- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
KURUTMALI ÇAMAŞIR MAKİNASI......
28 Cevap29804 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

6717 Mesaj
9 Ekim 2009; 23:31:08 

aRKADAŞLAR BİR MESAJ YAZDIM YOK OLDU..çIKMADI..bU İKİNCİ MESAJI ÇOK KISA YAZIYORUM... Tam on gündür bir yakın akrabam için kurutmalı makina arıyorum..Çok ayrıntılı mukayese yaptım..Şu makinayı dikkatle inceleyiniz...LG COMPARE F1236 RDSA - 12 Kg.. Yıkama 6 kg kurutma kapasitesi var...Ayrıntılı bilgi lg.tr.com sitesinde mevcut...Çok farklı özellikleri olan bir makina....Çamaşır miktarına göre su elektrik tüketimini kendi ayarlıyor..İsterseniz 5 kg, 7 kg, 10 kg. çamaşır yıkayıp 6 kg kurutma şansınız var..karar, para, tercih sizin....Saygılarımla... ..

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

21776 Mesaj
9 Ekim 2009; 23:37:59 

Ona o fiyatı vereceğine iyi bir çamaşır makinesiyle kurutma makinesini ayrı alırsın. 500TL' de sana kalır.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

1726 Mesaj
9 Ekim 2009; 23:45:04 

Kurutma makinesini ayrı almak daha mantıklı. Zaten kurutmalı çamaşır mak. modeli piyasada pek yok.

REKLAMLARLA ALDATAN FİRMALAR!

6717 Mesaj
15 Ekim 2009; 21:49:31 

Kurutmalı makina arayan akrabalarıma O tavsiyeyi en baştan yaptım..Banyo küçük. Yer problemi var...5 kişilik aile hemen her gün çamaşır yıkanıyor...Evde balkon içinden başka asacak yer yok...Balkon dışı kesinlikle yasak...Kış geliyor...Mutlaka kurutmalı makina aranıyor....Yukardakini en uygun aday olarak buldum ve gerekli kişilere aktardım... Başka arayan vardır düşüncesiyle forumda ilan ettim...Durum ve vaziyet bundan ibarettir...Başka aday varsa özellikleri ve üstünlükleriyle lütfen yazınız......Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 15 Ekim 2009; 21:52:47 >

12221 Mesaj
15 Ekim 2009; 22:01:37 

Kurutmalı makinede Electrolux ve AEG'yi verimli oluşu, daha az enerji harcaması ve boyutlarının küçüklüğü sebebi ile içim rahat tavsiye ederim.

http://www.electrolux.c...node39.asp?ProdId=41736

Kurutmada B enerji sınıfı, ki bu oldukça iyi bir sınıf.

8kg yıkama ve 6kg kurutma kapasiteli.

1400 devirde sıktığından geriye daha az nem payı kalıyor, bu da kurutmada tasarruf demek.

Boyutları klasik bir makine kadar.

Time manager ile makinenin program süresi ihtiyaca göre geniş aralıkta değişebiliyor.

LG'ye göre tek eksiği buhar jeti olmaması.

Ayrıca 12kg kazan 5kg ile tasarruf eder, ama 5kg çamaşırı dengelemek için de çok vakit harcar. Bunu da gözardı etmemek gerek. Bir de kurutmadaki enerji sınıfı belirtilmemiş, B sınıfı olduğunu zannetmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 15 Ekim 2009; 22:24:51 >

138 Mesaj
17 Ekim 2009; 14:27:10 

arkadaşlar selam

Lg buharlı çamalışır makinesi hakkında düşünceleriniz neler?

hem kurutma makinesi hem de çamaşır makinesi yazıyor biralisveris.com bayisiymiş sanırım.

http://www.biralisveris...p=arama&k_id=0&ara=1236

bi de electrolüx var sanırım

ama ben görmedim nasıl ne dersiniz?

6717 Mesaj
17 Ekim 2009; 15:39:54 

Yazdıgım makina ancak bu fiyata almak akıllara ziyan...3000 liraya iki ayrı makinayı çok rahat alırken bu fiyat aşırı tuzlu.....Normal hakkı 2 000 - 2500 arası fazlası akıllara ziyan... Haaa buna pahalı diyorum MİELE kurutmalı çamaşır makinası kaç lira onuda yazayım 5000 küsür lira Parası olana belki uygun gelir, bana beş beden büyük gelir....Şahsi düşüncem.... CEBE BAKTIM...PARA AZ.....BU KIZ BİZE YARAMAZ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 22 Ekim 2009; 17:33:56 >

16153 Mesaj
22 Ekim 2009; 20:41:55 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Kurutmalı makinede Electrolux ve AEG'yi verimli oluşu, daha az enerji harcaması ve boyutlarının küçüklüğü sebebi ile içim rahat tavsiye ederim.

Kurutmada B enerji sınıfı, ki bu oldukça iyi bir sınıf.

8kg yıkama ve 6kg kurutma kapasiteli.

1400 devirde sıktığından geriye daha az nem payı kalıyor, bu da kurutmada tasarruf demek.

Boyutları klasik bir makine kadar.

Time manager ile makinenin program süresi ihtiyaca göre geniş aralıkta değişebiliyor.

LG'ye göre tek eksiği buhar jeti olmaması.

Ayrıca 12kg kazan 5kg ile tasarruf eder, ama 5kg çamaşırı dengelemek için de çok vakit harcar. Bunu da gözardı etmemek gerek. Bir de kurutmadaki enerji sınıfı belirtilmemiş, B sınıfı olduğunu zannetmiyorum.

aeg de 14840 diye bi model var kurutmalı olarak ve bunun yıkama kurutma değerleri 6kg-3kg

aynı özellikte değiller sanırım

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

16153 Mesaj
23 Ekim 2009; 10:11:47 

candoğan bşka bi mesajda bu kurutmalı makineler bide kurutma işlemi işin 70-80 litre su harcadığını söyledi

bunun üzerine samsungun makineye baktım 91 litre su harcıyormuş

yaw kurutma işi için suyu ne yapacak

bide bu masraf çıkıyorsa hiç mantıklı gelmiyor açıkçası

yine sadece kurutma makinesi işine dönecez sanırım

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW

115 Mesaj
15 Kasım 2009; 22:38:38 

bacasız olan makineler, çamaşırda mevcut nemi soğuk suya yoğunlaştırarak alır. Bu yüzden sürekli su kullanır.

2546 Mesaj
16 Kasım 2009; 2:49:33 

Anneme aldık 2 ay önce kurutma özelliğinden hiç memnun değilmiş.Ve kullanmadığını sözylüyor kurutma özellğini.

2 Mesaj
16 Kasım 2009; 3:20:45 

merhaba arkadaşlar,

ben de ikisi bir aradalara baktım ama bugün iki ayrı makine olarak kullanan arkadaşımda şahit oldum. nefis, hem tasarruflu hem de daha mantıklı gelmeye başladı. ben üstüste durmalarını pek istemiyordum ama hiç de kullanışsız durmuyor. çok memnunlar, 7kg yıkama yapan bosch A sınıfı, 8kg kurutma yapan A sınıfı. Kurutma makinesinden çıkardıklarını doğruca dolaba koydu. 1900-2200 arası bir fiyata geliyor. ben de benzer bir donanıma ya bosch dan ya da siemensden sahip olmayı planlıyorum.
Bayileden fiyat alıp biraz inceleyeceğim.

16153 Mesaj
17 Kasım 2009; 17:12:29 

evet daha mantıklı çünkü ikisi bir arada kurtumalar extar 90 litre su harcıyorki yıkarken daha az harcıyor

bide bi makinenin 4 saat boyunca çalışması baya bir zaman kaybı

günde 3 defa çamaşır yıkayacaksan 12 saat lazım

ama ayrı ayrı olursa hem daha ekonomik hemde aynı işi diyelim 8 saatte bitiriyorsun

1724 Mesaj
17 Kasım 2009; 17:32:36 

quote:

Orijinalden alıntı: callistor

bacasız olan makineler, çamaşırda mevcut nemi soğuk suya yoğunlaştırarak alır. Bu yüzden sürekli su kullanır.

Konuya hakim olmayan arkadaşların için yanlış anlaşılmayı engellemek adına bu eklemeyi yapayım istedim. Alıntısını yaptığım arkadaşın bahsettiği herhalde ikisi bir arada Çamaşır&Kurutma Makineleri için geçerli...

Yoksa tek başına Bacasız Çamaşır Kurutma Makinelerinin su bağlantısı bile yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 17 Kasım 2009; 17:33:54 >

6717 Mesaj
18 Kasım 2009; 8:07:26 

Bende bilgi yazıyorum..Bu yazımdaki araştırma sonucu bahsettiğim LG Kururtmalı çamaşır makinası çok kaliteli ve pahalı oldugu için ELECTROLUX tercih edildi...Bir aydır evde çamaşır yıkayıp kurutmakla görevli...Tıkır tıkır çalışıyor.....Hiç bir aksaklık yok...Çok şükür....

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Kasım 2009; 8:26:12 

quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Bende bilgi yazıyorum..Bu yazımdaki araştırma sonucu bahsettiğim LG Kururtmalı çamaşır makinası çok kaliteli ve pahalı oldugu için ELECTROLUX tercih edildi...Bir aydır evde çamaşır yıkayıp kurutmakla görevli...Tıkır tıkır çalışıyor.....Hiç bir aksaklık yok...Çok şükür....

ee büyük lokma ye büyük konuşma derler

1780 Mesaj
18 Kasım 2009; 11:24:43 

AEG Turbo alabilirsin... banyoda yer yoksa ayrı ayrı çam. ve kur. al üst üste koy hem ozaman yerde kaplamaz

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1724 Mesaj
18 Kasım 2009; 11:27:53 

quote:

Evdeki su tüketimi ve bu ürünün katkısı hakkında bir incelemeniz oldu mu? Varsa paylaşırsanız seviniriz...

6717 Mesaj
20 Kasım 2009; 8:55:23 

Arkadaşlar makinayı ben almadım..En üstteki yazımda belirtiyorum...Saygılarımla.. ..

1724 Mesaj
20 Kasım 2009; 11:41:44 

quote:

... Bu yazımdaki araştırma sonucu bahsettiğim LG Kururtmalı çamaşır makinası çok kaliteli ve pahalı oldugu için ELECTROLUX tercih edildi...Bir aydır evde çamaşır yıkayıp kurutmakla görevli...Tıkır tıkır çalışıyor.....Hiç bir aksaklık yok...Çok şükür....

Mesajını görünce yukarıda bahsi geçen Electrolux EWW 14791 W edindin sandık sanırım...

quote:

Arkadaşlar makinayı ben almadım..En üstteki yazımda belirtiyorum...Saygılarımla.. ..

Alıntısız cevap verilmiş yazılarda yanlış anlaşılmalar olabiliyor, kusura bakma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 20 Kasım 2009; 11:42:54 >

6717 Mesaj
26 Kasım 2009; 13:02:36 

Arkadaşlar telefon açıp bilgi aldım. Aktarıyorum..makina E- W 14791 Modeli. 6 kg çamaşır, 6 kg kurutma yapıyor...Yıkama A kurutma B sınıfı.... 1825 Liraya Axes karta 6 taksit alınmış...Acıbadem de bir bayiden... Çalışmasından memnunlar...Gün aşırı evde bir kazan çamaşır yıkanıyor...Aylık elkt . Tük.. faturada 10 Lira farketmiş... Evdeki rutubet ve çamaşır kokusu olmadıktan sonra 10 L. çok önemli bir yekün değil daha öncede bir başka makina aynı şartlarda bu evde çamaşır yıkıyordu...Kurutma nedeniyle ..fatura 10 Lira artmış....Yanlış anlamayınız...Tüketimi 10 lira değil... Evin hanımı şunu dedi...Kurutması , yıkaması çok iyi...Ancak kurutma sonrası Pamukluları çok çok kırışık çıkarıyor....ütülerken çok zorlanıyorum.... Sentetik kurutması çok güzel... Bu konuda bilgi arayan arkadaşlarıma saygılarımla...

16153 Mesaj
27 Kasım 2009; 10:37:46 

ama kurutmalı çamaşır makineleri kurutma sırasında fazladan 90 litrede su harcıyormuş

bu hesaba katılmıyor sanırım

zaten beni korkuta bu oldu

yıkarken 50 litre su harcaması normal

ama kuruturken 90 litre su harcaması kötü bi olay

hergün açılsa ayda 10 lirada o eder

o yüzden ayrı ayrı almak daha mantıklı geliyor bana

341 Mesaj
30 Mart 2010; 19:36:51 

Samsung wd7704C8C Kurutmalı Çamaşır makinesi

Aldıktan 18 ay sonra Kapak körük arızası tambur arızası verdi. 2 aydır parça bekledik.Parça geldikten sonra da sorunlar devam etti.
. Piyasada satılan yeni bir ürün olmasına rağmen parça sıkıntısını anlamak mümkün değil: Teknik servis, müşteri hizmetleri çok yetersiz. Siz aramadıkça kimsenin sizi aramak aklına gelmiyor. Anadolu elektronik Samsungu pazarlayan firma ancak onlar da hiçbir yardım talebinize bir email atmayı bile gerekli görmüyor.
Kurutma süresi çok uzun ve verimsiz. Çok gürültülü
Servisler deneyimsiz.
Özellikle satış sonrası hizmet yönünden 10 üzerinden 0. Dikkatli olun!

6717 Mesaj
2 Nisan 2010; 7:45:19 

TİCARET BAKANLIĞINA FİRMAYI ŞİKAYET ETME HAKKINIZ VAR....Faturanın fotokopisi ve giderilmeyen şikayetiniz varsa gerekeni yapın.."..Ya bu şartları yerine getir yada ithal iznini iptal ediyorum ."...Diyorlar.Her bölgede en az bilmem kaç adet servis açmak zorunda lar ve en az 10 yıl yedek parça bulundurmak zorundalar......Burası patagonya değil....Getir sat kenara çekil....Vatandaş dünya kadar para veriyor....Bedava vermiyorsun.... Sessiz kalmayınız....Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 7 Nisan 2010; 17:09:41 >

341 Mesaj
7 Nisan 2010; 20:36:07 

tesekkurler, gerekenleri yaptim. Ve sonucta bagıra cağıra olsa da yaptırdık makineyi, bir daha yanindan gecmem samsungun

115 Mesaj
6 Mayıs 2011; 19:32:35 

T-una,
haklısın ben yanlış bir tabir yazmışım. doğrusu dediğin gibi ikisi bir arada olanlar olacak.

Samsung ikisi bir arada var bende. ama bu kırışık olayı gerçekten çok kötü. su harcamasını geçtim, ütü çok sıkıntılı.

8 Mesaj
30 Mayıs 2011; 15:38:50 

mrb "taşkafa", electrolux'ten hala memnun musunuz acaba? aslında aklımda samsung veya bosch vardı ama buradakileri okuduktan sonra samsung'dan vazgeçtim, electrolux alternatifi geldi. gerçi hala kafam karışık kurutmalı alınır mı alınmaz mı diye. onun için kullanıcı yorumları önemli.

5774 Mesaj
1 Haziran 2011; 22:42:46 

BOSCH 1 NUMARA.AMA ÇİN MENŞEİLİ OLMAYANI.

58 Mesaj
12 Aralık 2012; 8:33:47 

quote:

Orijinalden alıntı: tiryakimurat

merhaba arkadaşlar,

ben de ikisi bir aradalara baktım ama bugün iki ayrı makine olarak kullanan arkadaşımda şahit oldum. nefis, hem tasarruflu hem de daha mantıklı gelmeye başladı. ben üstüste durmalarını pek istemiyordum ama hiç de kullanışsız durmuyor. çok memnunlar, 7kg yıkama yapan bosch A sınıfı, 8kg kurutma yapan A sınıfı. Kurutma makinesinden çıkardıklarını doğruca dolaba koydu. 1900-2200 arası bir fiyata geliyor. ben de benzer bir donanıma ya bosch dan ya da siemensden sahip olmayı planlıyorum.
Bayileden fiyat alıp biraz inceleyeceğim.

şu anki fıyatı nedır bılen varmı acaba?bosh hem kurutan hem yıkayan.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Beyaz Eşya » KURUTMALI ÇAMAŞIR MAKİNASI......
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375