Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.537
Cevap
90
Favori
469.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ciksinan

Arkadaşlar sizin bankacılardan edindiğiniz bir izlenim var mı faizler konusunda daha düşeceğini hatta 0.60 lara kadar gerileyebileceğeni söyleyenler olduğu gibi burası Türkiye ne olacağı belli olmaz diyenlerde var. Sizin bu konuda görüşleriniz ne acaba merak ediyorum. Faizler düşecek o yüzden şimdi yapılandırma yapmıyorum diyen var mı?

genel izlenim 0.75 - 0.74 seviyelerinin altına pek inmeyeceği şeklinde ama burası Türkiye :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: thundere

ING'den 1,11 ile çektiğim kredi için 1,01 faiz ve 100 tl masraf ile yeniden yapılandırma teklif etti

YKB 0.72 faiz ve 1000 tl masraf ile yapılandırıyorum.DASK,konut ve hayat eski bankadan zeyl edilecek.ING'nin kapama için talep ettiği ipotek fek ücreti ile YKBnin masraf içindeki dosya bedeli için soluğu hakem heyetinde alacağım

0,72 çok ıyı bır oran nereden kaç ay için alıyorsunuz açıklayabılırmısinız
  • Arkadaşlar HALKBANK tan yapılandırma için güncel oran alan varmı acaba
  • Halkbank tan geçtiğimiz cuma günü ben sormuştum. kredi oranım 0,85 şimdi yapılandırma istesek 0,86 0,87 gelir dedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: social

quote:

Orijinalden alıntı: thundere

ING'den 1,11 ile çektiğim kredi için 1,01 faiz ve 100 tl masraf ile yeniden yapılandırma teklif etti

YKB 0.72 faiz ve 1000 tl masraf ile yapılandırıyorum.DASK,konut ve hayat eski bankadan zeyl edilecek.ING'nin kapama için talep ettiği ipotek fek ücreti ile YKBnin masraf içindeki dosya bedeli için soluğu hakem heyetinde alacağım

0,72 çok ıyı bır oran nereden kaç ay için alıyorsunuz açıklayabılırmısinız

1-2 puan daha düşecek deniyor.60 ay 85000
    Erzurum

• Selam arkadaşlar az önce bir haber okudum;

Konut kredisi faizlerinde indirim talebi
    İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, inşaat sektörünün eski canlılığına kavuşabilmesi için konut kredisi faizlerinin düşmesi gerektiğini savunarak, mevduat faizlerinin yüzde 7’lere düştüğü bir dönemde, aylık konut kredisi faizlerinin hala yüzde 0,90-1 aralığında tutulmasını anlayamadıklarını belirtti.

Link aşağıda:
    http://ekonomi.milliyet.com.tr/konut-kredisi-faizlerinde-indirim-talebi/ekonomi/ekonomidetay/15.01.2013/1655750/default.htm

Umarım İnşaat Mühendisi arkadaşları dinler bankalar. Tabi kredilerin düşmesi ev fiyatlarının artması anlamına gelebilir ama bizim gibi yakın zamanda 0,80 - 0,90 faizlerden ev almış olanlar hem faiz indiriminde yapılandırmadan faydalanacak hem de alınan evlerin ederi artacak. İki kere kazanmış oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: khan1907

selamlar,

ben 3 ay kadar önce 0,86 faizle 60 ay 75.000 TL konut kredisi çekmiştim.
    şuanki faizlerlerde benim yapılandırmamın çok anlamlı olmayacağını düşünüyordum henüz, ancak gene de danışmak istedim, kara geçermiyim yapılandırma yapmalımıyım, 60 ay 1605 TL aylık ödemeli çektim, fayda maliyet düşünüldüğünde faizler kaç oranlarına geldiğinde yapılandırırsam benim için iyi olur, ve tabi ne masrafları alıyorlar bunları nakit mi istiyorlar nasıl başvuruyoruz :) bu konuları bilmiyorum.

www.kredisayar.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanyasar -- 15 Ocak 2013; 17:40:52 >

• bugün 0.98den çektiğim kredimi aynı banka halkbankasında yaılandırdım 0.82 %1 ile herkese kolay gelsin ben kaçar krediler 5x 6xlere düşerse görüşürüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mpower14

Halkbank tan geçtiğimiz cuma günü ben sormuştum. kredi oranım 0,85 şimdi yapılandırma istesek 0,86 0,87 gelir dedi

benımde oranım 0,85 yapılandırsak acaba nereye kadar ıner
    aşagıda bır arkadaş 0,82 demış,mıllet 72 alıyor,kahretsin bu halkbankasını
  • quote:

Orijinalden alıntı: floods

bugün 0.98den çektiğim kredimi aynı banka halkbankasında yaılandırdım 0.82 %1 ile herkese kolay gelsin ben kaçar krediler 5x 6xlere düşerse görüşürüz

hocam kaç ay,tutar ve şube belırtırsenız emsal gosterelım
    teşekkurler
  • garanti bankası maaş müşterisi aynı banka yapılandırma dün alınan oran:

0,77
    1350 tl masraf
  • Yapı Kredi'ye 56.500 TL (%2 ceza dahil) ana para borcum var. Yapı Kredi'den 2010 yılında 80.000 TL, 0,90 ve 84 aylık kredi kullanmıştım. Şu an 51 taksidim var.
    Yapı Kredi'ye yapılandırma için başvurdum, taksit sayısını 42'ye düşürdüm. %2 ceza + 0,73 + 350 TL dosya olarak anlaştık. Toplam kârım 3.000 TL

Bankalardan telefonla ya da yüz yüze görüşerek aldığım teklifler:

HALKBANK: 0,78 + 500 eksper + 250 ipotek. (Şubeye gelirseniz daha uygun olabilir, dediler.)

VAKIFBANK: 0,75 + 525 eksper + 600 dosya (Dosya için bir şeyler yapabiliriz, dediler.)

AKBANK: 0,75 + 1.500 (dosya, eksper, ipotek dahil)

FİNANSBANK: 0,73 + 1.000 dosya + 450 eksper + 250 ipotek

İŞ BANKASI: 0,76 + 550 dosya + 750 eksper + 200 ipotek

TEB: 0,76 + 1.900 (dosya, eksper, ipotek)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dedektif -- 16 Ocak 2013; 10:43:06 >
  • Masrafı da düşünerek 0,80nin üstüne hiç bakmayın.Masrafın ayrıntısını sorun.Başka bankaya transfer olacakların hepsinde DASK çoğunda da konut ve hayat sigortası var zatın.
    Hala favoriler ykb,ak,vakıf.0,69u görmeye az kaldı.

Başka bankaya transfer

Eski banka
    %2 erken kapama(mecburi)
    İpotek kaldırma(mecburi değil, hakem heyetine gidin)

Yeni banka
    Ekspertiz(mecburi)
    Tapu harcı(mecburi)
    Dosya masrafı(mecburi değil, hakem heyetine gidin)
    İpotek koyma(mecburi değil, hakem heyetine gidin)

DASK hali hazırda herkeste var
    Konut ve hayat mecburi değil ama satmak için zorluyorlar.Eski bankada var ise yeni bankada onay yaptırıp devam edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thundere -- 16 Ocak 2013; 11:28:59 >
  • YKB - 60 ay 95.000 TL - 1.08 olan borcun kalan 50 ayı için vakıfbank ile anlaştım.

Vakıfbank 0.77 - 36 ay - 400 tl ekspertiz + 100-200 tl arası ipotek - konut sigortası mecburi - hayat sigortası için mecburiyet yok.

Sonraki en iyi teklif 0.77 - 950 tl dosya masrafı ve mecburi konut ve 200 tl tutatındaki 3 yıllık hayat sigortası ile Garanti Bankasınındı.
  • akbank bugün şunu dedi,
    "Yeniden fiyatlama yaptım faiz oranını 0,81 e çekiyorlar komisyon olarak da 1250 tl "

güya arkadaşım bu kişi ve ben burada maaş müşterisiyim...
  • arkdaşlar bir şey soracam şimdi ben halkbankla refinansman için anlaştık.hsbc den halkbanka gececem.

1-Şimdi tapu masrafım olacak mı tekrar olursa ne kadar olur ?
    2-Tapu benim üzerimdeydi eşimle ortak yapılabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: valerie

akbank bugün şunu dedi,
    "Yeniden fiyatlama yaptım faiz oranını 0,81 e çekiyorlar komisyon olarak da 1250 tl "

herhangi bir şubeye gitsen 0,75 civarı alırsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedektif

quote:

Orijinalden alıntı: valerie

akbank bugün şunu dedi,

herhangi bir şubeye gitsen 0,75 civarı alırsın...

Akbank şubesini mi kastediyorsunuz yoksa başka bir bankayı mı?
    Akbanka göre bu oran 0,75 oranla diğer bankaya geçmek istersem kafa kafaya geliyor. (geçiş sırasındaki ödemelerden dolayı)
    Az önce YKB i aradım, birini atadılar bugün yarın arayıp benimle detay görüşüp bir oran vereceklermiş.
    Akbanktaki arkadaş açık açık 0,75 ten düşük bir oran alırsanız haber verin ve ispatlayın, merkezi bilgilendirerek sizinkini aşağıya çekebilirim dedi. Henüz bu oranın altına hiç inmedik refinansmanda diyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: ysk8919

garanti bankası maaş müşterisi aynı banka yapılandırma dün alınan oran:

0,77
    1350 tl masraf

Kalan vade kaç ay?
    Bu 1350TL dediğiniz kalan anaparadan kestikleri %2.2 cezanın karşılığı mı?
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.