Şimdi Ara

Scythe'den yeni işlemci soğutucusu: Samurai ZZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ninja serisi yüksek performanslı işlemci soğutucularıyla tanınan Japonya merkezli komponent üreticisi Scythe, Samurai ZZ isimli yeni soğutucusunu duyurdu. Firmanın 94 x 122 x 94 mm boyutlarında ve 472 gram ağırlığındaki yeni işlemci soğutucusu Bakır tabanlı yüzeye, üç adet U tasarımlı ısı borusuna ve 300-2500 devir dakika hızlarında çalışarak 31.07dbA gürültü yarataran 92mm'lik fana sahip.

Scyhte'nin geniş işlemci desteği ile öne çıkan yeni işlemci soğutucusu Samurai ZZ, piyasada satılmakta olan Soket 754, 939, AM2(+) ve AM3 işlemcilerle birlikte Intel'in LGA775, LGA1156 ve LGA1366 formundaki işlemcileriyle kullanılabiliyor. Scythe Samurai ZZ, 31.80$'lık yurt dışı etiket fiyatıyla son kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

• 31.07dbA ve bu işlemci soğutucusu niyetine satılıyor.
    Benden koca bir "0".
  • bencede cok cakma duruyor zaten piyasa bunlarla dolu
  • Isıyı anakart ve işlemçiye doğru üflemek daha çok yol almanız lazım.
  • 300 devirde çok az ses çıkarması gerekmez mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: XivA

300 devirde çok az ses çıkarması gerekmez mi?

Muhtemelen o sesi 2500 devirde çıkarıyordur en düşük deviri baz alarak gürültü oranı belirlemezler
  • testlere bakmak lazım....fan değerlerinde yazan dBA lar gerçek ortamda farklı etkiler verebiliyor
    19 dBA yazan iki fan almıştım çok sessiz diye ama 24 dBA yazandan daha seslilerdi
    bir 45cm den ölçüyor, biri 70cm den ölçüyor, biri 1m den, diğeri 2m den....ölçüm mesafesi bile farklı olabiliyor
    fanın dibinden 30 dBA olabilir ama uzaktan düşebilir...neye göre ölçüm yapıldı acaba?
    gerçek ortam farklı olabiliyor...bunu çok yaşadım

ancak Scythe fanları çok kalitelidir.....ama fanın 92mm olması nedeni ile 120mm ler kadar sessiz değil...kaçınılmaz son

ancak alt devirlerde ciddi sessiz

300 rpm'de 6.7 dBA ve maksimum devir olan 2500 rpm'de 31.07 dBA......oldukça iyi değerler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 9 Ekim 2009; 0:58:49 >

• düşük devirde htpclerde kullanılabilir gibi
  • Alamiyum ızgaralar buyuk olasıkla ,montajda RAMlerin üstüne gelicek şekilde takılırsa hem işlemci hemde ramları sogutur yanlışmıyım
  • Bu tip soğutucular ram kuzey köprüsü mosfet soğutmasında çok etkili. Şöyleki kullandığım soğutucunun üzerinde 4500 devire kadar 92 cfm hava üfleyen hız kontrollü bir fan taktım 2000 devirde kuzey köprüsü 33 derece iken 3000 de 29 a 4000 26 ya 4500 devirde ise 24 dereceye düşüyor kule tipi soğutucular cpu dan başka bişeyi soğutmuyor.
  • ısı borularının uçlarındaki çirkin görüntüyü oldukça güzel bir hale getirmişler ve bu oldukça farklılık yaratmış...
    bir zamanlar moda olan otomobil lastik sibobu kapakları gibi oldukça güzeller..
  • Bu tip soğutucuları her zaman kule tipi soğutuculara tercih etmişimdir. Şu an Thermalrıght SI120 kullanıyorum ve kasamda 2 yıldır değiştirmediğim tek parça. Kule tipi soğutuculara göre NB ve ramlerin sıcaklıkları 15c fark ediyor.
    Bu soğutucu da güzel ama fanın 92mm olması işi bozuyor. Scythe soğutucuyu tasarlarken keşke yaprakları ve fanı 120mm olarak dizayn etseydi.
  • verdigim testlere bakan oldu mu noctua nh-u9b denen aletle ayni cikmis o alet 65 dolar bu alet 31.80.cift fanli tt duorb'dan da cok az kotu 67+'lik zalman 8700'den iyi bilmiyorum yani mugen gibi bisi istiyorsunuz galiba bu fiyata?
  • Performansı normal, hatta bu fiyata oldukça iyi. Bence yorum yazanlar fiyatı bir daha okusunlar, ondan sonra yazsınlar yorumlarını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMFİBİ

Bu tip soğutucuları her zaman kule tipi soğutuculara tercih etmişimdir. Şu an Thermalrıght SI120 kullanıyorum ve kasamda 2 yıldır değiştirmediğim tek parça. Kule tipi soğutuculara göre NB ve ramlerin sıcaklıkları 15c fark ediyor.
    Bu soğutucu da güzel ama fanın 92mm olması işi bozuyor. Scythe soğutucuyu tasarlarken keşke yaprakları ve fanı 120mm olarak dizayn etseydi.

bende yatık soğutucuları severim ve bunların içinde benim en çok beğendiğim Noctua NH-C12P.....

üzerinde meşhur Noctua 12cm fan var ve testlerde hem soğutma performansı hemde gürültü anlamında çok iyi sonuçlar çıkarıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 9 Ekim 2009; 23:49:10 >

• Testlere pek itibar etmem.
    Genelde "gâvurun ekmeğini yiyen, gâvurun kılıcını sallar" mantığı hakimdir testlerde ve her firma kendi soğutucusunu yukarılara çekmek için çaba sarfeder.
    Kullanım ve montaj kolaylığı, hafiflik, performans ve biraz da görsellik ön plândadır benim için. Varsın kullandığım soğutucu bilmem hangi markadan 2c yüksek değer versin, hiç dert değil. Sonuçta CPU, RAM ve NB üçlüsü aynı oranda soğuyor. Kule tipi soğutucularda olduğu gibi CPU üşürken, NB kavrulmuyor yani.

Bu da benim kullandığım yavru.

• benim kullandigim yavru da ayni fanin altinda big type 120 tabani zimparali ama bana 31.80'e mal olmamisti oyle bir ayrintisi var.tr'ye hesapli bir fiyatla gelirse hic yoktan iyidir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.