- x
Kredi Yeniden Yapılandırma
3436 Cevap349102 Görüntüleme130 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     48 [50] 52 53 54 55 56 57      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4049 Mesaj
21 Haziran 2013; 11:04:52 

quote:

Orijinalden alıntı: barqat

Eski bankaya; %2 ceza + İpotek fek ücreti (200-250 tl civarı)

Ziraat bankası; eksper (400tl) + İpotek tesis ücreti (200tl)

Tapuya; 225 tl.

Ayrıca sigortalar (dask,hayat ve konut) zeyil olacak.

yalnız ziraat sigortalarda zeyili kabul etmiyor ki yeniden yapılacak diyor

birde arkadaşlar kimse belirtmemiş ama ziratte konut kredisi olanlar, ziraatte diğer bankalar gibi kredi hesabından kıla tüye masraf alıyormu yok hesap işletimdi vs..
çünkü çoğu banka ıvır zıvır kesinti adıyla masraf alıyor kredi süresi boyunca...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 21 Haziran 2013; 11:10:07 >

Imzamdan önce su çalismayan imza sistemini bir yenileseniz...

25 Mesaj
21 Haziran 2013; 11:38:25 

Acil yardımlarınızı bekliyorum

Halk bankası 0,70 ile 350tl masraf alarak yapılandırma teklifi aldım sizce uygun mudur? Ziraate sordum hesaplattırdım ama bu tekliften daha uygun olmadı, bunu halkbankasına söylediğimde (taşımayı düşündüğümü) şu an verebilecekleri en iyi teklifin bu oldugunu daha üzerine çıkamadıklarını söylediler. Ayrıca ödemelerimi yükselterek vade kısaltması istediğimde bunun içinde ayrıca 400tl bir ödeme alınması mecburiymiş yaklaşık 2ay önce uygulamaya geçilen bir kararmış ısrar etsemde malesef almak zorundayız dediler.
Şuan ki ödemelerim 1041tl yapılandırmayla 989tl olacak artı 350tl ödeyerek yapılandırma yapsam mı kararsız kaldım?
Ayrıca bu kredi çekerken yaptığımız ve yenilediğimiz bize mecburi denilen sigortalar masraflar nederece zorunlu yada hangileri zorunlu boşunamı yaptırıyorlar geri talep edebilirmiyiz?
Buarada ziraate söylemek için sorduğumda kalan bocumun ceza dahil 72000 olduğunu söyledi halkbankası, kalan taksit sayımda 96ay,

Hiç...

68 Mesaj
21 Haziran 2013; 11:44:12 

Doğru diyorsunuz Ziraat Bankası zeyil yapmıyor. Ancak mevcut bankanızdaki sigortaları sonlandırarak kalan paraları alırsanız ve Ziraatte sigortaları yaptırırsanız daha karlı çıkarsınız (Sigorta ücretleri daha hesaplı). Ziraatte Dask için birşey demiyorlar ama hayat ve konut bizde yapılmalı diyorlar.

Ziraat Bankasına ekstra masraf durumunu da sordum. Bir tane otomatik fatura talimatı verirseniz Hesap işletim ücreti almıyoruz dediler. Başka ad altında ilave masraflarının da olmadığını söylediler. Bana Müş. Tem. bu şekilde izah etti.

Bu mesajda bahsedilenler: righteous@

68 Mesaj
21 Haziran 2013; 11:55:39 

quote:

Orijinalden alıntı: 1 Ocak 2011

Aralık ayında İş Bankasından 120 ay vadede 0.80 ile çektiğim 70.000 TL konut kredimi. İş bankasından %2 kapama= 1355TL + 500TL istihbarat ücreti ile toplam 1855 TL yatırarak 72 ay vade ile 0.64 oranla yapılandırmamı tavsiye edermisiniz?

Önceden 120 ayda aylık taksidim= 904 TL Önceden Toplam Borç= 103000

Şimdi 70 ayda aylık taksidim= 1178 TL Şimdi Toplam Borç= 85000

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bence çok uygun bu oran 18 bin kar'ınız var yapılandırın derim ben..

Bir anlam gelse ne varsa alıp gitse..

68 Mesaj
21 Haziran 2013; 12:03:20 

Anladığım kadarıyla size %0.5 anapara cezası uygulayacaklar. Bu durumda aldığınız 0.70 oran mevcut durumlara göre iyi sayılır. Ziraatten verdiğiniz rakamlara göre bu oranları çıkarıyorlar. Halkbank ceza almadan yapılandırma yapmıyor. Değişik % cezalara göre oranlar sunuyorlar. Sizde birini tercih ediyorsunuz.
Ben de sizin rakamlara yakın rakamlarla Halkbanktan yapılandırdım.

Yani kısacası ceza ödemeden yapılandırma yapmazlar. Vade düşürürseniz daha karlı çıkarsınız.
Biraz daha bekleyeyim oranlar düşer mi diyorsanız. Bunu kimse kestiremiyor. Ziraatin kampanyası bu ayın sonunda bitiyor. Oranlarını yükseltirlerse hangi bankaya geçmekle tehdit edeceksiniz. Bu oranları dahi bulamayabilirsiniz.

Sigortalar zorunlu diyorlar mecburen yaptırıyoruz. Geçmişe dönük alınamaz çünkü faydalanmış oluyoruz.

25 Mesaj
21 Haziran 2013; 12:11:14 

Pazartesi günü yapayım ozaman mecbur, vade düşürmeyi düşünüyorum ama onun içinde 400tl ceza istediler budamı mecbur dedim evet dediler, size nasıl bir oran verdiler vede vade kısaltma yaptınız mı yaptıysanız 400tl gibi bi rakam ödediniz mi?

Hiç...

68 Mesaj
21 Haziran 2013; 12:20:25 

Bargat hocam benim durumada yorum yapsan pm atıcaktım ama göremedim profili..

120 ay 0,78 ile vakıfdan çektim geriye 114 ay kaldı yapılandırma için kendi bankamdan 0,68 oran 96 aya çektim toplam karım 11 bin TL %2 ve 200 TL vade değişikliği masrafı alıyor ziraate geçersemde 13 bin karım var ama ziraat hayat sigortası istiyor ve kredi annem adına 60 yaşında diye sigorta pahalıya geliyor sen olsan napardın 2 bin için geçmeye değermi ayrıca faizler ne olur beklesekmi daha..?

68 Mesaj
21 Haziran 2013; 12:26:22 

Cezanın yüzdesi arttıkça oranlarda düşüyordu. Bana sundukları seçeneklerden en düşük cezalı olanı 0.68 oran ve % 0.75 ceza şeklindeydi. Bende bunu kabul ettim.

Vade değişikliği için 200 tl istediler. Telefonda almayacağız oran 0.69 olur dediler. Bende hesaplamalarıma göre aynı değerler çıktığından ve daha karlı olduğundan vade değişikliği de yaptım. Nakitim olmadığından Parafın kredi kampanyasıyla nakit olayını halletim.

Şu an için en avantajlı banka Ziraat olduğundan hesaplamaları onlara göre düzenliyorlar.

68 Mesaj
21 Haziran 2013; 12:38:50 

Öncelikle herkesin kendisine göre bir ödeme durumu vardır.

Bu hesaplamaları siz mi yaptınız?
Mevcut bankanız %2 cezayı ve 200 tlyi peşin ister. Bunu ödeme durumunuz nasıl? %2 cezaya 0,68 oran biraz yüksek gibi. Ziraatte tekrar yapılandırırsanız ceza ödemeyeceksiniz.

Ziraate geçmeniz halinde tüm masrafları dahil ettirebilirsiniz. Ziraatte hesaplama yaptırdınız mı? Ziraatin hayat sigortaları diğerlerine göre çok yüksek değil.

328 Mesaj
21 Haziran 2013; 12:40:25 

quote:

Orijinalden alıntı: 1905ARMADA

yok vakıftan ziraata taşımak istiyorum aynı şeyler geçerli mi

vakıftan ziraate taşırsanız vakıfbanka fek ücreti ve %2 ceza ödeyeceksiniz.Ayrıca ziraatte 300 expertiz + 250 ipotek koyma ücreti ve aynı zamanda 250 TL tapuda masraf ödeyeceksiniz.Sigorta ücretini geri alacağınız için masraftan saymıyorum.Rakamlar 20-30 TL farklılık gösterebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _numlock_ -- 21 Haziran 2013; 12:41:12 >

68 Mesaj
21 Haziran 2013; 13:23:23 

quote:

Orijinalden alıntı: barqat

Öncelikle herkesin kendisine göre bir ödeme durumu vardır.

Bu hesaplamaları siz mi yaptınız?
Mevcut bankanız %2 cezayı ve 200 tlyi peşin ister. Bunu ödeme durumunuz nasıl? %2 cezaya 0,68 oran biraz yüksek gibi. Ziraatte tekrar yapılandırırsanız ceza ödemeyeceksiniz.

Ziraate geçmeniz halinde tüm masrafları dahil ettirebilirsiniz. Ziraatte hesaplama yaptırdınız mı? Ziraatin hayat sigortaları diğerlerine göre çok yüksek değil.

Ödeme durumum var ama daha fazlası çıkmaz 96 ayda kalırım %2 kredinin içine katıyor sadece 200 TL masrafı yatırıcam ben hesaba hesabı ben kredisayar.com dan yaptım bayanla görüşüncede 11 bin kar'ınız olur dedi yani hesap doğru ziraat uygun ama koşturması var annem yapamaz bende izin alamam o kadar o yüzden vakıfa sıcak bakıyorum ama 2 bin farkda kafamı kurcalıyor..Oranların yükseldiğini söyledi bayan o yüzden 0,68 den aşağı inmedi ne yazık ki.. (:

1 Mesaj
21 Haziran 2013; 14:16:29 

yardımcı olursanız sevınırım aynı bankadan yapılandırma yaptıgımnızda yuzde 2 cezayı kesıyorlarmı vakıfbanktan cekmıstık kredıyı yapılandırma yapmak ıstedıgımızde yuzde 2cezayıda ekledıler ne yapmalı

68 Mesaj
21 Haziran 2013; 14:20:12 

quote:

Orijinalden alıntı: asson

yardımcı olursanız sevınırım aynı bankadan yapılandırma yaptıgımnızda yuzde 2 cezayı kesıyorlarmı vakıfbanktan cekmıstık kredıyı yapılandırma yapmak ıstedıgımızde yuzde 2cezayıda ekledıler ne yapmalı

Mecbur alıyorlar bende çok zorladım ama biz değil devlet alıyor diyorlar..

149 Mesaj
21 Haziran 2013; 14:36:44 

quote:

Orijinalden alıntı: asson

teb den yapılandırdım %2 yi almayacaklarını söylediler,geçen hafta başvuru yaptım 7-8 gün oldu ne zaman arasam bugün işleminiz gerçekleşecek diyolar,işi uzattıkca uzattılar

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

25 Mesaj
21 Haziran 2013; 14:53:38 

Çok teşekkürler cevabınız için benim içinde 0,70 le 350 tl ceza makul ozaman, ama vade değişikliğine 400tl de maselef mecburuz indiremeyiz dediler, ozaman bunun için pazarlık yapayım size 200tl yaptıklarına göre olabiliyor demekki,

Bu mesajda bahsedilenler: barqat

Hiç...

0 Mesaj
21 Haziran 2013; 14:56:21 

Merhaba Arkadaşlar,

Bende dün itibari ile iş bankasından aşağıda bilgilerini verdiğim kredimi 0,65 den yapılandırdım.

Çekilen Tutar : 50.000 TL
Faiz Oranı : 0,90
Vade : 60 Ay
Aylık Taksit Tutarı : 1080 TL

Yapılandırmadan önce 9 ay taksit ödemiştim.

Refinansman yapılan Anapara : 44.200
Faiz Oranı : 0,65
Vade : 48 Ay
Aylık Taksit Tutarı : 1075 TL

Bu hesaba göre 3480 TL karım oluyo... 884 TL caza ödedikten sonra kalan net kar 2596 TL.

Hayırlısı inş. Daha da düşeceğini sanmıyorum kredi oranlarının piyasaya bakarsak....

Arkadaşlar aynı bankada yapılan refinansman işleminde ödenen %2 lik cezayı geri alma ihtimalimiz var mı aceba Tüketici Hakem Heyetine başvurmalı mıyım ?

184 Mesaj
21 Haziran 2013; 15:07:01 

quote:

Orijinalden alıntı: blackberry68

Merhaba Arkadaşlar,

Bende dün itibari ile iş bankasından aşağıda bilgilerini verdiğim kredimi 0,65 den yapılandırdım.

Çekilen Tutar : 50.000 TL
Faiz Oranı : 0,90
Vade : 60 Ay
Aylık Taksit Tutarı : 1080 TL

Yapılandırmadan önce 9 ay taksit ödemiştim.

Refinansman yapılan Anapara : 44.200
Faiz Oranı : 0,65
Vade : 48 Ay
Aylık Taksit Tutarı : 1075 TL

Bu hesaba göre 3480 TL karım oluyo... 884 TL caza ödedikten sonra kalan net kar 2596 TL.

Hayırlısı inş. Daha da düşeceğini sanmıyorum kredi oranlarının piyasaya bakarsak....

Arkadaşlar aynı bankada yapılan refinansman işleminde ödenen %2 lik cezayı geri alma ihtimalimiz var mı aceba Tüketici Hakem Heyetine başvurmalı mıyım ?

İstihbarat ücreti almadılarmı?

2341 Mesaj
21 Haziran 2013; 16:09:39 

az önce ziraate gittim ,yapılandırmak için...
hesaplar yapıldı...
eski ihtiyaç kredimden 9.5 borç kalmış,,(bu arada21 küsür ödemişim..)
diğer bankaların kartlarındanda 5 lira borcum çıktı... toplam 14.5 borç..
.
.

60 ay(5yıl), 350 taksitle, 15 liraya 21,6 ödicekmişim....
yaplandırma bumudur şimdi ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birmezun -- 21 Haziran 2013; 16:11:25 >

2014 yılında, Bilimin geldiği son nokta, bir MR cihazı mıdır ??

5473 Mesaj
21 Haziran 2013; 16:14:10 

arkadaslar ziraatte 1 temmuza kadar kampanya var... masrafsiz tasimaa.

ben yk den 0.72 ile cektim, 60 ay vade 5 ay odedim.
ziraat 0.62 teklif etti tasima icin ve 0 masraf..

tasirsam sonuc olarak aylik 15 tl indirim oluyor bu oranda toplam kalan 55 ay sonunda ceza cikilinca toplam 860 tl kar edebiliyorum ...

sizce deger mi yoksa 1 seneye kadar bekliyip yeni bir yapilandirma isine mi gireyim keza 0.5X li faiz rakamlari daha once gorulmemis..
dusermi sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

0 Mesaj
21 Haziran 2013; 16:20:04 

merhaba arkadaşlar.halkbankasından 86 ayım kalan 0,79 dan çekmiş olduğum konut kredim için dün oran istedim.0,69 oran verdiler.0,5 te komisyon.bundan önce bi kez yapılandırmıştım.200 tl vade kısaltmak için ücret vermiştim.bakalım şimdi ne kadar isticekler.

706 Mesaj
21 Haziran 2013; 16:24:59 

quote:

Orijinalden alıntı: birmezun

az önce ziraate gittim ,yapılandırmak için...
hesaplar yapıldı...
eski ihtiyaç kredimden 9.5 borç kalmış,,(bu arada21 küsür ödemişim..)
diğer bankaların kartlarındanda 5 lira borcum çıktı... toplam 14.5 borç..
.
.

60 ay(5yıl), 350 taksitle, 15 liraya 21,6 ödicekmişim....
yaplandırma bumudur şimdi ??

Konuda bahsedilen konut kredi yapılandırılması. Diğer krediler değil.

706 Mesaj
21 Haziran 2013; 16:28:09 

quote:

Orijinalden alıntı: caver

arkadaslar ziraatte 1 temmuza kadar kampanya var... masrafsiz tasimaa.

ben yk den 0.72 ile cektim, 60 ay vade 5 ay odedim.
ziraat 0.62 teklif etti tasima icin ve 0 masraf..

tasirsam sonuc olarak aylik 15 tl indirim oluyor bu oranda toplam kalan 55 ay sonunda ceza cikilinca toplam 860 tl kar edebiliyorum ...

sizce deger mi yoksa 1 seneye kadar bekliyip yeni bir yapilandirma isine mi gireyim keza 0.5X li faiz rakamlari daha once gorulmemis..
dusermi sizce

ziraat'e geçerseniz ekspertiz ve tapudan ipotek masrafları olmuyor mu? Onları hesaba kattınız mı?

2341 Mesaj
21 Haziran 2013; 16:40:03 

başlık sahibi kardeşim
başlığı konut kredisi olarak değiştirirseniz sevinirim

2014 yılında, Bilimin geldiği son nokta, bir MR cihazı mıdır ??

0 Mesaj
21 Haziran 2013; 17:04:27 

İstihbarata ücreti istediler ama ben vermeyeceğimi söyledim. Onlarda almadılar....

Bu mesajda bahsedilenler: 1 Ocak 2011

175 Mesaj
21 Haziran 2013; 18:25:48 

Merhaba arkadaşlar
En sonunda kredimi taşımış bulunmaktayım
62500 anapara ile 0,82 oranla TEB den çektiğim kalan 96 ay vadeli kredimi (aslında 120 ay)
0,67 oran ve toplamda 2000 TL masrafla (%2+ipotek+tapu) 72 aya kısaltarak Garanti'ye taşıdım.
Ödemelerim aylık bazda 180TL arttı. Herhangi bir sigorta yaptırmadım.
Darısı geride kalan arkadaşlara.
Bundan sonra sıra tarafımdan kesilen %2'lik kesinti için tüketici mahkemesine başvurmaya
Ama kaç haftadır uğraştım biraz dinlendikten sonra ona da sıra gelecek :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Bu dilden firar eden her söz, yaydan çıkmış ok gibi, Sözler bazen bir hazine, bazen dermansız bir dert tipi !
2011 Seat İbiza 1.4 Referance / Nikon D5100 18-105 VR / Sony PS3 Slim Move 320gb / Apple Ipad Mini Wi-Fi 32 Gb Beyaz / Asus F3SR / Apple İphone 5 16 Gb

68 Mesaj
21 Haziran 2013; 18:35:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Eriond

Merhaba arkadaşlar
En sonunda kredimi taşımış bulunmaktayım
62500 anapara ile 0,82 oranla TEB den çektiğim kalan 96 ay vadeli kredimi (aslında 120 ay)
0,67 oran ve toplamda 2000 TL masrafla (%2+ipotek+tapu) 72 aya kısaltarak Garanti'ye taşıdım.
Ödemelerim aylık bazda 180TL arttı. Herhangi bir sigorta yaptırmadım.
Darısı geride kalan arkadaşlara.
Bundan sonra sıra tarafımdan kesilen %2'lik kesinti için tüketici mahkemesine başvurmaya
Ama kaç haftadır uğraştım biraz dinlendikten sonra ona da sıra gelecek :)

Hayırlı olsun darısı başımıza.. (:

Bu işten net karınız ne oldu peki..?

Teb yapılandırmada yardımcı olmadımı masraf almıyor demişti arkadaşlar bu şartlardan daha kötümü oran verdiler size..?

4 Mesaj
21 Haziran 2013; 19:18:36 

quote:

Orijinalden alıntı: aytacmetin

hocam halkbank hangi şubeden yapılandırdınız. trabzon şubesi binde 5 mümkün değil diyor

aytaçmetin:halkbank pendik çarşı şb. ve bu oranı alırken 0.62 oran ve 600 tl masraf ile ziraat bankasına taşımak istiyorum dedim öyle verdiler. hatta bu oran geldikten sonra dedimki vakıfbankın telekom müşterilerine verdiği kampanyayı hatırlatıp buda 0.60 oran 450 masrafla vakfa taşıyorum dedim. 0.67 istemiştim. tekrar mail attı merkeze reddedildi dedi. üstteki msj da da yazdığım gibi arkadaşım faiz oranları artacak deyince 0.69 ve binde 5 artı 200 tl vade değişkliği ile kabul ettim.

107 Mesaj
21 Haziran 2013; 19:22:02 

Samsun-Atakum Halkbank 0.75 , 120 ay, 97.500 çekmiştim, 4 ay ödedim. aylık ödemem 1235tl
Halkbankın teklifi 0.66 , %2 ceza

Ziraat ise 0.63, eski bankaya %2 ve ipotek fek + 350 exper+ 200 ipotek + 1 yıllık hayat sigortası. konut ve dask bu yıl devam eder seneye bize alırız dedi. Ziraat tüm masrfaları krediye dahil ediyor.

ne yapsam acep?

imza mı

1756 Mesaj
21 Haziran 2013; 20:14:48 

Arkadaslar p.tesı kredımı garantıye tasıyorum. Gorevlı bana sadece 650 tl expertız ucretı alacaklarını soyledı. Fakat aklıma takıldı bu tapu degısecek mı? Ipotek ve tapu masrafı alınmayacak mı? Yoksa uyanıklıga kacıp ben tasıdıktan sonra mı cıkaracaklar bu masrafları? Bana sadece 650 tl olacak dedıler tum masrafım..

Member of DH since 2001
Best Restoration Druid in the world.( aka Sugosu )
Best Pro Evolution Soccer Player in the world ( aka Gladiator )
When I was your age, i rocket jumped all the way to school, both ways....

5 Mesaj
21 Haziran 2013; 20:30:19 

arkadaşlar merhaba...

finansbank tan benimde kredim vardı 77850 çekmiştim 84 ay bende dün tüm gün zahmet çekerek ziraat e taşıdım yaklaşık 9200 lira net karım oldu kendi bankam kapama ücreti ve diğer masraflara rağmen tabiri caizse yine geçirmeye çalıştı ama izin vermedim. ziraat e geçmemin en büyük sebebi ise bundan sonraki yapılandırmalarda ücret almayacak olması.

175 Mesaj
22 Haziran 2013; 11:22:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Twonokta

Hayırlı olsun darısı başımıza.. (:

Bu işten net karınız ne oldu peki..?

Teb yapılandırmada yardımcı olmadımı masraf almıyor demişti arkadaşlar bu şartlardan daha kötümü oran verdiler size..?

Teşekkür ederim.
Net olarak karım 8000TL oldu.
Biraz fazla ödeyecek olsamda 2 yıl kısalması da ayrıca kar oldu.

Yapılandırmada TEB 0,73 oran verdi. Masraf almayacaklarını söylediler. Aslında kalmayı düşünüyordum
Fakat vade kısaltma yapamayacaklarını söyleyince bende taşıdım.

Bu dilden firar eden her söz, yaydan çıkmış ok gibi, Sözler bazen bir hazine, bazen dermansız bir dert tipi !
2011 Seat İbiza 1.4 Referance / Nikon D5100 18-105 VR / Sony PS3 Slim Move 320gb / Apple Ipad Mini Wi-Fi 32 Gb Beyaz / Asus F3SR / Apple İphone 5 16 Gb

175 Mesaj
22 Haziran 2013; 11:26:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Arkadaslar p.tesı kredımı garantıye tasıyorum. Gorevlı bana sadece 650 tl expertız ucretı alacaklarını soyledı. Fakat aklıma takıldı bu tapu degısecek mı? Ipotek ve tapu masrafı alınmayacak mı? Yoksa uyanıklıga kacıp ben tasıdıktan sonra mı cıkaracaklar bu masrafları? Bana sadece 650 tl olacak dedıler tum masrafım..

Bende sizle aynı masrafla Garantiye geçtim.
Tapu değişmiyor sadece eski bankanızın ipoteği yerine Garanti ipotek koyuyor.
Tapu masrafı olarak 150 TL gibi bir masraf çıkıyor. Hangi bankadan yaparsanız yapın bu masrafı siz karşılıyorsunuz.

1756 Mesaj
22 Haziran 2013; 11:43:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Eriond

Bende sizle aynı masrafla Garantiye geçtim.
Tapu değişmiyor sadece eski bankanızın ipoteği yerine Garanti ipotek koyuyor.
Tapu masrafı olarak 150 TL gibi bir masraf çıkıyor. Hangi bankadan yaparsanız yapın bu masrafı siz karşılıyorsunuz.

yani siz 650 + 150 mi verdiniz yoksa hersey 650 nin icindemiydi ?

Member of DH since 2001
Best Restoration Druid in the world.( aka Sugosu )
Best Pro Evolution Soccer Player in the world ( aka Gladiator )
When I was your age, i rocket jumped all the way to school, both ways....

3 Mesaj
22 Haziran 2013; 12:00:08 

ARKADAŞALAR İZMİR BORNOVA VAKIFBANKTAN YAPTIĞIM YAPILANDIRMA,

KREDİ TUTARI 78.000
FAİZ ORANI: 0,77
VADE 120 AY
AYLIK ÖDEME : 997 TL

TOPLAM 5 TAKSİT ÖDEDİM

YAPIANDIRMA SONRASI;

%2 CEZA (1600)
FAİZ ORANI : 0,66
VADE 106
AYLIK ÖDEME 1005 TL

SİZCE MANTIKLI BİR YAPILANDIRMA OLMUŞ MU ?

28 Mesaj
22 Haziran 2013; 12:10:42 

%2 ceza ödedikten sonra neden zirrate geçmiyorsunuz. 0.66 iyi bir oran mıdır ki?
Ziraat 0.63 veriyor 120 aya... 60 aya kadar 0.62...
Daha mantıklı değil mi?

41 Mesaj
22 Haziran 2013; 12:52:26 

quote:

Orijinalden alıntı: srdrgkdmr

Acil yardımlarınızı bekliyorum

Halk bankası 0,70 ile 350tl masraf alarak yapılandırma teklifi aldım sizce uygun mudur? Ziraate sordum hesaplattırdım ama bu tekliften daha uygun olmadı, bunu halkbankasına söylediğimde (taşımayı düşündüğümü) şu an verebilecekleri en iyi teklifin bu oldugunu daha üzerine çıkamadıklarını söylediler. Ayrıca ödemelerimi yükselterek vade kısaltması istediğimde bunun içinde ayrıca 400tl bir ödeme alınması mecburiymiş yaklaşık 2ay önce uygulamaya geçilen bir kararmış ısrar etsemde malesef almak zorundayız dediler.
Şuan ki ödemelerim 1041tl yapılandırmayla 989tl olacak artı 350tl ödeyerek yapılandırma yapsam mı kararsız kaldım?
Ayrıca bu kredi çekerken yaptığımız ve yenilediğimiz bize mecburi denilen sigortalar masraflar nederece zorunlu yada hangileri zorunlu boşunamı yaptırıyorlar geri talep edebilirmiyiz?
Buarada ziraate söylemek için sorduğumda kalan bocumun ceza dahil 72000 olduğunu söyledi halkbankası, kalan taksit sayımda 96ay,

halkbankasında yapılandıran arkadaslarım var 0.70 çok fazla.. 0.66 yapan vaar.. eyüp halkbankası

175 Mesaj
22 Haziran 2013; 13:24:33 

650+150 verdim.

Bu mesajda bahsedilenler: @Shafter

328 Mesaj
22 Haziran 2013; 13:33:02 

benim rakamlarda belli oldu arkadaşlar.
işbankasından 120 ay vade ile 0.73 ile çektiğim krediyi yine işbankta sadece %2 masraf ile 100 ay olarak yapılandırdım.Ben vade kısalttığım için aylık ödemem arttı.Ziraat bankasının 0.63 ve masrafları ile aynı hesaba geldi ben de tapu vs uğraşmak istemediğimden kabul ettim.

283 Mesaj
22 Haziran 2013; 14:21:29 

Merhaba arkadaşlar geçen sene ağustos ayında halkbankası izmit şubesinden 0.98 faiz oranı ile 110000 tl 9 yıl kredi çekmiştim. 2 kez yapılandırma yaptım. Tecrübelerimi paylaşayım.

1. Karar verdiyseniz ne kadar erken yapılandırma yaparsanız o kadar faizden kar edersiniz.Ertelemeyin.

2. Bir kaç bankadan teklif alın (şuan sadece ziraat de yeter, ben 2. yapılandırma da sadece ondan aldım).Ziraat bankasından kapatma kağıdı alıp bundan iyi teklif vermezseniz bu kağıdı doldurup bana verin deyin.

3. Bütün bankalar genelde kendi bankasının amblemi olan not kağıtlarına tekliflerini yazıyorlar. Not almak için 1 tane isteyin ve bankanın verdiği faiz oranı ve masrafları düşerek kendi teklifinizi oluşturun. Bunu kendi bankanıza en iyi teklif olarak gösterin.

4. Durumunuz uygunsa 30-50 tl ödemenizi yükselterek vade kısaltın. Size en çok kar ettirecek durum budur.

İlk yapılandırmayı %1 0.82 ile 60 aya, 2.ciyi 0.67 %1 ile 52 aya yaptırdım. Toplamda 30000 e yakın daha az faiz ödemesi yapacağım.

0 Mesaj
22 Haziran 2013; 15:27:01 

quote:

Orijinalden alıntı: floods

Merhaba arkadaşlar geçen sene ağustos ayında halkbankası izmit şubesinden 0.98 faiz oranı ile 110000 tl 9 yıl kredi çekmiştim. 2 kez yapılandırma yaptım. Tecrübelerimi paylaşayım.

1. Karar verdiyseniz ne kadar erken yapılandırma yaparsanız o kadar faizden kar edersiniz.Ertelemeyin.

2. Bir kaç bankadan teklif alın (şuan sadece ziraat de yeter, ben 2. yapılandırma da sadece ondan aldım).Ziraat bankasından kapatma kağıdı alıp bundan iyi teklif vermezseniz bu kağıdı doldurup bana verin deyin.

3. Bütün bankalar genelde kendi bankasının amblemi olan not kağıtlarına tekliflerini yazıyorlar. Not almak için 1 tane isteyin ve bankanın verdiği faiz oranı ve masrafları düşerek kendi teklifinizi oluşturun. Bunu kendi bankanıza en iyi teklif olarak gösterin.

4. Durumunuz uygunsa 30-50 tl ödemenizi yükselterek vade kısaltın. Size en çok kar ettirecek durum budur.

İlk yapılandırmayı %1 0.82 ile 60 aya, 2.ciyi 0.67 %1 ile 52 aya yaptırdım. Toplamda 30000 e yakın daha az faiz ödemesi yapacağım.

Hocam bende halktan 0.99 olan faizi subatta 0.79 ile yapilandirdim sence tekrar yapilandirmaya gideyimmi yoksa bekliyeyim mi ne dersin ?

25 Mesaj
22 Haziran 2013; 15:59:03 

Cevap için çok teşekkürler, bana verdikleri teklifi 0.70 den aşagı çekiyorlar ancak bu seferde cezanın miktarını yükseltiyorlar ve aynı hesaba geldiğini söylüyorlar, ayrıca vade kısaltmasına gittiğim zamanda artı 400tl ceza istiyorlar ve herhangi bir indirim yapamıycaklarını söylüyorlar sinir oldum ve kafam karıştı ziraate gittim hesaplattırdım ama halkbankasının teklifinden uygun olmadı anlayamadım yanlışmı hesapladılar bilmiyorum ama ziraatlede tehdit edecek bir rakam yok elimde, neyapmamı tavsiye edersiniz pazartesi salı bu işi halletmek istiyorum artık,

''Halk bankası 0,70 ile 350tl masraf alarak yapılandırma teklifi aldım sizce uygun mudur? Ziraate sordum hesaplattırdım ama bu tekliften daha uygun olmadı, bunu halkbankasına söylediğimde (taşımayı düşündüğümü) şu an verebilecekleri en iyi teklifin bu oldugunu daha üzerine çıkamadıklarını söylediler. Ayrıca ödemelerimi yükselterek vade kısaltması istediğimde bunun içinde ayrıca 400tl bir ödeme alınması mecburiymiş yaklaşık 2ay önce uygulamaya geçilen bir kararmış ısrar etsemde malesef almak zorundayız dediler.

Hiç...

283 Mesaj
22 Haziran 2013; 16:30:03 

quote:

Orijinalden alıntı: ciksinan

Hocam bende halktan 0.99 olan faizi subatta 0.79 ile yapilandirdim sence tekrar yapilandirmaya gideyimmi yoksa bekliyeyim mi ne dersin ?

kaç ay çektiniz, kaç ay kald,ı ana para ne kadar, aylık ödeme miktarınız nedir, vb soruları olmadan size vereceğim her cevap yanlış olabilir

25 Mesaj
22 Haziran 2013; 16:42:11 

Halkbankasından 0,93 den 78000 120 ay çekmiştim ödemelerim 1.098.tl idi daha sonra yine halkbankasından 0.84 den 350 tl masrafla yapılandırdım ödemelerim 1041tl olmuştu şimdi ise 96 ay vadesi kalan kredimi 0.70 le artı 350 masrafla vade degişikliği yapmadan ödemelerimi 989tl ye düşürebileceklerini söylediler, ben ödemelerimi tekrar 1100-1200tl arasına çektirip vade düşürmeyi düşündüğümü söylediğimde bunun içinde 400tl artı masraf istediler, ne yapmamı tavsiye edersini saygılar.

Hiç...

328 Mesaj
22 Haziran 2013; 18:03:00 

en fazla kar getiren olay vade kısaltmak arkadaşım o yüzden tavsiye ederim bence yapılandır.

Bu mesajda bahsedilenler: @srdrgkdmr

25 Mesaj
22 Haziran 2013; 18:07:33 

Vade kısaltmayı düşünüyrum elbette haklısınız ama canımı sıkan artı 400tl masraf istemeleri, ısrar etmeme rağmen indirim yapamıycaklarını söylediler, forumda gecen yazılarda bir kaç kişi 200 tl ödeyerek vade kısalttıklarını söylemişler bankanın bu yaptığı nekopartırsam kardır şimdi neyapsam 200tl ye yaptıran var diyip pazarlık mı yapmalıyım yapıcam tabi ama bakalım nediycekler.

Hiç...

0 Mesaj
22 Haziran 2013; 18:08:32 

quote:

Orijinalden alıntı: floods

kaç ay çektiniz, kaç ay kald,ı ana para ne kadar, aylık ödeme miktarınız nedir, vb soruları olmadan size vereceğim her cevap yanlış olabilir

Kalan anapara 130.000 55 ay vadem var odemelerim sabit degil 2 yil 2650 sonra 3168 tl hocam

3196 Mesaj
22 Haziran 2013; 20:50:00 

Bende sorayım
6 ay once Denizbank tan 1750 aylik ödemeli 60 ay vade 80bin TL kredi çekmiştim 0.78 den.
Hem aylık olarak daha fazla ödeyip vadeyi düşürmeyi planlıyorum hemde biraz peşin ödemek hangi bankaya taşımam en karlısı olur acaba? Pazartesi günü Ziraata gidip soracağım bakalım yapılandırma konsunda en düşük yüzde kaç verecekler.

5473 Mesaj
22 Haziran 2013; 21:10:58 

quote:

Orijinalden alıntı: MaTRiX

ziraat'e geçerseniz ekspertiz ve tapudan ipotek masrafları olmuyor mu? Onları hesaba kattınız mı?

ekspertiz yk dan yapıldığı için ziraat onu kabul ediyor,
ipotek masrafı da almıyorlar.

149 Mesaj
22 Haziran 2013; 21:47:24 

teb bankası 10 gündür bi yapılandıramadı benim krediyi

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

9 Mesaj
23 Haziran 2013; 0:57:09 

Vadeye göre değişir durum ancak oranın gayet iyi . uğraşmaya değmez gibi duruyor. Zarar bile edilebilir

Bu mesajda bahsedilenler: kicgine

...İmza...

785 Mesaj
23 Haziran 2013; 1:51:01 

quote:

Orijinalden alıntı: caver

ekspertiz yk dan yapıldığı için ziraat onu kabul ediyor,
ipotek masrafı da almıyorlar.

bende 0,71 den halkbankasından çektim bende uygun bişey olursa taşımayı düşünüyorum

[img]http://d1304.hizliresim.com/18/7/luw6z.jpg[/img]

0 Mesaj
23 Haziran 2013; 13:06:14 

quote:

Orijinalden alıntı: ciksinan

Aslında bu konularda oldukça tecrübeli olmama rağmen bugün aklıma bi soru takıldı. 5 ay önce yapılandırma yaptım.yapılandırma ve vade değişikliği ücreti olarak 1250 tl verdim. haziranda bir daha yapılandırma yapacak gibiyim yine benzer bir ceza ödeyerek. 5 ay önce verdiğim 1250 tl cepten zarar olarak mı çıktı siizce?
ya da şöyle sorayım. kısa aralıklarla yapılan yapılandırmalarda verilen nakit para zararımıza mı ne dersiniz?

25 Mesaj
23 Haziran 2013; 13:06:50 

Arkadaşlar konu dışı biliyorum ama yeni üye oldum ve nerden nasıl yapacagımı bilemedim gelen özel mesajlarımı okuyamıyorum açılmıyor, bir sorunmu var yoksa benim beceriksizliğim mi? Yardımcı olursanız sevinirim saygılar.

Hiç...

34 Mesaj
23 Haziran 2013; 13:15:30 

Aralik 2012de vakifbanktan 0,75 oranla 40ay vade 72000 tl cektim. 6 ay odedim. Acaba yapilandirma icin uygun vakit midir.

SAMSUNG GALAXY S III
4.8" Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) İşletim Sistemi

44 Mesaj
23 Haziran 2013; 14:08:43 

quote:

Orijinalden alıntı: 70milyonbiziizliyo

Aslında bu konularda oldukça tecrübeli olmama rağmen bugün aklıma bi soru takıldı. 5 ay önce yapılandırma yaptım.yapılandırma ve vade değişikliği ücreti olarak 1250 tl verdim. haziranda bir daha yapılandırma yapacak gibiyim yine benzer bir ceza ödeyerek. 5 ay önce verdiğim 1250 tl cepten zarar olarak mı çıktı siizce?
ya da şöyle sorayım. kısa aralıklarla yapılan yapılandırmalarda verilen nakit para zararımıza mı ne dersiniz?

aynen o para boşa gitmiş oluyor.

Alisverislerim:adios06, bulutcy,freev,SIKILHAN7

HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAKTIR

228 Mesaj