Şimdi Ara

Sapphire Radeon HD 5850 satışa sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran kartı üretiminde AMD-ATi'nin önde gelen iş ortaklarından Sapphire, Radeon HD 5850 modelini satışa sundu. Firmanın yüksek performans segmenti için hazırladığı DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartı, Cypress kod adını taşıyan ve 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV870 GPU'sundan güç alıyor. Tasarım özellikleri ve teknik detaylarıyla AMD-ATi'nin referans modelini temel alan Sapphire Radeon HD 5850 1GB GDDR5 bellekle geliyor ve destek veren anakartlarda ikinci, üçüncü ve dördüncü ekran kartlarıyla Crossfire X kurulumlarına destek veriyor.

Grafik işlem birimi 725MHz'de, bellekleri ise 4000MHz'de görev yapan yeni model 256-bit bellek veri yolu desteğin ve 1440x paralel işlem birimine sahip. 72x TMU ve 32x ROP birimiyle donatılan Sapphire Radeon HD 5850, 2.09 TeraFLOP'luk yüksek işlem gücüyle dikkat çekmeyi başarıyor. Güncellenen Unified Video Decoder teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için GPU tabanlı hızlandırma yapabilen yeni model iki adet DVI, HDMI ve DisplayPort ara birimleri sayesinde piyasada satılan yeni nesil HDTV ve LCD'ler ile çoklu monitör kurulumuna da olanak tanıyor.

Bekleme durumunda 27 Watt, yük altında ise 151 Watt'lık güç tüketimine sahip olduğu açıklanan Sapphire Radeon HD 5850, Dirt 2 oyunu için ücretsiz download kuponu ile birlikte geliyor.

Sapphire Radeon hHD 5850, Avrupa'da 200 Avro seviyesinden başlayan fiyatlarla kulalnıma sunuluyor.

• 5850 şuan f/p açısından oldukça rekabetçi bir konumda. ileride gerçekleşecek fiyat indirimiyle alınabilirliği oldukça yükselicek.
    bi sonraki kartım bu olacak büyük ihtimalle.
  • Bu 5750 5770 ler ne zaman geliyor ??
    Bunların çıkışını mı beklemeli yoksa 4870 yada 4890 mı almalı sızce???
  • İyi,ekran kartı alemine hayırlı uurlu olsn :). Kartın fiyatı normal,gtx285 ten hızlı sonucta...Dirt 2 yi bedava indrme kuponu ile gelmeside cok iyi.150W tta hicbişey ya
    , önemli bir artısı bu da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 5 Ekim 2009; 19:42:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pckolik13

Bu 5750 5770 ler ne zaman geliyor ??
    Bunların çıkışını mı beklemeli yoksa 4870 yada 4890 mı almalı sızce???

beklemende fayda var
  • 250$+kdv gibi bir fiyattan satılırsa (yaklaşık 400 lira ) tamda hd 4890'ın fiyatına karşılık geliyor bakalım
    ortalık bayağı hareketlenecekati yine ortalığı karıştırdı
    sağolsunlar saylerinde güçlü kartları uygun fiyata alıp kullanabiliyoruz.

not:dolar avro farkeder demeyin bize hemen hemen aynı fiyatın dolar versiyonu geliyor.
  • fiyat güzel keşke memleketimizede bu fiyatla gelse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 5 Ekim 2009; 20:11:43 >
  • Keşke Gelse Çok Güzel Bir Ürün
  • quote:

not:dolar avro farkeder demeyin bize hemen hemen aynı fiyatın dolar versiyonu geliyor.

Kesinlikle katılıyorum kardeşim. Zaten bizde ne zaman bir kart çıksa hemen herkes bir ağızdan "Yurtdışında 500$ ise bizde 700$ olur" diyorlar. Oysaki dışarda 500€ ise bile bizde 500$ oluyor.
  • -Meraba ben Mesut Çevik,bu videomuzda..- diye başlayan DH V.incelemesinide sabırsızlıkla bekliyoruz..:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

quote:

Kesinlikle katılıyorum kardeşim. Zaten bizde ne zaman bir kart çıksa hemen herkes bir ağızdan "Yurtdışında 500$ ise bizde 700$ olur" diyorlar. Oysaki dışarda 500� ise bile bizde 500$ oluyor.

kardeş ben daha görmedim dışarada 500 olupra tr dede 500 olanı

eğer bildiğin yer varsa 390 dolar yurt dışı fiyatı olan 5870 ten hemen alcam bitane

• 5870X2 yi bekliyorum başka kart almam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ss555

5870X2 yi bekliyorum başka kart almam

Amcam büyük konuşmuş Yakışır
  • Piyasa bi bollaşsın şunarla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

quote:

Kesinlikle katılıyorum kardeşim. Zaten bizde ne zaman bir kart çıksa hemen herkes bir ağızdan "Yurtdışında 500$ ise bizde 700$ olur" diyorlar. Oysaki dışarda 500� ise bile bizde 500$ oluyor.

kardeş ben daha görmedim dışarada 500 olupra tr dede 500 olanı

eğer bildiğin yer varsa 390 dolar yurt dışı fiyatı olan 5870 ten hemen alcam bitane

sen ve ati!

• özel soğutmalı modeller ne zamana çıkar acaba?
  • özel soğutmalı oc li modelleri beklemekte fayda var
  • Artık ekran kartını değiştirme zamanı geldi. Ülkemizdede kısa sürece uygun bir fiyattan satışa girer umarım.
  • Bir - iki ay geçsin, ilk partiler bitsin, GT300 serisi de çıksın, iyice alınabilir bir kart olacağından eminim.
  • Son kullaniciya yatirim yapmak herzaman iyi karsilanir. Sirada 5700 serileri var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.