Şimdi Ara

2001 BMW 525'im hakkında bilmek istediklerim. Yardım Edermisiniz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
2.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2001 model Beyaz BMW 525'im var... ama araba ile ilgili bazı konularda bilgilenmeye çalışıyorum... yıllar boyu her konuda bilgiyi bu forumda bulduk paylaştık vs... bu konuda da yardım alabilirsem ne mutlu bana.

ilk önce kafadan sormak istediim konu şu! ; Arabayı her çalıştırdıgımda otomatik olarak klima açılıyor!!! Bunu engellemenin bir yolu varmıdır? Otomatik açılmasın, ben istersem açma tuşuna basarım. Varmı böyle bir durum?

Araba da arkada 6 Lı CD Changer var... Bu Changer video gösterme(VC veya başka bi formatta) kabiliyetine sahip midir? Orjinal standart CD Changer'i.... Ayrıca Navigasyon için bir DVD takaca yer var ama onun multimedya ile bi ilgisi yok sanırım.
    Yeni nsil DVD vs gösterebilen changer ların yaklaşık fiyatları ne kadardır? ve önerilen markalar nelerdir?

Aynı şekilde, kapı içlerindeki küçük ve büyük hoparlörleri kaliteli bişeyler ile değiştirmek ve anfi takmak istiyorum. Kendi orjinal üzerindeki set i sökmeden bunu yapmak mümkünmür?

Başka bir sorum da, Farlar XENON gibi görünüyor :))) ama XENON Olmama ihtimali varmı? neden diyeceksiniz, açık soğuk beyaz değil rengi... yine beyaz gibi ama biraz daha sıcak sarımsı bi rengi var. Mümkünmüdür? Araba full herşeyi var koltuk ısıtmasından GPS ine vs kadar... tek eksiği Sunroof.

bizim beyaz meleğin bi iki resmi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerhanUygur -- 14 Ekim 2009; 14:11:33 >

• klimayı kapalı bırakırsanız kapalı açılır.. nasıl bırakırsanız öyle açılıyor ...
    otomatik far yükseklik ayarı varsa araç xenondur... aracı gece çalıştırdığınızda farlar yukarı aşşa yapıyorsa otomatik far yükseklik vardır...

Test menüsünü biliyormusunuz?
  • kadranın üstündek sağ taraftaki düğmeye basın check OK yazısı çıkar
    o düğmeye basılı tutun test menüsü çıkar
    test 3 e kadar test yaptırır ancak sonra kod soruyor
    kod ise aracın şasi numarasının son 5 rakamının toplamıdır...

onu girdiğinizde 21 e kadar olan test menüleri çıkıcak.....

Basite indirgenmiş hali test olayının....

açmak için 19 uncu testi kullanıyorsunuz galiba hatırlamıyorum hangisiyle açtığımı 19 olabilir...

• Evet farlar hafif bi yukarı doğru kalkıp geri aşağı iniyor. ama bi mercedes in far berrak beyazlığı yok o yzden şüpheye düştüm. belki farklı bş xenon modelidir bilemiyorum o zaman. Orjinal birde. üstünde gelen.

Bu test menüsünü az sonra arabaya gittiğimde deneyeceğim. bu 19. test neyi açıyor anlayamadım üstad :)

Bu arada klimayı kapalı bıraksam da açılıyor geri... şöyle diyim, arabayı kısa bi süre kapalı tutup geri çalıştırırsam, 15 - 20 dakikalık bir süre yani... o zaman açılmıyor klima. ama meseal 3-4 saat sonra geri çalıştırdıgımda, kontağı çevirirken açılıyor havalandırma (klima açıksa klima ile birlikte, kilma kapalı ise sadece havalandırma açılıyor ) motora yük bindirmesin diye kapatıp öyle çalıştırıyorm arabayı her seferinde. acaba arabanın beyninde mi bi sorun var? unutuyor olabilirmi :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: serhanuygur

Evet farlar hafif bi yukarı doğru kalkıp geri aşağı iniyor. ama bi mercedes in far berrak beyazlığı yok o yzden şüpheye düştüm. belki farklı bş xenon modelidir bilemiyorum o zaman. Orjinal birde. üstünde gelen.

Bu test menüsünü az sonra arabaya gittiğimde deneyeceğim. bu 19. test neyi açıyor anlayamadım üstad :)

Bu arada klimayı kapalı bıraksam da açılıyor geri... şöyle diyim, arabayı kısa bi süre kapalı tutup geri çalıştırırsam, 15 - 20 dakikalık bir süre yani... o zaman açılmıyor klima. ama meseal 3-4 saat sonra geri çalıştırdıgımda, kontağı çevirirken açılıyor havalandırma (klima açıksa klima ile birlikte, kilma kapalı ise sadece havalandırma açılıyor ) motora yük bindirmesin diye kapatıp öyle çalıştırıyorm arabayı her seferinde. acaba arabanın beyninde mi bi sorun var? unutuyor olabilirmi :)))

far ampuller 4300 K dir orjinaller öyle olur... Benimde öyleydi 6000K ampul kullanıyorum eskiden benimkide öyleydi sarımsı zevksiz bir ışık oluyor ....

yok dikkat ettim benimde açılıyor her seferinde... bir problem değil ..... bendede ilk seviye hmen açılıyor çat diye...

eğer 6000K d2s ampul düşünürseniz bu konuda yardımcı olabilirim....
    www.xenonmercek.com adresini ziyaret edin neden sarı neden mavi v.s. sorularınızın cevaplarını bulursunuz....
    aklınıza takılan ve almak istediğiniz ürün varsa burdan pm ile ulaşın...

• Çok saolun. sitenizi inceliyorum.

Peki bu Test menusunun ne işe yaradığı ile ilgili bir bilgi alabilirmiyim sizden? neler yapılabiliyor bu menuden? detaylı anlatan bir link varsa onuda verebilirsiniz makbule geçer. türkçe ingilizce farketmez.
  • yukarda koyduğum resimdeki bilgilere ulaşabiliyorsunuz
  • Klima olayı E46 da aynı sıkıldım artık her kontagı çevirdigimde kapatmaktan çözumu de yok heralde yazılımla fılan..

Ampul değiştirirsende üstadın dediği gibi 6000K nın üzerine cıkma çok çakma duruyor
  • Bu ampul değişimi ne kadar mal oluyor yaklaşık? Çok Ciddi bir miktarsa onumuzdeki sene değiştirmeyi düşündüğüm için yapmam (nasip olursa 2007 Bmw 530 alacağım)

whisper dostum. bu menuyu ne için açıp neye bakacağız gerçekten anlamadım. Xenon ların gücünü veya versiyonunu mu görüyoruz?
  • quote:

Bu ampul değişimi ne kadar mal oluyor yaklaşık? Çok Ciddi bir miktarsa onumuzdeki sene değiştirmeyi düşündüğüm için yapmam (nasip olursa 2007 Bmw 530 alacağım)

whisper dostum. bu menuyu ne için açıp neye bakacağız gerçekten anlamadım. Xenon ların gücünü veya versiyonunu mu görüyoruz?

ampul maliyeti 2 adet 100 lira ...ben kullanıyorum çok memnunum....

menü olayı aracın bazı bilgilerini veriyor xenonlarla alakalı birşey yok...
    yukarda beyaz olarak yazdığım bilgilere ulaşabiliyorsunuz.... normalde görünmeyen şeyler onlar... o menü yü açtığınızda görürsünüz (işte digital olarak hız devir v.s. yukarda yazılı olanlar)

• xenonların ampulleri değişince ışık ısısı değişiyormu? daha beyaz mı yanmaya başlıyor? Bu orjinal bir uygulama mı ? bu normal farlara takılıp her ay patlayan beyaz ışıklardan değildir zaten diye düşünüyorum :)

merceği falan değişmeden sadece ışığın gücünü mü değiştiriyoruz? uygulamak isterim bunu.
  • quote:

xenonların ampulleri değişince ışık ısısı değişiyormu? daha beyaz mı yanmaya başlıyor? Bu orjinal bir uygulama mı ? bu normal farlara takılıp her ay patlayan beyaz ışıklardan değildir zaten diye düşünüyorum :)

merceği falan değişmeden sadece ışığın gücünü mü değiştiriyoruz? uygulamak isterim bunu.

yok yok bildiğiniz xenon ampul hiç bir sorun olmuyor aynısı zaten araçtan çıkanlarla...

siz dedinizya sarımsı yanıyor güzel görünmüyor diye benimkide aynen öyleydi benimde hiç hoşuma gitmedi bende hemen değiştirdim ampullerimi 2 senedir öyle kullanıyorum rengi mükemmel diyebilirim adam gibi beyaz o bahsettiğiniz berraklıkta yanıyor farlar...

ışık artmaz hatta çok az azalır en iyi ışık şiddeti 4300 K fabrikasyon olanlardır... ancak hiç güzel görünmüyor ...
    6000 K kullanıyorum ben dediğim gibi ışıkta bir azalma farketmedim desem yeridir ve renk olarak tam istediğiniz şekle gelicek farlar...
    eğer ampul almayı düşünürseniz bana pm atın

• konuyla biraz alakasız olacak ama bende bi kaç soru sorayım

bmw lerde 520i ile 520iA nın farkı nedir

birde yeni modellerde var galiba değişik bi vites kolu var hafif yamuk gibi duruyo :) steptronic diye onların tiptronikten farkı nedir acaba
  • 520i düz vites
    520ia otomatik vites anlamına gelir.....

ama hepsinde 520 yazar A sadece ruhsatta yazıyor...

steptronik tam otomatik bir şanzıman ayrıca manuel modda kendinizde vites değiştirebiliyorsunuz.... (öyle konforsuz easytronik v.s. yarı otomatik değil yani)
    yamuk duran vites görsellik açısından altyapı olarak çok fark yok e39 daki viteslerle... 6ileri v.s. olan vardır....

tiptronik vites (bildiğim kadarıyla patenti porsche nin) otomatik bir şanzımanın isterseniz kendiniz de vites değişimine olanak tanır....
    bmw nin tiptronik vites ismide steptronik tir... yapısal açıdan neredeyse aynılar isimler farklı denebilir....
  • Evet Steptronic ile Tiptronic arasında bir fark yok. sadece pazarlama stratejisi diyebiliriz to_se.

Whisper peki son bi sorum daha olacak ampullerle alakalı. Arkalarındaki elektronik aksama uyum sağlarmı bu ampuller? yani 6K lık ampul ile balastları vs leri sorunsuzca çalışırmı aracın? yoksa bir ısınma veya hasara yol açarmı? Bu ampulleri takmak için donanımlarda da bi takım değişiklikler yapmak gerekir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

520i düz vites

steptronik tam otomatik bir şanzıman ayrıca manuel modda kendinizde vites değiştirebiliyorsunuz.... (öyle konforsuz easytronik v.s. yarı otomatik değil yani)
    yamuk duran vites görsellik açısından altyapı olarak çok fark yok e39 daki viteslerle... 6ileri v.s. olan vardır....

tiptronik vites (bildiğim kadarıyla patenti porsche nin) otomatik bir şanzımanın isterseniz kendiniz de vites değişimine olanak tanır....
    bmw nin tiptronik vites ismide steptronik tir... yapısal açıdan neredeyse aynılar isimler farklı denebilir....

ama internetteki ilanlarda 520i lerde de tiptronik vites olduğu yazıyor bu ilan hatası mıdır

http://www.arabam.com/IKINCIEL/Ilan/Detay/2150906 bu ilandaki gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: to_se

quote:

520i düz vites

ama internetteki ilanlarda 520i lerde de tiptronik vites olduğu yazıyor bu ilan hatası mıdır

pek hata denemez insanlar genelde bilmiyor steptronik dendiğini tiptronik diyorlar...

mesela esp nin bmw deki adı dsc dir.... ilanlarda hep esp işaretlenir çünkü aynı şey... (zaten dsc seçeneği olmuyor bile)

• quote:

Evet Steptronic ile Tiptronic arasında bir fark yok. sadece pazarlama stratejisi diyebiliriz to_se.

Whisper peki son bi sorum daha olacak ampullerle alakalı. Arkalarındaki elektronik aksama uyum sağlarmı bu ampuller? yani 6K lık ampul ile balastları vs leri sorunsuzca çalışırmı aracın? yoksa bir ısınma veya hasara yol açarmı? Bu ampulleri takmak için donanımlarda da bi takım değişiklikler yapmak gerekir mi?

hayır tamemen çıkardığınız fabrikasyon ampullerle aynıdır hiç bir sorun olmaz
    sadece renkleri farklı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: to_se

quote:

520i düz vites

pek hata denemez insanlar genelde bilmiyor steptronik dendiğini tiptronik diyorlar...

mesela esp nin bmw deki adı dsc dir.... ilanlarda hep esp işaretlenir çünkü aynı şey... (zaten dsc seçeneği olmuyor bile)

yok ben onu 520i ler düz vites dediğin için dedim hiç karşıma manuel vites gelmedide onun için dedim(2004 ve sonrası modeller için)

• hepsinin arkasında 520 i yazıyor belki o nedenle öyle giriyorlardır....
    sadece düzlerin İ olması lazım...
    zaten yeni kasada düz vites ya satılmıyor yada 1000 de 1 satılmıştır...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.