Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.536
Cevap
90
Favori
469.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ucantilki

Arkadaşlar Merhaba,

Vakıfbanktan 120 ay vade ve 0,77 faiz oranı ile 135.000-TL kredi kullanmıştım. 4 ay ödeme yaptım.

26.06.2013 tarihinde yine Vakıfbanktan %2 ceza ödemesi ile 0,67 oranından yapılandırdım. %2 ceza haricinde hiç masraf ödemedim. %2 lik cezayı kalan anapara üzerine ekleyerek yapılandırdım.

Vade aynımı kaldı değiştirdinizmi benden 200 TL aldılarda vakıfbank..Ayrıca hangi şube sizin hocam oranı iyi vermişler bende Çarşamba günü yapılandırdım 0,69 dan 1 puan bile inmediler..
  • denizbankla konuştum bireysel ihtiyaç kredisini tekrar yapılandıramıyoruz dedi müşteri hizmetleri doğru mu bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedekorkut121

denizbankla konuştum bireysel ihtiyaç kredisini tekrar yapılandıramıyoruz dedi müşteri hizmetleri doğru mu bu?

Yapılandırma olmuyor tüketici kredilerinde zaten eski krediyi kapatık yeni kredi çekiyorsunuz bunu ya bankanızda yada başka bankadan diğer bankadaki kredimi kapatmak için çekiyorum derseniz yardımcı olurlar size..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twonokta

quote:

denizbankla konuştum bireysel ihtiyaç kredisini tekrar yapılandıramıyoruz dedi müşteri hizmetleri doğru mu bu?

Yapılandırma olmuyor tüketici kredilerinde zaten eski krediyi kapatık yeni kredi çekiyorsunuz bunu ya bankanızda yada başka bankadan diğer bankadaki kredimi kapatmak için çekiyorum derseniz yardımcı olurlar size..

ama erkenden kapatmak istediğimde faizi düşmüyor mu ben kredi çekerken bankacı oluyor demişti bana şimdi nedn böle oldu ki???
  • quote:

Orijinalden alıntı: turizmpsikoloğu

quote:

Orijinalden alıntı: umb

quote:

quote:

quote:

bu arada ziraat.. ben istemedikçe kredi kartı çıkarmıyor... kredi ödemesi için açılan hesaptan hesap işletim ücreti de kesmiyor... 1 adet otomatik ödeme talimatı verdim..

hocam ziraat benden eksper raporu istiyor.dıger banka vermiyor. 5 ay oldu. sizden rapor istedilermi .

eksper ilk yapıldığında ben bir fotokopisini almıştım..

ziraat... kredi ön başvurusunda ekspertiz istisnasını isteyebilmesi için haliyle rapora ihtiyaç var... rapor no falan...

hangi eksper firmasının rapor yazdığını biliyorsan... ya da banka raporun fotokopisini neden vermiyor.. şimdi bir şey diyeceğim olmayacak... ulan ne adamlar yahu..

en azından firmanın adını öğrenmeye çalış.. sonra google dan arar bulursun firmayı. telefon edip raporun soft copy'sini istersin.. vs.

bu arada ziraatin anlaşmalı firmalarının adını da öğrenebilirsin.. karşılaştırmak için.. büyük ihtimal anlaşması vardır.. rastgele..

hepsini yaptim halkbankası yazıli red yazısını bile verdi. ekspertiz sirketini buldum o da vermedi.raporda verilemez ibaresi varmış.

ziraatle konuştun mu durumun böyle olduğunu..

sen firmayı öğren.. ziraat temsilcisiyle görüş.. eğer onların anlaşmalı firmalarından biriyse.. temsilci arar, ister.. diye düşünüyorum..

bu forumda ücretsiz avukatlık yapabilecek kişilerin isimleri geçiyordu.. onlardan birine ulaşsan... ekspertiz raporunda nasıl bir şüpheli durum var da saklıyorlarsa artık...

öğlen cepten yazdığım için ayrıntılara giremedim.
    Ocak sonunda Halk bankasından kredimi kullandım. Yapılandırma için illa %1 1100 küsür para istediler. Ben de inat ettim gittim ziraate. %63 ten yapılandırıyordu o zaman (10 gün önce). Ziraat eksper raporu ödememem için halk bankasından raporu almamı istedi. Sözle istedim olmadı, müdüre gittim olmadı.Dilekçe verdim raporu istedim. Raporda " 3. şahıslara ve müşteriye verilmesi yasaktır" ibaresinin geçtiğini ve raporu veremeyeceklerini yazdılar. İki banka müdürü birbirine girdiler. Eksper şirketinin Vakıf gayrimenkul olduğunu öğrendim. Aradım, cevap aynı. Benim paramla hazırlanan rapor sır gibi benden saklanıyor. Malum faizler de çıktı. Benim yapılandırma başka bahara. Kar etmeden zararsız taşıyabileceğim bir banka bulduğum an hemen taşıyacağım kredimi.
    Benim aklıma takılan, eksper raporu madem iki taraflı yapılıyor, müşteriden bile saklanıyor, o zaman parasını neden ben veriyorum? Eksper parasını geri alabilir miyim?

• ziraat ekspertiz firmasıyla anlaşmalıymış. Eksper şirketi kesinlikle vermiyor. Ziraatteki bayan da çok uğraştı.
  • quote:

quote:

quote:

ama erkenden kapatmak istediğimde faizi düşmüyor mu ben kredi çekerken bankacı oluyor demişti bana şimdi nedn böle oldu ki???

Evet erken ödeme indirimi oluyor ama öyle çok fazla değil bankanız neden olmaz deyip kestirip attı anlamadım olmadı biraz daha ısrar edin olmadı müdüre çıkın..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet erken ödeme indirimi oluyor ama öyle çok fazla değil bankanız neden olmaz deyip kestirip attı anlamadım olmadı biraz daha ısrar edin olmadı müdüre çıkın..

öyle yapacağım muhtemelen..Çünkü eminim tüm bankalar sıcak paraya YES der

• quote:

ziraat ekspertiz firmasıyla anlaşmalıymış. Eksper şirketi kesinlikle vermiyor. Ziraatteki bayan da çok uğraştı.

tam bir avukatın sevdiği iş...

eksper raporunun neresinde yazıyormuş müşteriye verilemeyeceği... bu eksper firmalarının uymakla zorunlu oldukları bir yönetmelik, kanun,karar vs. yok mu?.. benim raporun hiçbir yerinde paylaşılamaz diye bir ibare yok... çok çakalca bir durum hissediyorum... ama hukuki becerilerim yok.. raporu değil de rapor no'yu istesen... ziraat sadece onu giriyor ekrana...
  • Pazartesi bir de rapor no yu isteyim bakalım ne diyecekler?
  • 0.82 den 26 ay once 120 ay vadeli konut kredisi vakifbanktan cekmistim.
    94 ay daha geri odemem vardi.

Bugun 0.69 dan yapilandirdim.
    %2 oraninda yapilandirma bedeli kredime katilarak tekrar hesaplandi.
    Kalan vadem 90 ay oldu ve kredi taksitlerim dustu ve totalde 10.000 TL kadar daha az faiz oduyor olacagim.
    Cebimden 5 kurus masrafta cikmadi.
    Biraz aceleye geldi ama karli ciktim diye dusunuyorum.

Siz ne dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srbyoztrk -- 28 Haziran 2013; 22:26:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turizmpsikoloğu T kullanıcısına yanıt
    Ekspertiz firmalarının sözleşmeleri gereği, banka için hazırlamış oldukları raporları doğrudan kredi kullanıcısı ile paylaşması yasaktır. Raporu Invex üzerinden ilgili bankanın genel müdürlüğüne gönderir. Teknik olarak raporun uygun olduğuna kanaat getiren genel müdürlük raporu şubeyi gönderir, şu be de krediyi rapor doğrultusunda onaylar. Bu aşamada şubenin de raporu paylaşması, imzalanan gizlilik anlaşması gereğince yasak olmasına rağmen günümüzde paylaşmakta sakınca görmüyorlar. Senin paran ile senin için ortaya çıkmış bir ürün senden niye saklanır onu ayrıca tartışmak lazım girmiyorum o konuya. @turizmpsikoloğu
  • 2012 kasım ayında 99bin tl 0,85 oran + masraflar halk bankasından çektim.

geçen hafta yapılandırma için başvurdum 0,68 oran + %2 teklif ettiler. teklifin haziran sonuna kadar geçerli olduğunu söylediler. kabul ettiğimi en kısa sürede şubeye uğrayacağımızı söyledim.

anca bugün fırsatım oldu ve subeye gittiğimde yeni oranları duydum. şok yaşadım. çünkü önceki teklif artık geçersiz olduğunu söylediler ve yeni oranlar çok yüksek geldi.

7 taksit ödediğim kredimin kalan anaparası 95,569 toplam kapama bakiyesi 97,812 (1911 tlsi %2 ceza. 332 tl ise bu ay 13 gün için işleyen faiz. )

Halkbankasının teklifleri

KOMİSYON FAİZ ORANI
    %2 0,74
    %1.5 0,75
    %1.00 0,76
    %0.50 0,77

bende dayanamadım ve ziraat bankasına geçtim madem %2yi her şartta ödüyorum. 0,65 oran ve 350 eksper+ 250 ipotek masrafı ile ziraate geçtim. ziraat kampanyada bugün son gün olduğunu söyledi. kapama yazısı için halkbankasında yaklaşık 1 saat bekledim. ve saat 1650de kapamna yazımı fax çekip ziraatten kredi başvurusunu yaptım. saat 1830da aradılar kredim onaylanmış. pazartesi imzaya gideceğim. umarım pişman olmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: srbyoztrk

0.82 den 26 ay once 120 ay vadeli konut kredisi vakifbanktan cekmistim.

Kalan vadem 90 ay oldu ve kredi taksitlerim dustu ve totalde 10.000 TL kadar daha az faiz oduyor olacagim.

Siz ne dersiniz ?

Masraf almadılarmı sizden 200 TL gibi bir meblağ..?
    Eğer almadılarsa kardasınız bu haliyle bile keşke vade düşürme şansınız olsaydı daha fazla kar elde ederdiniz..

Bende 78den çekilen kredi için 69 dan yapılandırdım ama vade düşürmesem kara geçmiyordum sizin vadede pek oynama olmadan bu kar kalması çok iyiymiş..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nabiaga

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: imorh528

quote:

Orijinalden alıntı: srdrgkdmr

1Haftayı geçti şimdi 0,71 diyorlar napcam kararsız kaldım? ıhlamurkuyu şubesi

Oran 0,71 den, 0,77 'ye çıkmış 1 günde bu mümkün mü?

Evet mümkün çünkü dün sabah banka ile görüştüğümde yarın için faiz arttacağını ve az önce görüştüğümde şubem ile bana bugünkü faiz oranının 0,75 olduğunu söyledi..

vakifbank degil mi 0,75 diyen

Evet vakıfbank dün söyledi faizimiz arttı diye..

bugün 0.69 dan vakıfta yapılandıran arkadaş varmış.. üstte yazmıştı

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: imorh528

quote:

Orijinalden alıntı: srdrgkdmr

1Haftayı geçti şimdi 0,71 diyorlar napcam kararsız kaldım? ıhlamurkuyu şubesi

Oran 0,71 den, 0,77 'ye çıkmış 1 günde bu mümkün mü?

Evet mümkün çünkü dün sabah banka ile görüştüğümde yarın için faiz arttacağını ve az önce görüştüğümde şubem ile bana bugünkü faiz oranının 0,75 olduğunu söyledi..

vakifbank degil mi 0,75 diyen

Evet vakıfbank dün söyledi faizimiz arttı diye..

bugün 0.69 dan vakıfta yapılandıran arkadaş varmış.. üstte yazmıştı

Ben bu bankayı anlamıyorum hocam yukardaki arkadaşdanda masraf almamışlar kafalarına göremi oran veriyorlar anlamadımki bana 200 TL almamız lazım deyip ısrar etsemde faydalı olmadı acaba şikayetmi etsek her şubede neden olmuyor madem masraf..

• quote:

quote:

0.82 den 26 ay once 120 ay vadeli konut kredisi vakifbanktan cekmistim.

Siz ne dersiniz ?

Masraf almadılarmı sizden 200 TL gibi bir meblağ..?
    Eğer almadılarsa kardasınız bu haliyle bile keşke vade düşürme şansınız olsaydı daha fazla kar elde ederdiniz..

Bende 78den çekilen kredi için 69 dan yapılandırdım ama vade düşürmesem kara geçmiyordum sizin vadede pek oynama olmadan bu kar kalması çok iyiymiş..

Yok hocam masraf alinmadi. Sadece %2 yapilandirma masrafi odedim. Onu da krediye katip taksitlendirdiler.

Vadeyi dusurmek isterdim ama maasimin en fazla 3 te 2 si kadar kredi taksidi odemesi yapabildigim icin daha fazla vadeyi geri cekemedim. Yoksa odedigim taksit miktarini arttirmak ve vadeyi cekebildigim kadar geri cekmek isterdim.

• Arkadaslar eski odeme planima tekrar baktim da yanlis bir bilgi vermisim.

Totalde 9 kusur bin TL kara gectim diye hesap ediyordum ancak yanlis bir hesap yapmisim. Kalan vade ile ile taksit tutarinin carparken bir hata yapmisim

Totalde yaklasik 6500 TL kara gecmisim.
    Verdigim yanlis bilgi icin ozur dilerim.

Ancak Cuma gunu aksami vakifbantan 0.69 dan kinut kredimi yeniden yapilandirdigim ve %2 yapilandirma masrafi haric herhangi bir masraf odemedigim dogru.

Pazartesi gunu ogleye kadar yapilandirma sansiniz olursa yapilandirin buyuk ihtimal yeni faiz oranlari ogleden sonra sisteme girilir. Ben o nedenle cuma aksami mesai bitimine kadar ugrastim sirf pazartesiye kalmasin diye...

Subeden bana verilen bilgi, pazartesi faiz oraninin artacagi yonunde... ogleden sonra giden arkadaslar yeni faiz oranlaru ile karsi karsiya kalabilir...

• quote:

Arkadaslar eski odeme planima tekrar baktim da yanlis bir bilgi vermisim.

Totalde 9 kusur bin TL kara gectim diye hesap ediyordum ancak yanlis bir hesap yapmisim. Kalan vade ile ile taksit tutarinin carparken bir hata yapmisim

Ancak Cuma gunu aksami vakifbantan 0.69 dan kinut kredimi yeniden yapilandirdigim ve %2 yapilandirma masrafi haric herhangi bir masraf odemedigim dogru.

Pazartesi gunu ogleye kadar yapilandirma sansiniz olursa yapilandirin buyuk ihtimal yeni faiz oranlari ogleden sonra sisteme girilir. Ben o nedenle cuma aksami mesai bitimine kadar ugrastim sirf pazartesiye kalmasin diye...

Subeden bana verilen bilgi, pazartesi faiz oraninin artacagi yonunde... ogleden sonra giden arkadaslar yeni faiz oranlaru ile karsi karsiya kalabilir...

Bencede yanlışlık vardı hocam (: çünkü ben 19 ay kısalttım vademi onunla beraber 10 bin civarında kar'ım oldu sizin bu oranla vade düşürmeden kara geçmeniz çok zordu en azından masrafsız yapmışsınız o bile kardır.. (: Hayırlısı olsun herkes için..

• quote:

quote:

Arkadaslar eski odeme planima tekrar baktim da yanlis bir bilgi vermisim.

Bencede yanlışlık vardı hocam (: çünkü ben 19 ay kısalttım vademi onunla beraber 10 bin civarında kar'ım oldu sizin bu oranla vade düşürmeden kara geçmeniz çok zordu en azından masrafsız yapmışsınız o bile kardır.. (: Hayırlısı olsun herkes için..

Yok aslinda odenen kredi taksiti miktarina gore vadenin geri cekilisi farkli kari getirebilir.

Misal siz 19 ay vadeyi geri cekersiniz kredi taksitleri 1000 TL dir, baska biri 10 ay geri ceker kredi taksitleri 2000 TL dir. Oransal sapma haric hemen hemen ayni kazanim olur yanlis miyim ?

• 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.