Şimdi Ara

Samsung Ml-1640 , ML-2240 ve ML-1660 çip resetleme yöntemleri (YENİLENDİ) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
989
Cevap
20
Favori
367.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • callsııyor ama uzun sürüyor ctrl+ alt+ delete den baktım yoksa cıhaz beklıor
  • ben İlk toner bitince "firmware ile" resetleme yaptım toneri doldurttum çalıştı. şimdi toner bitmeden ikinci kez resetleme yapmak istedim çünkü tam dolum yapmışlardı resetleme yapınca 2000 sayfa yazar dediler fakat ben 600 sayfa yazdım toner bitti gösteriyordu. Bende bugün resetleme yaptım yazıcıyı kapatıp açtım ama yazıcı açılmıyor hiçbir ışık yanmıyor. Hiç elektrik gelmiyor. Başka elektrik kablosu denedim yine aynı. Yarın servise götürecem bakalım ne diyecekler. Sizce bi önlem almış olabilirler mi? Yani yazıcıyı yaktık mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zynlzynl

ben İlk toner bitince "firmware ile" resetleme yaptım toneri doldurttum çalıştı. şimdi toner bitmeden ikinci kez resetleme yapmak istedim çünkü tam dolum yapmışlardı resetleme yapınca 2000 sayfa yazar dediler fakat ben 600 sayfa yazdım toner bitti gösteriyordu. Bende bugün resetleme yaptım yazıcıyı kapatıp açtım ama yazıcı açılmıyor hiçbir ışık yanmıyor. Hiç elektrik gelmiyor. Başka elektrik kablosu denedim yine aynı. Yarın servise götürecem bakalım ne diyecekler. Sizce bi önlem almış olabilirler mi? Yani yazıcıyı yaktık mı?

Arkadaşım ya biz anlatamıyoruz yada siz forumu tam okumadınız.Software ile resetleme diye bir şey yok bir sefer firmware yüklersiniz tamam.Her yazıcıyı kapatıp açınca zaten sayaç sıfırlanıyor.Bahsedilen sayaç test sayfasının üstündeki total yani toplam sayaç değil sayfanın alt tarafında görülen toner sayacıdır.Zaten istenende budur zaten.Firmware yükleme sadece bir kez yapılacak tekrar bilgi vermek istedim.Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: yurdasal1

Arkadaşlar,,Çok önemli..yeni 1640 patch fırmware li dosya geldi.Rarlı dosyadaki sadece downl1640_93.bat çalıştırın ve bekleyin ust ışık once kırmızı sonra turuncu ve sonra yeşil her açıp kapamada counter sıfırlıyor.Not bugün gelen 0.91 ve0.93 fırmware li 1640 lar çalıştı.Selamlar..

http://rapid share.com/files/331716815/ml1640SONFIRMWARE.rar

cool111 arkadaşım diğerleri çalışmadığı için ilk sayfaya güncellersen iyi olur..

samsung ml 1640 93 version yazıcım toner bitti diyordu verdiğin linkteki downl1640_93 dosyası ile tekrar yeşile döndü sayaç 0 oldu..
    çook teşekkür ederim ellerine sağlık.

• yurdasal1 arkadaşımızın dediği gibi bu işlem bir defaya mahsus yapılıyor arkadaşlar. yazıcıyı kapatıp açtığınızda sayaç sıfırlanıyor yani her dolumda bu işlemi yapmayın. yazıcıyı kapatıp açmanız yeterli
  • bunu internette yabancı bir sitede buldum, buraya yazacaktım zaten yazılmıs. uc gun once yazıcıyı aldım, son firmwareda (93) da da calisiyor, guvenli bir yontem, tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar ilk mesajdaki v1.01.00.93 indirdim ama "readme" dosyası sanırım rusça karakterler gözükmüyor. Firmware yüklemenin nasıl yapılacağını bilen birisi yazabilirmi? Çünkü içinde "ignordev" diye bir klasör var onun içindede aynı isimli bat dosyaları var. Bu arada yazıcım 1640 versiyon 1.01.00.91

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluesky_83 -- 10 Şubat 2010; 11:48:21 >
  • yazicim ML-1640

nereden hangi toneri almaliyim

internetten alabilirim link bekliyorum tesekkurler

ayrica son linkteki dosyayi indirdim

readme dosyasi ne ingilizce ne de turkce yardim lazim

google translate ancak boyle cevirdi

quote:

The archive 2 versions Fix DLA Samsung ML-1640 (firmware version of 83/93) / 2240 (83/93) / 2245 (84). Version in the root of the archive resets counters (except the total distance) the power and opening the front of the printer only if the connector "DEVE" closed - starter cartridge with a nail. "
    Version folder IGNORDEV resets counters regardless of the state of the connector "DEVE".

Fix version "0093f" it is desirable to stitch machines only with 93 firmware version (in 93
    firmware is protection from loading all the previous versions), and for versions lower than ideal and
    83 Fix. Note that when you install the drivers like to reflash Samsung printer.
    Protection from unauthorized flashing in this version of Fix yet.

Put the BIOS file with the correct version in the same folder with fixed, run the fix ****. bat for Fix firmware, then downl ****. bat Fix for sending to the printer.

When the program writes "Download complete", do not turn off the printer and be sure to wait for the firmware!

bendeki os versiyon

1.01.00.84

nasil bunu yapicam simdi read me dosyasi bozuk :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeFurkan -- 10 Şubat 2010; 19:41:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: krizalit17

merak eden arkadaşlara 2 hafta önce 1640 aldım. os versiyon84tü. burdan 83 versiyonu yükledim sorunsuz olarak toneri sıfırladı. sonra ayaz shoptan tozumu sipariş ettim. internetten izlediğim bir videoya gör tonerimi doldurdum ve meükemmel bir şekilde kullanıyorum. hatta arkadaşın 1610 kartuşunu bileonardım. o derece yani....

birazcik detay versen super olurdu

video linki

hangi tozu siparis ettin

tesekkurler

video olarak ben bunu buldum

http://www.youtube.com/watch?v=E8M8QEyhCSg&feature=PlayList&p=31F66DC18E59DE10&index=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeFurkan -- 10 Şubat 2010; 20:02:13 >

• toz olarak ayazshop ve microer de satılan tozları tavsiye ederim. dolumu ml-1610 ile aynı şekildedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool111

toz olarak ayazshop ve microer de satılan tozları tavsiye ederim. dolumu ml-1610 ile aynı şekildedir.

peki bu firmware nasil yapicaz guncellemeyi

son verdiginiz linklerdeki readme turkce veya ingilizce degil

bendeki firmware .84
  • quote:

Arkadaşlar,,Çok önemli..yeni 1640 patch fırmware li dosya geldi.Rarlı dosyadaki sadece downl1640_93.bat çalıştırın ve bekleyin ust ışık once kırmızı sonra turuncu ve sonra yeşil her açıp kapamada counter sıfırlıyor.Not bugün gelen 0.91 ve0.93 fırmware li 1640 lar çalıştı.Selamlar..

cool111 arkadaşım diğerleri çalışmadığı için ilk sayfaya güncellersen iyi olur..

Arkadaşlar forumu dikkatli okuyalım,nasıl yapıldığı bahsedildi.Selamlar

• quote:

quote:

Arkadaşlar forumu dikkatli okuyalım,nasıl yapıldığı bahsedildi.Selamlar

firmware guncelledi

os version 1.01.0093f 11-23-2009

toner sıfırlandı teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeFurkan -- 11 Şubat 2010; 0:46:48 >

• arkadaslar su urunu tavsiye edermisiniz

kalite olarak fiyat degil

http://urun.gittigidiyor.com/SAMSUNG-ML-1640-TONER-TOZU-10-DOLUM-RESET-CD_W0QQidZZ24185010#aciklama
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

arkadaslar su urunu tavsiye edermisiniz

kalite olarak fiyat degil

http://urun.gittigidiyor.com/SAMSUNG-ML-1640-TONER-TOZU-10-DOLUM-RESET-CD_W0QQidZZ24185010#aciklama

printpense iyidir fakat fiyat olarak daha uygun yerler var. burada 500 gr 50 TL istiyor.http://www.microer.com.tr/default.asp?q=urun&ID=245 microerde 800 gr japon polyester toz 25 TL ayazshop sitesinde 1 kg japon polyester toz 45 TLhttp://www.ayazshop.com/site/page.asp?dsy_id=2526 her dolumda 50 gr toz kullanmalısın.

• arkadaşlar samsung ml 1640 yeni aldım. resetlemyi yapamıyorum. 93 versiyonu indirdim,ilk sayfadaki ama bir sürü dosya çıktı tıklıyorum birşey olmuyo. öğretmeni tonerim bitti sayılır.lütfen yardım. kırtasiye her serefinde 25 tele çip parası diyo 15 dolum 4o. muşun bi ilçesindeyim seçeneğimde yok resetleyemezsem yandım.şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barışkarateke

arkadaşlar samsung ml 1640 yeni aldım. resetlemyi yapamıyorum. 93 versiyonu indirdim,ilk sayfadaki ama bir sürü dosya çıktı tıklıyorum birşey olmuyo. öğretmeni tonerim bitti sayılır.lütfen yardım. kırtasiye her serefinde 25 tele çip parası diyo 15 dolum 4o. muşun bi ilçesindeyim seçeneğimde yok resetleyemezsem yandım.şimdiden teşekkürler.

yazıcı açık vaziyetteyden indirdiğiniz dosyaların içindeki fix1640_93 dosyasını çalıştırın ve 1 dakika kadar bekleyin daha sonra yazıcıyı kapatıp yeniden açın resetleme yapılacaktır. sizin toneriniz üzerinde gelen çipsiz demo toner değil anladığım kadarıyla. tonerin üzerinde çip varsa ek olarak konunun üst cevaplarında yapmanız gerekenler anlatıldı yukarıları okuduğunuzda cevabı resimli şekilde bulabilirsiniz.

• teşekkür ederim ama dosyalara ters tıkladığımda çalıştır diye dirşey yok bu işi klıvıramayacam galiba.
  • dedğiniz dosyalar var çalıştır yok of of
  • quote:

Orijinalden alıntı: barışkarateke

dedğiniz dosyalar var çalıştır yok of of

zaten o dosyanın üzerine geliyorsun farenin sol tuşuyla dosyanın üzerini çift tıklıyorsun. çalıştır diye bir seçenek aramayın, siz fareyi sağla tıklıyorsunuz galiba.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.