Şimdi Ara

BUHAR KAZANLI ÜTÜLER NE TAVSİYE EDERSİNİZ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
3
Favori
182.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • zamanında tonlarca para vererek aldığım tefal ütüden artık iyice randıman alamaz oldum ama zaten çokta memnun kalmamıştım. buhar kazanlı ütü almak istiyorum biraz araştırdım ve delonghi ve gazellanın ütülerini gözüme kestirdim. philipste olabilir. özellikle delonghinin yeni çıkan modellerinde vvx 830 gibi su azaldığında, istenilen zamanda su ilave edebiliyormuşuz. bana ne tavsiye edersiniz.

• 6-7 ay önce bende çok araştırıp delongi aldım,eşim memnun,modelini unuttum , istediğin zaman su ekleninden al ama
  • bizde tefal express var ilk çıkanlardan sayılır

tam 2 yıl oldu hızlıal açıldığında ucuz düşürmüştüm

canavar gibi

tefal diycektim bende aslında ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroWar

dostum tefal yetkili serviste çalışıyorum sorunu neydi acaba ütünün.
    buhar kazanlı alıcaksan tefal veya delonghi almanı öneririm

tefal ütüm eskisi gibi buhar vermiyor. yanda ki devamlı buhar düğmesi açık vaziyetteyken bile buhar vermiyor. temizliğine dikkat ediyoruz en az ayda 1-2 kez (bazen 3-4) temizleme fonksiyonunu kullanırız. Ayrıca şok buhar düğmesi de sık sık kırılıyor. iki sene önce tefal yetkili servisine ütüyü bıraktım hem şok buhar düğmesini değiştirsinler hem de niye doğru düzgün buhar vermiyor bir bakın diye. şok buhar düğmesi yine kırıldı, değişen parçanın bir yıl garantisi varmış yine değiştirdiler ama şu an yine kırık ve hala randımanlı bir buhar alamıyoruz. sonunda hanım en iyisi ütüyü değiştirelim dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: yhae

quote:

dostum tefal yetkili serviste çalışıyorum sorunu neydi acaba ütünün.
    buhar kazanlı alıcaksan tefal veya delonghi almanı öneririm

tefal ütüm eskisi gibi buhar vermiyor. yanda ki devamlı buhar düğmesi açık vaziyetteyken bile buhar vermiyor. temizliğine dikkat ediyoruz en az ayda 1-2 kez (bazen 3-4) temizleme fonksiyonunu kullanırız. Ayrıca şok buhar düğmesi de sık sık kırılıyor. iki sene önce tefal yetkili servisine ütüyü bıraktım hem şok buhar düğmesini değiştirsinler hem de niye doğru düzgün buhar vermiyor bir bakın diye. şok buhar düğmesi yine kırıldı, değişen parçanın bir yıl garantisi varmış yine değiştirdiler ama şu an yine kırık ve hala randımanlı bir buhar alamıyoruz. sonunda hanım en iyisi ütüyü değiştirelim dedi.

dostum ütüyü fişe tak iyice ısınmasını bekle iyice ısındıkdan sonra fişten çek hemen çeşmenin altına suya tut sadece alt yüzeyini yan tarafalardan içeri su girmeyecek şekilde 6-7 snayie su tuttukdan sonra fişe tak suyunu doldur şok buharını ard arda en fazla 2 3 kere kullanarak tabandaki kireçlerin dışarı çıkmasını sağla bu işlemi bir kaç kez tekrarla düzelmesse taban ölmüş demektir.

• 189 tl ye işinizi görürse buyrun buradan
  • aman diyim tefal den uzak durun,ütü istediği kadar süper olsun ... gün gelir ütüde problem olursa servise hiç götürmeyin bide üstüne kanser olmayın derim ben.... tefal program 8 power jeans 500 ütüm var,arızalandı önce kartı değişecek 40 tl dediler tamam dedik problem devam edince tekrar götürdük aaaa arka kapakmış dediler tamam dedik aynı problemlerle tekrar götürünce tabanı ve tankı değişecek 120 tl dediler ...........

eeee kardeşim toplam 160 tl oldu, zaten bunun yenisi 200tl
    benden söylemesi bozulunca hiç panik yapmayın sakin olun ve tefali kenara kaldırıp benim gibi yeni ütü arayın :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkekzeyna

aman diyim tefal den uzak durun,ütü istediği kadar süper olsun ... gün gelir ütüde problem olursa servise hiç götürmeyin bide üstüne kanser olmayın derim ben.... tefal program 8 power jeans 500 ütüm var,arızalandı önce kartı değişecek 40 tl dediler tamam dedik problem devam edince tekrar götürdük aaaa arka kapakmış dediler tamam dedik aynı problemlerle tekrar götürünce tabanı ve tankı değişecek 120 tl dediler ...........

eeee kardeşim toplam 160 tl oldu, zaten bunun yenisi 200tl
    benden söylemesi bozulunca hiç panik yapmayın sakin olun ve tefali kenara kaldırıp benim gibi yeni ütü arayın :)))

hangi servise götürdünüz
  • biz de delonghi almıştık. memnunuz
  • Linkteki euro proffesional ütüyü 360 Tl'ye almıştık. Sanırım 6 ay gibi sorunsuz çalıştı.
    Garanti süresi içinde 3-4 defa bozuldu.
    Alttından buhar kaçırıyor ,su damlatıyor, buhar düğmesi bozuluyor...
    Garantisi bitti tekrar bozuldu. Artık kullanmıyoruz kilere kaldırdık.
    Alışveriş merkezlerindeki demolarına sakın kanmayın ve uzak durun.

http://www.aqua-euro.com/urun_detay.aspx?model=6299/2
  • Buhar kazanlı ütü denince ilk akla gelen Tekstil sektöründe olanlar bilir MALKAN ütüdür aşağıda linkini veriyorum iğinizi çekerse diye :MALKAN ÜTÜ
  • Ütüden yana hiç şansım olmadı. arçelik, beko, braun, philips, tefal, moulinex hepsinden nasibimi aldım.

Birçoğu ama özellikle tefalin yedek parça fiyatları neredeyse yeni ütü fiyatına yakın ve yeni parçanın garanti süreleri de yanılmıyorsam 3-4 ay .başıma geldi biliyorum

Bu yüzden yıllarca arzum, sinbo, king gibi çıktığı dönemde en ucuz olan ütüleri kullandım. En kötü kullanımda bile en az 1 yıl kullanabiliyorsun bozulursa at yenisini al. Tamir parasına değmez kaldı ki tamir ücretleri de çok uygun.

Bir arkadaşımın tavsiyesine uyup geçen yıl koçtaş kampanyasından 100 tl civarında Kenwood SS420 aldım. 6 ay sonra kazandan su akıtmaya başladı. 0800 2612596 Ertek A.ş. Kapınızda yetkili servis hizmeti ile tamire gönderdik. İzmir'deki anlaşmalı servislerinde incelendi ve üretim hatası raporu sonucu değiştirelim dediler. Aynı modeli stoklarında bulamadıkalrı için 2 üst model olan SS713 -küçük bir pazarlıkla- ilave ücret ödemeksizin teslim aldım. SS420 yi geri gönderselerdi de sorun olmazdı. Çünkü o da çok kullanışlı , hafif olmasına karşın güçlü bir ütü.

SS713'ün artısı, ütü sırasında kazan soğutulmasına gerek kalmaksızın su ilavesi yapılabilmesi. Kullanım talimatında 3 saati aşmayın diyor. Denemek için 4 saat kesintisiz ütüye bana mısın demedi.

Bu tür ütülerde bakılması gereken en önemli özelliklerden biri sürekli su ilavesi yapılabiliyor olması bence. Artık buhar kazanlıdan başka ütü almam. Büyük markalar her zaman en iyisi olmayabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smyrna. -- 16 Temmuz 2010; 0:51:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: coolfire01

biz de delonghi almıştık. memnunuz
  • philipsin ütüleri gayet güzel.
  • 2 Braun eskittikten sonra, Tefal'lin şu ütüsünü aldık:
    http://sanalfile.com/Tefal-GV-9360-Protect-Pro-Express-Anti-Calc-Buhar-Jeneratorlu-Utu_7466.html

1 yılı geçti hanım oldukça memnun. 3-5 yıkamaya su dolduruyor, yer kaplamıyor, kablolar ortalıkta gözükmüyor.
    En önemlisi kireçlendiğinde ışık yanıyor, sadece bir parçası çıkarılıp musluğun altına tutuluyor. Fiyatı önemli değil, kaliteli olsun diyen için tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 17 Temmuz 2010; 12:42:03 >
  • Peki bu kadar ütü sorunu olduğu halde ki bendede çok fazla oldu ve neredeyse yılda bir yeni ütü alıyruz.Ben şimdi alacağım yeni ütüyü pres ütü olarak dünüyorum.Anlamadığım neden kimse pres ütüleri tavsiye etmiyor.Bilen varsa paylaşssın lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenxcan

Peki bu kadar ütü sorunu olduğu halde ki bendede çok fazla oldu ve neredeyse yılda bir yeni ütü alıyruz.Ben şimdi alacağım yeni ütüyü pres ütü olarak dünüyorum.Anlamadığım neden kimse pres ütüleri tavsiye etmiyor.Bilen varsa paylaşssın lütfen.

Kullananlara sormak lâzım.

Kullanışlı mı, yoksa daha mı zor ütüleniyor?
    (Örneğin perde ütülemek daha zor olsa gerek)
    Yer kaplıyor mu?
  • sayın NitroWar
    kazanlı ütü almak istiyorum.önerilerinizi alabilirmiyim?
  • up
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: exca

Linkteki euro proffesional ütüyü 360 Tl'ye almıştık. Sanırım 6 ay gibi sorunsuz çalıştı.
    Garanti süresi içinde 3-4 defa bozuldu.
    Alttından buhar kaçırıyor ,su damlatıyor, buhar düğmesi bozuluyor...
    Garantisi bitti tekrar bozuldu. Artık kullanmıyoruz kilere kaldırdık.
    Alışveriş merkezlerindeki demolarına sakın kanmayın ve uzak durun.

http://www.aqua-euro.com/urun_detay.aspx?model=6299/2

afedersin ama oha 425 tl diyolar sitede. ya görünümü 10 tl lik ütü bizim depoda atılı duruyodu 425 tl olucağu hiç aklıma gelmezdi

Konfeksiyon atölyesi işletmiyorsan bir ütüye 100TL' den fazla vermek gereksiz hatta israf.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.