıntı: no7

quote:

Arkadaşlar ipotek karşılığında ihtiyaç kredisi kullanmıştım, bugün bankaya gittim krediyi kapatmak için 800 tl erken kapatma cezası ödersiniz dediler bu yasalmıdır? ev kredisi kullanmadım evimi ipotek edip kredi aldım.

konut kredisi dışında bunu yapamazlar , ama krediyi alırken kendi el yazınızla tüm masrafları ödemeyi kabul ediyorum vb bir ibare düşmüşseniz almanın yolunu ararlar. Burda sizin yapacağınız iş kredi sözleşmesini istemeniz vermek zorundalar ordan bakarsınız. Şu ana kadar ben hiç duymadım ihtiyaçta erken ödeme cezasını..

ben kredi çekerken bu yazıyı yazdırdılar kredi masraflarını kabul ettim diye altına imza şimdi alamazmıyım ben bu parayı geriye

• 0.77 faiz oranı ile 87 ay vade ve aylık ödemelerim 825 TL olan finansbanktaki kredimi, Akbank ta 0.67 faiz ile 60 ay 1.065 TL olarak yapılandırdım. 50.700 TL olan ana paraya faiz ve erken kapama ücreti dahil olmakla beraber 1.400 olan finansbank masraflarımıda akbanktan çektiğim krediye dahil ettim ve Akbanktan toplamda 52.500 Kredi çektim. çektiğim kredinin içinde 5 yıllık hayat sigortası ücretide dahil ettirdim.
    7.875 TL karım oldu, birde finans banka ödeğim 3 ayda bir alınan 27.5 TL hesap işlem ücretinden de kurtuldum oda 660 TL yapıyor.. bu arada tapuda 207+16.90+6.90 TL masrafım oldu. birde finansbanka 400 TL ipotek fek ücreti ödedim. Gerçi ipotek fek ücretinide akbanktaki kredinin içine dahil etmiştim. makbuzunu aldım onuda tüketici hakem sorunları heyetine verdim. Foruma bilgi olsun diye yazdım arkadaşlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zipkin79

0.77 faiz oranı ile 87 ay vade ve aylık ödemelerim 825 TL olan finansbanktaki kredimi, Akbank ta 0.67 faiz ile 60 ay 1.065 TL olarak yapılandırdım. 50.700 TL olan ana paraya faiz ve erken kapama ücreti dahil olmakla beraber 1.400 olan finansbank masraflarımıda akbanktan çektiğim krediye dahil ettim ve Akbanktan toplamda 52.500 Kredi çektim. çektiğim kredinin içinde 5 yıllık hayat sigortası ücretide dahil ettirdim.
    7.875 TL karım oldu, birde finans banka ödeğim 3 ayda bir alınan 27.5 TL hesap işlem ücretinden de kurtuldum oda 660 TL yapıyor.. bu arada tapuda 207+16.90+6.90 TL masrafım oldu. birde finansbanka 400 TL ipotek fek ücreti ödedim. Gerçi ipotek fek ücretinide akbanktaki kredinin içine dahil etmiştim. makbuzunu aldım onuda tüketici hakem sorunları heyetine verdim. Foruma bilgi olsun diye yazdım arkadaşlar...

Hayırlı olsun
    Yaklaşık 15 gün önce bende kredimi yapılandırdım. Eski bankam TEB'den ödeme detayları ve tarafımdan kesilen ücretlerle ilgili kağıtları istedim.
    Fakat 15 gün sonra verebileceklerini söylediler. Pazartesi detaylı ödemeleri ve kesintilerin makbuzlarını alıp Tüketici Mahkemesine bende ileteceğim.
    Sizi takipteyim. Ara ara bilgi verirseniz sevinirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 0.66 oran ile anlaştık bilgim dışında 0.69 oran ile kredim yapılandırılmış yardım lütfen

arkadaşlar benzer bi konu bulaadığım için yeni konu olarak açmak zorunda kaldım. istandul dudullu vakıfbank şubesinden çekmiş olduğum konut kredimi başka banka ile anlaşarak yapılandıracaktım ki vakıfbank çalışanı aynı faiz oranı ile kendilerinin de yapılandırabileceğini başka bankaya gitmemem için beni ikna etti.kredimi 0.66 oran 90 ay vade ile yapılandıracaktı. istanbulda olmadığımdan dolayı sivas şubesinden dilekçemi ve evraklarımı doldurduk şubeye yolladık anca aradan geçen bir hafta içerisinde tarafıma dönüş yapılmadan bilgim dışında kredimi 0.69 oran ile yeniden yapılandırmışlar.Bankayı defalarca aramama rağmen telefonumu açmıyorlar.bu şekilde yapılandıracaklarını bilseydim diğer bankadan 0.66 oran ile yapılandırırdım verdikleri teklif 1 ay geçerli idi.bu şekilde kendimi enayi gibi hissediyorum dolandırıldım sanki bu mağduriyetimi bi avukat arkadaştan yardım alarak çözebilirmiyim.. bana yardımcı olun gerekirse zararda etsem bu durumu düzeltmek istiyorum enayi yerine konmak boş yere paramı almaları zoruma gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1979ozkan1979

quote:

Orijinalden alıntı: no7

quote:

ben kredi çekerken bu yazıyı yazdırdılar kredi masraflarını kabul ettim diye altına imza şimdi alamazmıyım ben bu parayı geriye

Dediğim gibi sözleşmenin bir örneğini talep edin,sizden kestikleri tüm paraları açık açık yazdıkları dekontları isteyin ve mahkemeye vereceğinizi söyleyin. Dekontlarınızı aldıktan sonraki süreç forumlarda var örnek dilekçeler,örnek protesto yazıları var hallolur diye düşünüyorum.

• quote:

0.77 faiz oranı ile 87 ay vade ve aylık ödemelerim 825 TL olan finansbanktaki kredimi, Akbank ta 0.67 faiz ile 60 ay 1.065 TL olarak yapılandırdım. 50.700 TL olan ana paraya faiz ve erken kapama ücreti dahil olmakla beraber 1.400 olan finansbank masraflarımıda akbanktan çektiğim krediye dahil ettim ve Akbanktan toplamda 52.500 Kredi çektim. çektiğim kredinin içinde 5 yıllık hayat sigortası ücretide dahil ettirdim.

bu hafta mi bu oranla yapilandirdiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: katalzor

0.66 oran ile anlaştık bilgim dışında 0.69 oran ile kredim yapılandırılmış yardım lütfen

arkadaşlar benzer bi konu bulaadığım için yeni konu olarak açmak zorunda kaldım. istandul dudullu vakıfbank şubesinden çekmiş olduğum konut kredimi başka banka ile anlaşarak yapılandıracaktım ki vakıfbank çalışanı aynı faiz oranı ile kendilerinin de yapılandırabileceğini başka bankaya gitmemem için beni ikna etti.kredimi 0.66 oran 90 ay vade ile yapılandıracaktı. istanbulda olmadığımdan dolayı sivas şubesinden dilekçemi ve evraklarımı doldurduk şubeye yolladık anca aradan geçen bir hafta içerisinde tarafıma dönüş yapılmadan bilgim dışında kredimi 0.69 oran ile yeniden yapılandırmışlar.Bankayı defalarca aramama rağmen telefonumu açmıyorlar.bu şekilde yapılandıracaklarını bilseydim diğer bankadan 0.66 oran ile yapılandırırdım verdikleri teklif 1 ay geçerli idi.bu şekilde kendimi enayi gibi hissediyorum dolandırıldım sanki bu mağduriyetimi bi avukat arkadaştan yardım alarak çözebilirmiyim.. bana yardımcı olun gerekirse zararda etsem bu durumu düzeltmek istiyorum enayi yerine konmak boş yere paramı almaları zoruma gitti.

Şubenizi vakıfbank genel müdürlüğe şikayet edin mail atın şubenizin müdürüne olmadı direk telefonlarını genel merkezden size veriyorlar oradan ulaşın benimde vakıfbankla sorunlarım oldu şikayet ettim genel merkezlerine ayrıca şikayet formu doldurdum yine internet sitelerinden muhakkak dönüş olucaktır peşini bırakmayın..

• quote:

Orijinalden alıntı: nabiaga

quote:

bu hafta mi bu oranla yapilandirdiniz?

Hayır, 3 haziranda işlemlerim bitmişti....

• quote:

Orijinalden alıntı: Eriond

quote:

Hayırlı olsun
    Yaklaşık 15 gün önce bende kredimi yapılandırdım. Eski bankam TEB'den ödeme detayları ve tarafımdan kesilen ücretlerle ilgili kağıtları istedim.
    Fakat 15 gün sonra verebileceklerini söylediler. Pazartesi detaylı ödemeleri ve kesintilerin makbuzlarını alıp Tüketici Mahkemesine bende ileteceğim.
    Sizi takipteyim. Ara ara bilgi verirseniz sevinirim

Ben yaklaşık olarak 3 yıl önce çekmiştim krediyi finansbanktan, ilk krediyi çektiğimde ertesi günü sözleşmemin bir örneğini almaya gittiğimde şimdi veremeyeceklerini söylemişlerdi. bende bariz bir şekilde sesimi yükselterek sizde imzaladınız bende imzaladım ben şimdi istiyorum dedim, sesimi yükseltmemin etkisi oldu ve sözleşmeyi getirip benim yanımda fotokopilerini çekip verdi. ama finans bankın uygulamaları o kadar bunalttıki beni bir avukat tutup 7 şubatta dosya masrafı ve yapılandırma ücretleri için mahkemeye verdim ama halen mahkeme gün vermedi, çok yoğunmuş. beklemedeyim. mahkemeye gitmeden finans banka tekrar gittim yeni bir sözleşme örneği almaya acaba benden sonra sözleşmede doldurmalar yaptılarmı diye fakat alamadım örnekleri vermediler. mahkeme vereceğim sizi dedim. siz mahkeme verin bir sözleşmeyi oraya göndeririz dediler :) Umarım krediyi çektiğim zamanki sözleşmeyle arasında farklar olurda mahkeme tek duruşmada biter. ipotek fek ücretinide avukatımla görüştümde tüketici mahkemesine verdim. avukatım alırsın dedi. aslında onuda avukatım aracılığı ile verecektimde tutar az olduğundan avukat müdahil olamıyormuş. neyse çok yazdım, herkese iyi forumlar...

• Eriond kullanıcısına yanıt
    Halkbanktaki kredimi ziraate taşıdım tapu vs derken biraz yorulduk tabi, şimdi son olarak halkbankası kapatma rakamına dahil 500 tl masraf aldı, ilk fırsatta masrafların ne için olduğunun makbuzunu istiyeceğim sonrada kaymakamlıklardaki tüketici hakem heyetine başvuruda bulunucam inşlh sonuç alırım, daha önceden bu tip bir girişimde bulunan oldumu tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.
    %2 lik ceza yasal mı ve ipotek fek ücreti nekadar? benden talep ettikleri ipotek fek ücreti 500tl bukadarda olur mu?
    97 ay vadem kalmıştı 1.041 tl ödemem vardı
    0.65 le taşıdım ziraate, 1.111tl ödemeyle 84 ay vade olarak yapılandırdım. tapuda 210tl ödedim,

Buarada benim için en önemli nokta halkbankasındaki ödeme planımda aylık tutarın nerdeyse %70 faizden geri kalanı ana paradan düşülüyordu ve 2 sene böyle geçti:( ziraatte eşit hatta ana paradan daha fazla, bankalardan oran alırken oran kadar bu durumda dikkat edilmesi gereken bir durum tecrübesizlik ve bilgisizlikten yaptık bir hata:( neyse zararın neresinden dönülürse kardır diycez mecburrr

• 
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.