Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.537
Cevap
90
Favori
469.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu yapılandırma krediyi ilk aldığınız bankada olmuştu değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekatmer

quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

Arkadaşlar önceki sayfalarda davayı kazandığımla ilgili evrakları atmıştım.bugün gerekçeli kararı aldım.masraflarla beraber geri ödenmesine karar verildi.Darısı başınıza.

Dostum selam..

Hayırlı olsun kararın...

Epeydir bakamıyordum yeni gördüm..

Forum çarşamba pazarına dönmüş faiz oranları düşünce herkes yapılandırma derdine düşmüş..

Benim mahkeme kararı hala gelmedi gerekçeli karar tabiki... Bakalım belki bu ara ben gide rbakalım yazıldıda banamı ulaşmadı..

Benim kararda hem yapılandırma ücreti hem dosya ücreti vardı bakalım gerekçeli karradan sonra belki temyize götütr dosya masrafınıda isterim yada yapıalndırmayı alıp konuyu kapatırıp.

Bu arada sen gerekçeli kararı nezaman aldım aldıktan sonra 15 gün geçtimi Banka konuyu yargıtaya taşıyabilir böyle bir hamlede bulundumu ? Yoksa ödemeni aldınmı ?

Bu arada diğer forumdaşalra sunu söliyim ben gecen yıl subatta 95,000 tl için 60 ay vadede 0,73 oran almıştım.. Şu anki rakamlarda daha altında oalbileceğini düşünüyorum bakalara pres yapın :)

Gerekçeli kararı 15 gün sonra gelip alabilirsin dediler,bende tam 15 gün sonra gidip aldım ve karşı tarafa gidecek gerekçeli kararın 7 lira posta ücretini benden kestiler.Eğer sana tebliğ edilmesini beklersen zaman uzayabilir.O yüzden mahkeme kararından 125 gün sonra bizzat kendin gidip gerekçeli kararını kalemden al derim.Benim kararın yargıtaya gitme şansı yok çünkü hakim kesin karar verdi,yani temyiz yolunu kapattı.Neden dersen;Ben zaten dava açarken yapılandırma ile ilgili yargıtayın onayladığı emsal kararla başvuru yaptım
    şimdide tarafımdan kesilen 1425 lira dosya masrafı için emsal kararları ele geçirmek üzereyim(yargıtay kararıyla beraber)Eğer bunları da önümüzdeki hafta elime ulaşırsa dosya masrafı için de dava açıyorum.
    Bu arada param yatmış hesabıma geçmiş(Bankanın avukatı aradı) ama henüz çekmedim.

• quote:

quote:

Arkadaşlar önceki sayfalarda davayı kazandığımla ilgili evrakları atmıştım.bugün gerekçeli kararı aldım.masraflarla beraber geri ödenmesine karar verildi.Darısı başınıza.

Dostum selam..

Hayırlı olsun kararın...

Forum çarşamba pazarına dönmüş faiz oranları düşünce herkes yapılandırma derdine düşmüş..

Benim mahkeme kararı hala gelmedi gerekçeli karar tabiki... Bakalım belki bu ara ben gide rbakalım yazıldıda banamı ulaşmadı..

Benim kararda hem yapılandırma ücreti hem dosya ücreti vardı bakalım gerekçeli karradan sonra belki temyize götütr dosya masrafınıda isterim yada yapıalndırmayı alıp konuyu kapatırıp.

Bu arada sen gerekçeli kararı nezaman aldım aldıktan sonra 15 gün geçtimi Banka konuyu yargıtaya taşıyabilir böyle bir hamlede bulundumu ? Yoksa ödemeni aldınmı ?

Bu arada diğer forumdaşalra sunu söliyim ben gecen yıl subatta 95,000 tl için 60 ay vadede 0,73 oran almıştım.. Şu anki rakamlarda daha altında oalbileceğini düşünüyorum bakalara pres yapın :)

Ben de bankaya yazıyı geçtim ve red cevabı geldi. Fakat mahkemeye başvururken dosyaya koymak için sözleşme örneğini koyacağım fakat bulamıyorum.. Taşınırken kaybettim sanırım..

Bankayı az önce aradım sözleşmenin bir örneğini istedim, önce "krediyi 2009 yılında aldığınız için sözleşmeniz arşivdedir, bulmamız çok zor" vs dediler, sonra da "masrafların iadesi için mahkemede kullanacaksanız siz davayı açın zaten bizden sözleşmeyi mahkeme isteyecek" dediler. Yani ben daha birşey demeden dava açacağımı anladılar. Sanırım kendilerine bu yönde çok talep geliyor. Her neyse..

Benim elimde şunlar var;

* Kredi kullanımına ve masraf kesildiğine dair tüm hesap hareketleri(ama excel formatında var, bankanın kaşe imzası vs yok..)
    * Bankaya yazdığım ve iadeli taahhütlü gönderdiğim masraf iade dilekçesi
    * Bankadan gelen talebimin red cevabı yazısı
    * Ayrıca bu konuda verilen emsal karar yazıları(eğer koymamın bir etkisi olacaksa tabi.)

Şimdi mahkemeye yukarıdaki belgelerle gidip dava açsam bir işe yarar mı sizce? Elimde sözleşme yok, ödeme dekont asılları yok vs..

Tutar çok olmasa uğraşmam belki ama 1 yapılandırma ve 1 kapama sonrası 2 kez %2 ceza ve bilumum dosya masrafı, ipotek fek vs ödemeleri toplamı 4.600 küsur TL tutarında para ödemişim. Uğraşmam lazım yani..

Tavsiyelerinizi rica ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Konutkredisi.com.tr

Bu yapılandırma krediyi ilk aldığınız bankada olmuştu değil mi?

sanırım bu soru önemli.
    bende şuanda yapılandırma aşamasındayım,
    kendi bankam diğerlerinden daha daha yüksek oranla yapılandırma yapıyor. birde %2 almak istiyor. yani hiç bir karım olmuyor.

bende kendi bankamda %2 ödeyip yapılandırıp sonrasında mahkeme yoluna gitmeyi düşünüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Dostum selam..

Hayırlı olsun kararın...

Gerekçeli kararı 15 gün sonra gelip alabilirsin dediler,bende tam 15 gün sonra gidip aldım ve karşı tarafa gidecek gerekçeli kararın 7 lira posta ücretini benden kestiler.Eğer sana tebliğ edilmesini beklersen zaman uzayabilir.O yüzden mahkeme kararından 125 gün sonra bizzat kendin gidip gerekçeli kararını kalemden al derim.Benim kararın yargıtaya gitme şansı yok çünkü hakim kesin karar verdi,yani temyiz yolunu kapattı.Neden dersen;Ben zaten dava açarken yapılandırma ile ilgili yargıtayın onayladığı emsal kararla başvuru yaptım
    şimdide tarafımdan kesilen 1425 lira dosya masrafı için emsal kararları ele geçirmek üzereyim(yargıtay kararıyla beraber)Eğer bunları da önümüzdeki hafta elime ulaşırsa dosya masrafı için de dava açıyorum.
    Bu arada param yatmış hesabıma geçmiş(Bankanın avukatı aradı) ama henüz çekmedim.

Hayırlısı kardeşim..

Normalde hakim ikisinide benim lehime vermeliydi fifti fifti olsun diye sanırım bu kararı verdi.

Baskı altında vs kalmamak için.

Bu arada dosya ücreti içinde emsal kararlar bende henüz araştırmadım bakalım belki temyize gideirm belki ayrıca dava açarım bu ara çok yoğunum keşke bir avukat ttusaydın.

Zaten davayı kaznaınca banka avukata para veriyor %5 de kazandıgımdan verırdım kafam rahat olurdu neyse..

Gelişmeleri paylaşırsın bende bügün bir gideyim çağlayana...

• quote:

Orijinalden alıntı: gurelyasin

Haziran 2012'de 0,99 oranla 96 ay 110000 TL Kredi kullandım akbanktan..teklif istedim yapılandırma için bir hafta oldu biz arıyacağız diyorlar ama aramadılar henüz

akbankı aradım genel müdürlükten cevap gelmemiş hala..

YKB 2000 TL masraf + 0,77 oran verdi
    Garanti 1000 TL masraf + 0,75 oran verdi

• ARKADAŞLAR LÜTFEN FORUM SAYFASINI SORULAR İLE BAYMAYALIM..

TOPU TOPU 20 SAYFA YAZI VAR GERİYE DÖNÜK 10 SAYFAYA BAKARSANIZ BÜTÜN SORULARINIZIN CEVABI VAR...

ÖZELDEN BİLE ONLARCA SORU GELİYOR BİZDE BU İŞİN UZMANI DEĞİLİZ BAŞIMIZA GELEN SÜRECİ DAVA DİLEKÇELERİ VE SONUCLARI İLE BERABER ARKA SAYFALARDA YAYINLADI
    K BİR ZAHMET OKUYUN....
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldenShoot

quote:

quote:

Dostum selam..

Hayırlı olsun kararın...

Ben de bankaya yazıyı geçtim ve red cevabı geldi. Fakat mahkemeye başvururken dosyaya koymak için sözleşme örneğini koyacağım fakat bulamıyorum.. Taşınırken kaybettim sanırım..

Bankayı az önce aradım sözleşmenin bir örneğini istedim, önce "krediyi 2009 yılında aldığınız için sözleşmeniz arşivdedir, bulmamız çok zor" vs dediler, sonra da "masrafların iadesi için mahkemede kullanacaksanız siz davayı açın zaten bizden sözleşmeyi mahkeme isteyecek" dediler. Yani ben daha birşey demeden dava açacağımı anladılar. Sanırım kendilerine bu yönde çok talep geliyor. Her neyse..

Benim elimde şunlar var;

* Kredi kullanımına ve masraf kesildiğine dair tüm hesap hareketleri(ama excel formatında var, bankanın kaşe imzası vs yok..)
    * Bankaya yazdığım ve iadeli taahhütlü gönderdiğim masraf iade dilekçesi
    * Bankadan gelen talebimin red cevabı yazısı
    * Ayrıca bu konuda verilen emsal karar yazıları(eğer koymamın bir etkisi olacaksa tabi.)

Şimdi mahkemeye yukarıdaki belgelerle gidip dava açsam bir işe yarar mı sizce? Elimde sözleşme yok, ödeme dekont asılları yok vs..

Tutar çok olmasa uğraşmam belki ama 1 yapılandırma ve 1 kapama sonrası 2 kez %2 ceza ve bilumum dosya masrafı, ipotek fek vs ödemeleri toplamı 4.600 küsur TL tutarında para ödemişim. Uğraşmam lazım yani..

Tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Sözleşmeye gerek yok banka doğru söylemiş.Savunma kımında mecbur ekliyorlar çünkü mahkeme istiyor.
    *Hesap hareketleri yeterli
    *Dava açarken gerek yok
    *Dava açarken dilekçeye ekleyin kesin
    *Emsal kararı koyarsan iyi olur,özellikle yargıtay kararını.Ben koydum ve sonuçta hakim kesin karar vererek bankanın temyiz yolunu kapattı.Kararda da zaten yargıtay kararı var gibisinden atıfta bulunulmuştu yanlış hatırlamıyorsam.Çünkü yargıtay boyutu da 8-10 ay sürer.

• @Orada Olmayan Adam çok teşekkürler. Vakit kaybetmeden davayı açayım ben.
  • quote:

KREDI YAPILANDIRMA KOMISYON ÜCRETİNİN İADESİNE İLİŞKİN TÜKETİCİ MAHKEMESİ KARARIM..

DAVADA HEM DOSYA UCRETI HEMDE KREDI YAPILANDIMA UCRETI VARDI.

HAKIM KREDI YAPILANDIRMAYI KABUL ETTI.

DIGERI ICINDE TEKRARDAN SÜREÇ BASLATIYORUM ONUDA ALACAGIM..

Kesin Gerekçeli karar yazılmış.

Bügün gittim mahkemeden aldım.

Hakim yapılandırma ücretinin iadesine.

Dosya ücretinin reddine karar vermişş.

Temyiz ucu açık...

• Halkbank %0.85 + %1 ceza ile teklifi güncellemiyor artık şubeye gidip rest çekmenin zamanı geldi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciksinan -- 17 Ocak 2013; 14:28:27 >
  • Dün itibariyle yapılandırma işim tamamen bitti. Bilgileri şu şekilde;

Eski banka Garanti, 17 ay önce 1,02 den çekmiştim.

Yeni banka Vakıfbank, oran 0,79. Vade 103 ay.

400 tl expert masrafı. İpotek masrafı , dosya masrafı alınmadı (tabii pazarlıkalr 1 hafta sürdü, hemen ok dememenizi öneririm tekliflere, diğerleriyle de görüşün, banka görevlisiyle paylaşın bu görüşmeleri).
    Tapuda 185 tl masraf çıktı.
    Eski bankaya %2 ceza ödemesi ve expert parası da 103 aylık yeni kredinin içine eklendi. Sadece tapuya giden harç tutarını ben extradan ödedim.

Bu işten karım: 1 ay ödeme yapmadım, 1000 tl civarı bir tutar bu ay elimde kaldı. Aylık ödemelerimde 70 er TL lik indirim oldu. 103*70 tl az ödemem olacak toplamda. Ve en güzeli garantinin elinden kurtuldum.

Yapılandırmaya çalışırken buradaki yorumlarınızdan çok faydalanmıştım, umarım bu bilgiler de size yardımcı olur. Herkese güzel yapılandırmalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ttoygar

Dün itibariyle yapılandırma işim tamamen bitti. Bilgileri şu şekilde;

400 tl expert masrafı. İpotek masrafı , dosya masrafı alınmadı (tabii pazarlıkalr 1 hafta sürdü, hemen ok dememenizi öneririm tekliflere, diğerleriyle de görüşün, banka görevlisiyle paylaşın bu görüşmeleri).
    Eski bankaya %2 ceza ödemesi ve expert parası da 103 aylık yeni kredinin içine eklendi. Sadece tapuya giden harç tutarını ben extradan ödedim.

Bu işten karım: 1 ay ödeme yapmadım, 1000 tl civarı bir tutar bu ay elimde kaldı. Aylık ödemelerimde 70 er TL lik indirim oldu. 103*70 tl az ödemem olacak toplamda. Ve en güzeli garantinin elinden kurtuldum.

Yapılandırmaya çalışırken buradaki yorumlarınızdan çok faydalanmıştım, umarım bu bilgiler de size yardımcı olur. Herkese güzel yapılandırmalar.

Garantinin size verdiği son oran neydi acaba? Bir önceki sayfada 0,77 oran alan oldu o yüzden merak ettim. 0,77 ile garantide kalmak vakıfa geçmekten daha karlı olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoadRR -- 17 Ocak 2013; 17:36:33 >

• Yapılandırma yapan arkadaşlardan cevap bekliyorum. Yeni bankaya geçtiğiniz zaman önceki bankadaki sözleşmeye imza atan kefilin gelmesini istiyorlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoadRR

quote:

Orijinalden alıntı: ttoygar

Dün itibariyle yapılandırma işim tamamen bitti. Bilgileri şu şekilde;

Garantinin size verdiği son oran neydi acaba? Bir önceki sayfada 0,77 oran alan oldu o yüzden merak ettim. 0,77 ile garantide kalmak vakıfa geçmekten daha karlı olurdu.

Tarzları o kadar kötüydü ki anlatamam. Başka bankaya gitmenin karlı bir iş olmayacağını biliyorlar bu nedenle başlarından sallıyorlar. 20 gün kadar önce 0.83 demişlerdi. 1 Hafta kadar önce yine teklif istemelerini rica ettim. yarın, yok sonraki gun, o gun geliyor, istedik cevap gelmedi vs vs... Zaten yıllar oncesinden abartılı kredi kartı ve hesap işletim ücretleri sebebiyle bir kızgınlıgım vardı. Mecburen konut kredisini garantiden kullanmak zorunda kalmıstım. Son davranış tarzları iyice kaçmama sebep oldu. Düşmanıma uygun bir banka. Dostlara tavsiye etmiyorum o kadar. Bana göre boyle...

• Arkadaşlar 5 ay önce 84 ay ve 0,98 oran ile kullanmış olduğum 60.000 tl'nin yeniden yapılandırması için Finansbank!'tan 3 gün önce istemiş olduğum fiyatlandırma teklifini sizinle paylaşmak isterim:

0,87 oran ve 1.460 tl "yeniden yapılandırma masrafı"
  • Meslek hayatımda 104 adet konut kredisi verdim. Tüm müşterilerimden masrafları kabul ettiklerine dahil kendi el yazılarıyla yazılmış dilekçe aldım. Biri dava etti ve mahkeme, Bankayı haklı buldu. Biz hiç kimseye zorla kredi vermiyoruz. Kabul ederek geliyorsunuz.

Konut kredisini yapılandıracak arkadaşlar, şu aşamada beklesinler. Şubat ayında faizler inecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doguyusuf

Arkadaşlar 5 ay önce 84 ay ve 0,98 oran ile kullanmış olduğum 60.000 tl'nin yeniden yapılandırması için Finansbank!'tan 3 gün önce istemiş olduğum fiyatlandırma teklifini sizinle paylaşmak isterim:

0,87 oran ve 1.460 tl "yeniden yapılandırma masrafı"

Bu durumda aynı bankadan yapılandırma yapmanız mantıksız. Eğer masraf almayacak olsaydı bile oran yüksek kalıyor. Bu durumda ya Şubat ayını beklemenizi, ya da %0,7x veren bir bankadan refinansman yapmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanyasar

Yapılandırma yapan arkadaşlardan cevap bekliyorum. Yeni bankaya geçtiğiniz zaman önceki bankadaki sözleşmeye imza atan kefilin gelmesini istiyorlar mı?

Yeni banka dediğinize göre eski bankadaki kredi kapanacağından kişinin kefaleti sona erer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanyasar

Yapılandırma yapan arkadaşlardan cevap bekliyorum. Yeni bankaya geçtiğiniz zaman önceki bankadaki sözleşmeye imza atan kefilin gelmesini istiyorlar mı?

Hayir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.