Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.537
Cevap
90
Favori
469.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: saviola83

arkadaşlar benim Garanti Bankasından 0,79 dan aldığım bir ev kredim var. 5 senem kaldı. 57.000 ana para,14.500 faiz borcum var.
    27.000 TL ara ödeme yapmak ve yeniden yapılandırmak için görüşmeye gittim.
    27.000 *%2 = 540 TL ve Yeniden yapılandırma için de kalan anapara 38100 *%2 =762 TL Toplam 1300 TL masraf alıyor.
    24 ve 36 ay için faiz oranı ve ödeme planı çıkaracak ama sıfır kredilerdeki oranları veremeyeceğini 0,72 gibi bi oran verebilecceğini söyledi.

Dediği doğru mudur , sıfır kredilerde 5 sene için 0,65 alanlar var . Ben 24-36 ay için daha düşük alırım diye tahmin etmiştim.
    0,72 falan deyince hayal kırıklığına uğradım. Sizce ne yapayım .Başka bankaya mı transfer edeyim. Akbankın kampanyası
    daha mı mantıklı.Bi akıl verin nolur. Çok teşekkürler. şimdiden.

Başka bankalar ilede görüşün ama 0,72 yinede iyi bir oran ben garantideki ev kredim için yine garantiden 0,76 alabilidim en son. ama kısa süreli kredilerde oranlar biraz daha düşebiliyor iş bankası 0,66 ya düşmüş 5 senelik için...
  • akbankın kampanyası çok iyi.çok fazla kar edecekler kaçırmasınlar.kredi faiz oranları düşüş eğiliminde.birazdan ppk toplantısı kararından da faiz indirimi çıkarsa 1 ay içinde 0.60'ları rahat görürüz bence.
  • Ben de Şekerfinans tan Temmuz ayında 0.98 le kullanmıştım.Yapılandırma için İki gün önce Eskişehir Akbank İstasyon Şb ile görüşüp dün de evraklarımı verdim.Sağolsun Ebru Hanım yarım saatte kredi onayımı aldı.Oran 0.67 ve sıfır masraf.Gelgelelim henüz Şekerfinanstan kapama yazımı alamadım.0.73 le erken kapama cezası vermeden yapılandırmayı teklif ettiler;ancak hesaplayınca Akbank a göre yine de cazip olmuyor.Bu arada Akbank tan diğer bankada ödeyeceğiniz kapatma cezası tutarı kadar fazla kredi çekebiliyorsunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircan_78

quote:

Orijinalden alıntı: Eriond

Merhaba arkadaşlar
    Sizlere benimde bir sorum var. 2 yıl önce TEB'den 0.82 oranla 72000 kredi çektim. Aylık 945*120 ay şeklinde ödemeye başladım.
    Geriye 96 ay daha duruyor.
    Şimdi kredimi bir başka bankaya transfer etsem ne kadar karlı olurum. Transfer etmemde fayda görürmüyüm?
    Sizce hangi bankalarla görüşmem gerekir.

akbanka geçersen. ödemeyi aynı tutarsan 90 aya düşüyor. 5.800 lira da kar ediyorsun.akbankın 0 masrafla transfer teklifini bir incele istersen sen hocam.

merhaba denizbanktan 0,78 ile 82500 tl kredi çektim.117 ay ödeme var.yeni başvuranlarda 0,69 oranında kredi veriyor.ben refinansman için başvurursam 0,69 la karım olurmu.birde aynı bankaya refinansman için başvurunca ne gibi masraf alıyorlar.bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.
    aylık 1064 tl taksit
    anapara 81467 tl
  • Arkadaşlar,

http://www.tcmb.gov.tr/...uru/2013/DUY2013-31.pdf

Merkez Bankasının sitesinde bugün yapılan Para Piyasası Kurulun toplantı kararı açıklanmış, faizlerde düşüş var. Bu bizim kredilerimizi etkiler mi acaba, yada etkilerse düşüş için ne kadar beklemek gerek. Bilen biri varsa yardımcı olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 79ALPEREN
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Eriond Merhaba arkadaşlar Sizlere benimde bir sorum var. 2 yıl önce TEB'den 0.82 oranla 72000 kredi çektim. Aylık 945*120 ay şeklinde ödemeye başladım. Geriye 96 ay daha duruyor. Şimdi kredimi bir başka bankaya transfer etsem ne kadar karlı olurum. Transfer etmemde fayda görürmüyüm? Sizce hangi bankalarla görüşmem gerekir.
    akbanka geçersen. ödemeyi aynı tutarsan 90 aya düşüyor. 5.800 lira da kar ediyorsun.akbankın 0 masrafla transfer teklifini bir incele istersen sen hocam.
    merhaba denizbanktan 0,78 ile 82500 tl kredi çektim.117 ay ödeme var.yeni başvuranlarda 0,69 oranında kredi veriyor.ben refinansman için başvurursam 0,69 la karım olurmu.birde aynı bankaya refinansman için başvurunca ne gibi masraf alıyorlar.bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim. aylık 1064 tl taksit anapara 81467 tl
    eğer akbankın kampanyasından faydalanırsan ödemeyi 1068 lira yaparsan 100 aya yapılandırıyorsun 0.67'den 7000 lira gibi karın oluyor.bence değerlendir.
    kendi bankan yapılandırma yapıp masraf almayacaksa kendi bankanda kalabilirsin hocam.hayırlısı olsun.
  • quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar
    Sizlere benimde bir sorum var. 2 yıl önce TEB'den 0.82 oranla 72000 kredi çektim. Aylık 945*120 ay şeklinde ödemeye başladım.
    Şimdi kredimi bir başka bankaya transfer etsem ne kadar karlı olurum. Transfer etmemde fayda görürmüyüm?

Akbank'la görüştüm.Aynı dediğiniz gibi 0,67 oranla vadeyi 72 aya çekerek 1088 TL aylık ödemeyle geçebilirsin dediler.
    Bana da uygun. En azından 8 yıllık ödemeyi 6 yıla indirebilirim.
    Tabii birde krediyi çektiğim bankayla ve maaş müşterisi olduğum bankayla görüşsem diyorum.
    Yönlendirmeniz için teşekkürler.
    Görüşme detaylarını aktaracağım sizlere de :)
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar

Akbank'la görüştüm.Aynı dediğiniz gibi 0,67 oranla vadeyi 72 aya çekerek 1088 TL aylık ödemeyle geçebilirsin dediler.
    Bana da uygun. En azından 8 yıllık ödemeyi 6 yıla indirebilirim.
    Tabii birde krediyi çektiğim bankayla ve maaş müşterisi olduğum bankayla görüşsem diyorum.
    Yönlendirmeniz için teşekkürler.
    Görüşme detaylarını aktaracağım sizlere de :)

hayırlısı olsun herkes adına hocam.
  • Konut kredisini akbanktan çöekmiş biri olarak çaresizlik içindeyim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytin45

Konut kredisini akbanktan çöekmiş biri olarak çaresizlik içindeyim:)

Bende sizinle aynı durumdayım. Sabah sordum Akbanka teklif almamız 1 hafta sürer sizin için dediler.
    bende ne yapsam bilemiyorum biraz daha beklesemmi acaba diğer bankalarda Akbank gibi bir kampanya başlatırmı ki 0 masrafla ?

97,500 lira 0,84 faiz oranı ile çekildi. şu ana kadar 22 taksit ödendi aylık :1292 tl
  • özel bir bankanın hazine yöneticisiyim. konut Kredisi kullanmıs arkadaslar icin onumuzdeki 1-2 ay icinde yapılandırmalarını tamamlamalarını tavsiye ederim.Merkez bankası faizlerinin düşmesi kredi piyasasına birebir yansımasını beklememek gerekiyor alınan önlemler sebebiyle.Bunun icin 0,85 ve uzeri orandan kredi kullanmıs kullandıgı rakam 80bin ve uzeri olan arkadasların yapılandırmada bulunması menfaatlerine olacaktır.Yapılandırırken mümkün mertebe vadeyi de indirmeleri cifte kazanc saglar.
    not: ucretsiz yapılandıran bankalar varsa hic düşünmeden yapılandırabilirsiniz ilerde tekrar ciddi bir dusus olsa bile ki zor bir ihtimal parasını vererek te yapılandırmanız yararınıza olacaktır

herkese kolay gelsin
  • Merkez bankasının bugünkü faiz indiriminden sonra yine faizler düşer sanırım.

ama ben akbank 0,67 ile krediyi onaylattım masrafsız. Artık exper aşamasındayız, 0,60 lara düşerse düşünürüz bir daha :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0701

quote:

Orijinalden alıntı: zeytin45

Konut kredisini akbanktan çöekmiş biri olarak çaresizlik içindeyim:)

Bende sizinle aynı durumdayım. Sabah sordum Akbanka teklif almamız 1 hafta sürer sizin için dediler.
    bende ne yapsam bilemiyorum biraz daha beklesemmi acaba diğer bankalarda Akbank gibi bir kampanya başlatırmı ki 0 masrafla ?

97,500 lira 0,84 faiz oranı ile çekildi. şu ana kadar 22 taksit ödendi aylık :1292 tl

Valla hocam beklemek zorundayız en iyisi haftaya gidip bir kaç bankayla görüşmek
  • Ben de Akbank' ın kampanyası ile ilgileniyorum.
    Tapu ve sigorta masrafları ne kadar tutacak merak ediyorum. İşlemler bittiğinde bilgi verirsen çok sevinirim.

Hayırlı olsun.
  • Arkadaşlar; ben 2012 yılı kasım ayında Yapı Kredi Bankasından 99000 tl konut kredisi çekmiştim %88'den 120 ay vadeyle.
    Geçen Hafta kredimi yeniden yapılandırma için başvurdum. Bana önce %74, sonrasında ise %71 ile refinansman teklif ettiler.
    Dün itibariyle de yapılandırdım. Kalan 114 ayı 100 aya çektim. %2 ceza yanında 500 tl masraf aldılar.
    Halihazırda 14.000.TL karım oldu. Bilgilerinize sunarım...
  • Vakıfbank özellikle gözlemledıgım kadarıyla yenıden yapılandırmamak ıcın her turlu zorlugu cıkarıyor

neyapalım bızde yarın bağlarbaşı vakıfbank şubesıne gıdıp kapatma yazısını alıp akbanka goturucez

Vakıfbankı ve bağlarbaşı şubesını bıze yardımcı olmadıgı ıcın kınıyorum

yarın gıdıp gorusucem hem vakıfbankla hem akbankla

gelısmelerı burdan sansursuz ısım ısım yazıcam
  • Arkadaşlar bugünlerde Akbank yeniden yapılandırma için ne istiyor bilginiz var mı?

Bugün Garanti 0,68+650 Exper (komisyon yok) şeklinde teklif verdi.

Eğer Akbank'ı tamamen kapatmak istersem %2 haricinde ekstra bir ödemem olur mu?
  • MErhaba bende akbanktan çektim krediyi. Şimdi akbanktan kredi çektiğimiz için bu masrafsız 0,67 den doğal olarak yararlanamıyoruz.
    acaba diğer bankaların buna karşılık olarak nasıl bir cevabı olur. İnşallah en kısa sürede birisi bilgi alır da buraya yazar...
  • Garanti bankasındaki 47 ay vadesi kalan 0,95 oranlı kredimi yine garantiden vadeyi 41 aya çekerek 0,68 oran ve %2.2 komisyon ile yapılandırdım bu hafta bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoadRR -- 16 Mayıs 2013; 17:36:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chene

Ben de Akbank' ın kampanyası ile ilgileniyorum.
    Tapu ve sigorta masrafları ne kadar tutacak merak ediyorum. İşlemler bittiğinde bilgi verirsen çok sevinirim.

Hayırlı olsun.

Gelişmeleri aktaracağım...
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.