Şimdi Ara

/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4] (772. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23.476
Cevap
149
Favori
1.413.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 770771772773774
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yabancı forumdan bulduğum bir tavsiyeyi uyguladım harika sonuç verdi. Eğer İngiltere'de özellikle League 1, League 2 de oynuyorsanız Norveç'i tamamen açın. Yani lig olarak değil Gelişmiş database'den Norveç'te bulunan tüm oyuncular açılsın. İnanılmaz ucuz fiyatlara harika oyuncular gelebiliyor. Martin Ødegaard, Iver Fossum, Mats Møller Dæhli gibi oyuncuların da burdan çıktığını hatırlayalım.

Denediklerimden Jan Jenssen (sadece 675 $ Iphone'dan ucuz) Espen Knudsen (2.2k $) Kristian Jahr (200 $ kim bilir nelerden daha ucuz ) ve en harikası 2. sezonda tüm Premier Lig ekiplerini peşine takan Felix Horn Myhre (1.4k $).

PTT 1. Lig veya STSL 2. Lig'de de denenebilir yabancı sınırına takılınmazsa sonuçta bu 4 adam toplam 4.6k $ şaka gibi.

EDIT : Birkaç örnek yaşlara ve özelliklere dikkat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortescue -- 30 Nisan 2016; 15:12:29 >
  • Alınmadık Kupa bırakmadık. Avrupa'dan sonra Dünya'nın en büyüğü GALATASARAY !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi - The Stig - -- 30 Nisan 2016; 18:56:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

Orijinalden alıntı: Fortescue

Eğer ilk 11 oyuncunsa ve yerine alabileceğin daha isim yoksa satma kalsın. Ama varsa kesin sat az değil 79 milyon. Emre oyunun en çok yönlü oyuncularından ama en iyisi de o değil sonuçta. Hem yeni oyuncu transfer etmek her zaman eğlenceli oluyor

Sattım gitti
    Tielemans ve Goretzka'yı aldım yerine. Gerçi ikisi birden biraz tuzluya mal oldu, biri 20 diğeri 68'e geldi ama hedeflerimiz büyük yapacak birşey yok. En azından Rulli'yi bedavaya kaptık birde nasıl olduysa yedeğe Matip geldi Skrtel geçen sezon bir sakatlandı 7 ay, Merge ve Mammana almıştım pişsin diye ilk 11 oynadılar bütün sezon iyi oldu. Mesut Özil'i de aldım Arsenal ligi 9. bitirip Avrupa'ya gidemeyince inanılmaz ucuza kapattık. Gabigol, Malcolm Zivkovic falan da vardı geçen sezondan.
    Bu kadroyla en az 2 kupa ve Avrupa'da en az yarı final gelmezse fm'yi siliyorum

Şu kadroyla en az 2 kupa gelmezse FM'yi siliyorum demiştim ve tahmin edin ne oldu 3. sezonda

Sezon içerisinde Goretzka'yı Bayern'e 65'e sattım zira çocuk gidicem ben gidicem diye tutturdu. Önceki sene 68'e almıştım 3 milyon zarar etsem de problem değil zira yerine Lewis Cook'u aldım yedek olarak 38'e ki çok daha verimli oldu benim için genel anlamda.
    Ibe asist kralı oldu 16 asist ile ki Clyne ve Moreno tek kelimeyle efsane oynuyor bilmiyorum taktikten mi ama hakikaten efsane oynuyorlar.

Yeni sezon için artık altyapıya yönelmeyi düşünüyorum zira 2 senedir falan Messi olabilecek potansiyeli olan çocukları topluyordum. Eğer iyi fiyata özellikle şu ofansif orta sahadakileri okutabilirsem altyapıya yöneleceğim yedek olmaları açısından.
  • bu fm yi anlamak gerçekten bazen zor.. tamam oyun simülasyon ama bari azcık mantıklı yapın..

fm 15 oynuyorum, bir gazla almıştık steamden, ligimde devam ediyor, kıyamıyorum, fakat lig sonuna doğru 1 haftada 3 maça çıkıyorum, hele ki şimdi süper kupa maçım var, 1 gün boşluk sonra chelsea ile avrupa süper kupası maçım var.. ölür müsün öldürür müsün

sezon 2023-2024.. beşiktaş ile tarih yazmaya devam.. yavaş yavaş ilerliyorum, bu arada aklıma bişey gelmişken söyleyeyim, dünya geneli bilgi seviyem %59 gözlemcilere ellemiyorum baş gözlemci ayarlıyor, ele almalı mıyım sizce? 29 gözlemcim var..
  • 4-4-2 en iyi hangi şekilde oynanır?

geniş alanda oyna, dikine pas yap, kanatları kullan

dar alanda oyna, topa sahip ol, kısa pas yap, göbekten oyna

hangisi daha iyi?
  • haydeee oyunu alıcaktım şimdi. yorumları okuyunca tırstım inşallah saçbaş yoldurmaz
  • efsaneler datasıyla real kariyerimde cl grup maçları sona erdi ve eşleşmeler belli oldu. gruplarda durumlar şöyle:

eşleşmeler ve cl son durum:

taktik ve kadromla birlikte aldığım sonuçlar:

başta ispanya olmak üzere avrupadan bir çok ligin son durumları:

durumlar şimdilik böyle. istediğiniz bir takım ya da oyuncu profili falan varsa atabilirim. ayrıca datayı isteyen olursa link de verebilirim.
  • Bir nefeste hepsine baktim valla

Cok guzel olmus link verirmisin mudur yarin bende bi kariyer acayim su datayla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geri kiralama süresi ne oluyor?
  • buyrun hocam:

Return of The Legends

beşiktaşa da biraz özenseler ona da kariyer açacaktım ama sadece şükrü gülesin, alpay özalan ve ilhan mansız eklenmiş. ama sizden gs ile güzel bir kariyer bekliyorum. kadronuz olduğu haliyle de gayet sağlam. bir de yapacağınız transferlerle uçabilir. orta avrupa bölgesi olsun güney amerika falan olsun her yeri iyi izletin bu data ile oynayıp oyuncu bulamamak imkansız zaten
  • Eyvallah baskan sagol

Aksam acip eski gunleri bi yat edelim. Bide en cok oyuncularin progillerini merak ediyorum.

Heralde 3-4 saat sadece profillerine bakmakla geceririm zamani

Batistutalar, Baggiolar falan efsane bi yama yapmis adamlar

• o profillere bakmakla bitmiyor ki

oyunu oynarken arada bir isim geliyor aklıma hemen profile gidiyorum.

bir de günümüz yıldızları genel olarak 16-17 yaşlarında ve daha gelişecek durumdalar. fiyatları da fazla değil. efsanelerden elin boş dönersen onlara da bakmayı unutma. mesela ibrahimoviç malmöde. fiyatını hatırlamıyorum ama hani ikna edilebilir gibi. bu şekilde avrupada elit takımlar dışındaki yerlerden bir çok yıldız alınabilir. bak yine aklıma girdi. beşiktaşın efsaneleri yoksa ben de başka oyuncuları takıma katabilirim aslında. bir ara o kariyeri de açayım en iyisi.

• Aynen.

Ben zaten genie scout kullaniyorum. Ordan mevki mevki bakacam

• Herkese iyi fm ler arkadaşlar . Benim ciddi bir sorunum var.

Mesela bir oyuncuya teklif yapıyorum ya da kiralık teklifi . Kulüp onu bir türlü yanıtlamıyor 2-3 hafta sonra da x takımın önerdiği transfer iptal oldu diye .

Ya da kiralık teklifi yapıyorum yanıtlamaya en geç yarın seçiyorum 2 haftadır cevap gelmiyor sonra transfer suya düştü diye mesaj geliyor. Bu hatayı nasıl düzeltebilirim.
  • Teklif yaparken hic birseyi kilitlemeyin.

Ve teklif yap demeden once mutlaka ilk once teklifi onerin. Onerdiginiz teklife gore zaten o oyuncuyu kulubun birakma yada birakmama hevesini gorebilirsin.

Mesela ben Ardayi alirken ilk sezon teklif onderdigimde barcaya 45 milyon istemistiler. Israr etmeden vazgectim.

2.sezon basi 10 milyon onerdim 20 istediler.
    7.5 pesin verip kalanini 48 ay taksit yaptim.

transferleri yaparken mutlaka once teklifi onermeniz gerek. Daha saglikli olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi - The Stig - -- 4 Mayıs 2016; 15:01:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Deadpool-

Teklif yaparken hic birseyi kilitlemeyin.

Ve teklif yap demeden once mutlaka ilk once teklifi onerin. Onerdiginiz teklife gore zaten o oyuncuyu kulubun birakma yada birakmama hevesini gorebilirsin.

Mesela ben Ardayi alirken ilk sezon teklif onderdigimde barcaya 45 milyon istemistiler. Israr etmeden vazgectim.

Öyle olsa bile teklif reddedildi demesi lazım ama demiyor . Mesela sol bek vardı monaco ve ben teklif yaptım aynı gün . Onlarınkini kabul etmiş benim teklif hala duruyor bir cevap vermiyorlar

onu da denedim. Oyun korsan olduğu için sıkıntılı sanırım . Mesela oğuzhan sözleşme yeniledi . 8.25 serbest kalma maddesi var . 8.25 veriyorum ama cevap bir türlü gelmiyor, sonra da transfer iptal oldu diyor.
  • EFSANE EVİNDE, ŞOVA KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR!

• quote:

Orijinalden alıntı: -Deadpool-

Teklif yaparken hic birseyi kilitlemeyin.

teklife cevap gelmemesi veya geç cevap gelmesi bu sebepten mi?
    önce teklif önerip ona göre mi teklif yapmak lazım
  • Genç oyuncu tavsiyelerinizi bekliyorum dostlar alıp oynatıp sattıktan sonra kâr edebileceğim türden
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarK PaSSenGeR

teklife cevap gelmemesi veya geç cevap gelmesi bu sebepten mi?
    önce teklif önerip ona göre mi teklif yapmak lazım

Valla cevapların geç gelmesi nedendir bilmiyorum belki korsan oyunlardan kaynaklanıyordur.

Ben bir oyuncu almak istediğim zaman atıyorum Martial'ı almak istiyorum.

Bu adamın değeri diyelim 50 milyon euro. Ben sırf fiyat öğrenmek için 50 milyon nakit değerinde teklif öneriyorum.

Karşı takım bana 120 milyon fiyat çekerse bu oyuncuyu takımın bırakma isteğini gösterir. İkinci defa 30 milyon nakit 90 milyon 48 taksitle başka teklif yaparım. Genelde böyle yapınca kabul oluyor ;)

Birde şöyle bir yanı var. Atıyorum değeri 10 milyon euroluk genç bir oyuncu var. Ben bu oyuncu için takımına 10 milyon nakit öneriyorum.

karşı takım en fazla 30 milyon euro isterse yukarda dediğim şekilde 5 milyon nakit verip, 20-25 milyon taktikli teklif öneriyorum.

Fakat bir oyuncuyu takım satmak istemiyorsa şöyle oluyor genelde. Bu 10 milyonluk değeri olan adama sen 10 milyon teklif önerdiğin zaman
    kulüp bu oyuncuyu satmak istemiyorsa bir anda 70-80 milyon euro istiyor. Buda o oyuncuyu satın almanın çok pahalı ve zor olacağını gösterir.

Bu son anlattığım şekilde karşılaşınca oyuncuyu almaktan vazgeçiip başka adamları almaya yöneliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 770771772773774
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.