Kayseri'de uydunet kullanan var mı?
25 Cevap2717 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

6666 Mesaj
8 Ekim 2009; 11:06:56 

Arkadaşlar,

Kayseri'de Melikgazi İlçesi, Melikgazi mahallesinde Uydunet internet kullanan var mı?

Varsa görüşlerini paylaşmasını rica ediyorum.

* Özellikle bina girişine kadar gelen kablonun cinsi nedir? Bazı şehirlerde bina girişine
kadar fiber optik kablo çekildiğini duydum! Doğru mu?

* Vaadedilen hızı verebiliyorlar mı?

* İnternet bağlatınca, analog kablo TV'yi 1 TL'ye veriyorlardı. Bu uygulama hala mevcut mu?

* Kampanyasız bağlantı'da alınan ücretler nelerdir?

Yanıtlar için şimdiden teşekkürler.

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
Katılımcıların yararlanabilmesi için sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

Doğru bilginin adresi...

259 Mesaj
8 Ekim 2009; 18:56:22 

Uzun uzun sormuşsun ama ben kısa cevap vereyim kayserideyim ama kocasinan tarafındayım 512kb sınırsız kullanıyorum gayette memnunum tavsiye ederim yani.

6666 Mesaj
8 Ekim 2009; 21:59:34 

quote:

Orijinalden alıntı: myaptiva

Uzun uzun sormuşsun ama ben kısa cevap vereyim kayserideyim ama kocasinan tarafındayım 512kb sınırsız kullanıyorum gayette memnunum tavsiye ederim yani.

Selam,

Öncelikle yanıt için teşekkür ederim.

Peki hiç olmazsa bu soruya yanıt verebilirmisiniz!? Biliyorsanız!

* İnternet bağlatınca, analog kablo TV'yi 1 TL'ye veriyorlardı. Bu uygulama hala mevcut mu? Kampaya'ya bağlı olmadan taahhütsüz alacağım. (Ben web sitelerini detaylı olarak araştırdım, net bilgiye ulaşamadım.)

Katılımcıların yararlanabilmesi için sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.

Doğru bilginin adresi...

1385 Mesaj
9 Ekim 2009; 20:44:15 

Kayseri kocasinanda 512 sınırsız kullanıyorum memnunum

6666 Mesaj
12 Ekim 2009; 15:27:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Buroc.k

Kayseri kocasinanda 512 sınırsız kullanıyorum memnunum

Sağolasın @Buroc.k arkadaşım,

Kablonet'in İnternet'ine abone olunca, analog kablo tv bağlantısını 1 TL'ye yapıyorlarsa, hiç düşünmeden abone olacağım.

( Tabii modem v.s. kendi ekipmanlarımı kullanacağımdan taahhütlü üyelik başlatmayı düşünmüyorum.)

İşte tam da bu ayrıntı hakkındaki bilgiye ihtiyacım var.

Doğru bilginin adresi...

551 Mesaj
17 Ekim 2009; 20:23:03 

Kocasinan da 3 aydır taahhütsüz 512 sınırsız kablonet kullanıyorum.Kablo modemi bilgisayarcıdan aldım. Aylık kablo tv ücreti 17,57 TL + 7 TL ve kurulum ücreti ödüyorum.Şimdilik memnunum.

453 Mesaj
17 Ekim 2009; 20:35:20 

kablo tv'nin bana maliyeti ne kadar olur acaba arkadaşlar?

6666 Mesaj
19 Ekim 2009; 14:33:19 

quote:

Orijinalden alıntı: cimbom38

Kocasinan da 3 aydır taahhütsüz 512 sınırsız kablonet kullanıyorum.Kablo modemi bilgisayarcıdan aldım. Aylık kablo tv ücreti 17,57 TL + 7 TL ve kurulum ücreti ödüyorum.Şimdilik memnunum.

Sağol dostum!

Benim için çok net bir yanıt verdiniz... Demekki taahhütsüz abonelikte analog kablo tv ücreti 7 TL. Kısaca 512 sınırsız bağlantılı interneti 24,57 TL. ile evde kullanmak mümkün oluyor.

Kurulum ücreti olarak ne kadar ödediniz?

Doğru bilginin adresi...

1385 Mesaj
19 Ekim 2009; 16:30:08 

@compitir

Alt mesajda yazmış arkadaş 24.57

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buroc.k -- 19 Ekim 2009; 16:35:10 >

453 Mesaj
19 Ekim 2009; 16:37:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Buroc.k

@compitir

Alt mesajda yazmış arkadaş 24.57

şimdi tam anlamadım bu 24 sadece kablo tv için mi çanak falan olacak mı? Bunu aldıktan sonra uydunetten de internet alıyoruz değil mi? Ona da para vereceğiz?

1179 Mesaj
19 Ekim 2009; 17:50:41 

quote:

Orijinalden alıntı: compitir

şimdi tam anlamadım bu 24 sadece kablo tv için mi çanak falan olacak mı? Bunu aldıktan sonra uydunetten de internet alıyoruz değil mi? Ona da para vereceğiz?

24 tl nin içind ehem televizyon yayını hemde internetin olucak.

453 Mesaj
19 Ekim 2009; 18:00:35 

çanak var mı?
24 hem turksat uydu için hemde internet içinse bu çok iyi ama ben hala mantığı anlamadım ki? internette telefon hatları üzerinden gidiyor falan burda nerden gidiyor, kaç kablo var, hangi kablo nereye giriyor, tv ile bilgisayar farklı odada nasıl olacak?

6666 Mesaj
19 Ekim 2009; 21:19:44 

quote:

Orijinalden alıntı: compitir

çanak var mı?
24 hem turksat uydu için hemde internet içinse bu çok iyi ama ben hala mantığı anlamadım ki? internette telefon hatları üzerinden gidiyor falan burda nerden gidiyor, kaç kablo var, hangi kablo nereye giriyor, tv ile bilgisayar farklı odada nasıl olacak?

Tv yayını da, internet de aynı kablo üzerinden geliyor!

İnternet'e bağlanmak için kablo modem gerekli... Müracaat ettiğinizde herşeyi gelip kuruyorlar.

Doğru bilginin adresi...

453 Mesaj
19 Ekim 2009; 21:32:14 

Teşekkür ederim arkadaşlar da ben 12. kattayım kablo oraya nasıl çıkacak, o zaman çanak var heralde?
bu 3. soruşum bu sistemde çanak var mı yok mu?

231 Mesaj
19 Ekim 2009; 22:03:25 

Hocam sendeki bu "ÇANAK" takıntısı nedir yahu :))
Adı sadece "UYDUNET", yoksa apartmana kablo ile geliyor. Görmüşsündür binanın en alt katında kutu vardr Türksat.
Çekerler 12. kata da. Kutudan bildiğin anten kablosu ile gelecek evine. Evinde "splitter" yani dağıtıcı ile ikiye bölünecek. Bir kablo "Kablo modem" e, diğeri ise kullanırsan Tv için ayrılacak. Adam daha sonra modemin mac adresini falan Kuruma tanıttıracak, bağlantı değerlerini kontrol edecek, gidip aşağıdaki kutudan ayarlamalar falan yapacak. Sana tamam diyecek, ve abone olacaksın.
Yani abone başvurusu yapmadan önce mutlaka "Kablo modem" alman gerekecek. Hepsiburada.com da Nermaster cxc-150 var, ben onu kullanıyorum, memnunum. 75 TL falan, onu alabilirsin.

SON OLARARAK, ÇANAK FALAN OLMAYACAK !!!!!
:))

6666 Mesaj
20 Ekim 2009; 10:15:10 

Kurulum ücreti, standart 43 TL galiba !?

Kurulum ücreti olarak, farklı ödeme yapan arkadaşlarımız varsa bilgilendirmesini bekliyoruz.

Doğru bilginin adresi...

980 Mesaj
20 Ekim 2009; 13:38:39 

bu sene sonuna kadar uydunet'de kurulum ücretsiz diye biliyorum isterseniz şirketin sitesine bir göz atın

http://uydunet.net/icerik/kampanya_4.php

231 Mesaj
20 Ekim 2009; 20:23:43 

Eğer KabloTv aboneliği hali hazırda mevcut ise, Uydunet için extra bir kurulum ücreti alınmıyor. arkadaşın dediği 43 TL KabloTv kurulum ücreti.

6666 Mesaj
20 Ekim 2009; 22:05:24 

Daha önce kablo tv hiç tesis edilmedi ! Kısaca 43 TL kurulum ücreti ödeyeceğim demektir.

Teşekkürler arkadaşlar!

Taahhütsüz üyelikte;

512 sınırsız bağlantıda; 17.57 + Kablo tv (analog); 7.00 = 24.57 aylık ücreti var.

TTnet'in 49 TL'lik, 1 Mbit sınırsız bağlantısı pratikte 750 Kbit/saniye gibi hizmet verdiği düşünülürse, Uydunet'in internet'inin hızının da 512 Kbit/saniye'nin çok üzerinde seyrettiği düşünülürse, 24.5 TL. lik fiyatı TTNET'e göre çok avantajlı görünüyor.

Tabii ilave olara kablo modemde almak gerekli...

Doğru bilginin adresi...

231 Mesaj
20 Ekim 2009; 23:25:46 

"Uydunet'in internet'inin hızının da 512 Kbit/saniye'nin çok üzerinde seyrettiği düşünülürse"

512kbit/sec çok üstünde seyretmesi diye bir durum yok.
512 ise 512 dir. Yani ortalama 60 kbyte/sec ile download 12 kbyte/sec ile upload yapabilirsin.

231 Mesaj
20 Ekim 2009; 23:28:48 

İnternet ücretini +7 TL kablotv diye de düşünme. TTnet 9 TL telefon parasını sana hiçbir hizmet sunmadığı halde alıyor. Yani 9 TL ye 100 kontor vereyim falan da demiyor telefon için. Kablonet de 7 TL ye kablotv izleyebiliyorsun ki, Discovery ve NationalGeographic in ikisinin birden Türkçe yayın yaptığı tek platform kablotv...

6666 Mesaj
21 Ekim 2009; 10:36:04 

quote:

Orijinalden alıntı: muzaffersezen

"Uydunet'in internet'inin hızının da 512 Kbit/saniye'nin çok üzerinde seyrettiği düşünülürse"

512kbit/sec çok üstünde seyretmesi diye bir durum yok.
512 ise 512 dir. Yani ortalama 60 kbyte/sec ile download 12 kbyte/sec ile upload yapabilirsin.

Bulunduğum bölgede hizmet alanlar, hızın 512'nin üzerinde olduğunu söylüyor. En azından bağlatılacak bölgeye göre avantajı artabiliyor demektir.

quote:

Orijinalden alıntı: muzaffersezen

İnternet ücretini +7 TL kablotv diye de düşünme. TTnet 9 TL telefon parasını sana hiçbir hizmet sunmadığı halde alıyor. Yani 9 TL ye 100 kontor vereyim falan da demiyor telefon için. Kablonet de 7 TL ye kablotv izleyebiliyorsun ki, Discovery ve NationalGeographic in ikisinin birden Türkçe yayın yaptığı tek platform kablotv...

Analog kablo tv hiç bir zaman seyretmedim! Kendi tercihim olarak seretmemde... Uydu yayınlarını izlemek 10 yıldan beri hobimdir. Yani analog Tv'nin benim açımdan sağladığı bir katkısı bulunmamaktadır.

Bu nedenlerden dolayı, 512 sınırsızda internet ücreti benim için 24.5 TL demektir.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 21 Ekim 2009; 10:36:55 >

Doğru bilginin adresi...

551 Mesaj
21 Ekim 2009; 10:43:38 

4x12 ay kurulum ücreti ödüyorum.
Sadece aşağıda anlattığım sorunu çözemedim.

Netmaster kablo modem ve Dhcpi kapatılarak switch gibi kullanılan 4 portlu ADSL modemden Pc ye ve DM 500 uydu cihazıma neti dağıtıyorum. Dhcp yi kapatırken Kablo modemin ipine 192.168.100.10 vb. bir ip yazmalımıyım?
Pc ve Dm 500 62.248. ile başlayan iki ayrı ip alıyor.İkisinden biri netten düşüyor.Akşamları modemin fişini çekiyorum.2 yıl ttnet kullandım.Böyle bir sorun yaşamadım.Bu kablonete has bir sorun herhalde.Router almadım.512 sınırsız kabloneti deniyorum.Memnun kalmazsam ttnete geri dönebilirim.

EVEREST SG-1400 4PORT ADSL 2-2+ MODEM in Dhcp sini kapatıyorum.Formlarda Switch gibi kullanıldığı yazıyor.Başka yapmam gereken bir şey yapmam gerekiyormu?

6666 Mesaj
21 Ekim 2009; 11:00:21 

quote:

Orijinalden alıntı: cimbom38

4x12 ay kurulum ücreti ödüyorum.
Sadece aşağıda anlattığım sorunu çözemedim.

Netmaster kablo modem ve Dhcpi kapatılarak switch gibi kullanılan 4 portlu ADSL modemden Pc ye ve DM 500 uydu cihazıma neti dağıtıyorum. Dhcp yi kapatırken Kablo modemin ipine 192.168.100.10 vb. bir ip yazmalımıyım?
Pc ve Dm 500 62.248. ile başlayan iki ayrı ip alıyor.İkisinden biri netten düşüyor.Akşamları modemin fişini çekiyorum.2 yıl ttnet kullandım.Böyle bir sorun yaşamadım.Bu kablonete has bir sorun herhalde.Router almadım.512 sınırsız kabloneti deniyorum.Memnun kalmazsam ttnete geri dönebilirim.

EVEREST SG-1400 4PORT ADSL 2-2+ MODEM in Dhcp sini kapatıyorum.Formlarda Switch gibi kullanıldığı yazıyor.Başka yapmam gereken bir şey yapmam gerekiyormu?

Selam,

Bende de air ties RT 111 4 port ADSL modem var. Net'te sorunu bende yaşamıştım. Ayrıca forum sayfalarından okuduğuma göre ADSL modemlerin router gibi çalışsa bile kopmaya sebep verdiğidir. Kısaca sağlıklı bir şekilde kullanmak istiyorsan, ihtiyacını karşılayacak özellikte router almalısın! Bu durumda modem'in IP'si, router'in IP'si gibi bir yapılanma ile internet'i sağlamış oluyorsun...

Benim kişisel tercihim, 4 port'lu ve wireless özelliği olan kablo modem kullanmaktır.

Saygılar.

Doğru bilginin adresi...

16 Mesaj
30 Aralık 2009; 23:44:00 

Arkadaşlar merhaba,
Kayseride bahar caddesinde oturmaktayım.Daha önce ttnet kullanmaktaydım fakat kullanmadıgım telefona
para ödemek zoruma gittigi için çevremde kablonet kullanan bi kaç insana danışarak uydunet 512 sınırsız paketi ve
ve teledünya paketi kablosuz modem ve hd uydu alıcısı aldım 40 lira civarı kablonet kurulum ücretini 12 taksit yaptılar
hd yayında kullanayım dedim taahütte bulunmak istemediğimden kablosuz modem aldım195 tl ye 210 tl de hd alıcıya verdim
memnunmuyum hayırrrrrrrr.internet kullanımının yogunlaştıgı saatlerde 512 lik baglantı 200 lere düşüyor sayfa açarken
bekleme yapıyor pişmanmıyım çokkkkkkk ne yapabilirim acele etmemem gerekirdi cihazlara o kadar para verdim
vazda gecemiyorum download tam bi rezalet kablonetin 512 si ttnet in 1024 üne denk hikayelerine masallarına sakın
inanmayın yok fiber optikmiş hepsi bi komplo ve yalan 10 lira telefona fazla ödeyin ama kaliteden vazgeçmeyin
kfamı hangi duvara vursam sağamı solamı bilmiyorum benim gibi pişmanlık yaşamak istemiyorsanız oturun oturduğunuz
yerde derim dost tavsiyesi......

1 Mesaj
29 Haziran 2011; 0:07:31 

ARKADAS DOGRU SOYLUYOR
UYDU NET GERCEKTENDE REZALET
ALDIGIMA BIN PISMANIM. UYDUNET TEN NASIL KURTULURUM ONERILERINIZI BEKLERIM.
24 AYLIK ABONMAN IMZALADIM VE 6 AYDIRDA BU MESELEDE KANDIRILDIGIMI DUSUNUYORUM. BANA TTNET TEN COK USTUN DENMISTI. UYDUNET ALMAKLA GERCEKTEN HATA YAPMISIM.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İnternet] » İnternet Servis Sağlayıcılar » Uydunet » Kayseri'de uydunet kullanan var mı?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.453