Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.536
Cevap
90
Favori
469.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ttoygar

O halde garantiyle yapılandırıp başka yere taşımadan devam etme fikrini tamamen silmek lazım kafadan. Taşıma durumunda diğer banka garantiye %2 veriyormus, ısrarla vakıfbank görevlisine sordum %2,2 dedim. "Bizim banka kalan ana para dısında %2 den fazlasını asla vermez" dedi:) Dur bakalım n'olacak! Yalnız garantinin %2,2 lik kısmı nakit vermeniz lazım demesi tam bir .......

bende garantiden geçen sene 1.20 den çekmiştim 3 ay önce 0.91 den yapılandırdım bendende 2.2 lik komisyonu peşin aldılar ve bende hakem heyetine başvurumu yaptım bekliyorum.
  • alternaty hocam sayfaları çok iyi takip etmişsiniz, tebrikler
    Bende bugün 14 ayını ödediğim 120 ay vadeli kredimi aynı bankam olan Vakıfbankdan 0,79 oran ve yüzde iki cezayla 88 aya yapılandırdım. Fakat banka daha önce bir arkadşımızın paylaştığı gibi benden kendi el yazımla yüzde iki cezaya itiraz etmeyeceğimi ve hiçbir hak talep etmeyeceğimi belirten bir yazı yazdırıp imzalattı. Bu yaptığınız yasal değil dememe karşın genel müdürlüğün bu yazıyı istediğini ve yoksa işlem yapmayacaklarını.söylediler. Ben yinede herşeyi göze alıp yeni yılda dava açacağım.
  • http://www.memurlar.net/haber/321877/ Konut kredisi erken ödeme ücretine mahkemeden iade kararı
  • quote:

Orijinalden alıntı: awoss

alternaty hocam sayfaları çok iyi takip etmişsiniz, tebrikler
    Bende bugün 14 ayını ödediğim 120 ay vadeli kredimi aynı bankam olan Vakıfbankdan 0,79 oran ve yüzde iki cezayla 88 aya yapılandırdım. Fakat banka daha önce bir arkadşımızın paylaştığı gibi benden kendi el yazımla yüzde iki cezaya itiraz etmeyeceğimi ve hiçbir hak talep etmeyeceğimi belirten bir yazı yazdırıp imzalattı. Bu yaptığınız yasal değil dememe karşın genel müdürlüğün bu yazıyı istediğini ve yoksa işlem yapmayacaklarını.söylediler. Ben yinede herşeyi göze alıp yeni yılda dava açacağım.

Benimde vakıfbankta kredim var 84 ay için 0,81 oran verdiler. Yarına yeniden yapılandırmak istiyorum. 0,79 oranı nasıl aldınız . Sizi referan gösterebilirmyim. Hangi ŞUbeden çektiniz. Kredi numaranızı Pm yollayabilirmisiniz

• katılım bankalarından kredi çekipte yapılandıran oldumu acaba?

katılım banklaalarının bu yapılandırma işine bakışları nasıl acaba

benimde türkiye finanstan 28 ay ödemesi kalan bir ev kredisi var
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuci

quote:

Orijinalden alıntı: efhendyman

Halkbank refinansman teklifi. 1,03 120 ay vade çekmiştim 8 ay ödedim. Son durum aşağıda, biraz daha bekleme niyetindeyim.

%0,83 yeni faizle %0,5 de masraf..

Kalan 155.000 TL borcuma istinaden kalan 112 ay taksidim 2.130 TL olup 775 de masrafım olacak.

118000 anapara borçlu
    halkbank 0,97 faizli kredimi yeniden yapılandırma taleplerim
    60 ay vade üzerinden
    1.seferde 0,88 % 2 erken kapama cezası
    2.seferde 0,85 % 1 erken kapama cezası
    3.seferde 0,83 % 1erken kapama cezası
    yarın tekrar başvurucam bakalım

ziraattan aldığım teklif 60 ay 0,77

bende halkbankasından kredi kullandım.
    15 gün önce başvurduğumda 0.94 faiz %1 ceza
    bugün başvurdum 0,85 faiz %1 ceza
    valla 0.83 faiz %0.5 ceza teklifi alanlarda varmış. ben 0.80 faiz %0.5 ceza teklifi alsam hemen yapılandırcam. faizler yükselecek diye ödüm patlıyor

• quote:

Aynen arkadaşım, oturdum okudum tek tek...Ben de 31/12'de 0,79 oranı ile 72 aya indeceğim kredimi. Toplam kazancım 49 bin tl olacak. Ama %2 erken ödeme +500 tl dosya masrafını nakden ödeyeceğim. ki Bu da 4000 tl yapacak Bunların makbuzlarını da alacağım. Kredi yapıladırma süreci biter bitmez yapacaklarım şöyle;
    1- Bankaya ihtarnane göndereceğim. Islak imzalayıp scan şeklini mail atacağım:)
    2- Red cevaplarını bekleyeceğim,(red etmezler öderlerse ne ala...)
    3- Banka red cevabı ile Tüketici hakem heyetine gideceğim, ekine yukarıda yazdığım evraklarla. Rakam 1162 tl üzeri ama yine de mahkemeye gidersem faydalı olur Hakem heyetinin lehime vereceği karar. (lehime çıkacağını umuyorum)
    4- Bu kararı tekrar bankaya ileteceğim ki belki dava açmadan parayı öderler diye..Öderlerse ne ala, ödemezlerse red cevabını da dosya ekine koyup mahkemeye...
    4- Lehime karar çıakrsa 15 gün içinde Tüketici mahkemesine gidip dava açacağım.
    5- Artık gerisi hakime kalmış oturup dua edeceğiz paramızı kurtaralım diye...
    6- İlk kredi kullanırken verdiğim 2500 TL dosya masrafını da isteyeceğim...
    Sizinle aynı dönemde belki yasal süreci başlatırız. Foruma yazan 2 arkadaşta aynen öyle yapmışlar ve yazılarından birbirlerine olan desteklerini görebiliyoruz:) Darısı başımıza..O arkadaşlarında deneyimlerinden ve desteklerinden güç alacağımızı düşünüyorum. Onlara tekrar tekrar teşekkür ediyorum...

• arkadaşlar

krediyi başka bankaya transfer ederken tapuda herhangi bir masraf çıkıyormu? bilen varmı?

ben DD mortgageden Vakıfbanka geçiyorum. ipotek ücreti iki tarafta istiyor kaldırma ve koyma olarak. ok ledik. tapuda bana başka masraf çıakcakmı acep bilen varmı?
  • Her iki işlemde harca tabiidir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmutti

arkadaşlar

krediyi başka bankaya transfer ederken tapuda herhangi bir masraf çıkıyormu? bilen varmı?

ben DD mortgageden Vakıfbanka geçiyorum. ipotek ücreti iki tarafta istiyor kaldırma ve koyma olarak. ok ledik. tapuda bana başka masraf çıakcakmı acep bilen varmı?

arkadaşlar hiç refinansman yapan yokmu. bu kadar soran yazan var. başka bankaya yapan kimse yokmu. tapuda cepten para çıkıyormu, çıkıyorsa ne kadar, oran vs nedir?

bankaların ikisinede ipotek kaldırma ve koyma ücretini veriyorum. bunlar dışında birşey varmı?
  • Arkadaşlar ev satışından gelen 90.000 kadar nakit param var 40-50 bin kadarlık bir ev kredisi çekmeyi düşünüyorum. Öyle parça çekilebiliyor mu? Bir de neresi uygun arkadaşlar yakın zamanda gördüğünüz kredi konusunda? Burada yazılanları okudum ama pek anlamadım pek çok ek masraf da var sanırım hesaba katmak gereken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alternaty

quote:

Aynen arkadaşım, oturdum okudum tek tek...Ben de 31/12'de 0,79 oranı ile 72 aya indeceğim kredimi. Toplam kazancım 49 bin tl olacak. Ama %2 erken ödeme +500 tl dosya masrafını nakden ödeyeceğim. ki Bu da 4000 tl yapacak Bunların makbuzlarını da alacağım. Kredi yapıladırma süreci biter bitmez yapacaklarım şöyle;
    1- Bankaya ihtarnane göndereceğim. Islak imzalayıp scan şeklini mail atacağım:)
    2- Red cevaplarını bekleyeceğim,(red etmezler öderlerse ne ala...)
    3- Banka red cevabı ile Tüketici hakem heyetine gideceğim, ekine yukarıda yazdığım evraklarla. Rakam 1162 tl üzeri ama yine de mahkemeye gidersem faydalı olur Hakem heyetinin lehime vereceği karar. (lehime çıkacağını umuyorum)
    4- Bu kararı tekrar bankaya ileteceğim ki belki dava açmadan parayı öderler diye..Öderlerse ne ala, ödemezlerse red cevabını da dosya ekine koyup mahkemeye...
    4- Lehime karar çıakrsa 15 gün içinde Tüketici mahkemesine gidip dava açacağım.
    5- Artık gerisi hakime kalmış oturup dua edeceğiz paramızı kurtaralım diye...
    6- İlk kredi kullanırken verdiğim 2500 TL dosya masrafını da isteyeceğim...
    Sizinle aynı dönemde belki yasal süreci başlatırız. Foruma yazan 2 arkadaşta aynen öyle yapmışlar ve yazılarından birbirlerine olan desteklerini görebiliyoruz:) Darısı başımıza..O arkadaşlarında deneyimlerinden ve desteklerinden güç alacağımızı düşünüyorum. Onlara tekrar tekrar teşekkür ediyorum...

borç devam ederken bankadan masrafları geri isteyip alırsak banka bizden ver kardeşim verdiğim krediyi geri diyebilirmi ya da başka türlü bir katakulli yaparmı bizi zora düşürecek

• quote:

arkadaşlar

Evet tapuda yeniden masraf çıkıyor ama çok değil.200 liraya yakın bir masrafınız daha olur.
    İpotek kaldırma ücretiyle ilgili makbuzu sakla fotokopisiyle hakem heyetine başvur beim gibi geri al.En fazla 2-3 aya sonuç çıkar.Altını çizerek söylüyorum ipotek kaldırma parasını kesinlikle geri alırsın.
  • Evet yukarda arkadaş elde bulunması gereken belgeleri hemen hemen yazmış
    1-Bankadan yapılandırmayla ilgili kesilen paranın dökümün almak ya da makbuzu almak
    2-Dilekçeyle beraber bu dökümü de ekleyerek bankaya para iadesi başvurusu yapmak
    3-Gelen hayır cevabıyla tüketici mahkemesine dilekçe vererek dava açmak(1100 liranın üstü olan rakamlarda)
    4-Eğer netten ulaşırsanız Ankara 7.tüketici mahkemesi kararı ve yargıtay ilamını dilekçeye eklemek(emsal)
  • Vakıfbank yapılandırmak için 0.79-0.81 oranları nasıl aldınız? Benim 120 aylık kredinin 17 ayı ödenmiş halde olan kredime(100.000tl) yapılandırma istedim 0.85 veririz dedi en düşük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tufaannn

quote:

Orijinalden alıntı: ttoygar

O halde garantiyle yapılandırıp başka yere taşımadan devam etme fikrini tamamen silmek lazım kafadan. Taşıma durumunda diğer banka garantiye %2 veriyormus, ısrarla vakıfbank görevlisine sordum %2,2 dedim. "Bizim banka kalan ana para dısında %2 den fazlasını asla vermez" dedi:) Dur bakalım n'olacak! Yalnız garantinin %2,2 lik kısmı nakit vermeniz lazım demesi tam bir .......

bende garantiden geçen sene 1.20 den çekmiştim 3 ay önce 0.91 den yapılandırdım bendende 2.2 lik komisyonu peşin aldılar ve bende hakem heyetine başvurumu yaptım bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teco1095 -- 28 Aralık 2012; 14:07:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alternaty

Arkadaşlar bu başlıktaki 19 sayfayı birden okudum...
    03/12'de İşbank'tan aldığım 1,08 oran / 108 ay / 180 bin kredimi yapılandırmak için 2 aydır forumun takipçisiyim.
    Kalan 172 bina na paramı 72 aya indirerek yapılandırmak için aldığım en düşük oranlar şöyle;
    Akbank Zincirlikuyu 0,76 + (750 tl kullandırım ücreti + 630 tl ekspertiz ücreti +200 tl ipotek ücreti +15 tl istihbarat ücreti +30 tl eft ücreti +Dask + Konut sigortası ( evin bulunduğu yer ve m2 göre değişmektedir)(devam eden kredi olması sebebi ile mevcut poliçeler zeyil ile bankamıza aktarılabilir.)
    Hayat sigortası (Sigorta yaşa göre ve kredi riskinin yıllara göre azalan tutarı üzerinden hesaplanmaktadır.)
    Vakıfbank Şişli Şube 0,78 + masrafsız (sadece 525 ekpertiz)
    YKB-B.Düzü Şube 0,78 (0,77 onayını alacaklarmış ) + 1300 masraf
    Krediyi çekitiğim banka İŞBANK-B.Düzü şube 0,79 + %2Erken kapama + 500 tl dosya masrafı

Sitede yazan ve %2 erken ödeme, dosya masrafı vs gibi bankaların haksız kazanımlarını geri alan arkadaşların yönlendirmeleri sayesinde İŞBANK'ta kalıp tüm gereksiz ödediğim paraları almak için yasal yola başvurmaya karar verdim. Bunun için de 19 sayfadan derlediğim (oradan buradan toparladığım için karmaşık da olsa) bilgileri aşağıda ileteceğim..

Bu arada krediye ilk başvururken verdiğim 2500 tl + %2 erken ödeme cezası 3500 tl + yapılandırma dosya masrafı ! 500 TL = 6500 tl için dava açacağım.. Avukat tutmayacağım bakalım hayırlısı...

Bir de 1 Ocak itibari ile alınan/yapıalndırılan kredilerde erken ödeme cezasının %1 olacağı yönünde basında haberler var. Bankacılara sordumhepsi kaçamak cevaplar veriyorlar...

İŞTE DERLEME BİLGİLER: (%2 erken ödeme+dosya masrafı geri iade yöntemi ile ilgili)

İHTARNAME

İhtar Edilen
    Muhatap : (Buraya Bankanızı yazınız.)
    Adres : (Buraya Bankanın Genel Müdürlük adresini yazınız.)

İhtar Eden (Keşideci) : (Buraya adınız ve soyadınızı yazınız.)
    Adres : (Buraya adresinizi yazınız.)

İhtar Tarihi : …../……/2012
    İhtarın Konusu : Kredimin yeniden yapılandırılması nedeniyle banka tarafından “ödeme planı değişikliği” adı altında ………………. .-TL alınan bedelin tarafıma iadesinin ihtarı.

Açıklamalar :
    1. Bankanızın ……………. Şubesinde …./…./20…. Tarihinde, % ……. aylık faiz ve ……. ay vade ile ……………… kredisi olarak ………………….. .-TL kredi aldım.
    2. Aldığım kredinin düzenli olarak taksitlerini öderken, kredi faizlerinde oluşan düşüşlerden faydalanmak için bankanıza yeniden yapılandırma isteğiyle müracaatta bulundum.
    3. Ancak, bankanız benden bu yeniden yapılandırma esnasında hiçbir ön bilgi vermeden ve sözleşme de açık olarak belirtilmemesine rağmen “% 2 erken ödeme bedeli” ve “ödeme planı değişikliği” adı altında “…………….. .-TL” toplam bedel kesintisi yapmıştır. (31.Mayıs.2007 tarih RG:26538 sayılı yönetmelik ile 4077/10.Maddesi) Alınan bu bedel haksız ve hukuksuzdur. Zira benzer kredi nedeniyle Ankara 7. Tüketici Mahkemesinin 2010/858 Esas ve 2011/309 K. Sayılı kararı ile bankanın aldığı bedelin iadesine karar vermiştir. Kaldı ki bu somut olay neticesinde Yargıtay 13. Hukuk Dairesi 2011/9823 Esas ve 2011/19204 K. Sayılı kararı ile yerel mahkemenin bu kararını onamış bulunmaktadır.
    4. Açıklanmaya çalışıldığı üzere bankanızın almış olduğu bedelin haksız ve hukuksuzluğu nedeniyle bunu tarafınızdan iadesini isteme hakkım doğmuştur.
    5. Sayın muhatap; işbu nedenlerle tarafınızı İHTAR ederek, işbu ihtarın tarafınıza ulaştığı tarihten itibaren anılan bedel “………….. .-TL” nin tarafınızca alındığı tarihten, tarafıma ödeyeceğiniz tarihe kadar mevduat hesaplarına uygulanan en yüksek yasal faizin ilave edilerek toplamının tarafıma 7 gün içerisinde iade edilmesini, aksi durumda fazlaya dair taleplerimi de saklı tutarak yasal yollara başvurmak zorunda kalacağımı İHTAR ederim.
    İhtar Eden (Keşideci)
    (Adı, Soyadı ve İmza)

Arkadaşlar buyrun dilekçe.Hazır yazıp giderseniz boşuna zaman kaybetmezsiniz.Sağ altta tarih isim soyisim ve imza kısmı,solda hangi ekleriniz varsa onları yazacaksınız.bende detay,makbuz,bankanın olumsuz cevabı,ankara 7.tüketici mahkemesi kararı ve yargıtay ilamı olduğu için onları yazdım.sizde hangileri varsa onları yazın.bu arada dilekçenizin bir adet fotokopisini ve nüfus kağıdınızın 1 adet arkalı önlü fotokopisini de çektirip gidin orada boşuna zaman kaybetmeyin.ayrıca baro odasından da 60 kuruşa dosya alıyorsunuz ondan sonra harcınızı ödeyip işi bitiriyorsunuz

Kısacası gerekli belgeler
    1-Dilekçe
    2-Dilekçenin 1 adet fotokopisi
    3-Nüfus kağıdı fotokopisi
    4-Komisyonun kesildiğine dair banka hesap dökümü
    5-Bankanın başvurunuza verdiği olumsuz cevap yazısı
    6-Ankara 7. Tüketici mahkemesi kararıhttp://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=69899
    7-Yargıtay ilamıhttp://www.barobirlik.org.tr/dosyalar/duyurular/20120227_yargitaykarari.pdf
    8-Adliyede baro odasından temin edeceğiniz 1 adet dosya
    Yanınızda da harç için 120 lira bulundurun.
    Not:6.ve7. sıraki belgeler zorunlu değil arkadaşlar.Temin ederseniz ekleyin.

Kıssadan hisse.

Bu süreci başlatmak için önce bankaya arka sayfalardada örneği olduğu gibi yazılı bir ihtarname gönderiyoruz.. (ister mail ister faks ister kargo hiç fffrketmez)

Banka tabiki ödemeyecek.. Daha sonra bankadan aldıgınız bu kararla ilçenizdeki tüketici hakem heyetine basvuruyoruz bu başvuru tamamen ücretsiz ..

Tüketici hakem heyetinin kararına görede çıkan ödeme tutarına göre ya banka bunu ödüyor yada tutar yüksekse banka bunu dikkate almıyor yada her iki durumdada banka konuyu tüketici mahkemesine tasıyabiliyor...

Benimkisini ödemediler dolayısı ile Sizde enson yol olan Tüketici mahkemesine gidiyorsunuz ve sonucu beklıyorsunuz.. Tüketici mahkemesine basvuru dilekcesi ve datayıda üstte var..

https://www.facebook.com/TuketiciHaklariniKorumaPlatformu

Bende özel bir bankadan kredi kullandım 2007 tarihinde 2009 ve 2011 yılında 2 kere yapılandırma yaptım, iade için hakem heyetime gittim ama zaman keybetmişim direk dava açsam daha hızlı olcakmış neyse bundan 4-5 ay önce istanbul tüketici mahkemesine dava açtım ve dün mahkeme, dosya marafı, yapılandırma ücretleri cezaları vs. herşeyin iadesine karar verdi. ilk mahkemede karşı tarafın avukatı 6 sayfa dilekçe yazmıştı korktum ikinci mahkemede avukat tuttum o gitti ve iade kararını aldı. yaklaşık 4000 bin lira alıcam avukatın dediğine göre gerekçeli karar yazılcak ve banka temyiz edicekmiş. avukatım çok umutlu konuştu bakalım. gerekçeli kararı ve yargıtaydan gelicek cevabıda siteye diğer kullanıcaların yararlanması için siteye eklicem. bu mücadelede çok deneyim kazandım bilgi sahibi olmak isteyenler mail atabilir seryil35@yahoo.com

.C. ANKARA 7. TÜKETİCİ MAHKEMESİ GEREKÇELİ KARAR
    ESAS NO : 2010/858
    KARAR NO : 2011/309

Dosya içerisinde toplanan tüm deliller, Hakem Heyeti kararı, Konut Kredisi Sözleşmesi, ödeme planı, bilirkişi raporu ve tüm dosya içeriğine göre, faiz oranlarındaki düşüş nedeniyle bankanın yeniden yapılandırma talebini kabul ettiği, bu nedenle masraf, komisyon adı altında ücret talep etmesinin usul ve yasaya uygun olmadığı, aksi halin haksız şan niteliğinde olacağı, yapılandırmanın tümüyle bankanın insiyatifinde olduğu, bu işlem kabul edildiğinden ayrıca masraf ve komisyon talebinin usul ve yasaya uygun olmadığı anlaşıldığından

eline emeğine sağlık çok güzel hazırlamışsın yalnız geçenlerde haberlerde birisi çıktı bu banka masraflarını geri alan birisi dilekçe ye avukatlık masraflarıda dahil olmak üzere diye mutlaka ekleyin dedi

• quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

quote:

arkadaşlar

Evet tapuda yeniden masraf çıkıyor ama çok değil.200 liraya yakın bir masrafınız daha olur.
    İpotek kaldırma ücretiyle ilgili makbuzu sakla fotokopisiyle hakem heyetine başvur beim gibi geri al.En fazla 2-3 aya sonuç çıkar.Altını çizerek söylüyorum ipotek kaldırma parasını kesinlikle geri alırsın.

ok teşekkür ederim. o makbuzları saklayacağım, dediğiniz gibi bende başvuracağım iade için. hatta kredi açılış masrafları içinde uğraşacağım bakalım nasıl bir sonuç çıkacak.

bu arada DD mortgagedeki 1,02 lik kredim için Vakıfbank (gebze-tanıdığım vasıtasıyla) ile 0,78 e anlaştım. 84 ay. masraf 500 eksper + 200 ipotek koyma. başka masraf istemediler. akbank kredi ekspress şubelerinde her gelene 0,78 veriyordu. ama masrafı yüksekti.

DD mortgage 0,84 altına düşmedi. ve tüm masraf ceza vs istiyorlardı. farklı bankaya gitmekten hiç farkı yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmutti -- 28 Aralık 2012; 15:31:45 >

• Bugün ben de dilekçemi verdim İş Bankasına. Krediyi 2009 Ekimde çekmiştik, 107 000 TL. 500 TL dosya masrafı+200 TL ekspertiz ödemiştim. Bunların dekontu elimde mevcut. Fakat 2010 Kasımda yeniden yapalandırma yaparken kalan anaparanın 99 485'in %2 si erken kapama cezası olan 1989TL'ye ait dekont elimde yok. Bankadan istediğimde 50 TL ücret karşılığına verebileceklerini söylediler utanmadan. Ben de bu parayı vermeyeceğimi, mahkemeye nasıl olsa ibraz etmek zorunda olduklarını söyleyerek ayrıldım bankadan. Toplamda 2689 TL inşallah uğraşıp alabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caferkanak

quote:

Orijinalden alıntı: yuci

quote:

Orijinalden alıntı: efhendyman

Halkbank refinansman teklifi. 1,03 120 ay vade çekmiştim 8 ay ödedim. Son durum aşağıda, biraz daha bekleme niyetindeyim.

%0,83 yeni faizle %0,5 de masraf..

Kalan 155.000 TL borcuma istinaden kalan 112 ay taksidim 2.130 TL olup 775 de masrafım olacak.

118000 anapara borçlu
    halkbank 0,97 faizli kredimi yeniden yapılandırma taleplerim
    60 ay vade üzerinden
    1.seferde 0,88 % 2 erken kapama cezası
    2.seferde 0,85 % 1 erken kapama cezası
    3.seferde 0,83 % 1erken kapama cezası
    yarın tekrar başvurucam bakalım

ziraattan aldığım teklif 60 ay 0,77

bende halkbankasından kredi kullandım.
    15 gün önce başvurduğumda 0.94 faiz %1 ceza
    bugün başvurdum 0,85 faiz %1 ceza
    valla 0.83 faiz %0.5 ceza teklifi alanlarda varmış. ben 0.80 faiz %0.5 ceza teklifi alsam hemen yapılandırcam. faizler yükselecek diye ödüm patlıyor

üstadım bende katılım bankasından kuveyttürkten çektim şu an 2 kere şikayette bulundum sözlü olarak.yakında dilekçede yazıcam.Türkiye finans kendi müşterilerine yapılandırma yapıyo bildiğim kadarıyla

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.