Şimdi Ara

HYUNDAI ACCENT BLUE ANA KONU (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.385
Cevap
27
Favori
784.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vector x-31

quote:

Orijinalden alıntı: 61_trabzon_61

Sıfır araba alıyorum niye yaptiriyim diyenler çıkabilir. Ama bence çok rahatsız olan ses izolasyonu yaptırıp sorunu çözebilir. Gerçi fiyat ne tutar bilmiyorum.

Yazdıklarımı gerialıyorum Ziebert 'i kimse önermiyor. Forumlara baktım. Arayıp fiyatıda öğrendim. 650,00-TL.. Gereksiz geldi biranda.

Nasil oluyormus bu ses izolasyonu ?

Anlattığına göre %50 sesi kesiyormuş. Motor ses izolasyonu yokmuş. Aracın alt kısmına bir malzeme püskürtüyorlarmış. Ziebert 'in sitesinde daha detaylı anlatıyorlar.
    SİTE;
    http://www.ziebart.com.tr/ic647/ses-yalitim-sistemi.htm
    vIDEO;
    http://www.myspace.com/video/ziebart-t-rkiye/ziebart-ses-yal-t-m-sistemi-tan-t-m/58451882

• quote:

Orijinalden alıntı: magicpixie

Bravo'da otomatik vites yok.

arkadaş tamam blue kendi arabanız diye çok seviyorsunuz, ama bari yalan söylemeyin. bravo da otomatik vites yokmuş

BRAVO S2 EASY 1.6 MULTIJET 120 HP DUALOGIC

bu nedir. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: werty_tr

quote:

Bravo'da otomatik vites yok.

arkadaş tamam blue kendi arabanız diye çok seviyorsunuz, ama bari yalan söylemeyin. bravo da otomatik vites yokmuş

BRAVO S2 EASY 1.6 MULTIJET 120 HP DUALOGIC

bu nedir. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın

HYUNDAI ACCENT BLUE ANA KONU

Kimseye yalan söylemedim ve söylememde.Fiatın kendi sitesinden baktım.Teknik ayrıntılarda şanzımanda 6+geri vites yazıyor.Dualogic'in otomatik vites olduğunu bilmeyecek kadar da cahilim.
    Arabamın sevdiğim ve sevmediğim yanları var.Her şeyi dört dörtlük diye de bugüne kadar iddaa etmedim.Aldığım fiyat olarak uygun olduğunu düşünüyorum sadece.Bilmem anlatabildim mi arkadaşım?

• Sayın Blue kullanıcıları; daha önce birçok kişinin dile getirdiği arka amortisörlerin yetersizliğinden kaynaklanan 'salınma-yaylanma' probleminden dolayı sevise şikayette
    bulunmuştum. Daha sonra hyundai assan'a maille problemi arz etmiştim.
    Problem şu idi;
    Aracın arka koltuğunda üç kişi olduğunda ve bagajda yük olduğunda araçta yaylanma artmakta ve aracın arkası çökmekte idi.
    Bu durumu servis yetkilisi ile test yaparak teyit ettik. Yetkili bana hak verdi. Bu durumun bütün blue modellerinde mevcut olduğunu önemsenmeyecek derecede olduğunu,
    değişmesini isterseniz, hyundai assana bildirelim denilmişti.
    Böyle çok şikayet gitmiş olmalı ki; koredeki hyundai fabrikası şikayete konu olan amortisörleri geliştirmiş.
    Bugün servisten beni arayıp yeni iyileştirilmiş amortisörlerin geldiğini garanti dahilinde değişeceklerini söylediler.
    Yarın öğleden sonraya randevu aldım. Umarım böylelikle accent blue da en çok eleştirilen yol tutuşu yaylanma problemi halledilmiş olacak..
    Hyundai assan ilgisiz kalsa koreye yazacaktım. Yarın değişim olduktan sonra tekrar yazacağım inşallah..

• quote:

Orijinalden alıntı: ismail hoca

Sayın Blue kullanıcıları; daha önce birçok kişinin dile getirdiği arka amortisörlerin yetersizliğinden kaynaklanan 'salınma-yaylanma' probleminden dolayı sevise şikayette
    bulunmuştum. Daha sonra hyundai assan'a maille problemi arz etmiştim.
    Problem şu idi;
    Aracın arka koltuğunda üç kişi olduğunda ve bagajda yük olduğunda araçta yaylanma artmakta ve aracın arkası çökmekte idi.
    Bu durumu servis yetkilisi ile test yaparak teyit ettik. Yetkili bana hak verdi. Bu durumun bütün blue modellerinde mevcut olduğunu önemsenmeyecek derecede olduğunu,
    değişmesini isterseniz, hyundai assana bildirelim denilmişti.
    Böyle çok şikayet gitmiş olmalı ki; koredeki hyundai fabrikası şikayete konu olan amortisörleri geliştirmiş.
    Bugün servisten beni arayıp yeni iyileştirilmiş amortisörlerin geldiğini garanti dahilinde değişeceklerini söylediler.
    Yarın öğleden sonraya randevu aldım. Umarım böylelikle accent blue da en çok eleştirilen yol tutuşu yaylanma problemi halledilmiş olacak..
    Hyundai assan ilgisiz kalsa koreye yazacaktım. Yarın değişim olduktan sonra tekrar yazacağım inşallah..

Hangi servisde değiştiriyorsunuz?
    Detayları yazar iseniz sevinirim.

• Bir de Hyundai Club forumunda şöyle bir bilgi var.
    quote:

geliştirilmiş amortisör yalan sadece amortisor takozunu az daha buyugunu takıyolar birde lastikler var onların uzununu takıyolar sana aynen geri veriyolar benim getz dede degişti değişirken gördüm hatta servise gitmeden amortisöre cizik attım bana geri verdiklerinde amortisörde çizik duruyordu yani geliştirilmiş amortisör yalan takozla lastiği değiştirip geri veriyolar

Sizde amortisörlerinize keşke bir işaret koyabilseniz.
  • sayın ismailhoca aynı amortisör sorunu yüzünden 2 aydır beklemekteyim. Hangi servisten amortisörleri değiştirdiğinizi söyler misinizZ?
  • Bugün amortisörleri garantiden değiştiler.
    Amörtisörlerin yeni ve geliştirilmiş olduğunu söylediler.
    Araç biraz daha sertleşmiş gibi geldi bana ilk izlenimlerim o sikayet konusu olan salınma yok artık.
    Değişimi yapan Kayseri Gürpınar plaza..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

quote:

Sıfır araba alıyorum niye yaptiriyim diyenler çıkabilir. Ama bence çok rahatsız olan ses izolasyonu yaptırıp sorunu çözebilir. Gerçi fiyat ne tutar bilmiyorum.

Yazdıklarımı gerialıyorum Ziebert 'i kimse önermiyor. Forumlara baktım. Arayıp fiyatıda öğrendim. 650,00-TL.. Gereksiz geldi biranda.

Nasil oluyormus bu ses izolasyonu ?

Anlattığına göre %50 sesi kesiyormuş. Motor ses izolasyonu yokmuş. Aracın alt kısmına bir malzeme püskürtüyorlarmış. Ziebert 'in sitesinde daha detaylı anlatıyorlar.
    SİTE;
    http://www.ziebart.com.tr/ic647/ses-yalitim-sistemi.htm
    vIDEO;
    http://www.myspace.com/video/ziebart-t-rkiye/ziebart-ses-yal-t-m-sistemi-tan-t-m/58451882

Eyw bilgilendirme icin tsk ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Bugün amortisörleri garantiden değiştiler.
    Amörtisörlerin yeni ve geliştirilmiş olduğunu söylediler.
    Araç biraz daha sertleşmiş gibi geldi bana ilk izlenimlerim o sikayet konusu olan salınma yok artık.
    Değişimi yapan Kayseri Gürpınar plaza..

Hocam uzun yolda daha cok belli oluyor ozellikle 160 km gecince arabayi yolda tutmak bariz guclesiyor bunuda test ettiniz mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bir de Hyundai Club forumunda şöyle bir bilgi var.
    quote:

geliştirilmiş amortisör yalan sadece amortisor takozunu az daha buyugunu takıyolar birde lastikler var onların uzununu takıyolar sana aynen geri veriyolar benim getz dede degişti değişirken gördüm hatta servise gitmeden amortisöre cizik attım bana geri verdiklerinde amortisörde çizik duruyordu yani geliştirilmiş amortisör yalan takozla lastiği değiştirip geri veriyolar

Sizde amortisörlerinize keşke bir işaret koyabilseniz.

Ben yeni amortisörleri orijinal kutusundan çıkartırken değiştirirken gördüm. Diğer parçalar çamur toz içinde. Değiştirilen amortisörler gün gibi ortada. Taptaze duruyor. Çıkan amortisörleri de gördüm. Çıkanlar serviste kaldı.
    Üstelik sürüş özellikleri değişti aracın. O malum yaylanmayı hissetmiyorum artık..
    Yine de sizin açıklamlarınız her zaman aklımda kalacak. Özellikle arkada 3 kişi oturduğunda şikayet konusu olan salınmaya dikkat edeceğim.

• Ben de 2 aydır bekleyenlerdenim. En son bilgim, Hyundai tarafında , İstanbul da bir kaç araca takılarak test edilen amortisör+ helezon takımları nihayet tatmin etmiş ve değiştirmeler başlamış. Duyumlarıma göre hatta ön amortisor takımında da ayarlamalar yapılıyormuş. Başvuru sırasına göre telefonla çağırıyorlarmış..Yaylanma ve yüksek hızda yol tutuşu düzeltilebilirse, bu arabanın tadına doyum olmaz diye düşünüyorum. Selamlar..
  • Amortisör sorunu dolayı 2 aydan fazla bir süredir ben de beklemekteyim. İnşallah yakın tarihte bu iş çözerler. Amortisörler yüzünden arabadan soğudum. Değiştirilince hemen satacağım.
  • Siz araçlarınızdaki bu yaylanma ile ilgili şikayetlerinizi yetkili servise yaptınız mı?
    Ben hem hyundai- assana bildirdim hemde yetkili servise.
    Koreye dahi yazacaktım. Araçtaki yaylanma gerçekten çok can sıkıcı idi. Şimdi sürüş konforu değişti.
    İlgili bayileri rahatsız edin. Daha ne kadar bekleyeceğiz diye.
  • Dumankaya yetkili bayisine durumu bildirdim. Geçen gün aradım. Parçayı bekliyoruz gelince hemen sizi arayacağız diyorlar. Dumankaya servisinde benim durumunda yani arka amortisör bekleyen 7 kişi varmış.
  • quote:

Siz araçlarınızdaki bu yaylanma ile ilgili şikayetlerinizi yetkili servise yaptınız mı?
    Ben hem hyundai- assana bildirdim hemde yetkili servise.
    Koreye dahi yazacaktım. Araçtaki yaylanma gerçekten çok can sıkıcı idi. Şimdi sürüş konforu değişti.
    İlgili bayileri rahatsız edin. Daha ne kadar bekleyeceğiz diye.

Ben de Hem servise hem de ASSAN a yazmıştım..Yoğunluktan 1 ay içerisinde sıra bana gelecekmiş :( Bekleyeceğiz artık..
    Değişimden sonra yüksek hızlarda yol tutuşta iyileşme hissettiniz mi?
  • blue 198 limitoru actırma sansımız yokmu arkadaşlar
  • Blue ilk piyasaya çıktığında Elmas a test e gitmiştik...
    Bize sıra gelmeden önce Blue nun arkasına 3 kişi binip genişliğini test ederlerken aracın arkası haddinden fazla çöktüğünü görüp tuhafıma gitmişti...
    Hani eski Reno 9 Broadway in arkasına sıkıp tepiş 4 kişi binip halı saha maçlarına gittiğimiz günler aklıma geldi.. Aynı öyle bir görüntü vardı Blue içinde..

Sonra oradaki temsilciye sorduğum da bana sert amortisör nedeniyle şikayet gelmemesi için böyle orta sertlikte amortisörleri tercih ettiğini söylese de beni fazla tatmin etmemişti...
  • Accent Blue, Otohaber Ödülleri 2012'de B Segmentinde Yılın En iyi Sedan Otomobili seçildi!

HYUNDAI ACCENT BLUE ANA KONU
  • Arkadaşlar geçen gün taksiye (hyundai accent era) bindim taksiciye neden accent blue taksiciler tarafından tutulmadı diye sordum
    LPG takılınca üst kapakta 100.000km sonunda sorunlar oluyor dedi
    bu konuda bilgisi olan varmı?
  • 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.