Şimdi Ara

Intel Core i7 860 hız aşırtma ile 5.4GHz'e çıkartıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
3.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel'in resmi lansmanı geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Lynnfield kod adlı yeni nesil Core i5 ve Core i7 işlemcileriyle yapılan hız aşırtma çalışmalarında dikkat çekici sonuçlar gelmeye devam ediyor. Firmanın 45nm üretim teknolojisiyle hazırladığı, Nehalem mimarisini temel alan dört çekirdekli yeni işlemcileri bilindiği üzere çift kanal DDR3 bellek desteği ile geliyor ve P55 çipsetli anakartlarla kullanılıyorlar. Blommfield kod adlı Core i7-900 serisinden farklı olarak 95 Watt'lık ısıl güç tasarımlarıyla daha düşük güç tüketimine sahip olan yeni işlemcilerle yapılan yeni bir çalışmada 5398MHz'e ulaşıldı.

Büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz!

Coolaler rumuzlu profesyonel kullanıcı tarafından yapılan çalışmada, standart olarak 2.8GHz'de çalışan Core i7 860 işlemcisi, MSI'ın P55 çipsetli P55-GD80 anakartı üzerinde Sıvı Nitrojen (LN2) ile 5.4GHz'e çıkartıldı. İşlemci çalışma geriliminin (vCore) 1.67v olarak belirlendiği çalışmada bus hızı 245MHz, çarpan ise 22x'e alınarak 5.4GHz gibi dikkat çekici bir hıza ulaşıldı. sadece tek bir DDR3 bellek yongasının kullanıldığı çalışma ile Lynnfield tabanlı işlemcilerin hız aşırtma başarımı gözler önüne serilirken, dört çekirdekli işlemciler için rekorun 7GHz+ ile AMD'de olduğunu da hatırlatalım.

• rekoru kıramamış
  • off diyorum başkada birşey demiyorum
  • yapılan çalışma teknikleştirilip yayınlanma gibi bir durum varmı
  • Bu Sisteme Nasıl Fx5500 Takabildiler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuitarMania

Bu Sisteme Nasıl Fx5500 Takabildiler?

FX 5500
  • quote:

Bu Sisteme Nasıl Fx5500 Takabildiler?

Harbiden direk göze batıyo nasıl bir durum olmuş orda
  • Taktıkları kart quadro fx5500 olmasın ?
    http://www.excaliberpc.com/567083/pny-nvidia-quadro-fx-5500.html
  • @N-ONE
    Gpu hızları ve Direct X desteği kısmında yazanlara göre QuadroFx5500 olma ihtimali yok... CPU-Z o kadar da yanlış göstermez zaten Quadro desteği var, olsa öyle yazardı. Adamlar gitmiş basbayağı Fx5500 takmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adilazimdegilx -- 4 Ekim 2009; 14:27:31 >
  • Hava soğutma ile 4-4.3 değerler arası filan bulabiliyorsa iyi denilir fakat LN2 ile AMD'nin 7 Ghz seviyesinden sonra hiç şaşırmıyorum şu tür haberlere
  • quote:

Orijinalden alıntı: adilazimdegilx

@N-ONE
    Gpu hızları ve Direct X desteği kısmında yazanlara göre Fx5500 olma ihtimali yok... CPU-Z o kadar da yanlış göstermez zaten Quadro desteği var, olsa öyle yazardı. Adamlar gitmiş basbayağı Fx5500 takmış

Ben Bu Olayı Çözemedim
  • Fx5500 yazmışım sadece.... Üstteki mesajı değiştiriyorum. (Bunu da yanlışlıkla attım )

quote:

Orijinalden alıntı: By MuRaT

quote:

Orijinalden alıntı: adilazimdegilx

@N-ONE
    Gpu hızları ve Direct X desteği kısmında yazanlara göre Fx5500 olma ihtimali yok... CPU-Z o kadar da yanlış göstermez zaten Quadro desteği var, olsa öyle yazardı. Adamlar gitmiş basbayağı Fx5500 takmış

Ben Bu Olayı Çözemedim

Orda ilk kısmı eksik yazmışım. Çok saçma olmuş evet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adilazimdegilx -- 4 Ekim 2009; 14:28:15 >

• 7ghz+ hızdakı AMD işlemcinin bu hızdaki i7 işlemcisinden daha güçlü olacağını sanmıyorum :D bu hızda bu işlemci dağıtıyodur ortalığı
  • quote:

Orijinalden alıntı: isomania

7ghz+ hızdakı AMD işlemcinin bu hızdaki i7 işlemcisinden daha güçlü olacağını sanmıyorum :D bu hızda bu işlemci dağıtıyodur ortalığı

Tabiki Ghz seviyesine göre karşılaştıramayız ama O.C potansiyeli olarak AMD çok net biçimde kanıtladı kendini bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

quote:

7ghz+ hızdakı AMD işlemcinin bu hızdaki i7 işlemcisinden daha güçlü olacağını sanmıyorum :D bu hızda bu işlemci dağıtıyodur ortalığı

Tabiki Ghz seviyesine göre karşılaştıramayız ama O.C potansiyeli olarak AMD çok net biçimde kanıtladı kendini bence.

GHZ yarışı olarak bakarsak evet amd bayağı yukarlara çıkıyor...fakat başarım olarak bakarsak çok geride kalıyor...artık yeni bişiler yapması lazım bence...
  • quote:

quote:

eet ama sadece ln2 ile show yapmak için yoksa amd işlemcileri 955 miş oymus buymus çoğu takoz havayla
  • Zaten önceki mesajımda söylemiştim önemli olanın hava soğutma olduğunu, fakat AMD işlemcilerin kapasitesini kanıtlayın diyenlere cevabı net biçimde verdi yani
  • quote:

quote:

quote:

GHZ yarışı olarak bakarsak evet amd bayağı yukarlara çıkıyor...fakat başarım olarak bakarsak çok geride kalıyor...artık yeni bişiler yapması lazım bence...

katlıyorum size

• Abi Biri Bana Açıklasın O FX 5500 Nasıl Geldi Oraya Uyku Tutmuyo Bak
  • quote:

Abi Biri Bana Açıklasın O FX 5500 Nasıl Geldi Oraya Uyku Tutmuyo Bak

bana göre anakartın üstünü soğutacam diye zaten dolduruyolar bisürü aparatla bide büyük bi ekrankartı koyupta alanı daraltmıyalım diye fx5500 ü takmışlardır
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.