Şimdi Ara

dişi lepistesi yavruluğa koyayımmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
16.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dişi lepistesi hamile olarak aldım 3 gün önce  dişi lepistesi yavruluğa koyayımmı böyle bir siyahlık var lepistesi yavruluğa koyayımmı

• Zamanı gelmiş koyabilirsin ama dikkat et sürekli yavrulukta kalırsa strese girip ölebilir
    yemleme için dışarıya çıksın ısıyı 27 dereceye getir su soğuksa kasılır ve yavruları ölü doğurur yada doğuramadan ölür
    birde bu tür balıkların %90 nı gece doğurur dikkat et yavrulukta doğurup yavruları yemesin bu seferde tokluktan ölebilir başka sorun varsa pm atabilirsin
    burası konu dışı birazdan konu kendı bölümüne kaldırılacak
  • malesef akvaryum ısıtıcım yok ve motorumda yok piriz olmadığı için ama yakında kendi odama taşıyacak gibiyim akvaryumu ozaman olur
  • 2 güne kalmaz yavrular bu lepistes. Tahminimce de 15-30 arası yavrulayabilir. Birkaçını yese senden habersiz eline 20 tane kalır. Bende istiyorum çok oldu lepistes beslemeyeli :)..
  • Balığın sağlıklı görünüyor biraz fazla doğrmuş gibi. Yavruların cılız doğabilir bir çoğu yem olabilir kendi annesine. Yavruluğa koy ve bekle, hayvan fırtlattıktan sonra derhal geri koy. Kış aylarına giriyoruz ve ısıtıcının olmaması büyük sorun. Yavrular dayanamayabilir.
  • kendisi şuanda yavrulukta öğlen 12 de yavruluğa koydum akşam 6 da gezsin diye çıkarttım şimdi yine koydum yavruluğa
  • konu fake değil benim lepistes çok kıpırdak olduğu için netten o resmi bulup koydum siyahlık ve yer aynı onun için koydum
  • Maksimum 3 gün içinde yavrular bu balık.
    Eğer yavruluk plastik ise balığı yavruluğa almadan önce ince kadın çorabı ile etrafını güzelce kapatın(delikleri)Çünkü lepistes yavrusu çok küçük ve plastik yavruluklarda aralardan geçebiliyor.
    Balık yavrulamaya başadığında anneyi dışarı alın(başka bir kaba)Bu kaba akvaryumdan aldığınız suyu koyun.
    Yavruladıkça yavruları 1 dakika içinde kaşık yardımıyla yavruluğa atın.
    Böylece yavru kayıplarını en aza indirgersiniz.

Suya hergün sıcak su ilave edin(kaynar değil)
    Balık yavruladıktan sonra yavrulara 2 gün boyuna yem vermeyin.Sonra pon yemi ufalayarak toz haline getirin ve az az verin
  • Arkadaşlar akvaryumumda 4 tane lepistes 1 adet vatoz besliyordum. 4 lepistesten 3 dişi 1 erkekti. Daha 3 günlükler ama 1 erkek ve 1 dişi lepistesim öldü akvaryum 50cmlk motor ve ısıtıcısı war. 3 dişide hamileydi. Günlük 4 adet yaprak yem veriyordum oda sabahları. Sizce yemimi çok veriyorum yoksa hastalıkmı tasıyorlar :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.