Şimdi Ara

Kablo modemi kablosuz yapmak (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
7
Favori
133.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende hıtron bwa 35302 modem var ve kullanıcı için mso ve şifre için mso password yazdığımda modemin arayüzüne ulaşamıyorum müşteri hizmetlerini aradığımda modeminiz ikinci el olduğu için bakıma göndermeniz ve buda 27 lira karşılığında yapılıyor felan diyor bu konuda bilgi sahibi olan varsa çok sevinirim yoksa kafayı yedirtecek interneti kullanamıyorum resmen dışardan yapılan bağlantılar yüzünden....
  • merhaba arkadaşlar benim evimde usb girişli avea jet modem var birde ipod touch var ben ipod touch la bu modem sayesinde internete nasıl bağlanabilirim yardımcı olun lütfen
  • cihazı resetlemeyi denedinmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, yaklaşık 3,5 yıldır uydunet kullanıyorum. Modem uydunetin verdiği kablolu Scientific Atlanta. İlk uydunete üye olduğum zaman araştırdığımda elimdeki Airties RT-210 adsl modemi (RT-205 değil) router olarak kullanabileceğimi öğrenip ayarlarını yapıp kablosuz kullanmaya başladım. Aynı anda 2-3 bilgisayar kablosuz olarak bağlanabiliyordum taa ki 15 gün önceye kadar. İlk sorun olduğunda uyduneti arayıp IP resetlemesi istedim, modem açıp kapayınca tekrar 2 bilgisayar IP alabildi. Haftasonu tekrar aynı sorunu yaşadım, modemi açıp kapayınca gene düzeldi. Ancak 3 gündür bir türlü 2 bilgisayarı aynı anda bağlayamadım, biri IP alıp bağlanınca diğeri bir türlü IP alamıyor, müşteri ilişkilerinden IP resetleme yaptım ama gene olmadı. Önerisi olan var mı acaba? Tp-Link TL-WR740N router alsam işimi görür mü? Benim modemle uyumu mudur?
  • uğraşıp durma al bir adet 740n geç git. Gayet güzel görür işini.
    Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

uğraşıp durma al bir adet 740n geç git. Gayet güzel görür işini.
    Kolay gelsin.

Teşekkürler, 740n ile birden fazla bilgisayar kablosuz bağlanabilir değil mi? Bir de biraz araştırınca kurulumda sorun yaşayanlar olduğunu gördüm. Becerebilir miyim acaba? Kurulum anlatımı gibi bir konu var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bianca -- 19 Temmuz 2012; 10:53:53 >
  • Güzel yöntem kullanılabilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianca

quote:

Kolay gelsin.

Teşekkürler, 740n ile birden fazla bilgisayar kablosuz bağlanabilir değil mi? Bir de biraz araştırınca kurulumda sorun yaşayanlar olduğunu gördüm. Becerebilir miyim acaba? Kurulum anlatımı gibi bir konu var mı acaba?

740n e aynı anda kablosuz olarak hiç sorunsuz 6-7 pc bağlanabilir. biraz kasılma takılma ile 10 pc bağlanır.
    valla kurulum yapamayanlardan çok o kadar basitki nasıl kuramıyorsunuz diyenler var.
    kurulum çok basit. cihazı ethernet kablosu ile wan girişinden kablo modemine bağlıycaksın. önce kablo modemi açıcaksın
    30-40 sn. sonra 740n i açıcaksın. 740n in ethernet çıkışlarından birisine pc yi bağlayıp arayüze girip kablosuz ayarlarını şifre
    ağ ismi felan giriceksin bu kadar.

olmazsa bu gün yarın ben bi konuda capsli anlatayım bari kuramayan arkadaşlara bilgi olsun.

• quote:

quote:

quote:

Kolay gelsin.

740n e aynı anda kablosuz olarak hiç sorunsuz 6-7 pc bağlanabilir. biraz kasılma takılma ile 10 pc bağlanır.
    valla kurulum yapamayanlardan çok o kadar basitki nasıl kuramıyorsunuz diyenler var.
    kurulum çok basit. cihazı ethernet kablosu ile wan girişinden kablo modemine bağlıycaksın. önce kablo modemi açıcaksın
    30-40 sn. sonra 740n i açıcaksın. 740n in ethernet çıkışlarından birisine pc yi bağlayıp arayüze girip kablosuz ayarlarını şifre

olmazsa bu gün yarın ben bi konuda capsli anlatayım bari kuramayan arkadaşlara bilgi olsun.

Teşekkürler, 740n alacağım..

• rica ederim.

• quote:

quote:

quote:

Kolay gelsin.

Kurulumu anlattığın gibi aynen yaptım, çok kolay. Yalnız 740n nin arayüzüne kullanım kılavuzunda yazan 192.168.1.1 ile giremedim, 192.168.0.1 ile girip kablosuz ayarlarını yapabildim. Şuanda sorunsuz bir şekilde birden fazla bilgisayarla kablosuz bağlanabiliryorum. Teşekkürler..

• rica ederim. güle güle kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jbl_gto

OLAYIM BUNU ANLATMAK İSTEDİM . BU OLURMU ?????

Kablo modemi kablosuz yapmak

slm arkadaslar ben uydunet kullanıyorum bnde yukardakı arkadas gıbı kurmak ıstıyorum elımde uydunetin netmaster cxc-150 var

birde adsl kablosuz modem air tires air7362 modem var resimdekınden harıc bırsey yapmam gerekıyomu

biraz acemıyım detaylı anlatırsanız cok sevınırım
  • kablonet kullanmaktayım rt 205 le 2 den fazla bilgisayara bağlanamıyorum.
    aşağıdaki modemin router özelliği warmı ? bununla 2 den fazla bilgisayarla internete girebilrmiyim yardımcı olursanız çok sewinirim

http://www.tp-link.com.tr/products/details/?model=TD-W8901G
  • hayır malesef olmaz.
    şu cihazla gayet güzel bir şekilde çözersiniz sorununuzu. hemde uygun fiyatlıdır.
    http://www.akakce.com/access-point-router/en-ucuz-tp-link-tl-wr740n-fiyati,519667.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyy

kablonet kullanmaktayım rt 205 le 2 den fazla bilgisayara bağlanamıyorum.
    aşağıdaki modemin router özelliği warmı ? bununla 2 den fazla bilgisayarla internete girebilrmiyim yardımcı olursanız çok sewinirim

http://www.tp-link.com.tr/products/details/?model=TD-W8901G

utkanizmit'in yukarıdaki tavsiyesiyle ben de 740n aldım, kurulumu da dediği gibi gayet basit yukarıda yazdım. Tavsiye ederim..
  • İlginiz için çok teşekkür ederim başka yolu yok gibi
  • Buradaki arkadaşların tavsiyesiyle 740n aldım ve kurulumunu gerçekleştirdim. Yukarıda da yazılmış, kurulum adresi 192.168.1.1 olarka değil de 192.168.0.1 olarak yapılabildi.

Kullanılmadığı zamanlarda Wi-Fi'yi kapatabiliyor muyuz?
  • arayüze gir solda wireless menüsünden enable wireless radio tık ini kaldır.
  • @Utkan,

Genelde TL-WA5110G tavsiye ediyorsunuz. Fiyatı 78 TL

http://www.webdenal.com/tp-link-tl-wa5110g_463566.html

Bir diğer tavsiyeniz ; TL-WR740N; fiyaty 41TL

http://www.webdenal.com/tp-link-tl-wr740n_356416.html?ref=akakce&v=0.16.6

sadece kablolu modemi kablosuza dönüştürmek için kullanılancağı durumda hangisini tavsiye edersiniz. İkisi arasındaki fark kablosuza kullanıma etki olarak nedir?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.