0,25 0,50 Gözlük Kullanıyorum
47 Cevap11244 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1761 Mesaj
3 Ekim 2009; 23:23:23 

3 gün öncesinde doktora kontrole gittim göz için ara sıra gözümde bulanıklar yaşıyorum diye iki makinayla bir baktı miyop var dedi gözlük yazıyorum dedi 0,25 ve 0,50 ve 2 tanede damla verdi kısa süreliğine takacaksın dedi (Bu arada bilgisayar teknik servis işi yapıyorum) acaba kısa süre sonra dediği ne kadar süredir o zaman sormayı unutmuşum bu derecede gözlük kullananlar ne kadar kullandı ve sonuç olarak nasıl bir sonuç aldınız merak ediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sickdreth.01 -- 12 Ocak 2010; 2:37:53 >

1761 Mesaj
3 Ekim 2009; 23:56:59 

Yukarı..

1761 Mesaj
4 Ekim 2009; 2:54:42 

Son kez

3381 Mesaj
4 Ekim 2009; 4:18:04 

kedi ç*k*nü görmüş yara zannetmiş. seninki de bu hesap.. bendekiler sanırım 0,8 ve 1 ama gözlük kullanmıyorum. belki de rakamları yanlış biliyorum kimbilir. bildiğim tek şey rakamların seninkinden yüksek olması, şaşılık ve buna rağmen gözlük kullanmayışım. şaşılık derken, yani görünürde bişi yok ama makina şaşısın sen diyor anladığım kadarıya

Dünya sevgisi bütün hataların başıdır.
İşler yolunda gittiği zaman mutlaka bir terslik vardır.
Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur.
Yakınınızda herkesin çok sevdiği bir kişi var ise dikkat edin, belki de en tehlikeli kişi yakınınızda olabilir..(Kelebek gibi uçar arı gibi sokar.)
Canınız mı sıkıldı? | | Foruma tekrar giriş yapmak için tıklayınız..

538 Mesaj
4 Ekim 2009; 4:32:11 

Benim bildiğim göz bozukluğunun gerileme gibi bir durumu çok ufak ihtimal.Gözlük kullanarak ancak göz bozukluğunun ilerleme hızını düşürebiliyorsun.Yani ister ömür boyu kullanırsın istersen de baktın çok bir fark yok gözlüğü atar cool takılırsın

Bu da mı kural içi değil?? || O zaman elveda...

3286 Mesaj
4 Ekim 2009; 4:38:39 

quote:

Orijinalden alıntı: azah

Benim bildiğim göz bozukluğunun gerileme gibi bir durumu çok ufak ihtimal.Gözlük kullanarak ancak göz bozukluğunun ilerleme hızını düşürebiliyorsun.Yani ister ömür boyu kullanırsın istersen de baktın çok bir fark yok gözlüğü atar cool takılırsın

bazen gözlükle daha cool oluyor insanlar ;p

bu arada miyop nedir ?

LOL TR : Gundam Exia

525 Mesaj
4 Ekim 2009; 4:43:28 

miyop uzağı net görememe
hipermetrop yakını net görememe
astigmat bulanık görme uzak +yakın
bende miyopum 1.0 -1.50 bu güne kadar gerilediğini görmedim duymadım yalnız son 2 senedir ilerleme yok.

3286 Mesaj
4 Ekim 2009; 4:49:35 

bende 1 ay önce gittim göz kontrole, son 2-3 yıldır uzağı görememe sorunu vardı...LCD monitör kullandığımdan beri...

0.25 - 0.50 yazdı doktor fakat daha gidipte gözlük falan bakmadım...

demek benimkide miyop oluyor neyse ismini öğrenmiş olduk :)

LOL TR : Gundam Exia

152 Mesaj
4 Ekim 2009; 4:55:42 

senin gene iyi. benim 2.25 - 3.00 astigmat. doğuştan.

Zippo'yu seviyorum !

1761 Mesaj
7 Ekim 2009; 19:19:12 

peki arkadaşlar aramızda kullanıp ve daha sonra yararırını gören varmı veya zararını ben 2 gündür kullanmıyorum taktığım zaman yakını görmekte zorluk çekiyorum yani bilgisayarı tamir ederken içine kadar giriyorum ve o yüzden de takmak istemiyorum siz ne dersiniz bu konuda..

974 Mesaj
7 Ekim 2009; 19:29:33 

ben 8 senedir kullanıyorum.o zamanlar bir hocamız benim iyi görmediğimi söylemişti ve bende doktora gittim.Bana 0.75 e 0.50 gözlük verdi.O zaman 13 yaşında idim.Gözlüğü takmış olmak numaranın gerilemesini sağlamadı aksine dahada ilerledi.En son 2.50 2.75 e e kadar çıktı.Şuanda 2.50 2.50 kullanıyorum.Şayet gözük takmazsam hiç net göremiyorum ve takmam şart açıkcası.Bu arada benim sorunum ise miyop ve astigmat

1761 Mesaj
8 Ekim 2009; 9:56:22 

quote:

Orijinalden alıntı: erdenar

ben 8 senedir kullanıyorum.o zamanlar bir hocamız benim iyi görmediğimi söylemişti ve bende doktora gittim.Bana 0.75 e 0.50 gözlük verdi.O zaman 13 yaşında idim.Gözlüğü takmış olmak numaranın gerilemesini sağlamadı aksine dahada ilerledi.En son 2.50 2.75 e e kadar çıktı.Şuanda 2.50 2.50 kullanıyorum.Şayet gözük takmazsam hiç net göremiyorum ve takmam şart açıkcası.Bu arada benim sorunum ise miyop ve astigmat

ya inşallah benimde senin gibi olmaz ilerlemez ileride ben takmak istemiyorum

255 Mesaj
8 Ekim 2009; 10:04:04 

gözlük takmak göz bozukluğunu iyileşirmez, sadece iyi görmeyi sağlar.0,25-0,50 düşük numaralar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1761 Mesaj
8 Ekim 2009; 16:32:17 

quote:

Orijinalden alıntı: lcdekran

gözlük takmak göz bozukluğunu iyileşirmez, sadece iyi görmeyi sağlar.0,25-0,50 düşük numaralar

fakat gittiğim doktor kısa süreliğine takarsan kaybolabilir dedi

1761 Mesaj
12 Ocak 2010; 2:36:59 

arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama gözlüğü aldığım günden bu yana hiç kullanmadım sayılır ara sıra bilgisayar başına geçince takıyordum şimdi onu bile yapmıyorum acaba ilerleme yapmışmııdır yada yapar mı

45 Mesaj
12 Ocak 2010; 2:45:06 

dostum bence takma.taktıkça ilerler,kardeşimden biliyorum.
senin gözün yakına çok bakmatan ilerlemiş bence

2415 Mesaj
12 Ocak 2010; 2:46:34 

10 sene önce mi ne kontrol ettirmiştim o zaman 0.5 0.75'ti, hiç gözlük kullanmadım ve 10 senedir her gün bilgisayar başındayım hala da net görüyorum. Geçenlerde güneş gözlüğü almak için muayene oldum doktor gözler sağlam demişti.

Gerçi kişiyle de alakalı bir olay.

2811 Mesaj
12 Ocak 2010; 2:49:36 

quote:

Orijinalden alıntı: erdenar

+1 Öyle kücük numaralarla basladı her doktora gittiğimde bi üstünü verdiler en son gene yüksek yazdılar ben eski numarayla devam ettim halada aynı numara.

Benim kişisel görüşüm kesinlikle kullanmaman zaten numaralarda çok küçük. Sana göre görmende bi sorun yoksa hic kasma zaten.

25 Mesaj
12 Ocak 2010; 9:58:51 

İlkokuldan beri kullanıyorum, hiç gerileme ve hatta duraklama bile olmadı.

( şu an 8'e 8 miyop, askerden muafım )

Bu arada gözlüğü takıp takmamakla, uzağa veya yakına bakmakla hiç alakası yok, ben her yolu denedim, numaranın ilerleyeceği varsa ilerliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi binonsekiz -- 12 Ocak 2010; 10:00:40 >

1142 Mesaj
12 Ocak 2010; 10:04:41 

quote:

Orijinalden alıntı: binonsekiz

Bu arada gözlüğü takıp takmamakla, uzağa veya yakına bakmakla hiç alakası yok, ben her yolu denedim, numaranın ilerleyeceği varsa ilerliyor.

Evet abim doğru söylüyor. Bende kendimi bildim bileli takıyorum çok yavaş şekilde ilerliyor ilk aldığımda 0.5 0.75 di şimdi 1.75 2.0 sürekli ilerliyor ama yavaş ben sürekli takıyorum. (uyku dışında )

battletag: Yuiji#2547
origin: Yuiji26
lol euw: Yûiji

2234 Mesaj
12 Ocak 2010; 10:12:04 

quote:

Orijinalden alıntı: binonsekiz

Off hocam geçmiş olsun diyeceğim tuhaf kaçıcak ama geçmiş olsun cidden.

Benim 3.75'e 3.75 Miyop ve Astigmat sanırım. Ortaya karışık yani. Doktor böyle dedi.

Gözlüğümü pek çıkarmam. Okulda öğle arasında falan çıkarırım sadece. 3.75'te kaldı , ilerleme veya gerileme olmadı bugüne kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Triple H -- 12 Ocak 2010; 10:13:56 >

DonanımHaber Davulcuları
Katılım zamanı: 11 Haziran 2005
İzmir Ekonomi Üniversitesi | Mütercim-Tercümanlık

5026 Mesaj
12 Ocak 2010; 10:53:55 

Miyopsan her zaman gözlüğünü takmaya gayret et. Ben doktorun dediğini yapmadım, gözlüğü aldıktan 1 yıl boyunca aralıklarla taktım. Miyop 0.50-0.50'den 1.75-1.75'e çıktı. Artık sadece uyurken çıkarıyorum gözlüğü.

Ayrıca, eğer maddi durumunuz varsa ve miyop rahatsız ediyorsa ameliyat olabilirsin.

Miyop gerilemez, hayat boyu seninle kalır(ameliyat olunmazsa). Gözlük takılmazsa ilerler. Sonunda kör olursun

İstanbul Üniversitesi
- Coğrafya -

4176 Mesaj
12 Ocak 2010; 11:00:53 

Ben doktora ilk gittiğimde 0.75 miyoptum. Gözlük taktım şimdi 5 numarayım 1 yıldır ilerlemedi. Kalıtsallıkta var ama gözlük kesin ilerletiyor.

374 Mesaj
12 Ocak 2010; 11:06:52 

18 Senede
1.25 Miyop 0.75 Astigmat -----> 3 Miyop + 2.75 Astigmat
Sürekli gözlük kullanmama rağmen ufak ufak ilerledi. Ancak 3 senedir hep aynı.
Bu arada miyoplarda yaşlandıkça numara sabitleniyor ve hatta gerileme bile yapıyormuş.

746 Mesaj
12 Ocak 2010; 11:16:06 

Arkadaslar bilmeden yanlis bilgi vermeyelim lutfen.Goz bozukluklari cok onemli konulardir, burada bir kac kisinin yorumunu okuyup onlari yapmak olmaz.Ben de bildigim kadarini aktariyim ama isin ehline danisman her zaman iyi oucaktir (Tabii ki de bir doktor)
Oncelikle miyop ve hipermetrop hic bir sekilde kendi kendine dusmez, yani ortadan kalkmaz sadece ameliyat ile dusurup yada kaldiririsiniz.Sonra astigmat bildigim kadariyla gozluk kullaninca gecebilen bir goz problemi ama illa da geccek bir sey yok bende gecmedi mesela .Oncelikle numaranin cok kucuk olmasini onemsemeyip sakin gozluk takmamazlik yapma, gozluk takmamak gozunun daha hizli artmasina neden olur.Ben de goz problemi vardi acikcasi biraz salakligimdan doktoru surekli erteledim ve daha ilk goz numaram 1.25 oldu yaklasik da 3 sene oldu gozluk kullanali (son 3 aydir lens kullaniyorum) 2,25 e kadar yukseldi.Fakat gozum bozuldugu andan 1.25 olmasi arasinda 8-9 gibi bir sure vardi sadece belki de daha az.Bildigim kadariyla belli yaslar arasinda gozun ilerlemesi durdurmak mumkun degil onu kontrol altina almak gerek ki daha az artin, Bir muddet sonra eskisi gibi ilerlemiyor goz hatta nerdeyse ilerlemiyor.Ama bu sure zarfinda gozluk kullanmak cok onemli bir anda gozun 5 olursa hic sasirma.
Ayrica gozde sorunu olanlar numara biraz buyukse 3-4-5 herhangibiri, numaran arttiginda bunu kendi kendine anlaman oldukca zor.Arkadasim 1 yildir doktora gitmiyordu en son gittiginde gozunun 5,50 den 6,50 ye yukseldigini ogrendi, ne kadar vahim deilg mi ?.Ben3-4 ayda bir doktora gitmeye ozen gosteriyorum ve faydasini da gordum acikcasi en son kisa bir surede gitmeme karslik numaram 0,50 artti ve onlemini aldim.Birde kucuk numarayla baslandigi icin 0,25 ve 0,50 bunlar da cok fark edilen bir sey degil, O yuzden saglam bile olsaniz doktoru sakin ama sakin es gecmeyin.Hele ki bilgisayar kullanalar kesinlikle eli goz yakina bakmaktan uazaga bakmaya unutyo zaten bu hastaliklarda bu yuzden ortaya cikiyor ( Cogu heralde )

Bir de ameliyat hakkinda kisa ir bilgi veriyim arastirdigima gore her isteyen sak diye ameliyat olamiyor onceklikle bi 18 i bitirmeniz gerekli ondan sonra da gozde bazi sorunlarin olmamasi gerekiyor goz tansiyonu bunlardna biri.Zaten 18 yas siniri gibi yaslarda goz buyumesi hala hizli old icin o yasata olmak cok da verimli olmuyor.Ayrica sakin ameliyat olucam diye ilerde gozun buyumesini onemsememezlik etmeyin, ameliyat olurken numaraniz cok yuksekse ki bu 8-9 filan deil 6 bile yuksek bir degere sadece numarayi dusurebiliyorlar bunu ogretmenlerimden biri oldugu icin biliyorum yaptirmasina karsin hala 0,50 var ki onun gibi 6 dan daha az olmasi gerek

'' God Damn It ''

705 Mesaj
12 Ocak 2010; 11:17:23 

quote:

Orijinalden alıntı: R.Korkmazz

18 Senede
1.25 Miyop 0.75 Astigmat -----> 3 Miyop + 2.75 Astigmat
Sürekli gözlük kullanmama rağmen ufak ufak ilerledi. Ancak 3 senedir hep aynı.
Bu arada miyoplarda yaşlandıkça numara sabitleniyor ve hatta gerileme bile yapıyormuş.

Aynen arkadaşım 12 senedir kullanıyorum 0,75-1,50 den 3,00-3,50 ye yükseldi.Bence o kdr düşükse kullanmayın arkadaşlar 6 ayda bir gittikçe yüksettiler para tuzağı hiç takmasaydım diye pişman olmuşumdur.Gözlerin bi gözlüğe alışırsa bidaha çıkaramazsın benden size tavsiye tecrübe :D

Waiting for Hobbit...

ESKİŞEHİR

2280 Mesaj
12 Ocak 2010; 12:00:08 

Bende ilk okuldan beri takıyorum, sol 5 sağ 4i75 + astigmat 2.

18-20 yaşıma kadar hep arttı son 2-3 senedir göz numaram aynı, sadece astigmat arttı.

Numaran ufak olduğu için bence takmalısın, en azından pc başındayken, tv izlerken, araç kullanırken ve birşeyler okurken. Çünkü gözün yorulduğu zamanlardır ve gözlük burada çok etkilidir.

Tabi numaran ufak olduğu içinde çok fazla takma. Çünkü göz tembelliği başlar hep gözlüğe ihtiyaç duyarsın, o yüzden yukarıda saydığım zamanlar haricinde gözlüğü takma.

Ameliyat olayı da çok sağlıklı değil, en azından bi 23-24 yaşını doldurması gerekiyor kişinin. Çünkü büyümenin durması gerekiyor. 18 yaşında ameliyat olup daha sonra 23 ünde gözlük almaya gelen çok oluyor. O yüzden ameliyatı çok iyi araştırın.

| Canon Eos 600D + EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II + EF 50mm f/1.8 II + EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II + Yongnuo 480 II Flash | Fotoğraflar için tıklayınız
Diziler: | Chuck | Fringe | Person of Interest | The Big Bang Theory | Dexter | The Walking Dead | Alcatraz | Merlin | Doctor Who | Torchwood | The IT Crowd
Saçmasapan bir hayatın içinde, Saçmasapan kişilerle, Saçmasapan fikirleri, Saçmasapan düşünceleri, Saçmasapan bir şekilde, Saçmasapan konuşarak, Saçmasapanlaşmaya devam ediyoruz...

1761 Mesaj
12 Ocak 2010; 20:27:35 

Ben en iyisi tekrardan bir kontrole gideyim bakalım doktor ne diyecek gerçekten ilerleme varmı yoksa aynı derecedemi görecez ilginenler için tşekürler...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Ocak 2010; 20:32:52 

En garip gözler bende heralde:3,75 ve 5,50 astigmat ve miyop:D ilk aldığımda 2,00'dı.

964 Mesaj
12 Ocak 2010; 20:33:18 

rekor bende galiba 6 numara miyop ilkokulda bozuldu gözlüğün faydası yok hep arttı pislik

Samsung Galaxy SIII
Pentax K30 + 18-135mm WR

58 Mesaj
12 Ocak 2010; 20:33:41 

bende 2.50 2.74 miyop ve astigmat hadi fun club kuralım

miyop ve astigmat fun club

6862 Mesaj
12 Ocak 2010; 20:34:05 

Banada yazın Temmuz ayında yazmıştı gözlük doktor.

Sağ 0.25
Sol 0.75

Sadece gece arabayla uzun yola çıktığımda kullanıyorum.
Diğer zamanlar takmıyorum.
Doktorda böyle söylemişti.
Gerektiğinde kullan her zaman kullanma demişti.

Ama gözlüğü taktığımada dünyam aydınlanıyor be peeeh diyorum.
Her yer net cam gibi

1940 Mesaj
12 Ocak 2010; 20:40:35 

Gözlüğünü tak çıkar yaparak kullanacaksan hiç takma!Devamlı kullanırsan numara hiç ilerlemez.

1189 Mesaj
12 Ocak 2010; 20:41:40 

Bende bir sene boyunca 0.25 dinlendirici gözlük diye tabir edilen gözlükten kullandım. Bir sene oldu o gözümdeki bulanıklar, ağrılar, gözümde desenlerin süzülmesi falan vs büyük bir gelişme oldu. Artık yok gibi bir şey, gözüm çok ağrımadıkça kullanmıyorum artık zaten.
Yani kısacası çok yararı oluyor.

1730 Mesaj
12 Ocak 2010; 20:41:50 

Sag 4 Sol 4.75(emin degilim ama galiba 0.25 de astigmat)

2396 Mesaj
12 Ocak 2010; 20:55:41 

0.25 0.50 çok düşük numaralar

ben ilk aldığımda 0,75 di 2 yıl sonra 1,50 fln oldu şimdi 1,25 takıyorum

Hergün vuruyom guru guru gubara - CeyhanPrensiGenco

4050 Mesaj
12 Ocak 2010; 21:11:02 

Hipermetroptum 3.00 3.50 ti 9 yıldır takıyorum 0.75 0.50 ama miyop düşmez . Hipermetrop düşebilir oda kişisine göre :D

Taste the Doom !

7895 Mesaj
12 Ocak 2010; 21:19:20 

benim de durduk yere arttı göz numaram.6 yaşımdayken takmıştım ilk sonra gerek duymadım,hatta düzelmişti de.sonra 8. sınıfta tahtayı göremiyorum diye gözlük alındı sadece derste taktım.4 yıldır kullanmıyorum gözlük şu an 3 numara olması lazım hala da kullanmıyorum.göz ameliyatı olmaya da korkuyorum lens de takamıyorum uygun değil.takarsam numaram artar diye korkuyorum o yüzden 22 yaşımı bekleyeceğim.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

970 Mesaj
12 Ocak 2010; 21:22:54 

Bende de astigmat var ama derecesi düşük 0,75

Herkese inat Ebru Gündeş!

45 Mesaj
9 Ağustos 2010; 23:30:39 

arkadaşlar 2gün önce doktora gttm bana o.75 e 1 verdi gözünü çok kullandığn zamanlar tak dedi şimdi ben ders çalışırken veya bilgisayar kullanırkende takmam gerekir mi acaba???

2033 Mesaj
9 Ağustos 2010; 23:34:33 

benim sağ sol 1 miyop gözlük te aldık ama hiç takmıyorum

Yıldız Teknik Üniversitesi
2012 Girişliler

45 Mesaj
9 Ağustos 2010; 23:37:46 

birgün ilerler ama :D şimdi ben ders çalışrken falan taksam mı takmasam mı ya :D

7895 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:11:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

benim de durduk yere arttı göz numaram.6 yaşımdayken takmıştım ilk sonra gerek duymadım,hatta düzelmişti de.sonra 8. sınıfta tahtayı göremiyorum diye gözlük alındı sadece derste taktım.4 yıldır kullanmıyorum gözlük şu an 3 numara olması lazım hala da kullanmıyorum.göz ameliyatı olmaya da korkuyorum lens de takamıyorum uygun değil.takarsam numaram artar diye korkuyorum o yüzden 22 yaşımı bekleyeceğim.

8. sınıfta göz numaram da 0.25 0.25 di.tam anlamı ile hiç takmadım.aynı konudaki bazı arkadaşların dediği gibi.şu an gözlerimin biri 3.75 biri de 3.50.ve hala da gözlük kullanmıyorum bu gözler ile trafiğe çıkıyorum.dünyayı böyle görmeye alıştım çünkü.

gözlük takmadıkça numaranın ilerlemediği bir yanlış anlama bence.gözlük takmadıkça gözlerinizin ne kadar kötü olduğunu unutuyorsunuz farkına varmadan da kısıyorsunuz .aynen şu an benim yaptığım gibi.

göz numaranızın ilerleyeceği var ise ilerler 18 yaşında da durur.miyopi genetik bir şeydir.genlerimizde yazar. genimizde yazan numaraya eninde sonunda çıkar ve o numarada durur .

özellikle benim gibi 6 yaşındayken bile gözlerinde hafif bozukluk olanların gelecekte bu gibi şeylere hazırlıklı olması lazım.ailesinde göz bozukluğu olanların bu tür şeylere hazırlıklı olması lazım.mesela benim de babam gözlük olmadan göremiyor.onun da gözleri 6 yaşında arıza yapmış.o da benim gibi takmamış.o da benim gibi gençliğinde de takmamaya devam etmiş.25 yaşına doğru da takmaya başlamış.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2276 Mesaj
11 Kasım 2012; 1:03:05 

quote:

Orijinalden alıntı: GokhanAtas

3 gün öncesinde doktora kontrole gittim göz için ara sıra gözümde bulanıklar yaşıyorum diye iki makinayla bir baktı miyop var dedi gözlük yazıyorum dedi 0,25 ve 0,50 ve 2 tanede damla verdi kısa süreliğine takacaksın dedi (Bu arada bilgisayar teknik servis işi yapıyorum) acaba kısa süre sonra dediği ne kadar süredir o zaman sormayı unutmuşum bu derecede gözlük kullananlar ne kadar kullandı ve sonuç olarak nasıl bir sonuç aldınız merak ediyorum...

gözlük takma ihtiyacı 0.75 de başlar, 0.25-0.5 derecelerde gözlük takmak gereksiz. Ben gözümün bozukluğunu ilk 0.75 de fark edebildim. Şuan 2 derece, gözlüğü çıkarınca dünya çok bulanıklaşıyor. Konuyu hortlattım, şuan kaç derece gözlerin eğer forumdaysan?

2276 Mesaj
11 Kasım 2012; 1:08:09 

bu arada 0.75 olayını kafamdan uydurmadım. Televizyonda göz doktorunun konuşmasında izledim

246 Mesaj
15 Kasım 2012; 19:05:33 

Herkes kendine göre bişey diyor ortak kararı bir türlü bulamadım :)

BozKurt

2512 Mesaj
8 Temmuz 2014; 22:36:57 

Sağ 1.00 sol 1.25 acaba ilerler mi uzagi göremiyorum hep PC belasi

132 Mesaj
8 Temmuz 2014; 22:44:04 

1.75 sol 2 sağ miyop astigmat var. 3 senede sol 0.25 ilerlemis

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

En Beğenilmeyen Yorumlar
Miyopsan her zaman gözlüğünü takmaya gayret et. Ben doktorun dediğini yapmadım, gözlüğü aldıktan 1 yıl boyunca aralıklarla taktım. Miyop 0.50-0.50'den 1.75-1.75'e çıktı. Artık sadece uyurken çıkarıyor... Yoruma Git Yorumun Devamı Eostre - 12 Ocak 2010; 10:53:55 -1
Yoruma Git Gözlüğünü tak çıkar yaparak kullanacaksan hiç takma!Devamlı kullanırsan numara hiç ilerlemez. John___Doe - 12 Ocak 2010; 20:40:35 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » 0,25 0,50 Gözlük Kullanıyorum
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.719