Şimdi Ara

AMD'nin Radeon HD 4200 IGP'si hız aşırtma ile 1083MHz'e çıkartıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
10.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartlarının konuşulduğu grafik endüstrisinde dikkat çekici gelişmeler de yaşanmıyor değil. AMD-ATi tarafından entegre grafik birimi en güçlü çipset olarak lanse edilen 785G ile gelen DirectX 10.1 destekli Radeon HD 4200 IGP'sinin çalışma frekansı hız aşırtma ile iki katın üzerinde arttırılarak 500MHz'den 1083MHz'e çıkartıldı.

Anakart üretiminde sektörün iddialı isimlerinden ECS'nin Black serisi altında hazırladığı A785GM-M modeliyle yapılan çalışmada HamidFULL rumuzlu kullanıcı entegre grafik biriminin çalışma frekansını 1083MHz'e çıkartarak bu alanda önemli bir başarıya imza attı. Her ne kadar ECS'nin iligli modelinde IGP, Sideport teknolojisi ile donatılmış olmasa da elde edilen sonu bir hayli dikkat çekici.

Standart soğutucu ile kuzey köprüsünde voltajın 0.315v arttırılması ile ulaşılan 1GHz'lik saat hızında stabilitenin korunduğu ve örneğin 3DMark 2001 testinin tamamlanabildiği açıklandı.

Büyütmek için üzerine tıklayabilirisniz!

• Iki katına wow
  • e yuh yani kardeşim ne diyelim ati baya bi yol almış
  • hiç bir zaman teknolojinin sınırları buraya kadarmış deme şansı olmayacak
  • Operation Flaspoint 2, COD Waw, NFS Shift vs oyun testleri low-medium ayarlarda çok iyi sonuç alır. Millet On-board VGA nasıl olurmuş görsün görsün.
  • helal be bunla crysisi low ayarda takılmadan rahat oynarsın :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SupermanPrime -- 10 Ekim 2009; 21:05:20 >
  • ati bu işde çok iyi..
  • Voltaj vermeden 750MHz a çıkarmıştım.PES 2009 oynadım baya fark etmişti normal hızına göre ve oyunda bir sorun çıkarmamasına rağmen masaüstünde görüntü yöneticisi uyarı verdi(Görüntü kesildi ama işte biz onu bu durumdan kurtardık gibi bir hata).Biraz daha aşağı çektim hızlarını.OC li haliyle bile HD3300 IGP si ile baş edemiyor HD4200 IGP si.Kuzey köprüsüne voltaj vermeyi düşünmemiştim.Zaten başkasına topladığım bir makinaydı.Şu anda hala en güçlü IGP HD3300.
  • Onboard x1250 ile Crysis oynanıyorsa Low ayarlarda bunla hayli oynanır.
  • sideport bellek olmadan işe yaramayacak bi değer. hd 3200 lerde 1ghz e yaklaşıyordu kolayca ama hd 3300 ün standart frekanslardaki halinden gene çok çok geride kalır. 128mb gddr3 sideport bellek gerçekten onboard olayını baya değiştiriyor, harici giriş seviye bi ekran kartı oluyor resmen.
  • daha önce bir yerde hd4200 in 1000 mhz'e oc yapıldığını görmüştüm. hl'de 32 fps'den 48 fps'e yükselmiş. önemli bir değer olsa da grafik yongasının kapasitesi belli.
  • güzel değer, bu igp sektöründe atinin rakibi yok.
  • @multeci

Tabiki hocam; sideport Gddr3 bellekle geldiği için haliyle çok deli oluyor HD 3300. Keşke şu sideport olayını standart hale getirseler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

@multeci

Tabiki hocam; sideport Gddr3 bellekle geldiği için haliyle çok deli oluyor HD 3300. Keşke şu sideport olayını standart hale getirseler...

+1 size katılıyorum. Ati aslında bunu dediğiniz gibi standart hale getirtmesi gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

Onboard x1250 ile Crysis oynanıyorsa Low ayarlarda bunla hayli oynanır.

Bilgi amaçlı söylüyorum; x1250 ile en düşük ayarlarda, hd3200 (800mhz gpu) ile orta ayarlarda oynanıyordu. Ama en düşük çözünürlük ile. Bu IGP ile ayarların bazılarını yükseğe ayarlamak sorun olmaz sanırım.

quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Keşke şu sideport olayını standart hale getirseler...

Evet, bu sideport bellek teknolojisinin standart olması belki büyük ölçüde işe yarayacaktır ancak bu o kadar da sorun değil. Anakartı alırken buna dikkat ederek almak da bir çözümdür. Zaten işini daha ciddi yapan firmalar bu konuya da hassasiyet gösteriyorlar. Açıkcası ECS'nin 780G anakartını kullanmış biri olarak o firmanın güzel ürünlerini görmeden yanına yaklaşmam bile. Bu haber de benim bu firmaya karşı olan hislerimi perçinledi diyebilirim. Baksanıza, 2. nesil sideport desteği sağlayan bir yongasetinde bile bu desteği sağlamamışlar ki; bu IGP'ye sideport bellek (ve kesinlikle gddr3) desteği uygulanması gerekir.

Anakart alırken kullanacağım özelliklere bakarak, araştırarak almayı tercih ederim. Ne yazık ki birçok firma, standart olmayınca kartın üstünde gereksiz ve kaliteyi düşürücü oynamalar yapabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 11 Ekim 2009; 8:46:41 >

• 780g üstündeki 3200 ıgp si nin oynatamadığı oyun yok, 4200 igpsi çok daha iyidir tabi hiç elime geçmedi ama bu ıgp işinde ati bir numara, hele inteli kaça katlar bilmiyorum
  • Bence skor çok düşük o sistemde en az 17k filan bekliyordum kendi sistemimden birkaç ss:
    14952 @750mhz:
    15208@ 950mhz:
    Anakart Foxconn a7gm-s 2.0 ramler C.Dominator 2x2 1066 5-5-5-15-2T-22 ganged mod

• helall..
  • Çok iyi değer
  • hd3300 ile de deneselermiş ya ;)

http://www.hexus.net/content/item.php?item=19568&page=9 (link alıntıdır)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.