- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Windows 7 ile Disk Image Alma Acronis ve Ghost a Son!!!
62 Cevap59937 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : ilker3581

Giriş

136 Mesaj
9 Ekim 2009; 3:28:08 

Evet arkadaşlar bizzat deneyip teyit ettiğim Windows 7 Sistem görüntüsü oluşturma ve yüklemeyi anlatıcam sizlere. Bildiğiniz gibi format en azından orta düzey bir kullanıcı için bile bazen işkence gibidir. Windows 7 Sistem görüntüsü oluşturma sayesinde 10 dk. da Windowsunuzun en temiz haline geri dönebilirsiniz.

Şimdi başlayalım

Önce Windows Yedekleme Bölümüne gidelim. Yolu Resimden Görebilirsiniz yada arama çubuğuna yedekleme yazarak ulaşabilirsiniz.

İlk Resimden itibaren takip ettiğimizde. Sıradan bilindik şeyler göreceksiniz. Windows özellikle aynı Harddiskin partitionları üzerine yedek almak yerine harici bir diske alınması gerektiği uyarısı versede siz nereye isterseniz oraya alın. Tabiki işletim sisteminin bulunduğu yer dışında.

En son 2 resimde ise sistem onarım diski oluşturma var. bu sistem onarım diski oluştur dediğimiz anda cd ye boot edilebilen bir onarım cd si oluşturuyorki aldığımız yedeği yani disk imajını bununla boot ederek yükleyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker3581 -- 19 Kasım 2009; 2:23:33 >

16154 Mesaj
9 Ekim 2009; 12:26:39 

eyw sağol

peki sağlıklımı

denedinmi geri yüklemeyi vs

ne kadar sürüyor image almsı ve geri yüklemesi acaba

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

136 Mesaj
9 Ekim 2009; 22:11:48 

Ya kardeş ben şöle söliim benim core 2 duo ve 3 gb ram var geri yükleme 10 dk kadar sürüyor. ve hiç bir sorun olmuyor. Nasıl bıraktıysan öyle buluyorsun

718 Mesaj
9 Ekim 2009; 23:40:00 

acronis true %50 ye kadar sıkıstırıyor hdd yi,sizin yontemde ne kadar küçülüyor boyut??

Alıs-Veris Yaptıgım Kisiler

Referanslarım

Dükkanım

136 Mesaj
10 Ekim 2009; 0:22:44 

quote:

Orijinalden alıntı: yorfa

acronis true %50 ye kadar sıkıstırıyor hdd yi,sizin yontemde ne kadar küçülüyor boyut??

Evet çok güzel bir noktaya değinmişsin ancak sıkıştırmak marifet değildir. Çünkü sıkıştırılan dosya extract esnasında çok zaman kaybettirir. Yani sıkıştırmasız imaja göre daha çok zaman alır. Bu 40 gb ile sınırlı bir harddiskin yoksa marifet değil. Windows 7 ise benim 18 gb lık windowsumu 15 gb yaptı. Ha unutmadan acronis daha hala bir çok sata diskte problem çıkarır boot etse bile hata verir. Benim 2 makinemde de hata olmadı ne yalan sölim ama windows a nasılki kurarken güvenmek zorundaysan imajı yüklerkende aynı şekilde için rahat olsun. Denedim çok güzel arkadaşlar inanın

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Kasım 2009; 21:12:14 

ilker hocam;
oluşturduğumuz sistem görüntüsü yani yedeği D'ye atıyoruz tamam oraya kadar
sonra cd oluşturuyor o da tamam
bundan sonra gerçekleştirmemiz gereken prosedür nedir?
Aydınlatırsanız eminim birçok insan bundan faydalanacaktır
Şimdiden teşekkür ederim

136 Mesaj
4 Kasım 2009; 4:33:24 

quote:

Orijinalden alıntı: muttley

ilker hocam;
oluşturduğumuz sistem görüntüsü yani yedeği D'ye atıyoruz tamam oraya kadar
sonra cd oluşturuyor o da tamam
bundan sonra gerçekleştirmemiz gereken prosedür nedir?
Aydınlatırsanız eminim birçok insan bundan faydalanacaktır
Şimdiden teşekkür ederim

Sevgili muttley kardeşim ondan sonra yapacağın çok kolay hani son adımda sistem onarım diski oluşturuyoruz ya işte nasılki format atarken cd den başlatıosun pc yi bu cd ile başlatcaksın pc yi sonra sistem görüntüsünü yükle diyeceksin. Yani tabi ihtiyacın oldugu bir zamanda. Boot etme yani cd den başlatma olayına girmedim burda o daha temel bi konu ;) anlaşılmayan biyer varsa tekrar sorabilirsin. Sen yedeğini al dursunda yüklemesi kolay iş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker3581 -- 4 Kasım 2009; 4:38:32 >

5684 Mesaj
4 Kasım 2009; 10:03:17 

Paylaşım çok güzel olmuş eline sağlık.
Yalnız ben yedeği aldım Windows'un 45 gb tuttu bu biraz fazla değil mi? Hatta forumda bir arkadaş da 80 gb tutmuş yedek alma işi. Bir de bu kadar büyük bir yedeği nasıl Dvd'ye kopyalayacağız?

Uzaklaştırılmış
4 Kasım 2009; 10:07:48 

quote:

Orijinalden alıntı: ilker3581

Sevgili muttley kardeşim ondan sonra yapacağın çok kolay hani son adımda sistem onarım diski oluşturuyoruz ya işte nasılki format atarken cd den başlatıosun pc yi bu cd ile başlatcaksın pc yi sonra sistem görüntüsünü yükle diyeceksin. Yani tabi ihtiyacın oldugu bir zamanda. Boot etme yani cd den başlatma olayına girmedim burda o daha temel bi konu ;) anlaşılmayan biyer varsa tekrar sorabilirsin. Sen yedeğini al dursunda yüklemesi kolay iş

abi cevabın için teşekkür ederim ama bilgisayarı bu onarım cdsi ile çalıştırdığımda karşıma çıkan ekranda söylediğiniz gibi sistem görüntüsü yükle kısmı yok
bunun yerine 5-6 tane seçenek çıkıyor karşıma ingilizce, hangisini seçeceğim bilmiyorum yapamadım
bir yardımcı olursanız çok sevinirim
Ayrıca torrentle ilgiliyseniz size davetiye yollayabilirim
Teşekkürler

136 Mesaj
5 Kasım 2009; 0:24:34 

quote:

Orijinalden alıntı: __Tyler Durden__

Paylaşım çok güzel olmuş eline sağlık.
Yalnız ben yedeği aldım Windows'un 45 gb tuttu bu biraz fazla değil mi? Hatta forumda bir arkadaş da 80 gb tutmuş yedek alma işi. Bir de bu kadar büyük bir yedeği nasıl Dvd'ye kopyalayacağız?

Ahhh unuttum ya
100 gb bile tutabilir bunun nedeni aslında çok basit hani sistem geri yükleme denen bi olay var ya sistem geri yükleme noktaları oluşturuyor. Kısacası aslında c de bikaç windows büyüklüğünde dosya oluyor. Siz c: üzerine gelip sağ tıklayın sonra disk temizleyi seçin tümünü işaretleyin sonra gene aynı disk temizleme kısmında bir yanındaki sekmeden sistem geri yükleme yedeklerinide sil. Dur resim koyayım iyisimi

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker3581 -- 5 Kasım 2009; 0:26:06 >

136 Mesaj
5 Kasım 2009; 0:30:55 

quote:

abi cevabın için teşekkür ederim ama bilgisayarı bu onarım cdsi ile çalıştırdığımda karşıma çıkan ekranda söylediğiniz gibi sistem görüntüsü yükle kısmı yok
bunun yerine 5-6 tane seçenek çıkıyor karşıma ingilizce, hangisini seçeceğim bilmiyorum yapamadım
bir yardımcı olursanız çok sevinirim
Ayrıca torrentle ilgiliyseniz size davetiye yollayabilirim
Teşekkürler

5-6 seçenek mümkün değil. Hem neden ingilizce türkçe windows un yokmu. Ya sen deneyerek bul yani ne zamanki gözat kısmına yani browse kısmına geldin e zaten seçtiğinde direk imaj yükleme başlayacak. Şu terimleri içerebilir system restore, disk image load vs. ben ilk denememde elimle koymuş gibi buldum. bak aslında 1. kural kurcalamaktan korkma. Dene eğer gene yapamazsan fotograf makinemle çekip yollıcam buraya söz

Uzaklaştırılmış
5 Kasım 2009; 10:12:17 

yok abi valla olmuyo gözünü seveyim bir resim eklesen vallaha olmuyor kafayı yicem
benim yedek 91gb tutuyor abi, yoksa ben bunu cdye mi yazmalıyımda boot ettikten sonra gelen ekranda bu cdleri mi göstermeliyim
yoksa bu 91gb direk olarak sadece boot cd'si ile bilgisayardan direk olarak gösteriliyor mu? gösteriliyorsa nasıl ve hangi adımlarla
abi yardımcı olursan çok sevinirim:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muttley -- 5 Kasım 2009; 10:19:37 >

136 Mesaj
5 Kasım 2009; 11:53:24 

quote:

yok abi valla olmuyo gözünü seveyim bir resim eklesen vallaha olmuyor kafayı yicem
benim yedek 91gb tutuyor abi, yoksa ben bunu cdye mi yazmalıyımda boot ettikten sonra gelen ekranda bu cdleri mi göstermeliyim
yoksa bu 91gb direk olarak sadece boot cd'si ile bilgisayardan direk olarak gösteriliyor mu? gösteriliyorsa nasıl ve hangi adımlarla
abi yardımcı olursan çok sevinirim:(

Bak bir üstteki yazılanları okumadığın anlaşılıyor. Senin sorduğun soruyu üstte cevapladım aslında 91 gb tutmaz sistem yedeği. Yukardaki resimdeki gibi önce c yi temizle sonra yedekle. Aslında windowsu driver ve programları yeni kurduktan hemen sonra yedeklerseniz bunlar olmaz. Resim eklicem ama önce sen dikkatli oku diğer arkadaşın sorusunu ve cevabını. Cd ye falan yazamazsın zaten d: kısmına kaydet yada varsa bir harici harddiske. Ordan image gösterirsin yüklersin

136 Mesaj
5 Kasım 2009; 12:14:52 

0

0

0

0

İlk resimde 3. sıradaki sistem görüntüsü kurtarmayı seç sonra diğer adımları takip et. Zaten windows otomatik olarak kendisi buluyo ama sen yerini ben göstericem diyebilirsin içini rahat ettirmek istersen. Hala anlaşılmayan biyer yoktur eminim.

UNUTMADAN TEKRAR SÖYLİYEYİM YENİ BİR WINDOWS KURDUKTAN HEMEN SONRA DRIVER + PROGRAMLAR VS. YÜKLEYİN. SONRA RESİMDEKİ GİBİ C: Yİ Bİ TEMİZLEYİN. ÖZELLİKLEDE SİSTEM KURTARMA YEDEKLERİNİ FAZLA TUTUYOR ONDAN DOLAYI O YEDEKLERİDE SİLİN. BEN HOME PREMIUM KULLANIYORUM TOPLAM 11GB FULL UYGULAMALAR DAHİL. ULTIMATE BILE 13-14 TUTAR EN FAZLA FULL UYGULAMALI SANIRIM BURDA BI KARARA VARDIK DIMI ARKADAŞLAR;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker3581 -- 5 Kasım 2009; 12:19:37 >

746 Mesaj
6 Kasım 2009; 15:23:44 

arkadaslar ben daha degisik bir soru sormak istiyorum bakalim bilebilicekmisiniz. ben laptop aldim icindede hazir yuklenmis original windos 7 64 bit var. ben bunun 3 dvd den olusan windoes+ driver+ivirzivir yedegini aldim . ama ben bu yedekten sadece windowsu temiz bir sekilde nasil ayird edicem bir program falan varmi nlite gibi mesela. yani demek istedigim ivirzivirsiz 1 adet windows dvd si olusturmak istiyorum. ve bu dvd ile masaustu pc ye yuklemek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BABA ADAM -- 6 Kasım 2009; 14:29:03 >

Core2 E6600 gigabyte 965p ds4(rev3.3) ,ram 2*1gb Corsair TWIN2X2048-6400C5DHX, club3d ati 3870 512mb wd raptor 2*36gb raid0 Coolermaster 550wt vista32bit

136 Mesaj
6 Kasım 2009; 21:12:10 

quote:

Orijinalden alıntı: BABA ADAM

arkadaslar ben daha degisik bir soru sormak istiyorum bakalim bilebilicekmisiniz. ben laptop aldim icindede hazir yuklenmis original windos 7 64 bit var. ben bunun 3 dvd den olusan windoes+ driver+ivirzivir yedegini aldim . ama ben bu yedekten sadece windowsu temiz bir sekilde nasil ayird edicem bir program falan varmi nlite gibi mesela. yani demek istedigim ivirzivirsiz 1 adet windows dvd si olusturmak istiyorum. ve bu dvd ile masaustu pc ye yuklemek istiyorum.

Madde 1 sakın o dvd yedeklerini kaybetme sakın. Benim oem kısmı uçtu gitti bak ama o 3 dvd yedekle fabrika ayarlarına dönüyorum ve windows 7 ye yükseltme yapıyorum

Madde 2 sorun çok kolay, fabrika ayarlarına dönünce windowstaki ıvır zıvır ne varsa temizle yok denene sürümü programlar oyunlar vs. sonra onu ister laptopunun özelliği varsa (mesela benim acer ve var) istersen windows 7 nin bu özelliği ile imaj al amaaa. Başka pc de kullanmak için diye soruyosan o işi unut olmaz. O dvd ler sadece o model laptop ta kullanılır. donanım özellikleri vs a dan z ye aynı olacak. yani kısacası manuel olarak bi temizlik yap sonra yedek al. Windowsu öle arasından çekip almaz;)

Uzaklaştırılmış
6 Kasım 2009; 21:48:19 

cd yi hemen hazırlayıp bi yedekleme yaptım .
Gerçekten basit ancak ben eski kafalıyım windows yedeklemede Ghost 11.5 den vazgeçmem

746 Mesaj
6 Kasım 2009; 23:47:41 

ILKER3581 kardes oncelikle cevabin icin cok tesekkurler artik maalesef formda cevap vercek insan mumla araniyor
bendede acer var ve zaten acerde olan programlar beni rahatsiz etmiyor bende baska makinaya kurmak icin zaten bu yola basvurdum obur makinada artik deneme surumu kullanirim ,uyarin icin cok tesekkurler. bu arada microsoftun 90 gunluk deneme surumunu birturlu indiremedim hep hata raporu veriyor.

Core2 E6600 gigabyte 965p ds4(rev3.3) ,ram 2*1gb Corsair TWIN2X2048-6400C5DHX, club3d ati 3870 512mb wd raptor 2*36gb raid0 Coolermaster 550wt vista32bit

136 Mesaj
7 Kasım 2009; 0:43:42 

quote:

Orijinalden alıntı: BABA ADAM

ILKER3581 kardes oncelikle cevabin icin cok tesekkurler artik maalesef formda cevap vercek insan mumla araniyor
bendede acer var ve zaten acerde olan programlar beni rahatsiz etmiyor bende baska makinaya kurmak icin zaten bu yola basvurdum obur makinada artik deneme surumu kullanirim ,uyarin icin cok tesekkurler. bu arada microsoftun 90 gunluk deneme surumunu birturlu indiremedim hep hata raporu veriyor.

ne demek rica ederim ama bak sana ne dicem öncelikle o acer daki windows 7 keyini kullanabilirsin 2 tane ayrı makineye aynı key yüklemek black liste düşürürmü bilmem bu konuda daha bilgili arkadaşlar vardır. ama eğer deneme sürümü istersen ben şunu derim sana bitane home premium ingilizce linki veririm sende onu dil paketi ile tr yaparsın olurmu? pm atıcam sana. Ha enterprise da verebilirim deneme sürümü ama bence home premium dan fazlasına asla bir ev kullanıcısının ihtiyacı olmaz.

96 Mesaj
7 Kasım 2009; 11:48:11 

arkadaşlar benim sorum olacak
windows 7 yi key girmeden ve active etmeden back up yaptığımızı farz edelim.1 ay sonra tekrar windowsu image bölümünden back up yaptığımız hale getirirsek tekrar 1 ay kullanabilirmiyiz? yoksa herhalukarda 1 ay geçtiği için bize key sorarmı?

136 Mesaj
7 Kasım 2009; 13:48:50 

quote:

Orijinalden alıntı: erdogan4035

windows 7 yi key girmeden ve active etmeden back up yaptığımızı farz edelim.1 ay sonra tekrar windowsu image bölümünden back up yaptığımız hale getirirsek tekrar 1 ay kullanabilirmiyiz? yoksa herhalukarda 1 ay geçtiği için bize key sorarmı?

harikasın:)

Aynı şeyi bende düşünüyorum ama bilmiyorum walla. Pek ihtimal vermiyorum. Sen yedeklemeden önce aktive etsemmi etmesemmi diye ikilemde kaldın tabi. Bende aynı şekilde aktive etmeden yedeklemedim. Nolur nolmaz

1732 Mesaj
7 Kasım 2009; 23:02:29 

quote:

yedeği geri yüklemeden biosdan tarihi 1 ay geri alırsan olur sanırım,veya kaç ay sonra yükeleyaceksen,biosdan tarihi o kadar öne almalısın.

2x2GB Team Xtreem Dark @1066 Mhz|E6600 @3.0 Ghz|2xSeagate ST3250410AS(Raid 0)

406 Mesaj
8 Kasım 2009; 17:36:40 

Arkadaşlar benim 2009 mayısta aldığım notbuk var şuandaki orjinal yazılımı windows vista home premium.
bilgisayarımı daha hızlı kullanmak için windows 7 - 64 bit yüklemek istiyorum. Ama windows 7 yükseltme gurubu dışındayım tarih tutmuyor.
90 günlük deneme sürümünü nasıl yüklerim yardımcı olurmusunuz.
Galiba özel bir yükleme yapmam gerekecek bunun için adım adım ne yapmalıyım bunu tarif edebilecek kimse varmı?
cihazın marka ve modeli : HP Pavilion dv7-1230et
Değerli bilgilerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim saygılar..

136 Mesaj
9 Kasım 2009; 1:08:05 

quote:

Orijinalden alıntı: şekocan

Arkadaşlar benim 2009 mayısta aldığım notbuk var şuandaki orjinal yazılımı windows vista home premium.
bilgisayarımı daha hızlı kullanmak için windows 7 - 64 bit yüklemek istiyorum. Ama windows 7 yükseltme gurubu dışındayım tarih tutmuyor.
90 günlük deneme sürümünü nasıl yüklerim yardımcı olurmusunuz.
Galiba özel bir yükleme yapmam gerekecek bunun için adım adım ne yapmalıyım bunu tarif edebilecek kimse varmı?
cihazın marka ve modeli : HP Pavilion dv7-1230et
Değerli bilgilerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim saygılar..

Windows 7 dvd ni takıcaksın sonra kurma işlemine başlıcaksın. İlk etapta uyumluluk sorunlarını arıyacak. Sana şu programları kaldır ve yeniden yükseltme işlemine başla diyecek. demeyebilirde. daha sonra normal olarak dewam edecek seni yönlendirecek yani. yükseltme yani upgrade işlemini windows açıkken yapıcaksın boot etmeden yani

406 Mesaj
13 Kasım 2009; 1:10:24 

teşekkürler sağolun

6573 Mesaj
14 Kasım 2009; 23:34:13 

acronis cd ile 20gb C - 5gb oluyor... w7 kurulu olan kısım.
yüklemesi de 8dk...

program kurma da olmadığı için (sadece cd ile çalışıyorum.) bana halen mantıklı geliyor.

"Sandy Bridge Kullanlar Kulübü"
AsRocK Z77 Extreme 6 // intel i5 2500K 3.3GHz @3.3GHz v Xigmatek HDT-S1284F // 168GB (2x8GB) GskiLL 1600MHz cl9 // Vector 128GB SSD // 2x2TB Toshiba Hitachi HDD // High Power 750W 80Plus // PHILIPS 27" 273E3QHSB/00 AMVA PANEL LED // Logitech K330 KM Set ve Windows Embedded 8.1 Industry Pro (Öğrenciye beleş sürümü :)

893 Mesaj
15 Kasım 2009; 15:07:45 

acronis bu alanda tek arkadaşlar en az %50 sıkıştırıyor ve bir o kadar da güvenli şimdiye kadar bir çok pc de yedekleme geri yükleme yaptım sorunsuz...

11404 Mesaj
15 Kasım 2009; 20:35:45 

güzel bir konuya değinmişsin saol...

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

765 Mesaj
15 Kasım 2009; 22:18:20 

Windows 7 64 bit kullanıp,Windows'un kendi geri yükleme programını değilde Acronis True İmage kullanmak isteyenler ACRONİS 2010 HOME sürümünü kullanabilirler.
Bizzat tarafımdan denenip,test edilmiştir.
Windows7 64 Bit+kullandığım tüm programlar'ın image'ı 5.85 Gb yer kaplıyor H.D'de.

136 Mesaj
16 Kasım 2009; 0:11:06 

quote:

Orijinalden alıntı: lawyerzzz

Windows 7 64 bit kullanıp,Windows'un kendi geri yükleme programını değilde Acronis True İmage kullanmak isteyenler ACRONİS 2010 HOME sürümünü kullanabilirler.
Bizzat tarafımdan denenip,test edilmiştir.
Windows7 64 Bit+kullandığım tüm programlar'ın image'ı 5.85 Gb yer kaplıyor H.D'de.

Acronis kullanmak için acronis kurmak gerekir ben win 7 ile en kolay biçimde image almayı anlatıyorum. Acronis e çok meraklıysan git konu aç o konu altında da bilgilendir insanları bu konunun başlığı gördüğün üzere malum win 7 ile image alma ok?

4303 Mesaj
17 Kasım 2009; 23:22:33 

Ben konuyu devam ettireyim bari.

Ghost u internet cafelerde kullanırlardı hep hızlı oluyor diye galiba ama isminden ötürümüdür hiç yaklaşmadım bile ısınamadım.

Şimdi yukarda tavsiye edileni uyguladım 7.4gb lık windows u 7.5gb olarak yedekledi aldık koyduk kenara dvd sini de oluşturduk bakalım ilerde birgün lazım olur heralde.

136 Mesaj
18 Kasım 2009; 3:48:33 

quote:

Orijinalden alıntı: tokato

Ben konuyu devam ettireyim bari.

Ghost u internet cafelerde kullanırlardı hep hızlı oluyor diye galiba ama isminden ötürümüdür hiç yaklaşmadım bile ısınamadım.

Şimdi yukarda tavsiye edileni uyguladım 7.4gb lık windows u 7.5gb olarak yedekledi aldık koyduk kenara dvd sini de oluşturduk bakalım ilerde birgün lazım olur heralde.

O yazılımlar zaten bu iş için tasarlanmış yazılımlar. Ama bu uygulama için extra bir programa ihtiyacınız yok hatta win 7 dvd si ile bile uygulayabilirsiniz. ben aldım yedeğimi diğer partition a kafam kızarsa yüklüyorum işte. Yüklemeside 10-15 dk civarı. Eh artık windows bir sonraki sisteminde bence şuanda kullandığımız olmazsa olmaz yazılımları bünyesinde barındıracak. Bu onu gösteriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker3581 -- 18 Kasım 2009; 3:49:35 >

96 Mesaj
18 Kasım 2009; 23:35:54 

quote:

kendi soruma kendim cevap vereyim
denedim ve gördümki windowsun ilk yüklendiği tarihten sonra image alsak ve sistemi örneğin 15 gün sonra geri getirsek bile activation için kalan zaman 15 gün.

4426 Mesaj
18 Kasım 2009; 23:55:13 

peki alınan yedekteki klasörler dosyaları vs. görebiliyor musun? kopyala yapıştır gibi işlemleri yapabiliyor mu

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil.

Fuzuli

136 Mesaj
19 Kasım 2009; 2:08:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Death Time

peki alınan yedekteki klasörler dosyaları vs. görebiliyor musun? kopyala yapıştır gibi işlemleri yapabiliyor mu

Elbette aldıgın yedek bir klasör içine atılıyor klasör adı windows image backup
onun içinde bir klasör daha var oda senin bilgisayar adına ne verdiysen o
onun içindeki dosylarda xml uzantılı

Mesela ben önce d: ye atmıştım sonra ayrı bir partition oluşturdum oraya taşıdım. Resimde koydum nasıl bir şey oldugunu merak edenler olursa...

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker3581 -- 19 Kasım 2009; 2:18:00 >

3071 Mesaj
7 Ocak 2010; 0:36:11 

Benim merak ettiğim bir konu var. Yedeğimizi aldık. Tamam, Boot cd mizide oluşturduk. HDD miz bozuldu diyelimki. Bu image ı başka bir HDD ye kurabilirmiyiz. Ben denedim imajı attı restart etti. Her seferinde "BOOTMGR CTRL+DEL" hatası verdi. Kurulu HDD ile açtığımda imaj atmaya çalıştığım HDD bom boş. Attığım image nereye gitti? Kafayı yedim ya.

Ağzından bal damlayan arının bile,
Kıçında iğne var.. -
Ne güveni?

25 Mesaj
15 Şubat 2010; 22:12:52 

quote:

Orijinalden alıntı: @NTARES

Benim merak ettiğim bir konu var. Yedeğimizi aldık. Tamam, Boot cd mizide oluşturduk. HDD miz bozuldu diyelimki. Bu image ı başka bir HDD ye kurabilirmiyiz. Ben denedim imajı attı restart etti. Her seferinde "BOOTMGR CTRL+DEL" hatası verdi. Kurulu HDD ile açtığımda imaj atmaya çalıştığım HDD bom boş. Attığım image nereye gitti? Kafayı yedim ya.

Bende Windows 7 imaj aldım ve aldığım diske yüklüyor ama başka diske yükleyince sanki yüklüyor gibi 10-15dk bekliyor ve ilerliyor sonra bilgisayarı boot yapınca işletim sistemi yok diyor ve diski usb box ile içine bakınca boş görünüyor anlamadım ya ben bir yerde yanlış yapıyorum yada başka diske imaj yazdırılmıyor...

6 Mesaj
20 Nisan 2010; 12:58:20 

slm arkadaşlar ben sistemin yedeğini oldım ama sistem onarım diski oluştur dediğimde sürücüyü seçiyorum disk oluştur dediğimde (PARAMETRE HATALI:0*80070057) hatasını veriyor bana yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı

160 Mesaj
20 Nisan 2010; 14:03:45 

sanırım registry dosyalarında bir problem var eğer windows updaten çalışmıyorsa register dosylarını uygun bir programla tarat,microsofttan Sistem Güncelleştirme Hazırlık Aracı’nı yükle,windows updateyi çalıştır ve güncelle ondan sonra bir daha dene bende düzelmişti.

6 Mesaj
21 Nisan 2010; 10:42:02 

slm kardeş yorum yazdığın için sağol ama windows 7 güncellemelerile bir problemim yok sanırım başka bir sorunu ver

173 Mesaj
18 Ocak 2011; 21:15:38 

Arkadaslar bu win 7 nin system image alma ozelligi sadece windows kapsaminda mi yoksa C deki tum dosya ve programlari da alarak image olusturma mi.. Yani ben win7 kurdum photoshop v.s bir suru kurulumdan sonra.. ornegin 40gblik bir c nin imageni aldiktan sonra.. bunu restore ettigimde aynen programlar ile ve dosyalar ile birlikte hersey gelecek oyle mi ? yani ghostun dos versionu gibi birer bir ayni ozellikte mi calismakta image ???

hayata dair..

1 Mesaj
23 Şubat 2011; 16:58:36 

teşekkürler

1500 Mesaj
26 Şubat 2011; 2:09:58 

yukarı...

pentium core 2 duo E6400 ,2 gb ddr2 667 mhz ram,asus mb19tu lcd monitör,300 gb sata 2 harddisk,sapphireati readon x850xt ekran kartı,INTEL BOXDG965WHMKR WESTCHESTER (CORE 2 DUO ) anakart,nec 3520a dvd writer,lg combo sürücü,

4177 Mesaj
27 Şubat 2011; 1:54:22 

quote:

Orijinalden alıntı: ilker3581

Evet çok güzel bir noktaya değinmişsin ancak sıkıştırmak marifet değildir. Çünkü sıkıştırılan dosya extract esnasında çok zaman kaybettirir. Yani sıkıştırmasız imaja göre daha çok zaman alır. Bu 40 gb ile sınırlı bir harddiskin yoksa marifet değil. Windows 7 ise benim 18 gb lık windowsumu 15 gb yaptı. Ha unutmadan acronis daha hala bir çok sata diskte problem çıkarır boot etse bile hata verir. Benim 2 makinemde de hata olmadı ne yalan sölim ama windows a nasılki kurarken güvenmek zorundaysan imajı yüklerkende aynı şekilde için rahat olsun. Denedim çok güzel arkadaşlar inanın

sana katılmıyorum arkadaşım tabiki ve elbette bir backup alıcaksa bu backup en önemli özelliği sıkıştırıp almaktır ozaman sıkıştırmıyorsa niye ben bunun imagesini alayım bire bir kopyalama yapayım al sana yedek böyle zihniyetten kurtulun yeni çağ yeni teknolojiler var ve adamlar yapıyor çalıştırıyor image almak bir okadar zaman alırken geri dönmekte tabiki zaman alıcak arkadaşım sen işletim sistemi kuruyorsun allah aşkına kaç dakikada kuruyorsun adamlar senin iişletim sistemini alıyor driverini kurduğun programların herşeyin o anda ne yüklüyse alıyor sen geri döndüğünde 40 dk geri dönüyor ama sen o 40 dk da geri dönülen datayı tek tek manuel kursan 4 saatini alıyor...... umarım anlatabilmişimdir...

2442 Mesaj
17 Nisan 2011; 14:33:09 

arkadaşlar benim notebookta kendinden gelen recovery var ama ben bu yöntemle recovery almak istiyorum. yedekleme yaptığımda recovery bölümüne içindeki dosyalarıda attı yedeğe. 20gb tuttu. Sorun olur mu ?

| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌|
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

18 Mesaj
19 Nisan 2011; 16:30:29 

win 7 ile aldığım yedek dosyasında image gibi birşey göremedim. geri yükleme sırasında hangi dosyayı seçicem. bütün dosyaları tek tek seçtim olmadı. aldığım yedek şu şekilde

Windowsimagebackup > bilgisayar adı > bu klasörün içinde de 4 ayrı klasör var

Backup 2011-03-31 191019
SPPMetadataCache
Catalog
MediaId (bunun uzantısı dosya)

bu klasörlerden hangisinde hangi dosyayı seçicem yoksa bir yanlışlıkmı var yardım ederbilirmisiniz

2442 Mesaj
19 Nisan 2011; 17:12:46 

bilgisayarı cd den başlatıp o klasörü göstermeniz gerekiyor herhalde

| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌|
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

18 Mesaj
20 Nisan 2011; 22:55:13 

hangi klasörü göstercem klasör göstermekle olmuyor. klasörlerin içlerinde dosyalar çıkıyor. xml uzantılı dosyalar

18 Mesaj
10 Mayıs 2011; 22:21:29 

bir yardım edin allah rızası için yaa

675 Mesaj
16 Mayıs 2011; 19:12:27 

Peki netbooklarda dvdrom sürücü bulunmuyor, sistem onarım diski oluşturulamıyor, bu durumda aldığım yedeği nasıl yüleyebilirim?

480 Mesaj
16 Haziran 2011; 16:05:10 

Buradaki videoya göre image 'ı kendisi buluyor.

0

28 Mesaj
25 Haziran 2011; 15:19:12 

arkadalar benim bir sorum olacak

yedekediğimiz backup dosyasını harici bir diske kaydedip o diski başka bir pc ye takıp yapmı olduğumuz kurtarma diskiyle başlatsak diğer pc yede kuracak mı windows'u?

videoda adam xp den başlattı win7 geçti bu mümkün mü?

İntel Core İ5 3570K 3.4 Ghz (4.2 Ghz)
ASUS P8Z77-V LE P Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2400MHz SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Anakart
GSKILL16GB (2x8GB) RipjawsX DDR3 1866MHz
ZOTAC GTX660 Ti AMP GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı
COOLER MASTER HAF X 942 BLACK EDITION FULL TOWER PENCERELİ SİYAH KASA
Team Xtream S2 120Gb SSD
SEAGATE 3.5" 2TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk + 500Gb+250Gb
AOC 23" E2343Fs GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
AeroCool Strike 600W Psu
SUNBEAMTECH CORE-CONTACT FREEZER ULTRA CPU SOĞUTUCU
SKYSTAR USB 2 HD CI TV KARTI
SKYSTAR2 TV KARTI

5134 Mesaj
25 Haziran 2011; 17:35:44 

quote:

Orijinalden alıntı: zotii

arkadalar benim bir sorum olacak

yedekediğimiz backup dosyasını harici bir diske kaydedip o diski başka bir pc ye takıp yapmı olduğumuz kurtarma diskiyle başlatsak diğer pc yede kuracak mı windows'u?

videoda adam xp den başlattı win7 geçti bu mümkün mü?

Bakşa bir pc de olmaz. Ha sistem özellikleri tamamen aynı ve aynı model bilgisayarsa olabilir sadece

25 Mesaj
1 Temmuz 2011; 17:44:41 

mrb arkadaşlar; windows 7 de sistem görüntüsü aldım taşınabilir hdd ye ama sistem görüntüsünü geri yüklemeyi yapamıyorum. başlangıçta f8 ile sistem görüntüsü yükle kısmına giriyorum taşınabilir hdd den WindowsImageBackup (sistem görüntüsü klasörü) seçiyorum fakat kalasörün içine giriyor yedeği gösteremiyorum. başka şekilde mi yapılıyor, yardım edin yoksa kafayı yiyeceğim.

42 Mesaj
18 Ekim 2011; 21:10:40 

arkadaşlar harici diskime 63GB lık image oluşturdum fakat sistem onarım cd si oluştururken en son bir hata vererek cd oluşturulamadı dedi!!
bu bana sorun yaratır mı?

image yapmamın büyük nedeni recovery yaptıktan sonra windows un bir ton güncelleştirmeyi tekrardan yapması.... Acaba bu image yardımıyla tekrar laptopa kurulum yaptığımda yapılan güncelleştirmeler korunur mu???

101 Mesaj
4 Ocak 2012; 3:30:27