Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.537
Cevap
90
Favori
469.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işte onlar da biliyor.. toplam 1500 kişi oran yapılandırma talebinde bulunmuştur.. ya faizimi düşür ya da ziraate, oraya, buraya giderim diye tehdit etmiştir.. blöf yapmıştır vs...

şimdi bunlar bankacı.. işleri ticaret... hesap kitap... işine gelirse.. bendeki hesap bu diyor... sinirlenip kapama yazısı isterseniz yazınızı da veriyor... çünkü biliyor ki gerçekten transferi bu 1500'ün %1 i yani 15 kişi yapacak...

ama bir kişinin bile ciddiyetinden etkilenip 0.67 den masrafsız yapılandıracak olsa bunu talep eden 1500'e uyarlaması gerekecek.. 15 kişiden kaybettiği çok da önemli olmuyor bu durumda... giden gitsin diyorlardır haliyle...

halbuki bu 1500 kişi arkadaş isterse 1 kuruş kar etmeyeyim ve hatta eksper ve tapu işlemleri için 1 gün de izin kullanayım... ama param devlete geçsin... dese... ve gerçekten o işi yapsa.. en azından kapama yazısını alıp gitse... bu kadar şımaramazlardı... nihayetinde ilk kredi başvurunda bulunsam bana 0.64 ten vermeyecek mi??? verecek... 0.67 den yapılandırsa 3 puan karı var... ve ayrıca kesinleşmiş bir kredi elde olduğu için kar da net yani....

ben pazartesi taşıyorum krediyi...

süreci bir önceki sayfa da yazmıştım..

1 günlük fiziksel bir iş var doğru ama akbank'ın peşin istediği parayı ziraat kredi içine yayıyor.. bunu da göz ardı etmeyin... ve artık işin özünde 0.62'den kullanmış olduğunuz bir krediniz olmuş olacak...

• quote:

Orijinalden alıntı: turizmpsikoloğu

quote:

Orijinalden alıntı: deniz10

quote:

Orijinalden alıntı: nnsevim

quote:

Orijinalden alıntı: deniz10

Bu gün 0.84 oranından Akbanktan çektiğim 88 ay vadesi olan kredimi, 0.67 oranına düşürüp 922 lira masrafla yine akbanktan yapılandırdım.
    1060 lira ödemem vardı ödemem 1335 liraya çıktı ama vade 28 ay azaldı 12000 civarı bir karım oldu.
    0.62 oranla 60 ay için Ziraate geçeceğimi söyledim normalde bu orana düşmüyorlardı ve masraf 1500 liraydı böyle bir teklif sunulunca karımda olmadığı için Ziraate geçmekten vazgeçtim.

şuana kadar akbankla yapılan en iyi yeniden yapılandırma bence

Ben 10 gündür 2 kere yapılandırma istediğimi teklif vermelerini söyledim bankaya akşama arayacaklarını söylediler aramadılar.
    Dün en son gittiğimde oran falan sormadım sadece Ziraat için belgeleri istediğimi söyledim.
    Benim şubem İzmir kordon şubesi gündoğdu meydanında direniş sebebiyle bankanın tabelası falan kalmamış bütün duvarlarıda yazılarla dolu 1 haftadır çalışamadıklarını söylediler o yüzden bana dönememişler.
    Ordaki arkadaş müdürün bilgisayarından mail attığını söyledi oranlar için özel olarak.
    Yeniden yapılandıracak arkdaşlar bence Ziraati değerlendirsin benim uygun oldu ama Ziraatede geçsem aşağı yukarı aynı oluyordu 0.62 oran 60 ay vade için.
    Ben ziraat bankasındaki görevliye sormuştum özellikle bu oranlar artarmı diye oda bir üstüne sordu kampanya olduğu için oranlarda değişme olmayacak temmuz ayına kadar dedi ben baya araştırdım ziraatten uygunu yok şu anda herhalde maaş aldığım banka halk bank bile 60 ay için 0.64 oran verdi.
    Yapılandıracak arkadaşlara ziraatin kampanyasını değerlendirmesini öneririm kendi bankaları benim gibi aynı çıkarı sağlayacak bir teklif sunmadığı sürece.

deniz10 rumuzlu arkadaş..

lütfen bize kesin bilgi verebilir misiniz?

akbank'ta kaç aylık kaç orandan krediniz vardı?

kaç ay kaç oran aldınız?

özel bilgileri kapatarak yeni listenizi bizimle paylaşabilir misiniz? sizinki nasıl olsa gerçekleşmiş ve geriye dönemez.. bizlere bir yardımınız dokunsun...
    lütfen.. sizden bu bilgileri bekliyoruz...

Alıntıları Göster
    88 ay vadem vardı 60 aya düşürdüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz10 -- 19 Haziran 2013; 11:32:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: esyy

Yok hocam öyle birsey.. ilk yapılandırma tam hatırlayamadım nisan ayı sonu gibiydi. Biriside bu ay işte. Geçenkinde oran düşmuştu sadece 0,78e. Bu ay hem oranı düşürdük 0,73e hemde vade kısalttık. baskı yap hocam. Yapmaları lazım.

hocam yapılandırma için sana önce kağıt imzalattılar değil mi?daha sonra merkezden onay gelirse oran güncelleniyor.ben dün evrakı imzaladım.merkezden onay gelirse ödeme planını imzalamaya gideceğim.merkezden onay 1 gunde gelmez mi?sende nasıl oldu?birde vade kısaltma yaptım demişsin buna ücret almadı mı teb?
  • deniz10 kullanıcısına yanıt
    Yardımlarınız ve hızlı bilgilendirmeler için çok teşekkürler.
    Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertabi

Yardımlarınız ve hızlı bilgilendirmeler için çok teşekkürler.
    Saygılar.

Önemli değil arkadaşlar için en karlı şekilde olmasını isterim. Ödeme planını görevli arkadaş maille göndermişti. Bende biraz önce ne olur ne olmaz diye internet şubesine bakayım dedim. Hesabıma baktım kredi masrafı için yanlış bilmiyorsam 610 lira vermiştim eksik miktarı yatırması için gişedeki görevliye ama hesabıma 710 lira yatırmışlar bu akbank beni seviyor galibaMail attım eksik çıktıysa 100 lira iade edeceğim.
  • ben akbanktan 84 ay 1520 lira taksitli 90000 çekmiştim
    77 ay kaldı bugün gittim

0.69 ve 1250 tl ceza yani 1420 taksit düşüyor
    eğer vade düşerse 70 ay kalıyor 1531 lira

0.69'dan aşağı nuh dedi peygamber demedi

herkesin anaparasına göre rakamda değişiyor..

burda 1600 ceza diyen var..bana 1250 neden
  • deniz10 kullanıcısına yanıt
    İnsanın İzmir e taşınası geliyor.
    Ben niyeti bozdum. Akbank dan ümidim yok.
    Ziraat, geçiş için bazı evraklar istedi. Hepsini tamamladım.
    Akşam herhangi bir olumlu cevap gelmezse P.tesi günü Ziraat e geçicem.
    Deniz10 a tekrar teşekkür ediyorum.
    Herkese sevgiler, saygılar.

NOT:Eğer bu akşama kadar olumlu cevap alamazsam, Axess Gold kartımı da en son ipotek fek i almaya gidince Şubeden makas isteyip gözlerinin önünde kartı ortadan ikiye kesicem....O saatten sonra da Akbank benim için bitmiş olacak..
  • arkadaslar yardımcı olursanız sevinirim vakıfbanktan cekmıstık kredıyı bugun gıttım sız bızı mahkemeye vermıssınız eger hakkınızdan feragat edersenız yapılandırma yaparız dedıler bu durumda nasıl bır yol ızlemek gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: asson

arkadaslar yardımcı olursanız sevinirim vakıfbanktan cekmıstık kredıyı bugun gıttım sız bızı mahkemeye vermıssınız eger hakkınızdan feragat edersenız yapılandırma yaparız dedıler bu durumda nasıl bır yol ızlemek gerek

Sakın feragat etme gerekirse başka bankaya taşı kredini.ziraat bankasının çok iyi bir kampanyası var masrafsızmesela kesinlikle araştır sor.
  • Tekrar merhaba arkadaşlar
    Bugün expertiz arayarak evi görmesi gerektiğini söyledi sanırım yarın haberleşip evi göstereceğim.

Kısaca 0,82 faizle teb'den çektiğim kredimi 0,67 oran + 650 tl masraf ile Garanti bankasına geçiyorum.
    62500 TL olan ana paramdan Eski bankamın %2sinden fazla para kestiğinin farkındayım. (1700TL)
    Bu %2 de dahil tüm kesintilerin yasal olmadığını da biliyorum.
    Geçiş tamamlandıktan sonra dava açarak o parayı da ayrıca alacağım.
    İşlemler önümüzdeki haftaya kaldı sanırım en geç çarşambaya geçişi tamamlarım
    Darısı tüm arkadaşların başına. Henüz imzaları atmadık ama bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytin45

quote:

Orijinalden alıntı: asson

arkadaslar yardımcı olursanız sevinirim vakıfbanktan cekmıstık kredıyı bugun gıttım sız bızı mahkemeye vermıssınız eger hakkınızdan feragat edersenız yapılandırma yaparız dedıler bu durumda nasıl bır yol ızlemek gerek

Sakın feragat etme gerekirse başka bankaya taşı kredini.ziraat bankasının çok iyi bir kampanyası var masrafsızmesela kesinlikle araştır sor.

tesekkur ederım

baska bankaya tasırsam erken odeme cezası vs pek bı fark olmuyor
  • selamlar

arkadaşlar bugün akbankta olan kredimi ziraate taşıdım, Akbankın son teklifi 0,68 + 1500 masraf. Ben de ziraate 0,62 ve 660 masraf + 208 tapu
    Tapuyu gözünüzde büyütmeyin Mersindeyim ben sabah 9 da evraklarımı verdim 11:30 da işlerim bitti sonuçta başvuruyorsunuz hemen mesaj geliyor gidip ziraatin atmsinden harcı yatırıyorsunuz. Avukatı arayıp ben buradayım diyorsunuz karşılıklı imzalar ve işiniz bitiyor.
  • zeytin45 Z kullanıcısına yanıt
    0.68 + 1500 tl maliyet oranı aylık %1 i geçiyor zaten
  • nnsevim N kullanıcısına yanıt
    önceki bölümleri okumadım, ben de ziraatin kampanyasından bahsedecektim faiz oranı çok iyi... faiz oranı 0.80 den başlayanlar bence kaçırmasın.. bu arada 208 tl ziraatin aldığı bir ücret değil direk tapu nun döner sermayesine giden bir tutar
  • Bugün Halkbankasından çekmiş olduğum kredinin yine aynı bankadan yapılandırdım. Önceki kredım 60000tl anapara 0.90 faiz oranı ve60 ay vadeydi. 1298tl civarında aylık ödemem vardı.Yeni oranlar ise 0.68 oranı %1 komisyon 52 ay kalmıstı aynı vadeden devam. Aylık ödemem 1230 a geriledi.yaklaşık 3000 tl bi karım oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: jwill35

Bugün Halkbankasından çekmiş olduğum kredinin yine aynı bankadan yapılandırdım. Önceki kredım 60000tl anapara 0.90 faiz oranı ve60 ay vadeydi. 1298tl civarında aylık ödemem vardı.Yeni oranlar ise 0.68 oranı %1 komisyon 52 ay kalmıstı aynı vadeden devam. Aylık ödemem 1230 a geriledi.yaklaşık 3000 tl bi karım oldu

Hocam hangi sube acaba birde vade degisikligi oldumu

• quote:

Orijinalden alıntı: ciksinan

quote:

Bugün Halkbankasından çekmiş olduğum kredinin yine aynı bankadan yapılandırdım. Önceki kredım 60000tl anapara 0.90 faiz oranı ve60 ay vadeydi. 1298tl civarında aylık ödemem vardı.Yeni oranlar ise 0.68 oranı %1 komisyon 52 ay kalmıstı aynı vadeden devam. Aylık ödemem 1230 a geriledi.yaklaşık 3000 tl bi karım oldu

Kayseri merkez sube.vade değişikliği olmadı. 53700tl civarında anapara Borcum vardır 538 tl ceza ödedim nakıtım olmadığını için onuda paraf karta 6 taksit yaptırdım 20tl di sanırım fark ile..sube istekde bulunuyor yapılandırma için merkeze merkezden cevap geliyor oran ve ceza hakkında..ilk başta bana %2 ceza 0.68 oranı verdıler.ziraata geçmeyi dusunuyordumkı tekrar istek yaptılar bu sefer %1 ceza 0.68 oranı geldi merkezden ve böylece anlaştık.benden önce bir bayan vardı şartlarımız aynı gibiydi ona ise %1 ceza 0.71 oran verdiler o da o şekilde anlaştı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ciksinan

quote:

Kayseri merkez sube.vade değişikliği olmadı. 53700tl civarında anapara Borcum vardır 538 tl ceza ödedim nakıtım olmadığını için onuda paraf karta 6 taksit yaptırdım 20tl di sanırım fark ile..sube istekde bulunuyor yapılandırma için merkeze merkezden cevap geliyor oran ve ceza hakkında..ilk başta bana %2 ceza 0.68 oranı verdıler.ziraata geçmeyi dusunuyordumkı tekrar istek yaptılar bu sefer %1 ceza 0.68 oranı geldi merkezden ve böylece anlaştık.benden önce bir bayan vardı şartlarımız aynı gibiydi ona ise %1 ceza 0.71 oran verdiler o da o şekilde anlaştı.

hayirlsi olsun, hocam ben subatta 0.79 orandan yapilandirdim acaba suan tekrar yapmalimiyim ben yil sonunu mu beklesem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciksinan -- 15 Haziran 2013; 21:09:18 >

• bu olaylar böyle devam ederse faizler yüksebilir diye bir tuyo geldi bankacı arkadasımdan.dua edelim de şu olaylar biter bir an önce..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nnsevim

selamlar

arkadaşlar bugün akbankta olan kredimi ziraate taşıdım, Akbankın son teklifi 0,68 + 1500 masraf. Ben de ziraate 0,62 ve 660 masraf + 208 tapu
    Tapuyu gözünüzde büyütmeyin Mersindeyim ben sabah 9 da evraklarımı verdim 11:30 da işlerim bitti sonuçta başvuruyorsunuz hemen mesaj geliyor gidip ziraatin atmsinden harcı yatırıyorsunuz. Avukatı arayıp ben buradayım diyorsunuz karşılıklı imzalar ve işiniz bitiyor.

Akbank transferden ceza aldı mı?
  • 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.