Şimdi Ara

/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4] (646. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
23.476
Cevap
149
Favori
1.414.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: scartor

quote:

Orijinalden alıntı: Sanki Bana Pele

quote:

Orijinalden alıntı: scartor

quote:

Orijinalden alıntı: Sanki Bana Pele

Çok mu rencide etmişim Bayern'i?

/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]

2028

??

Sene diyorum olmuş iki bin yirmi sekiz,
    Kim bilir, aradan kimler gelip geçmiş,
    Sen buna rencide etmek diyorsan,
    Bence oyun senin için bitmiş

Bende napoli ile 2025 deyim 11 yılda 8 lig şampiyonluğu 5 italyaa kupası 6 italya süper kupası 2 uefa 2 Şampiyonlar ligi 2 Avrupa süperkkupası kazandım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bi wonderkind oyuncusu aldım büyük paralara. Adam 6 ayda toplam 8 kere sakatlandı toplam 1 hafta falan sakat kalmadı. Bu normal bi durummudur? Adam iyileşiyor 2 gün sonra tekrar sakatlanıyor
  • Böck kullanıcısına yanıt
    oyuncuların sakatlığa meyilleri farklı olabiliyor. senin oyuncun da öyle olabilir. oyuncuyu incelettiğinde olumsuz yönlerinde böyle bir uyarı var mıydı mesela. eğer öyle bir durum yoksa oyuncu iyileştikten sonra maç kondisyonu 95 (bence olması gereken) olana kadar fazla yüklenme. iki-üç maç 30-45 dakika oynat. ondan sonra tempoyu arttırırsın. ya da yedek takımda oynasın, oynama süresini yine başlarda 45 dakikaya ayarla. başka bir neden olamaz. ama bende de enes ünal var. ilk sezon 17 yaşında tüm sezon nerdeyse sakatlanmadan geçti. 3. sezonumdayım sezonun 3te 2si ni geçtim adam 10 maç zor oynadı. arada yapıyor böyle, ki ben deli gibi rotasyon yapıyorum bir de her mevkide en az 2 kat oyuncu var düşün yani. tek oyuncuya bel bağlarsan takım göçüyor :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxiell

oyuncuların sakatlığa meyilleri farklı olabiliyor. senin oyuncun da öyle olabilir. oyuncuyu incelettiğinde olumsuz yönlerinde böyle bir uyarı var mıydı mesela. eğer öyle bir durum yoksa oyuncu iyileştikten sonra maç kondisyonu 95 (bence olması gereken) olana kadar fazla yüklenme. iki-üç maç 30-45 dakika oynat. ondan sonra tempoyu arttırırsın. ya da yedek takımda oynasın, oynama süresini yine başlarda 45 dakikaya ayarla. başka bir neden olamaz. ama bende de enes ünal var. ilk sezon 17 yaşında tüm sezon nerdeyse sakatlanmadan geçti. 3. sezonumdayım sezonun 3te 2si ni geçtim adam 10 maç zor oynadı. arada yapıyor böyle, ki ben deli gibi rotasyon yapıyorum bir de her mevkide en az 2 kat oyuncu var düşün yani. tek oyuncuya bel bağlarsan takım göçüyor :))

Yok hocam sakatlıkla ilgili hiçbir şeyi yok. Ya anlamıyorum ki sakatlığı geçiyor dk 70 de falan oyuna alıyorum maç kondisyonu otursun diye 72 de sakatlanıyor adam. Ama allah nazarlardan saklasın 1 haftadır sakatlanmadı

Oyunda bug falan mı var kafayı yiyeceğim ya ben de sakatlanmıyor milli takım çağırıyor olmadı orda sakatlanıyor adam

çifter çifter yapacan kadroyu işte. 6 tane forvet var bende :)) asıl mevkisi forvet olmayanları saymıyorum bile (3 forvet oynuyorum). musleranın bile yedeğini onur kıvrak yaptım yani. allahtan transfer çok zor değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxiell -- 18 Şubat 2015; 15:20:02 >
  • quote:

çifter çifter yapacan kadroyu işte. 6 tane forvet var bende :)) asıl mevkisi forvet olmayanları saymıyorum bile (3 forvet oynuyorum). musleranın bile yedeğini onur kıvrak yaptım yani. allahtan transfer çok zor değil...

Yok hocam kadromda sıkıntı yok sadece büyük umutlarla aldım süper geliştirip çok yüksek rakamlara satmayı düşünüyordum. Çok büyük zarara girdim resmen yaktım parayı
  • hazırlık maçlarında takımın başında olamıyorum. ayrıca takım konuşmasını da yapamıyorum. yeni arayüzden dolayı yerlerini de bulamıyorum. bilen arkadaş var mı? nereden düzeltebilirim?
  • Arkadaşlar şuan için uygun fiyatlı FM15 bulabileceğim yerler neresi acaba? Önerebileceğiniz yerler?
  • rapid37 R kullanıcısına yanıt
    kulüp çalışanlarından, sorumluluklar kısmına gir. orada as takımı seçersen görürsün menü biraz değişik olmuş özelliklerine göre oyuncu ve staff aramalarında ben de sıkıntı yaşadım bir süre.
    oyuncuları satarken oyunu kaydediyorum ben. maksimumu koparmak için :)) ilk gelen teklife göre fiyatı bayaa arttırıp pazarlık ediyorum. bazen az artırınca daha yükseğe de sattığım oldu (mesela chedjou). sattığım oyuncuların fiyatlarına bakınca demek istediğimi anlarsın. bu arada barcelona brumaya o parayı verdi sadece b takımda oynatıyorlar adamı... kadromu da paylaşayım. sinan kurtu da almak ilk hedef şu an. sezon sonu için bonservissiz realden jese transferini de tamamladım bu arada...
    / / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxiell -- 19 Şubat 2015; 10:35:56 >

• quote:

oyuncuları satarken oyunu kaydediyorum ben. maksimumu koparmak için :)) ilk gelen teklife göre fiyatı bayaa arttırıp pazarlık ediyorum. bazen az artırınca daha yükseğe de sattığım oldu (mesela chedjou). sattığım oyuncuların fiyatlarına bakınca demek istediğimi anlarsın. bu arada barcelona brumaya o parayı verdi sadece b takımda oynatıyorlar adamı... kadromu da paylaşayım. sinan kurtu da almak ilk hedef şu an. sezon sonu için bonservissiz realden jese transferini de tamamladım bu arada...
    / / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]

Oha brumayı nasıl sattın o rakama? Ben oyuncu satamıyorum iyi fiyatlara ya bikaç taktik versen çok iyi olur

oyuncunun potansiyeli yüksek zaten 170 civarı olması lazım (genie scouttan bakarak söylüyorum tabi bunu). bir de taktik gereği bayaa gol atıyorum. bruma da aslında diğer oyuncularıma göre ortalama bir oyuncuydu. yani 7.80 civarı ortalaması vardı ama maç başına gol katkısı (gol+asist) 1 bile değildi. ama yaşı ve potansiyelyle gidiyor işte :)) bunun değeri 9 milyondu yanlış hatırlamıyorsam ve gitmek istiyorum demişti. bir oyuncu böyle derse adama ederini teklif ederlerse gitmene izin vereceğim de. değerini de 3 katına çıkar. hala ilgilenen varsa ve teklif yaparlarsa oyunu kaydet. fiyatın en az 3 katını iste. örneğin bruma 9m ise 27 istedin 23-24e anlaştın. çık oyundan 40 iste. 35e anlaştın. çık 50 iste, gene 35e anlaşırsın. yani bir yerden sonra ya direk masadan kalkıyorlar ya da son nokta sürekli aynı rakamı veriyorlar. ama bir 10 çık gir yapman lazım. uğraşıyorsun yani. ama galatasaray gibi uyuz başka olunca para lazım oluyor. kulüp zengin görünmesine rağmen hala sattığım oyuncuların %50 parasını yansıtıyor bütçeye. bir de yabancı oyuncular için satılmayacak oyuncu yoktur türkiyede. diğer liglerde hepsi satılık :)) yeterki parasını versinler. ben bakkaliyi, hazardı bedevaya aldım. brumadan iyi oynuyorlar. bakkali de gidici zaten. onu da iyi fiyata satarım gibi. diyorum ya jeseyi bile bedavaya anlaştım. moraes bedava mesela. kontratı bitenleri iyi takip et, potansiyeli 155 üstü işe yararları al. oynatır satarsın. Ings'i bedavaya aldım. İdare eder oynuyordu 1 sezon sonra 12ye sattım. hep aynı yöntemle yani. bazen 3 katı fiyata koyunca çok az yükseltiyorlar, o oyunular umutsuz vaka. chedjou öyle gitti mesela. kar edemedim pek (1,5 katına sattım ancak). yani parasız kulüpteysen bu yöntemi uygula. yok büyük bir kulüpsen pek kasmana gerek yok. dediğin oyuncunun potansiyeli iyiyse oynat 1-2 sezon 7.5 ortalamayı geçiyorsa kesin iyi fiyata gider.

• uzun soluklu bursa kariyeri yapayım dedim daha lig başlamadı adama gelen tekliflerin ardı hesabı yok kiralık için yaptım takımlar transfer etmek istiyor en fazla gelen teklif 4.2 m ne yapayım satayım mı ? :)
    / / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]
  • Mesalik M kullanıcısına yanıt
    batuhan mı bu ismi göremedim ama yabancı sınırlamasının olduğunu varsayarsak satmaman mantıklı. ben galatasaryla oynarken almak istedim ama 1.9 milyon avroya juventusa gitti. hemen kiraladım iyi bir alternatif. benim taktikte maç başına bir gol atıyor yani. 2 sene kiraladım sonra 2.3 milyona aldım geri. enes, ozan ve batuhana yurt dışından teklifler geliyor. adam gitmek isterse değerini verene satacam diyip fiyatı 10-15m yap. o kadar da verirlerse karar senin ama 4.2 az gibi. ya da 4.2ye sat hemen kirala. kiralarken önümüzdeki sezon sonu de (yani iki yıllığına kirala). ilk sezon bitince tekrar kiralama teklifi yapıp (aynı şekilde önümüzdeki sezon sonu diye), sözleşmeyi uzat. 2-3 sene sonra eğer avrupaya satarsan adamdan vazgeçiyorlar. beğenirsen geri alırsın. sattığından pahalıya geri almazsın zaten. dediğim gibi bende 1.9 gitti ben 2.3 e geri aldım.
  • Ulen orjinal oyun aldık.Güncelleme bekliyoruz hala gelmiyor.Sonra bik bik ötüyorsunuz korsan alıyorlar oyunu diye.

Nisanda finaller var.Ne zaman oynayacağım ben bu oyunu ? Nisanı geçtikten sonra zaten oynayıp ne yapacağım ?
  • Dostum adamlar üniversitelerin sınav programını baz alıp çıkarmıyor sonuçta oyunu, güncellemeyi. Tarihler belli oyun ekim sonu kasım başı çıkar, ardından ara dönem transfer güncellemesi, Rusya transfer sezonunun bitmesiyle yayınlanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cklnc -- 22 Şubat 2015; 12:58:06 >
  • Kiralık oyuncu alırken sözleşme parasını peşin mi vermiş oluyoruz yoksa her ay mı kesiliyor? gol makinası diye adam kiraladım çamaşır makinası çıktı.
  • D::D:D
  • 2 sorunum var

Önce şu yabancı sınırından dolayı editörden yabancı sınırını kaldırdım ve ligde herhangi bir sorun yok ama kupada geçerli olmadı türkiye kupasında aynen ligdeki gibi yabancı sınırı var ve editördende kupanın yabancısınırını bulamadım buna kafa yoran oldumu ?

Bir başka sorunda gözlemcide fikret orman sağolsun biraz konuşarak 8 gözlemci aldım adamlarada görevlendirmeyi baş gözlemci yapsın dedim bende gidip görevler tanımladım işte arjantindi, brezilyaydı, ingiltereydi yaklaşık 12-13 gözlemleme görevi var ama gel görki bunlarda sadece 5-6 tanesini yaptılar yanlarından sürekli "devam ediyor" yazıyor ama hiç bitiremiyorlar koca bir yarım sezon geçti hala italya ligini gözlemleyemedi adam dolayısıyla diğer liglerede sıra gelmiyor bunu nasıl hallediyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.