Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.537
Cevap
90
Favori
469.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MSefa23

Bu sayfada yazdığım durum için değerlendirme mesajları yazar mısınız?

http://forum.donanimhaber.com/m_65119751/mpage_3/tm.htm#msglink_70524144

Dosya masrafı ve yapılandırma ücretlerinin iadesi için bilirkişi beni haklı buldu. Acaba hakim bilirkişi raporunu aynen karara bağlar mı? yoksa yarı beni, yarı bankayı haklı bulur mu?

Bilirkişi raporunda yargıtay kararlarını dahi yazmış bu sebeble hakim yargıtay sürecini açık mı kapalı mı bırakır?

Teşekkürler..

Mesele 7.000 TL kazık olunca hakim de vicdani kanaat kullanacak, senin haklı olduğun yönünde gereken neyse yapacaktır. Kredi çek, yapılandır; 7.000 TL öde.... Deli Dumrul yapmaz bunu yaaa...
  • Ben de aynen öyle yapmayı düşünüyorum zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClavicuLa NoX

quote:

Orijinalden alıntı: doguyusuf

Arkadaşlar 5 ay önce 84 ay ve 0,98 oran ile kullanmış olduğum 60.000 tl'nin yeniden yapılandırması için Finansbank!'tan 3 gün önce istemiş olduğum fiyatlandırma teklifini sizinle paylaşmak isterim:

0,87 oran ve 1.460 tl "yeniden yapılandırma masrafı"

Bu durumda aynı bankadan yapılandırma yapmanız mantıksız. Eğer masraf almayacak olsaydı bile oran yüksek kalıyor. Bu durumda ya Şubat ayını beklemenizi, ya da %0,7x veren bir bankadan refinansman yapmanızı tavsiye ederim.

Ben de aynen öyle yapmayı düşünüyorum zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MALİ MÜŞAVİR

Arkadaşlar garanti bankasından kullandığım kredi için yeniden yapılandırma da verdikleri 60 ay 0.80 oranı beni tatmin etmediği için başka banka arayışlarına girdim.teb e başvurmuştum.dün haber geldi 60 ay için 0.69 ve 1500 tl masraf teklif etti.benden kredi kapatma tutarımı istedi.bende garantiye gidip kredi kapatma tutarımı istedim.neden istediğimi sordu memur arkadaş bende TEB in teklifini söyledim. Hemen 0.80 den 0.77 ye düştü. Bende 0.72 yapın sizde kalayım dedim olmaz o oran dedi ben de siz bilirsiniz dedim kapatma tutarını verin dedim.pazartesi ye kadar bekleyin yeni bir oran verelim dediler.sanırım 0.72 yi verecekler.

şu ana kadar en iyi teklif bu galiba, 60 ay 0,69 oran + 1500 tl + eski bankaya %2. TEB i zorlayın bu konuda arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafayiko -- 21 Ocak 2013; 19:38:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysk8919

quote:

Arkadaşlar garanti bankasından kullandığım kredi için yeniden yapılandırma da verdikleri 60 ay 0.80 oranı beni tatmin etmediği için başka banka arayışlarına girdim.teb e başvurmuştum.dün haber geldi 60 ay için 0.69 ve 1500 tl masraf teklif etti.benden kredi kapatma tutarımı istedi.bende garantiye gidip kredi kapatma tutarımı istedim.neden istediğimi sordu memur arkadaş bende TEB in teklifini söyledim. Hemen 0.80 den 0.77 ye düştü. Bende 0.72 yapın sizde kalayım dedim olmaz o oran dedi ben de siz bilirsiniz dedim kapatma tutarını verin dedim.pazartesi ye kadar bekleyin yeni bir oran verelim dediler.sanırım 0.72 yi verecekler.

şu ana kadar en iyi teklif bu galiba, 0,69 oran + 1500 tl + eski bankaya %2. TEB i zorlayın bu konuda arkadaşlar.

Arkadaslar oran belirtirken vadeyide yazmayı unutmayalm lutfen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciksinan -- 21 Ocak 2013; 10:44:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekatmer

quote:

Orijinalden alıntı: ekatmer

KREDI YAPILANDIRMA KOMISYON ÜCRETİNİN İADESİNE İLİŞKİN TÜKETİCİ MAHKEMESİ KARARIM..

DAVADA HEM DOSYA UCRETI HEMDE KREDI YAPILANDIMA UCRETI VARDI.

HAKIM KREDI YAPILANDIRMAYI KABUL ETTI.

DIGERI ICINDE TEKRARDAN SÜREÇ BASLATIYORUM ONUDA ALACAGIM..

Kesin Gerekçeli karar yazılmış.

Bügün gittim mahkemeden aldım.

Hakim yapılandırma ücretinin iadesine.

Dosya ücretinin reddine karar vermişş.

Temyiz ucu açık...

Selamlar;

Ben Tüketici mahkemesi kararını temiz edip yapılandırma ücreti ile beraber dosya ücretininde iadesini isteyeceğim.

Ama bu dava süreci ve takip süreci beni yoruyor.

Konu ile ilgili istanbul çağlayandaki davamı takip edecek konuya hakim bir avukat öneriniz var ise paylaşın lütfen...

Şişli m.köy civarı üsküdar altunizade civarları vs olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekatmer -- 21 Ocak 2013; 11:30:29 >
  • Arkadaşlar kredi yapılandırırken yapılandırma yapılan tarihin önemi varmı?

Yapılandırma tarihinde, ödeme yaptığım ayın gününden kaç gün geçerse o kadar faiz ödeme gibi bir durum varmı? Yoksa beş günde geçse yirmi günde geçse farketmez mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barqat

Arkadaşlar kredi yapılandırırken yapılandırma yapılan tarihin önemi varmı?

Yapılandırma tarihinde, ödeme yaptığım ayın gününden kaç gün geçerse o kadar faiz ödeme gibi bir durum varmı? Yoksa beş günde geçse yirmi günde geçse farketmez mi?

Soruna en iyi cevabı alacağın yer bende öyle yaptım bankaya giderken Faizler günlük hesaplanır bu arada bilgin olsun ..http://www.kredisayar.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciksinan -- 21 Ocak 2013; 13:58:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ciksinan

quote:

Orijinalden alıntı: barqat

Arkadaşlar kredi yapılandırırken yapılandırma yapılan tarihin önemi varmı?

Soruna en iyi cevabı alacağın yer bende öyle yaptım bankaya giderken Faizler günlük hesaplanır bu arada bilgin olsun ..http://www.kredisayar.com/

Bende o sitede görünce böyle bir durumun olup olmadığı kafama takılmıştı. Sitenin önceki halinde yoktu. Yapılandırma yapan arkadaşlar da bahsetmediğinden merak etmiştim.

Bazı arkadaşlar bir sonraki ayı atlattıklarını söylemişler. Bu herzaman geçerli mi, yoksa anlaşmaya bağlı bir durum mu?
  • daha önce 100000 tl 1.00 dan 60 ay vadeyle konut kredisi çekmiştim.bunun 8 ayını ödedim.Bugün yapılandırmak için kendi bankama (akbank) gittim 0.82 ve 1800 lira komisyon dediler.Bende başka bankaları gezdim denizlide verilen teklifler şöyle:

ingbank:0.74+1000 masraf+hayat sigortası

yapıkredi:0.73+1500 masraf

garanti:0.76+1000 masraf

hsbc:0.77+1800 masraf

iş bankası:0.74+20000 masraf

vakıfbank:0.74+1450 masraf

teb:0.74+1500 masraf yada 0.69 +2600 masraf

yarında ziraat ve halkbanka uğrucam ve ona göre karar verecem...
  • Orijinalden alıntı: tE0

Orijinalden alıntı: xmutti

arkadaşlar

DD mortgageden kullandığım 78750 tl tutarlı 108 ay vadeli 1,02 oranlı kredimi 2 gün önce vakıftan yapılandırdım. yardımcı olan herkese teşekkürler.

vakıfbanktan aldığım oran 0,78. masraf sadece eksper verdim 595 tl. vakıfa 2 kez gittim. sonra tapuya gittim, randevu aldım tapuda, harç ödedim 220 tl, öğleden sonra tekrar gittim. işlemleri hallettik. ordan aldığım ipotek yazısını vakıfbanka ilettim. şimdi DD mortgageden iptek fek yazısı geliyor, onuda vakıfa vereceğim. banka değiştirmekteki işlemleri bilin diye yazıyorum.

vakıf 0,76 da verdi ama masraf 2000e yakın çıkıyordu. akbankta da öyle. bu benim daha çok işime geldi.

ing bankasından almış olduğum konut kredisini( 98 bin %1.03 96 ay - 5ay ödendi) pazartesi günü yapı kredi bankasından yapılandıracağım.

YKB'nin teklifi;
    %0,73 - 60 ay - 500 dosya + 500 exper + 250 ipotek=1250 tl masraf - hayat,konut,dask zeyl edilerek devam edilecek.. ve ben sadece 1250 yl yi nakit olarak vereceğim diye konuşmuştuk. Fakat tapu masrafı/harcı denilen olay nedir? bunun hakkında o kadar banka dolaştım tek kelime geçmedi. Bu miktar neye göre belirleniyor. alım satım da tapu harcı olarak 3,5 bin lira civarı bir para vermiştim, şimdi ki bu tapu harcı nedir,nerden çıktı?

eski bankam 95 bin kalan anaparam + ipotek fek(200 ile 400 arası) + %2 kapama cezası + kısmi faiz hesap ederek yeni bankamdan talep edecek ve bu da yaklaşık 3 bin civarı yani ben tekrar 98 bin lira çekeceğim + 1250 masrafı nakit vereceğim diye biliyorum.

Tapu harcı gibi bilmediğim extra ücretler varsa öğrenmek isterim, son dakika sürpriz yapmasınlar.

hocam bu tapuda çıkacak karşına. bende detaylı yazdım ki herkes bilsin diye. bunun dışında senin yazdıklarına ilave yok diye düşünüyorum.

tapuya randevu alıp gidiyorsun. orda bir harç çıkıyor. bana 220 tl dediler. birde ziraat bankasına yatırman gerekiyorki hayatımda böyle bir banka kuyruğu görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysk8919

quote:

şu ana kadar en iyi teklif bu galiba, 60 ay 0,69 oran + 1500 tl + eski bankaya %2. TEB i zorlayın bu konuda arkadaşlar.

TEB hangi şubeden aldın bu oranı ?
  • Takip
  • Şimdi Tebi aradım,

70 ay için 0.74 +1850 masraf

Yada 2. seçenek 0.70 oran + kalan anaparanın %2 si + masraf oda 1000 tl oluyor,

Bu durumda 100.000 tl ve altı için %0.70 faiz cazip

fakat daha yüksek meblağlarda cazip değil..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ciksinan

Şimdi Tebi aradım,

70 ay için 0.74 +1850 masraf

Yada 2. seçenek 0.70 oran + kalan anaparanın %2 si + masraf oda 1000 tl oluyor,

Bu durumda 100.000 tl ve altı için %0.70 faiz cazip

fakat daha yüksek meblağlarda cazip değil..

bu oranlar yapılandırma oranları mı.aynı banka için mi?başka bankadan mı geçerken verildi bu oranlar hocam?
  • Bunlar transfer oranları benim kredi halkbank da..
  • Arkadaşlar Mb 22 0cakda bazı kararlar aldı bildiğiniz üzere bu kararların biz yapılandırma yapacakları ilgilendiren bir yönü varmı? Bilen anlayan arkadaşlar cevapandırırsa seviniriz..

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) bugünkü toplantısında, politika faizi olan bir hafta vadeli repo faiz oranını değiştirmeyerek yüzde 5.5 düzeyinde tuttu.

Merkez Bankası, gecelik faiz oranlarında, borçlanma faiz oranını yüzde 5'ten yüzde 4.75'e ve borç verme faizini ise yüzde 9.00'dan yüzde 8.75'e indirerek, faiz koridorunun alt ve üst limitlerini 25 baz puan düşürdü. Banka ayrıca, açık piyasa işlemleri çerçevesinde piyasa yapıcısı bankalara repo işlemleri yoluyla tanınan borçlanma imkanı faizi oranını da yüzde 8.5'ten yüzde 8.25'e çekti.

Merkez Bankası'nda yapılan açıklamada, Geç Likidite Penceresi uygulaması çerçevesinde, Bankalararası Para Piyasası’nda saat 16.00–17.00 arası gecelik vadede uygulanan Merkez Bankası borçlanma faiz oranının yüzde 0 düzeyinde sabit tutulduğu ve borç verme faiz oranının yüzde 12’den yüzde 11,75’e indirildiği belirtildi.

Bu durumda konut kredisi faizleri daha düşermi yoksa munzam karşılıkların artmasından dolayı sabit yada yükselir mi bankacı arkadaşlar anlar bu işlerden onların yorumlarına ihtiyacımız var..
  • Ankaradan yazıyorum bankaları tek tek dolaşın. İnternetten olmaz buı işler. Kızılaya indim ziraat 0.81-halkbankası 0.78 - vakıf -0.78 -denizbank 0.81 oran verdi. 90aylık kredi yapılandırmasına alınmış oranlardır. Şuanki bankam vakıfbank ve inşallah yarın değiştiriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhotoTech -- 22 Ocak 2013; 15:06:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PhotoTech

Ankaradan yazıyorum bankaları tek tek dolaşın. İnternetten olmaz buı işler. Kızılaya indim ziraat 0.81-halkbankası 0.78 - vakıf -0.78 -denizbank 0.81 oran verdi. 90aylık kredi yapılandırmasına alınmış oranlardır. Şuanki bankam vakıfbank ve inşallah yarın değiştiriyorum.

Kızılaydaki hiçbir şube pazarlığa yanaşmaz, zaten kredi verme sıkıntıları yoktur. Siz kıyıda-köşede kalan şubelere giderseniz daha iyi yapılandırma fırsatı yakalayabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neoplasm

quote:

Orijinalden alıntı: PhotoTech

Ankaradan yazıyorum bankaları tek tek dolaşın. İnternetten olmaz buı işler. Kızılaya indim ziraat 0.81-halkbankası 0.78 - vakıf -0.78 -denizbank 0.81 oran verdi. 90aylık kredi yapılandırmasına alınmış oranlardır. Şuanki bankam vakıfbank ve inşallah yarın değiştiriyorum.

Kızılaydaki hiçbir şube pazarlığa yanaşmaz, zaten kredi verme sıkıntıları yoktur. Siz kıyıda-köşede kalan şubelere giderseniz daha iyi yapılandırma fırsatı yakalayabilirsiniz

yo anlatamadım. İnternette 0.82-0.95 arası gezen faizler, hiç bir tanıdık olmadan bile 0.78 lere düşüyor. Kıyı köşeye gerek yok direk konuşunca olay zaten netleşiyor. Örnek vereyim 3 tane kızılay bankasını kapıştırınca sonuçta 0.78 faiz oranı, ev sigortası yaptırmama, dosya masrafı olmaması konusunda anlaştık :) dana ne olcak zaten üstünede para vermezler :)

Edit: Kızılaydaki ir bankadaki müşteri temsilcisi, bizden alırsanız ilk ev kredimi vercem diye seviniyordu. Sanırım sizin gibi düşünen çoğunluk bana avantaj olarak döndü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhotoTech -- 22 Ocak 2013; 21:36:22 >
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.