Şimdi Ara

HYUNDAI ACCENT BLUE ANA KONU (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.385
Cevap
27
Favori
784.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cevabın için teşekkürler. Lansmanda 5 yıl garanti + 3 bakım diye duyuru yapmışlardı. Sanmıyorum sorun çıkaracaklarını. iPod kablosu servisten satın alınıyormuş, kitapçığında öyle yazıyor. Beraberinde gelmedi bende de. Uygun fiyata vereceklerini hiç sanmıyorum, gerekirse yurtdışından sipariş edeceğim.

Bakımı ben de 15,000 diye biliyorum.

Hem daha iyi ses yalıtımı hem de koruma amacıyla motor altına kaplama yaptırmayı düşünüyorum. Deneyen oldu mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LUZz -- 29 Nisan 2013; 23:19:04 >
  • Hyundai Accent Blue orijinal dört adet çelik jant ilgilenenler pmden ulaşabilirler... Jantlar tertemiz herhangi bir sıkıntı yok fiyat 790 lira...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LUZz

Öncelikle herkese selamlar.

Ben de Cuma günü Accent Blue sahibi olacağım hayırlısıyla. Konuyu zaten takip ediyorum uzun zamandır. Ancak 4 adet sorum olacak izninizle.

İlki bakımla ilgili. İlk 3 bakımın ücretsiz denildiğini hatırlıyorum. Bu halen geçerli mi? Ben aracı bayiden değil, tanıdık bir galerici vasıtasıyla fabrikadan alıyorum. Bu nedenle bu ücretsiz servis olayını kabul etmeme gibi bir durumları var mı?

Diğer sorum ise iPod kablosu. Torpidoda bu kablonun geldiği söylenmiş. Ancak baktığımda göremedim. Sormak da aklıma gelmedi. Ya başka yere koydular ya da araçla hiç gelmedi. Sizlere bu kablo teslim edildi mi? Bolca kullanacağım, bu nedenle benim için önemli. Eğer vermezlerse ya bayiden isteyeceğim ya da yurtdışından sipariş edeceğim.

Yaylanma sorunu muhtemelen alacağım araçta nüksedecek. Zira fabrikadan 2012 çıkışlı ve alındığı günden beri galeride duruyor. İlk serilerden olacağı için bu sorunu yaşayacağımı tahmin ediyorum. Hiç uzun süre denemeden direk servisi arayıp değişim talebinde bulunayım mı?

Kısa farların yetmediği söyleniyor. Serviste ayar yaptıranlar daha iyi oldu demiş. Siz böyle bir durum yaşadınız mı?

Şimdiden teşekkürler.

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan
    1-İlk üç bakım 2011'de ilk çıkan modeller içindi şu an satılanlarda bu söz konusu değil
    2-Aracının donanım modelini yazmamışsın benimki prime paketli modeli ve bu modelde dediğin kablo araçla beraber verildi ancak herhangi bir ihtiyaç duymadım usb girişine 4 gb mini usb takıyorum ve müziklerimi dinliyorum telefonuda aracın bluetooth özelliğiyle kullanıyorum.
    3-Araçta yaylanma yok bir önceki aracım olan era da vardı helezonları değiştirince bu sorun ortadan kalkıyordu. Bu araçta ise amortisör ve yaylar çok yumuşak en ufak tümsek ve çukurda arka taraf tak diye vuruyor bununla ilgili olarak ankarada Hyundai Ata'ya gittim sorunu söyledim hiç ikiletmeden arka amortisör ve yayları değiştirdiler ve vurma sorunu ortadan kalktı.
    4-Kısa farda sol taraf yetersiz sağ farla aynı veya biraz daha yakın uzunlukta ışık verse daha iyi olurdu fakat sorun edilecek bir şey değil

• quote:

Orijinalden alıntı: semih_7470

s.a. öncelikle bende ıpod kablosu falan çıkmadı . kısa farlar çok çok iyi değil ama iyi sayılır. ben xenon taktırmayı düşünüyorum. bide yaylanma sorununa gelince bence hemen götürme bi dene genelinde çıkıyormuş ama denemekte fayda var boşu boşuna anahtar değdirme.aracın arkasına 3 veya 4 kişi oturunca kasislere hafif giriş yap tıkırtı geliyorsa hiç durma derim. bende aracımı spottan aldım ilk 3 bakımın ücretsiz olduğundan haberim yok. zaten daha bakıma gitmedim 4 ayda 4000 yaptım. saygılar. bide ilk bakım 15000 km demi .

2011 modelse üç bakım hakkın olması lazım servisi telefonla arayıp bir sor istersen. ayrıca benzinli bakımı 15.000'de dizel bakımı ise 20.000'de bir ancak dizellerde "*Accent Blue, i20,yeni i20, ix20, i30, yeni i30, ix35, i40, ix55, Sonata, Yeni Santa Fe dizel araçların motor yağı ve yağ filtresi değişim servisi her 10.000 km’de bir yapılır" yazıyor sitesinde xenon içinse muayenede sorun var diye biliyorum far yıkama sistemi bulunması gerekiyormuş araçta böyle olmasa bende yaptırırım hemen fakat biraz beklemek lazım rusyada satışa çıkan 2013 modellerinle gündüz ledli mercekli zenon far kullanmışlar farları değiştirebilirsek güzel olur

• ne kadar zam gelmiş liste fiyatlarına öyle prime dizel otomatik 54300 oha oldum yaw.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankerh

quote:

Orijinalden alıntı: semih_7470

s.a. öncelikle bende ıpod kablosu falan çıkmadı . kısa farlar çok çok iyi değil ama iyi sayılır. ben xenon taktırmayı düşünüyorum. bide yaylanma sorununa gelince bence hemen götürme bi dene genelinde çıkıyormuş ama denemekte fayda var boşu boşuna anahtar değdirme.aracın arkasına 3 veya 4 kişi oturunca kasislere hafif giriş yap tıkırtı geliyorsa hiç durma derim. bende aracımı spottan aldım ilk 3 bakımın ücretsiz olduğundan haberim yok. zaten daha bakıma gitmedim 4 ayda 4000 yaptım. saygılar. bide ilk bakım 15000 km demi .

2011 modelse üç bakım hakkın olması lazım servisi telefonla arayıp bir sor istersen. ayrıca benzinli bakımı 15.000'de dizel bakımı ise 20.000'de bir ancak dizellerde "*Accent Blue, i20,yeni i20, ix20, i30, yeni i30, ix35, i40, ix55, Sonata, Yeni Santa Fe dizel araçların motor yağı ve yağ filtresi değişim servisi her 10.000 km’de bir yapılır" yazıyor sitesinde xenon içinse muayenede sorun var diye biliyorum far yıkama sistemi bulunması gerekiyormuş araçta böyle olmasa bende yaptırırım hemen fakat biraz beklemek lazım rusyada satışa çıkan 2013 modellerinle gündüz ledli mercekli zenon far kullanmışlar farları değiştirebilirsek güzel olur

Peki hocam 20 binde bakımı geldiği zaman ekranda bi uyarı sistemi beliriyor mu mesela clio larda ingiliz anahtarı ışığı yanıyodu

bundada ona benzer bir uyarı yapıyor mu acaba ?

• Arkadaşlar aracımı satıyorum, ilgilenen özelden mesaj atabilir.

http://forum.donanimhaber.com/m_75471738/f_//tm.htm#75471738
  • bakım zamanlarında herhangi bi ibare bulunmuyor...
  • herhangi bi uyarı yapmıyor malesef
  • www.facebook.com/groups/Aaccentbluefunclub/

tüm bluecileri bekliyoruzz..
  • Tekrar söylüyorum beyler. Bu tasarım ve konseptteki bir araç için şahsi görüşüm 17" jant şart oğlu şart. 14-16 civarı çok komik kalıyor. Bu arada dizel otomatik için fiyat avantajı sunmazsa yazık olur Accent Blue'ya.
  • Merhaba Arkadaşlar,

2013 Blue CRDI düz PRIME alma niyetindeyim. Sizlere birkaç sorum olacak. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1. Konu boyunca bahsedilen amortisör, yay, far gibi sorunlar 2013 araçlarda da var mı? Yoksa Hyundai bu işi kökünden hallettimi?
    2. Liste fiyatı 50.000 TL küsür pahalı gibi. Yakın zamanda İstanbulda fiyat alan oldumu? İndirim nereye kadar kovalanmalıdır?
    3. İStanbul' da gerek satış öncesi/sonrası ve gerek servisiyle tavsiye ettiğiniz bayi/servis var mı ? (Halkalı' da oturduğumu belirteyim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: u.vurucu

bakım zamanlarında herhangi bi ibare bulunmuyor...

Nasıl olur yahu benim dandik clio da bile 19500 de anahtar ışığı yanmıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: greensec

Merhaba Arkadaşlar,

2013 Blue CRDI düz PRIME alma niyetindeyim. Sizlere birkaç sorum olacak. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1. Konu boyunca bahsedilen amortisör, yay, far gibi sorunlar 2013 araçlarda da var mı? Yoksa Hyundai bu işi kökünden hallettimi?
    2. Liste fiyatı 50.000 TL küsür pahalı gibi. Yakın zamanda İstanbulda fiyat alan oldumu? İndirim nereye kadar kovalanmalıdır?
    3. İStanbul' da gerek satış öncesi/sonrası ve gerek servisiyle tavsiye ettiğiniz bayi/servis var mı ? (Halkalı' da oturduğumu belirteyim)

mode plus dizel için 45250 tl fiyat alındı ankaradan.
  • arkadaşlar benim araçta zıplama problemi var . erzurum servise 10 defa aynı sorunla gittim her defasında normal bir durum diyerek gönderdiler beni :( konuya biraz baktım ve sorunun amartisör ve yaylardan olduğunu gördüm şimdi servise gidip amartisör ve yayı değiştirin dersem değiştirirler mi ? veya ne yapmam lazım lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim bıktım şu zıplama olayından yaw arabayı satıcam artık
  • numberten N kullanıcısına yanıt
    evet değiştirirler bende de aynı sorun vardı gittim değiştirdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: numberten

arkadaşlar benim araçta zıplama problemi var . erzurum servise 10 defa aynı sorunla gittim her defasında normal bir durum diyerek gönderdiler beni :( konuya biraz baktım ve sorunun amartisör ve yaylardan olduğunu gördüm şimdi servise gidip amartisör ve yayı değiştirin dersem değiştirirler mi ? veya ne yapmam lazım lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim bıktım şu zıplama olayından yaw arabayı satıcam artık

Ben de arabayı aldıktan hemen sonra servise bunu söyledim, amortisör geliştirmesi olduğunu ve değiştirebileceklerini söylediler. Ben de değiştirttireceğim.

• aracı alalı bir kaç ay oldu,aracı seyrek kullanıyorum.

otomatik benzin, km 1600 civarı.

yakıtımız 11-13 lt arası gidip geliyor.
    Rodaj süresi ne zaman bitiyor acep?

Birde usbden müzik dinleyemiyoruz,usb diske nasıl koymak lazım mp3'leri,direk mi,klasör altındamı? Yoksa mp3 çalmıyormu :(
  • accent blue için multimedya ekranlarının fiyatını alan oldumu? yada taktıran veya taktıracak olan biri varsa paylaşabilir mi. ben üstün körü srmuştum herşey dahil(montaj) yaklaşık 2000 lira dediler. sonra pek üstünde durmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: greensec

Merhaba Arkadaşlar,

1.6 crdi prime aracımı aralık 2012 de aldım farla ilgili bir sorunum yok, amortisör ve yay araç avrupa için tasarlandığından arka taraf çok yumuşaktı ve çukurda direk vurma yapıyordu zıplama değil Ankarada Hyundai Ata'ya gittim amortisörle ilgili sorunumu söyledim sağolsunlar hemen değiştirdiler. Fiyat olarak ben 44'e aldım aradan geçen zamanda dolar arttı haliyle aracın (tüm araçların) fiyatı yükseldi ayrıca 2013 modelde ledli mercek farlar var harici nekadara benim araca takarsınız diye sordum 2600'e olur dediler ayrıca ful modelde navigasyon ve bagaj açmada var bunlarıda fiyata eklersen fiyatta pek fazla bir artış yok. ayrıca eğer kullanabilirsen 70 km düz yol 6. vites 2.8 lt, 80 km'de ise 3.2 şehirler arası 4 kişi full bagaj klima açık 90-110 km 4.2 lt 160 km hız 5.6 lt yakıyor 70 km sabit hızda cc açık yol yapıp 100 km de 3.2 reklam yapan pejo ve citroencilere göre daha az yakarsın

• 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.