Şimdi Ara

İngiliz halkı Pre’e daha fazla ilgi gösteriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tanıtılmasından bu yana sürekli iPhone ile kıyaslanan ve Apple'ın Palm'ı üstü kapalı tehdit etmesine neden olan Pre'nin Avrupa macerasının başlamasına 1 hafta kala yapılan bir kamuoyu yoklaması İngiltere'deki teknoloji severlerin Pre'e iPhone'a kıyasla daha ilgili olduklarını gösteriyor.

TNS adlı araştırma şirketinin yaptığı ankete göre “Palm Pre'i satın alacak mısınız” sorusuna katılımcıların %26'sı evet-büyük ihtimalle evet cevabını verirken, “Pre için O2'a geçecek misiniz ?” sorusuna evet cevabı verenlerin oranıda %32 olmuş. TNS'nin bundan 2 sene önce de iPhone için gerçekleştirdiği aynı ankette ise katılımcıların %17'si iPhone'u satın alacaklarını belirtmişlerdi. Anket sonuçlarının satışlara da yansıyacağını düşünen yetkiler İngiltere'de Pre'nin iPhone'dan daha çok ses getireceğini belirtiyor.

Araştırma şirketine göre oranlardaki bu farklılığın ana nedeni Pre'nin iPhone'un 2007'deki çıkış fiyatına nazaran daha uygun paketlerle satışa sunulması. O2, Pre'i 24 ay sözleşmeli almak isteyen kullanıcılarından ek bir cihaz ücreti talep etmezken, 1.Nesil iPhone'da sözleşmenin yanında cihaz ücreti olarak 269 Pound alınıyordu. 2 Senelik iPhone kullanıcılarının da sözleşmelerinin bittiği bu dönemde Pre'nin kullanıcıya sunulması da Pre'e olan ilgiyi arttıran nedenler arasında gösteriliyor.

• Bence i̇phone la yarisamaz bu cihaz palm güzel reklam yapmış
  • bugün itibarı ile yani 13 ekim tarihi itibarı ile almanyada o2 operatörü ile kontratlı satışlara başlanıyor.biliyorsunuzki sprint ile cihaz piyasaya cdma versiyonu ile sunulmuştu.o2 almanyada cihazları sim kart yuvalı olarak satış yapacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: conjure

bugün itibarı ile yani 13 ekim tarihi itibarı ile almanyada o2 operatörü ile kontratlı satışlara başlanıyor.biliyorsunuzki sprint ile cihaz piyasaya cdma versiyonu ile sunulmuştu.o2 almanyada cihazları sim kart yuvalı olarak satış yapacak.

artık forumda palm unlock konularını da görücez demekki
  • bu telefon iphone ile rekabet edebilecek tek telefondur. hız konusunda telefonda kullanılan işlemciyle asus netbook hazırlamıştır. ayrıca sürgü kapak olup altında full klavyeye sahip olması artısıdır.
  • Bakın arkadaşlar, hedef hep iphone ile yarışma oluyor ama iphone ne yapmıştı. Piyasada ilk olarak gördüğümüz özelliklerle karşılaşınca şaşırtmış hatta ağzımızı açık bırakmıştı.

Şimdi bir firma eğer iphone ile yarışmayı düşünüyorsa; ilk kez yapılan ve iphone kullananların gördüklerinde şaşkınlıktan ağzını açık bırakacak şeyler yapmalı. Yoksa Palm Pre hızlıymış, kapasitifmiş, efendim accelerometer koymuş, bunlar zaten iphone ile gördüğümüz özellikler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedeparted
    Bakın arkadaşlar, hedef hep iphone ile yarışma oluyor ama iphone ne yapmıştı. Piyasada ilk olarak gördüğümüz özelliklerle karşılaşınca şaşırtmış hatta ağzımızı açık bırakmıştı.

Şimdi bir firma eğer iphone ile yarışmayı düşünüyorsa; ilk kez yapılan ve iphone kullananların gördüklerinde şaşkınlıktan ağzını açık bırakacak şeyler yapmalı. Yoksa Palm Pre hızlıymış, kapasitifmiş, efendim accelerometer koymuş, bunlar zaten iphone ile gördüğümüz özellikler.

senin dedigin agiz acma olayi anca Nokia Morph hayata gecer ve piyasaya surulurse olur. Iphone u piyasadan silecek tek telefon konsepti o artik. Nanoteknoloji....
  • sırf tipsizliğinden dolayı almayacağım bi cihaz... şekil olarak iphone ile kıyas bile edilemez bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeLore@n

senin dedigin agiz acma olayi anca Nokia Morph hayata gecer ve piyasaya surulurse olur. Iphone u piyasadan silecek tek telefon konsepti o artik. Nanoteknoloji....

Bak benim de gözlemlediğim birşey var hep, bu Apple ne yapıp ne ediyor hep insanların ağzını açık bırakacak şeyleri ilk piyasaya sürüyor. Bakın şu an kullandığımız fareden tutunda, Windows'a (Windows = Pencereler) ismini veren Pencereli işletim sisteminin ilk yaratıcısı Apple'dır. Mac OS X 1999 yılında piyasaya sürüldüğünde görselliği gören insanların ağzı açık kaldı, hala daha o işletim sistemini bugün ilk gören hayran kalır. Firewire arabirimi Apple'a aittir, Apple ilk çıkardığında USB hala bir mucize olarak piyasaya tanıtılıyordu. Biliyorsunuz ki USB teorikte 480 MBit hız sunarken - ki pratikte bu hıza yaklaşamıyor bile- Firewire ile 600 MBit hızı yakalamıştır Apple. vs.vs.vs. liste uzar gider.

Yani ilkleri hep Apple çıkarır, diğerleri de taklit eder malesef...

quote:

Orijinalden alıntı: karantina61

sırf tipsizliğinden dolayı almayacağım bi cihaz... şekil olarak iphone ile kıyas bile edilemez bence...

İşte buna katılmamak elde değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 13 Ekim 2009; 2:57:13 >

• quote:

quote:

Bak benim de gözlemlediğim birşey var hep, bu Apple ne yapıp ne ediyor hep insanların ağzını açık bırakacak şeyleri ilk piyasaya sürüyor. Bakın şu an kullandığımız fareden tutunda, Windows'a (Windows = Pencereler) ismini veren Pencereli işletim sisteminin ilk yaratıcısı Apple'dır. Mac OS X 1999 yılında piyasaya sürüldüğünde görselliği gören insanların ağzı açık kaldı, hala daha o işletim sistemini bugün ilk gören hayran kalır. Firewire arabirimi Apple'a aittir, Apple ilk çıkardığında USB hala bir mucize olarak piyasaya tanıtılıyordu. Biliyorsunuz ki USB teorikte 480 MBit hız sunarken - ki pratikte bu hıza yaklaşamıyor bile- Firewire ile 600 MBit hızı yakalamıştır Apple. vs.vs.vs. liste uzar gider.

quote:

sırf tipsizliğinden dolayı almayacağım bi cihaz... şekil olarak iphone ile kıyas bile edilemez bence...

doğru söylüyorsun fakat Apple her zaman uzun vadede kaybetmiş bir firmadır. Yaptığı ilklerin devamını getirebilseydi muhtemelen tüm teknolojik ürünler Apple tarafından yapılıyor oluyordu. Iphone severler için söylüyorum gözünüzde büyütmenizin tek sebebi Itunes' u geliştirip en verimli şekilde faydalanmasıdır. Apple her zaman rakiplerine karşı kaybetmiştir bunu örnek alıp diğer firmalar piyasaya girince Apple' ın bu dominantlığının yıkılması pekte uzun sürmeyecektir. Belki geçmişteki hatalarından ders alıp farklı bir strateji izleyecek olabilir ama Apple geçmişi böyle söylüyor.

• ne yazıkki iphone dan daha iyi bi cihaz yok piyasada iphone la sadece htc çekişebiliyor tek model var rakip olarak oda htc leo onuda inceleme fırsatım olmadıgı icin kesin bise soyleyemem ama oda bi telefon icin aşırı büyük
  • quote:

quote:

quote:

+1 çok doğru bir tez bence apple'ı anca taklit ettiler bunca sene , telefonlardada cogu sey taklit ediliyor klavyesi , saga sola kaydırılan menuler iphone la aynı yapıyolar.

• Arkadaşlar teknolojileri önce üniversiteler sonra Apple, Bang&Olufsen, Harman International gibi şirketler denerler çünkü üniversitelerin arkasında devlet ve şirketler vardır, şirketlerin arkasında da pahalı ürünleri karşılayabilecek müşterileri vardır. Amerika'da 15.6-inch 2 GHz netbook $399 iken (http://tiny.cc/WnAjN ) iPhone 3Gs'in aynı ülkede asıl (operatörler tarafından kontratla gizliden taksitlendirilmemiş) fiyatı $949'tır (http://tiny.cc/5eefo )

Böylesine güzel bir maddi kaynağın sağlandığı bir platformda bazı şeylerin o günün şartlarından farklı ve ileride olması normaldir. Keşif yap(tır)an ve uygulama pratiği kazandıran bu firmaların ilk yaptıkları şey, patent almaktır, çünkü teknolojinin kullanımı arttıkça yatırımlarından para kazanabilmek isterler. O yüzden bir yanda da Acer, Asus, LG, Nokia, Samsung gibi diğer uluslararası şirketler vardır.

Bu firmalar toplu ve ucuz üretimle tüm dünyaya daha ucuza sunarlar. Uygulamaların daha sonraki nesil uygulayıcıları oldukları için ilk uygulayan firmanınkinden daha çok tutulan bir yol bulmuş olurlar Nedenini sorarsanız, geçmişte Sony MemoryStick için fahiş bir lisans bedeli talip ettiği için diğer üreticiler ucuz SD'yi seçti. Apple ise FireWire için aynısını yaptı, diğer üreticiler ucuz USB'yi seçti.

Diğer üreticilerin kullandıkları teknoloji taklit değil, üstelik çoğunlukla lisans ödememek için dahiyane yöntemler buluyorlar ve kendileri daha uygun lisanslarla kullandırıyorlar. Ve daha sonra Apple, Bang&Olufsen, Harman International gibi şirketler gelip bu üreticilerden daha ucuz oldukları için özel yapım çipler, ekranlar ve benzeri önemli parçaları yaptırıyorlar.

Yani bi Acer, Asus, LG, Nokia, Samsung bi Apple, Bang&Olufsen, Harman International markaları gibi ürünler sunamıyorsa ama ürünleri onlarınkilere benziyorsa bu onların taklitçiliğinden çok hitap ettikleri pazardan dolayı bu firmaların lisanslarını karşılayamadıklarından daha uygun yöntemler keşfettiklerini ortaya koyar.

Tamam anlıyorum elinizdeki ürünler güzel ama diğer ürünleri de bu kadar aşağılamayın arkadaşlar, suyunu çıkartıyorsunuz artık.. Elma ayrıdır armut ayrı, ama kime anlatıyorum ki.. En favori üreticinizden farkınız kalmamış resmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeceBekcisi -- 13 Ekim 2009; 15:45:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GeceBekcisi

Arkadaşlar teknolojileri önce üniversiteler sonra Apple, Bang&Olufsen, Harman International gibi şirketler denerler çünkü üniversitelerin arkasında devlet ve şirketler vardır, şirketlerin arkasında da pahalı ürünleri karşılayabilecek müşterileri vardır. Amerika'da 15.6-inch 2 GHz netbook $399 iken (http://tiny.cc/WnAjN ) iPhone 3Gs'in aynı ülkede asıl (operatörler tarafından kontratla gizliden taksitlendirilmemiş) fiyatı $949'tır (http://tiny.cc/5eefo )

Böylesine güzel bir maddi kaynağın sağlandığı bir platformda bazı şeylerin o günün şartlarından farklı ve ileride olması normaldir. Keşif yap(tır)an ve uygulama pratiği kazandıran bu firmaların ilk yaptıkları şey, patent almaktır, çünkü teknolojinin kullanımı arttıkça yatırımlarından para kazanabilmek isterler. O yüzden bir yanda da Acer, Asus, LG, Nokia, Samsung gibi diğer uluslararası şirketler vardır.

Bu firmalar toplu ve ucuz üretimle tüm dünyaya daha ucuza sunarlar. Uygulamaların daha sonraki nesil uygulayıcıları oldukları için ilk uygulayan firmanınkinden daha çok tutulan bir yol bulmuş olurlar Nedenini sorarsanız, geçmişte Sony MemoryStick için fahiş bir lisans bedeli talip ettiği için diğer üreticiler ucuz SD'yi seçti. Apple ise FireWire için aynısını yaptı, diğer üreticiler ucuz USB'yi seçti.

Diğer üreticilerin kullandıkları teknoloji taklit değil, üstelik çoğunlukla lisans ödememek için dahiyane yöntemler buluyorlar ve kendileri daha uygun lisanslarla kullandırıyorlar. Ve daha sonra Apple, Bang&Olufsen, Harman International gibi şirketler gelip bu üreticilerden daha ucuz oldukları için özel yapım çipler, ekranlar ve benzeri önemli parçaları yaptırıyorlar.

Yani bi Acer, Asus, LG, Nokia, Samsung bi Apple, Bang&Olufsen, Harman International markaları gibi ürünler sunamıyorsa ama ürünleri onlarınkilere benziyorsa bu onların taklitçiliğinden çok hitap ettikleri pazardan dolayı bu firmaların lisanslarını karşılayamadıklarından daha uygun yöntemler keşfettiklerini ortaya koyar.

Tamam anlıyorum elinizdeki ürünler güzel ama diğer ürünleri de bu kadar aşağılamayın arkadaşlar, suyunu çıkartıyorsunuz artık.. Elma ayrıdır armut ayrı, ama kime anlatıyorum ki.. En favori üreticinizden farkınız kalmamış resmen

Söylediklerine kısmen katılıyorum. Özetle;
    mesela herhangi bir teknolojiyi ele alamım, Apple ya da saydığınız diğer devler onu üretir, patentini alır, diğer firmalar ise lisans ücretini öde(ye)medikleri için ucuz alternatiflerini / taklitlerini piyasaya sürer demişsiniz.

Öncelikle bu Apple'ın ya da başkalarının o teknolojiyi ilk piyasaya sunduğu gerçeğini değiştirmez.

Ayrıca eğer bir teknolojiyi Apple ya da başkaları ilk piyasaya sunmasaydı, diğerleri sunsaydı emin olun onlar da fahiş lisans fiyatlarıyla teknolojilerini başkalarına kullandırtırlardı. Kimse kendi bulduğu bir teknoloji sayesinde başkasının kolayca para kazanmasını istemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 13 Ekim 2009; 17:12:42 >

• Siz satıcı gözünden bakıyorsunuz, ben alıcı. Umarım anlıyorsunuzdur...
  • Apple in be yenilikler yaptigini neleri onceden cikarttigini bilmiyorum (windows pencere sistemini ilk apple in cikarttigini biliyorum bitek) AMA sadece sunu soyleyebilirim

su ana Kadar belki yuzlerce her cesit ve her modelden telefin degistirmis olmama ragmen iPhone kadar kullanisli ve dokunmatik ekrani bu kadar sorunsuz kullanabildigim bir cihaz daha bulamadim..
  • Geçiniz bir ürün ne zaman ki özgün bir yasarım ve özelliklerle karşımıza gelir o zmn başarılı olur

Iphone çıktıgında kimsenin rakibi değildi. Sonuç ortada

Şuan çıkan akkıllı telefonların yüzde doksanı iphone a benzemenk için yırtınıyorlar sonuç elde war sıfır
  • quote:

Orijinalden alıntı: CANOZ

Geçiniz bir ürün ne zaman ki özgün bir yasarım ve özelliklerle karşımıza gelir o zmn başarılı olur

Iphone çıktıgında kimsenin rakibi değildi. Sonuç ortada

Şuan çıkan akkıllı telefonların yüzde doksanı iphone a benzemenk için yırtınıyorlar sonuç elde war sıfır

iPhone is the best. Forever
  • Bakalım evet diyenlerin kaçı alıcak.Ayrıca yapılan araştırma büyük ihtimalle belli başlı kişiler arasında olmuştur...
  • ortayas ve ustu yabancılar ucuz ve basıt seylerı daha cok sevıyorlar. sadece gencler bu konuda teknolojı pesınde..emınımkı bu arastırma bellı kesımı hedef alarak yapılmıstır.
    alanlara hayırlı olsun..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.