Şimdi Ara

Miyop ilerlemesi ne zaman durur ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
4
Favori
57.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: frkndgr

Ne zamanki hiç umursamadın o zaman durur. Kendimi bildim bileli miyopum kendimi bildim bileli de umursamadım gözlük falan takmadım kendimi bildim bileli de ilerlemedi.

şuan bir gözlük taksan sen bile inanamayacaksın. 240p görmek var, 1080p görmek var
  • İlk okuldan beri gözlük takıyorum lise bitti 18 yaşındayım hala miyop delicesine ilerliyor, durmak bilmiyo bu konuda bilgili olan arkadaşlar varsa beni aydınlatabilirlermi acaba ?

Miyop ilerlemesi hangi yaşlarda durur ve ameliyat için uygun bir ortam oluşur

• benim 2 numara ilerlemeye devam ediyor astigmatımda var
  • Benim 1992 de 3 numarada durmuştu. 17 yıldır aynı.
    30 yıla yakındır miyop olup gözlük kullanan biri olarak eğer numaran 5 ten yukarı değilse gözünle oynatma derim.
  • 21 e geldim hala ilerliyor
  • Genelde 20 yaşında durur.
  • İlerleme durmuyor ama bayağı yavaşlıyor!!!
  • Anca yavaşlatabilirsin ama durmaz :)
  • 20 yaşında doktora gitmiştim, 23 te yine gittim değişmemiş numara, orta okuldan beri gözlük kullanıyorum
  • cevaplar için teşekürler

@muRTah 5.5 miyop 1.5 astigmat var gözlük kullanmadan hiçbirşey yapamıyorum desem yeridir
  • benim sol gözüm 2 derece miyop ve 3.5 astigmat. ilerliyor mu bilmiyorum ama çok az görüyorum. lazerle falan düzelmez mi bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arslanbenzer

benim sol gözüm 2 derece miyop ve 3.5 astigmat. ilerliyor mu bilmiyorum ama çok az görüyorum. lazerle falan düzelmez mi bu?

çok az görüyorsan doktora neden gitmiyorsun yeni numara versinler
  • quote:

Orijinalden alıntı: soryy

cevaplar için teşekürler

@muRTah 5.5 miyop 1.5 astigmat var gözlük kullanmadan hiçbirşey yapamıyorum desem yeridir

Anladım. Ben de gözlüğü çıkarınca nerede ise "ses'e geliyorum".
    Aslında numaralar operasyon için uygun görünüyor (şahsi kanaatim). Ama maddi durumunuz iyi ise artık 5,5 numara camlar da son derece ince ve şık olabiliyor.
    Karar senin tabii ki.
    Sağlıklı günler dilerim.
  • miyop doktorumun dediğine göre çok ilerlemiyormuş,
    genelde 20-25 yaş arası duruyormuş ve genelde ilerlemediği ve hatta numaranın düştüğü de oluyormuş

Numara sürekli artıyorsa bende olduğu gibi, göz tembelliği vardır, iyi bir doktora gidin ve göz tembelliğinin olup olmadığını öğrenin. Göz tembelliği varsa yapacak bişey yok, tedavis 3-4 yaşta fark edilirse gözlükle ancak yapılabiliyormuş

Göz tembelliğide şu; bir gözünüz bende ki gibi 0,50 iken diğer 2,5 derece miyop ise bu fark göz tembelliğinden kaynaklanıyormuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: muRTah

quote:

Orijinalden alıntı: soryy

cevaplar için teşekürler

Anladım. Ben de gözlüğü çıkarınca nerede ise "ses'e geliyorum".
    Aslında numaralar operasyon için uygun görünüyor (şahsi kanaatim). Ama maddi durumunuz iyi ise artık 5,5 numara camlar da son derece ince ve şık olabiliyor.
    Karar senin tabii ki.
    Sağlıklı günler dilerim.

operasyon için numara uygun olsada göz şuan uygun değil ilerleme devam ettiği için
    ilerlemenin durma zamanını onun için sordum bende kişiden kişiye değişebiliyor sanırım durma süresi kişinin gelişimini tamamlamasıyla ilgili birşey sanırım

@amanhem

bendede gözler arası numara farkı 1.5 arası gibi birşey.
    valla korkmaya başladım şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozgyur -- 8 Ekim 2009; 1:25:40 >

• quote:

@amanhem

korkmaya gerek yok, ama tavsiyem en yakın bi zamanda iyi bir doktora git,
  • quote:

Orijinalden alıntı: amanhem

quote:

@amanhem

korkmaya gerek yok, ama tavsiyem en yakın bi zamanda iyi bir doktora git,

7 senedir gidiyorum birşey olsa söylerlerdi heralde

• Suan ergenlik doneminde oldugun icin yani vucudun gelistigi icin goz numaranın artması cok normal, artmazsa bi sorun vardi aslinda , ne zamanki gelişimin durur o zaman goz numaranın buyumeside durur, bende ilkokul 2.siniftan beri gozluk kullanıyorum, 20 yaşına kadar surekli arttı gozluk numaram, şuan 21yaşındayım, son 1 senedir falan sabit duruyor.. 21-22 yaşından sonra ameliyati dusunebilirsin, gozlukten şikayetci isen sen de benim gibi lens kullanabilirsin
  • bende göz tembelliği de var ancak şu an 2 göz numarası eşitlendi.18 yaşımdayım.göz tembelliği var diye genede göz numaram artmaya devam eder mi?
  • Beyler benim sol 0.75 sağ 0 hiç bir şey yok büyür mü ?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.