Şimdi Ara

Nvidia DirectX 11 destekli oyunların 6-12 ay içerisinde çıkacağını tahmin ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
4.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Radeon HD 5800 serisi ile birlikte DirectX 11 destekli donanımların satışına başlansa da yazılım tarafında bekleyiş devam ediyor. 22 Ekim'de lanse edilecek Windows 7 ile birlikte resmi olarak piyasa giriş yapacak DirectX 11 API'si için oyun stüdyolarının yoğun çalışması sürüyor. DirectX 11 yaması ile güncellenen Battleforge haricinde henüz yeni API ile uyumlu herhangi bir oyun bulunmasa da yıl sona ermeden Dirt 2 ile birlikte birkaç yeni oyunun kullanıma sunulması bekleniyor. Ancak özellikle Dirt 2 başta olmak üzere duyurusu yapılan ilk oyunların DirectX 11 tabanlı olmadığı ve kısmi destekle gelecekleri biliniyor.

Konsol versiyonları ile birlikte Eylül ayında satışa sunulacağı açıklanan ancak AMD-ATi'nin milyon dolarlık yatırımı sonrasında DirectX 11 güncellemeleri için yıl sonuna ertelenen Dirt 2'nin şimdiye kadar hazırlanan en güzel görünümlü yarış simülasyonu olacağı iddia ediliyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kısmi destekle sunulacak oyunlardan farklı olarak DirectX 11 ekseninde geliştirilen yeni nesil oyunlar için bekleyiş bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Zira Nvidia'dan kıdemli başkan yardımcısı Toni Tamassi ve TWIMTBP programının yöneticisi Ashu Rege'nin, DirectX 11 için tam destekli oyunların 6-12 ay içerisinde çıkmasını bekledikleri açıklandı.

Fermi mimarisini temel alan DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartlarını Kasım ayında duyurması beklenen Nvidia, yeni nesil oyunlar çıkmadan önce kartlarını pazarda yaygınlaştırmayı hedefliyor.

• Abiiiyy 12a dx12 kartlar çıkar birileri durun desin şu adamlara ..
  • Her sene aynı senaryolar.DX9 ile 10 arasındaki tartışmalar şimdide 10-11 e sıçrayacak.yok şu kadar gerekli yok bu kadar performanslı.Göreceğiz zamanla nekadar gerekli birşey olacağını.
  • Ne demek şimdi bu? DirectX11 destekli oyunlar NVidia'ya göre 6 aydan önce çıkmıyacaksa bu resmi ağızdan DirectX11 destekli NVidia kartların da 6 aydan önce çıkmayacağı mı anlamına geliyor? Kusura bakmasınlar ama bu sözler önümüzdeki ay DirectX11 destekli yeni nesil kartlarını piyasaya sürmeye hazırlanan bir firmanın sözlerine hiç benzemiyor. Kaldı ki millet yeni nesil kartları sadece DirectX11 oyunlar için beklemiyor, duyan da DirectX11 destekli kartların DirectX10 oyunlarda döküldüğünü sanır.
  • bundan şu anlam cıkabilir nvidia 3/4 aydaha gt 300 ler cıkmayacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: KANUNI61

bundan şu anlam cıkabilir nvidia 3/4 aydaha gt 300 ler cıkmayacak

Aynen bu anlama geliyor Nvidia 3-4-5 ay sonra cıkaracagi için dx11 serisi kartlarını boyle birşey soyluyorlar.
  • Herifler resmen ani ertelemelere hazırlıklı olun diyor.
  • bence dx11 için erken nvıdıa göre adamlar yeni çıkardı dx10 zaten 1 yıl sürer bence ..ama oyun destekçisi hep nvıdıa olmuştur ..ati bu yonde çalışma yapsa daha iyi olur ..kartları harika ama nvıdıa kadar iyi değil oyunlarda ..ben aticiğdim ama şimdi nvıdıa kullanıyorum ...
  • Nvidia'nın yüksek performans segmenti için hazırladığı yeni nesil ekran kartları Kasım sonu gibi lanse edilecek. DirectX 11 için geliştirilen yeni nesil oyunların çıkışı zaman alacak olsa da DirectX 11'in temel yeniliklerine destek veren Dirt 2 ve S.T.A.L.K.E.R'ın yeni sürümü gibi bazı oyunların birkaç ay içerisinde çıkması bekleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk-x22

bence dx11 için erken nvıdıa göre adamlar yeni çıkardı dx10 zaten 1 yıl sürer bence ..ama oyun destekçisi hep nvıdıa olmuştur ..ati bu yonde çalışma yapsa daha iyi olur ..kartları harika ama nvıdıa kadar iyi değil oyunlarda ..ben aticiğdim ama şimdi nvıdıa kullanıyorum ...

Ne alaka ATİ daha iyi degil oyunda? Sen gidip 4890 ile gtx295'i karsılastırırsan tabiki nvidia daha iyi olacak boyle sacma sapan fanatik yorumları yapmayın. ATİ'de parayı verse oyunlar baslamadan once logosunu koyar ama gerek yok bilincli kullanıcı zaten bilir ne oldugunu, işte bazı insanlarda bu logoları gorup nvidia daha iyi der...

• Ne alaka ATİ daha iyi degil oyunda? Sen gidip 4890 ile gtx295'i karsılastırırsan tabiki nvidia daha iyi olacak boyle sacma sapan fanatik yorumları yapmayın. ATİ'de parayı verse oyunlar baslamadan once logosunu koyar ama gerek yok bilincli kullanıcı zaten bilir ne oldugunu, işte bazı insanlarda bu logoları gorup nvidia daha iyi der...

• ati dx11 tum serilerini cıkardı nerdeyse eleştiricek alanları var bant genişligi konusunda ama adamlar cıkardı sonuçta. nvidia anca tanıtımını yapar 3 4 ay içinde tum seriyi cıkarması baya uzun surer alınıcak duruma gelmesi falan

yani nvidia dioki insanlar benm kartı beklesin kusura bakmasınlar ozamanda atinin yeni gpu su beklenmeli derken dx12 cıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Ne demek şimdi bu? DirectX11 destekli oyunlar NVidia'ya göre 6 aydan önce çıkmıyacaksa bu resmi ağızdan DirectX11 destekli NVidia kartların da 6 aydan önce çıkmayacağı mı anlamına geliyor? Kusura bakmasınlar ama bu sözler önümüzdeki ay DirectX11 destekli yeni nesil kartlarını piyasaya sürmeye hazırlanan bir firmanın sözlerine hiç benzemiyor. Kaldı ki millet yeni nesil kartları sadece DirectX11 oyunlar için beklemiyor, duyan da DirectX11 destekli kartların DirectX10 oyunlarda döküldüğünü sanır.

Dostum Sen Şu an Ekran Kartı Olarak Ne Kullanıyorsun Onu Merak Ettim. Herkesin Bildiği Üzere Nvidia Oyun Firmaları ile Yakınlığı ile Biliniyor. Adamlar Oyunlar 6-12 Ay Sonra Çıkacak Zaten Biz Rahat Rahat Kartımızı Yapıyoruz Diyorlar. Zaten Piyasadaki ve Hali Hazırda Çoğumuzun Bilgisayarında Varolan Kartlar Rahatlıkla Bütün Oyunları Çalıştırıyor.Gecikme Kısmına Gelirsek Nvidia Benim Tahminime Göre Aralık Ayı Başında Yada Ortasında Kartlarını Piyasaya Sürecektir Sebebi ise Hepimizin Tahmin Edebileceği Gibi Noel Alışverişi Çılgınlığı Olacaktır.

• Ben şunu anladım

Nvidia, "Nvidia (logolu) destekli DirectX 11" oyunların 6-12 ay içerisinde çıkacağını tahmin ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihandark
    Dostum Sen Şu an Ekran Kartı Olarak Ne Kullanıyorsun Onu Merak Ettim. Herkesin Bildiği Üzere Nvidia Oyun Firmaları ile Yakınlığı ile Biliniyor. Adamlar Oyunlar 6-12 Ay Sonra Çıkacak Zaten Biz Rahat Rahat Kartımızı Yapıyoruz Diyorlar. Zaten Piyasadaki ve Hali Hazırda Çoğumuzun Bilgisayarında Varolan Kartlar Rahatlıkla Bütün Oyunları Çalıştırıyor.Gecikme Kısmına Gelirsek Nvidia Benim Tahminime Göre Aralık Ayı Başında Yada Ortasında Kartlarını Piyasaya Sürecektir Sebebi ise Hepimizin Tahmin Edebileceği Gibi Noel Alışverişi Çılgınlığı Olacaktır.

Şu anda kullandığım kartı imzamda görebilirsin, görmene rağmen soruyorsan kasa içinden birkaç fotoğraf çekebilir ya da istediğin tarzda bir delil gönderebilirim. Kartların çıkış tarihlerine gelirsek, bir-birbuçuk ay sonra DirectX11 kartlarını piyasaya sürecek NVidia gibi bir firma çıkar "2 ay sonra DirectX 11 oyunlarını piyasada görmeyi umuyoruz" der. Yeni kartlarının piyasasını şimdiden oluşturmaya başlar. Örnek istiyorsan DirectX 10'un çıktığı zamanlarda ortada ne resmi açıklamalar uçuşuyordu, forumdan birçok kişi o günleri hatırlıyordur. DirectX 10'la birlikte yepyeni ve daha güzel grafikler, aynı donanımda daha hızlı çalışacak oyunlar, neler neler. Tüm bu resmi açıklamarın gazıyla zaten birçoğumuz 8600 ilk çıktığında mağazalara hücum etmedik mi? Peki ne değişti de DirectX 10'u yere göğe sığdıramayan NVidia, DirectX11 için böyle isteksiz bir yaklaşım içinde?

• quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Şu anda kullandığım kartı imzamda görebilirsin, görmene rağmen soruyorsan kasa içinden birkaç fotoğraf çekebilir ya da istediğin tarzda bir delil gönderebilirim. Kartların çıkış tarihlerine gelirsek, bir-birbuçuk ay sonra DirectX11 kartlarını piyasaya sürecek NVidia gibi bir firma çıkar "2 ay sonra DirectX 11 oyunlarını piyasada görmeyi umuyoruz" der. Yeni kartlarının piyasasını şimdiden oluşturmaya başlar. Örnek istiyorsan DirectX 10'un çıktığı zamanlarda ortada ne resmi açıklamalar uçuşuyordu, forumdan birçok kişi o günleri hatırlıyordur. DirectX 10'la birlikte yepyeni ve daha güzel grafikler, aynı donanımda daha hızlı çalışacak oyunlar, neler neler. Tüm bu resmi açıklamarın gazıyla zaten birçoğumuz 8600 ilk çıktığında mağazalara hücum etmedik mi? Peki ne değişti de DirectX 10'u yere göğe sığdıramayan NVidia, DirectX11 için böyle isteksiz bir yaklaşım içinde?

Dostum Benim Ekran Kartı ile ilgili Sorumdaki amaç Senin Gibi Bu işten Anlayan Birinin Bile Hali Hazırda Dx11 Destekli Kartlar Olmasına Rağmen Hala 8800 Kullanıyor Olması. Bu Noktada Nvidia da Tam Buraya Parmak Basıyor Adamlar Ortada Dx11'e Dair Somut Birşey Yok ve Minimum 6 Ay içerisinde Dx11 Piyasası Oyun Bazında Gelişecek Neden Kartlarımız Aceleye Gelsin Demeye Getiriyorlar.Demekki 8600 ile Yaşadıkları Sorunlardan Ders Almış Adamlar Aceleci Olmak istemiyorlar. Bu Arada Dx Ekran Kartı Firmalarının Elinde Olan Birşeyde Değil Bunun Birde Microsoft Kısmı Var. DirectX Teknolojilerinin Gelişmesi Microsoft'a da Bağlı. Bu Yüzden DirectX 10 Fiyasko ise Sadece Ekran Kartı Firmalarının Suçu Olmamalı.

• Kusura bakma ama 8600'le ilgili sorunlar yaşayan NVidia değil, ona para verip alanlardı, yoksa NVidia iyi para kazandı bu DirectX 10 heyecanından. İnan bana, şu anda NVidia DirectX11 hakkında bu lafları söylüyorsa elinde satışa hazır Dx11 destekli kart olmamasındandır. Sana sadece şunu sorayım, önümüzdeki hafta NVidia GT300'leri piyasaya sürmeye başlayacak olsa bu lafları yine eder miydi? O zaman da der miydi, "evet haftaya Dx11 destekli kartlarım satışa sunuluyor ama Dx11 tek başına kart seçmeniz için yeterli değil" diye? O zaman da der miydi "Dx11 oyunların çıkmasına daha 5-6 ay var" diye? Ati de çıksın saçmalasın ona da hakettiği cevabı verelim ama adamlardan hiç ses seda çıkmıyor, sessiz sedasız kartlarının satışa devam ediyorlar. Oysa GT300 yerine NVidia'dan tek çıkan günlük resmi açıklamalar.
  • nvidia, ati nin satışlarını baltalamak için böyle ahlaksızca açıklamalar yapıyor. nvidia ile organik ilişkileri olmayan oyun firmaları böyle bir açıklama yapsan belki dürüstçe olurdu ama bu bence ahlaksızlıktan başka birşey değil..
  • oyun firmalarına parayı basan kim?nvidia! nvidia ne zaman derse o zaman çıkar bu basit şimdiden dx11 kartı napalım millet daha dx10 oyun yapmadı hemen dx11 mi yapıcak daha 1 yıl da 2 tane oyun anca çıkar onlarda sorunlu optimasyon özürlü olur bizde hala hd4800 serisi kullanıyo oluruz
  • @Father Torque
    bunlar bu konuda çok fazla konuşmaya başladı demekki 6 ay sonra anca çıkar gt300 lerbilgi sahibi olan belli oluyor. çok güzel yorumlamış nvidianın 8bin serisi zamanlarını.bazılarımız ya bu işte çok yeni ya da balık hafızasına sahipler.bu kadar saf olmayalım arkadaşlar söz konusu olan firma nvidia..yeni kart alacak olanlar ne yapacak peki directx 10 kartı mı alsın.farkındamısınız bilmem ama kasım kasım diyip duruyor nvidia kesin bi tarih bile yok maketle sunum yapıldığını da sağolsun ilk kez nvidiadan gördük zaten ve her haberde directx11 için daha erken türünden haberler ne düşünürsünüz siz bu durumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 10 Ekim 2009; 19:45:53 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.