Şimdi Ara

Yeni Mac'ler ufukta gözüktü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir süredir portatif cihazlarına ve Mac OS X'e odaklanan Apple'ın Mac'lerde bir takım revizyona yakın zamanda gidileceği iddia ediliyordu. Macbook Pro ailesini Haziran ayında güncelleyen Apple'ın uzun süredir iMac, Mac Mini'de güncellemeye gitmemesi de bu iddiaları güçlendiriyordu.

Mac dünyasının önde gelen sitelerinden AppleInsider tarafından fark edilen açıkta, Google Hollanda'nın sitesinden yapılan “macbook”, “imac”, “macmini” aramalarının sonuçlarında Apple Hollanda'nın AdSense aracılığıyla yeni Mac'lerin reklamını yapmaya başladığı ortaya çıktı. İşte Apple Hollanda'nın verdiği o reklamlar;

Macbook

"Apple'dan yeni Macbook. Daha ince, daha hafif ve daha hızlı. Ücretsiz teslimat. Bugünden itibaren satışta"

iMac

"Yeni iMac. Ultra ince 20 ve 24 inç modeller. 1099 Avro'dan başlayan fiyatlarla."

Mac Mini

"Apple'dan yeni Mac Mini. Şimdi daha hızlı ve daha uygun. 499 Avro'dan başlayan fiyatlarla. Hemen satın alın"

Not: Şu an Hollanda'da satılmakta olan Mac Mini'lerin başlangıç fiyatı ise 599 Avro.

• Umarım beyaz Macbook'ları biraz daha ucuzlatırlar, pek öyle olacak gibi görünmüyor ama hadi bakalım.
  • Apple 'ın senelik 'sessiz' revizyonlarından Intele geçtiğinden beri rahat etti/tik.Neydi o eskiden 0.10 ghz için 2 sene bekle
  • çok istiyorum macpro bakalım nasipse yakında alacağım inşaallah
  • imac almak uzereyim.pc mi saticam artik.ama beklesemmi yenileri yoksa kafam karisti iyice.
  • Türkiyeden almayı düşünenlere bir hatırlatma yapmak isterim. amerikada yenilenen ürün ortalama 4-5 ay içerisinde intikal etmektedir. Bunu bilip ona göre planlama yapılmalı. tabi bu gerçeğe rağmen yine en sağlıklısı yeni ürün tanıtıldığı günün ertesi bilkoma telefonla sormaktır. ama bu zamana kadar erken gelen olmadı. en basitinden Bir SL DVD si bile 3 ay sürdü nerdeyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oxiabit

Türkiyeden almayı düşünenlere bir hatırlatma yapmak isterim. amerikada yenilenen ürün ortalama 4-5 ay içerisinde intikal etmektedir. Bunu bilip ona göre planlama yapılmalı. tabi bu gerçeğe rağmen yine en sağlıklısı yeni ürün tanıtıldığı günün ertesi bilkoma telefonla sormaktır. ama bu zamana kadar erken gelen olmadı. en basitinden Bir SL DVD si bile 3 ay sürdü nerdeyse.

3 Ay mı ? Snow Leopard çıkalı daha 2 ay olmadı. Ağustos'un 28'in de çıktı.
  • Evet, 4-5 biraz abartı olmuş ama yine de en az 2 ay içinde geliyor yeni modeller Türkiye'ye. iMac alacak arkadaş, yenisi çıkacağı durumlarda her zaman beklemeni tavsiye ederim, yenisinden almayacak olsan bile, eskisinin fiyatı düşecektir.
  • daha oncede imac kullandim (1.8ghz) usa de ciktiktan sonra 3-4 ay sonra turkiyeye giris yapmisti.yani arkadasin dedigi dogru
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabbitweed

daha oncede imac kullandim (1.8ghz) usa de ciktiktan sonra 3-4 ay sonra turkiyeye giris yapmisti.yani arkadasin dedigi dogru

Bilkom geçmişe kıyasla daha hızlı artık.
  • quote:

Çok özur dilerim. Yanlış bilgiyi düzelttiğin için teşekkürler. yoğun geçen günlerin ardından sanki 28 ağustosun üzerinden 3 ay geçti gibi hissettim bi an. halbuki insan bi takvime bakar. Ama bence 1 ay bile yinede bir DVD için ( üstelik kutusu bile küçücük ) fazla bir süre. Apple'ın kendisi turkiyede olsa böylemi olurdu hiç:)

ama bilgisayarlarda hala 4 ay gibi bir süre geçtiğini düşünüyorum. hatta bu az bile. 2 - 3 sene öncelerinde 6. ayda anca gelirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oxiabit

quote:

Çok özur dilerim. Yanlış bilgiyi düzelttiğin için teşekkürler. yoğun geçen günlerin ardından sanki 28 ağustosun üzerinden 3 ay geçti gibi hissettim bi an. halbuki insan bi takvime bakar. Ama bence 1 ay bile yinede bir DVD için ( üstelik kutusu bile küçücük ) fazla bir süre. Apple'ın kendisi turkiyede olsa böylemi olurdu hiç:)

ama bilgisayarlarda hala 4 ay gibi bir süre geçtiğini düşünüyorum. hatta bu az bile. 2 - 3 sene öncelerinde 6. ayda anca gelirdi.

Önemli değil. Apple Türkiye olsa zaten anında burada olur cihazlar ama şimdi Bilkom'un keyfine bakıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.