Şimdi Ara

HYUNDAI ACCENT BLUE ANA KONU (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.385
Cevap
27
Favori
784.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MecEngineer

Merhabalar. Uzuun ve zorlu bir kredi evrak vs. sürecinin ardından yarın aracımızı teslim alacağız. Acaba 1.4 lpg li blue'ların sizlerin ölçtüğü tüketim değerleri nedir ? Katolog değerlerine yaklaşıyor mu ?

1.4 LPG li bir blue sahibi olarak 0,27 kr şehir iç, 0,17 kr şehirler arası diyebilirim..Ancak benim blue otomatik..Dolayısı ile senin değerlerin biraz daha düşük olacaktır. Bir de benim ölçümlerim yaz aylarına aitti..Kışın biraz daha yükselecektir. Hayırlı olsun bu arada..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufbasaran

quote:

Merhabalar. Uzuun ve zorlu bir kredi evrak vs. sürecinin ardından yarın aracımızı teslim alacağız. Acaba 1.4 lpg li blue'ların sizlerin ölçtüğü tüketim değerleri nedir ? Katolog değerlerine yaklaşıyor mu ?

1.4 LPG li bir blue sahibi olarak 0,27 kr şehir iç, 0,17 kr şehirler arası diyebilirim..Ancak benim blue otomatik..Dolayısı ile senin değerlerin biraz daha düşük olacaktır. Bir de benim ölçümlerim yaz aylarına aitti..Kışın biraz daha yükselecektir. Hayırlı olsun bu arada..

Öncelikle teşekkür ediyorum . Aile içi maddiyata dayanmayan bi alışverişle 2.0tdci otomatik mondeomuzla vedalaşıp blue'ya merhaba dedik güce,hıza,konfora ve tabiki yüksek tüketime alıştıktan sonra ilk beklentimiz açıkçası benzinlikle olan sıkı ilişkilerimizi seyrekleştirmesi şehir içi 25 kr ve altı bizi gerçekten memnun eder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar geçen hafta İstanbul-Kayseri-Nevşehir(Avanos) yolculuğunda Dumankaya-Dragos 'tan telefon geldi. Aracın çarşamba günü yay ve amortisör değişimini yapıcaklar İnşaallah. Hayırlısı artık.
  • Ben 1.6 otomatik-dizel blue 'm ile şehir içi 6,1lt/100km (istanbul*0,2562tl/km) ; şehir dışı 4,8lt/100km (istanbul-trabzon*0,2016tl/km) 'yi yakaladım. Aracım daha 5000km 2de ilerde dahada düşmesini bekliyorum. İlk otomatik aracım olduğu için acemilik çekiyorum tabi.
  • bir şey sormak istiyorum ; bu akşam teslim aldığmız 1.4 lpgli manuel blue ile ilk dik yokuş deneyimim hayal kırıklığıyla sonuçlandı gaza sonuna kadar basıp hızlı şekilde pedalları kullanmama rağmen araç el frenine başvurmadan kaldırılmıyor aynı araç kullanıcıları sizler de yaşadınız mı hiç bunu ? çeşit çeşit dizel-lpg li araç kullandım ama ilk defa yaşıyorum bunu şaşkınım
  • quote:

bir şey sormak istiyorum ; bu akşam teslim aldığmız 1.4 lpgli manuel blue ile ilk dik yokuş deneyimim hayal kırıklığıyla sonuçlandı gaza sonuna kadar basıp hızlı şekilde pedalları kullanmama rağmen araç el frenine başvurmadan kaldırılmıyor aynı araç kullanıcıları sizler de yaşadınız mı hiç bunu ? çeşit çeşit dizel-lpg li araç kullandım ama ilk defa yaşıyorum bunu şaşkınım

Ben dik yokuşlarda ilk kalkışda hiç sorun yaşamadım.Ama benim aracım dizel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 61_trabzon_61

Ben 1.6 otomatik-dizel blue 'm ile şehir içi 6,1lt/100km (istanbul*0,2562tl/km) ; şehir dışı 4,8lt/100km (istanbul-trabzon*0,2016tl/km) 'yi yakaladım. Aracım daha 5000km 2de ilerde dahada düşmesini bekliyorum. İlk otomatik aracım olduğu için acemilik çekiyorum tabi.

Otomatik için çok güzel değerler. Benim şehir içi şimdilik 5.6 lt/100km. Dur kalk çok fazla oluyor. Ama geçen gün şehir dışı 75 km'lik bir yolu hiç sıkıştırmadan sakin kullanımda 5.1lt/100km olarak yaptım. Araç 1250 km de. İleride bende dahada düşmesini bekliyorum.

Hızlanması çok güzel ama birde şu zıplaması hafif pütürlü yolda kayması olmasa tadından yenmeyecek. Bıktım ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alplord

quote:

Ben 1.6 otomatik-dizel blue 'm ile şehir içi 6,1lt/100km (istanbul*0,2562tl/km) ; şehir dışı 4,8lt/100km (istanbul-trabzon*0,2016tl/km) 'yi yakaladım. Aracım daha 5000km 2de ilerde dahada düşmesini bekliyorum. İlk otomatik aracım olduğu için acemilik çekiyorum tabi.

Otomatik için çok güzel değerler. Benim şehir içi şimdilik 5.6 lt/100km. Dur kalk çok fazla oluyor. Ama geçen gün şehir dışı 75 km'lik bir yolu hiç sıkıştırmadan sakin kullanımda 5.1lt/100km olarak yaptım. Araç 1250 km de. İleride bende dahada düşmesini bekliyorum.

Hızlanması çok güzel ama birde şu zıplaması hafif pütürlü yolda kayması olmasa tadından yenmeyecek. Bıktım ya.

Zıplamasından bıktıysanız çözümü var. Forumu takip ediyorsanız ben ve birkaç blue kullanıcısı;
    yeni geliştirilmiş amortisör ve helezon yaylarını garantiden değiştirdik.
    Yapmanız gereken konu ile ilgili şikayetinizi servise bildirmek. üstelik artık fazla beklemeden bu işi hallediyor servisler.
    Bilginize...

• quote:

Orijinalden alıntı: ismail hoca

quote:

Orijinalden alıntı: alplord

quote:

Zıplamasından bıktıysanız çözümü var. Forumu takip ediyorsanız ben ve birkaç blue kullanıcısı;
    yeni geliştirilmiş amortisör ve helezon yaylarını garantiden değiştirdik.
    Yapmanız gereken konu ile ilgili şikayetinizi servise bildirmek. üstelik artık fazla beklemeden bu işi hallediyor servisler.
    Bilginize...

Evet takipçisiyim ve sizlerin geçen günlerde değiştirdiğinizide biliyorum. 61 trabzon 61 ve siz kanka olmuşsunuz zaten :)))
    Hayırlı olsun sorun yok düzeldi diyordunuz. Sevindim adınıza darısı başıma :). İlk fırsatta yapacağım ama sizce ilk başta hyundai assanamı yoksa servisemi şikayette bulunmalıyım? Adanada ikamet ediyorum.

• Hyundai Assan'a başvurmanıza gerek yok artık.
    Servislerin hepsi konudan haberdar. Yedek parça stoklarında bulunduran servisler bile var.
    Servise bizi örnek gösterebilirsin....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail hoca

Hyundai Assan'a başvurmanıza gerek yok artık.
    Servislerin hepsi konudan haberdar. Yedek parça stoklarında bulunduran servisler bile var.
    Servise bizi örnek gösterebilirsin....

Alakanız için çok teşekkür ederim.

Yarın servisle bir görüşme yapmam farz oldu o halde. Daha önce hep üzerindeki (kumho solus 195/50/16) lastikleri suçluyordum ki sizinkilerde sanırım aynı marka model ama artık amortisör ve yaylardan olduğuna eminim.

Sağlıcakla kalın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çarşamba günü amortisör ve yaylar değişti sonunda. Aracın ön ve arka çamurluklarının yereolan mesafesini ölçtüm. Yerden yüksekliği 1 'er cm. arttı. Arka amortisörler çok sert oldu. Spor arabalardaki gibi diyebilirim. Zıplama hissi kayboldu. Fakat yere biraz çakılıyor gibi düşüyorsun. Araca 3 kişi binince oluşan çökme ortadan kalktı. Biraz alışmam gerekicek sanırım. Biraz bu sert amortisörlere alışmam gerekecek sanırım.
  • quote:

Çarşamba günü amortisör ve yaylar değişti sonunda. Aracın ön ve arka çamurluklarının yereolan mesafesini ölçtüm. Yerden yüksekliği 1 'er cm. arttı. Arka amortisörler çok sert oldu. Spor arabalardaki gibi diyebilirim. Zıplama hissi kayboldu. Fakat yere biraz çakılıyor gibi düşüyorsun. Araca 3 kişi binince oluşan çökme ortadan kalktı. Biraz alışmam gerekicek sanırım. Biraz bu sert amortisörlere alışmam gerekecek sanırım.

Zıplamanın kaybolması güzel olmuş. Zamanla bir miktar yumuşar diye düşünüyorum. Amortisör ve yayların araca ve yol basıncına alışması diyelim.

Takip.
  • Çok yumuşak derken şimdi de pinpon topu gibi olduysa o da sıkıntı yaratır konfor bakımından...
  • SELAM HERKESE ACCENT BLUE 1.6 CRDI MODE PLUS OTM FİYAT 46.000 FİYAT TRAFİK SİGORTASI OCAKTAKİ İLK VERGİSİ BAYİİDEN ARTI PARK SENSÖRÜ VE KAUÇUK PASPAS SETİ İLKYARDIM SETİ HEİYE DEDİLER.. YARDIMCI olURMUSUNUZ BU FİYATA ALINIRMI?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersan86

SELAM HERKESE ACCENT BLUE 1.6 CRDI MODE PLUS OTM FİYAT 46.000 FİYAT TRAFİK SİGORTASI OCAKTAKİ İLK VERGİSİ BAYİİDEN ARTI PARK SENSÖRÜ VE KAUÇUK PASPAS SETİ İLKYARDIM SETİ HEİYE DEDİLER.. YARDIMCI olURMUSUNUZ BU FİYATA ALINIRMI?

istanbulda 43bin e alabilirsin aynısını. park sensörü paspas 100 liralık şeyler 46bin lira arabaya veriyorsun 100 liralık hediye bu kadar akıl çelmemeli
  • UYARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER İSTANBULDAKİ BAYİİLERİDE ARAYACAĞIM TEŞEKKÜRLER TEKRAR
  • Biz de 1.4 Manuel BİZ + lpg'ye 34 000 verdik kazık yemedik demi Gerçi artık çok geç ama
  • istanbuldaki bayilerden fiyat alacağım otomatikmi yoksa manuel mi önerirsiniz....???
  • istanbuldaki bayilerden fiyat aldım. 45.500 den aşağı inmiyorlar
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.