Şimdi Ara

2005 BMW 3.16i Önerilerinizi Bekliyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
10.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Sedan araçlara bakıyordum. Öncelikle 2007-2008 model civic'lerle ilgilendim. Daha sonra Bmw sahibi bir arkadaşımın tavsiyesiyle satılık bir 3.16i'ye baktım. Araç 2005 model, sunroof, 17 inç jantar falan bayağı bir full ve 140 bin km'de birkaç çizik var. Araç temiz duruyordu. Aracın bakımlarının yapıldığı usta aracı çok övdü. 140 binde 3.16i alınır mı? Bir de bu araç ne kadar eder sizce. Bu kadar km yapmış olan aracı almak mantıklı mı?

• 140 Bin km az değil daha temiz ve az kullanılmış bir civic tercih ederdim.
  • Haklısın caglaryilmaz. Üstelik satıcı 36 bin TL istiyor. Galiba bir yerinde de boya var. Ön kaput ve bagaj kapağında ise çizikler mevcut. Başka fikri olan var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TcpIp -- 4 Ekim 2009; 11:54:10 >
  • Honda ile ilgilen derim

O dediğin fiyata 07-09 Civic kolaylıkla bulabilirsin..
    Tabi o fiyata daha temiz bir Bmw3 bulabilirsen birşey diyemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gs_KuRTuLuS -- 4 Ekim 2009; 12:24:53 >
  • BMW olursa bütün gözler üzerinde olur.Bir mekana gittimi ilgi alaka olur...Ye kürküm ye Sonuç olarak Alman kalitesi ve şıklığı
  • ne hondası yaw, bmw ile honda bir mi? insaf yahu
  • Peki bu aracı alıp 4 yıl sonra 200 binde satmaya kalktığımda elimden çıkarması kolay olur mu? Çok zarar eder miyim? Çabuk satabilir miyim?
  • araba temizse ve dediğiniz gibi bakımlı ve ciddi bi kazası yoksa satılır tabi neden satılmasın
  • Aracın bakımlı olup olmadığını, motorunun durumunu ve kilometresiyle oynanıp oynanmadığını servisler anlayabiliyor mu?
  • Bence fiyat pahalı.2003-2004 3.20 coupe'leri o fiyata alabilirsin.
  • Sizce bu araç ne kadara alınsa makul olur? eğer servis araç iyi derse.
  • 3.16 almayın bence yazık o araca 1.6 motor arkadan itiş....
  • Hepinize görüşleriniz için teşekkür ederim.
  • 1.6 motor ortalama performans sağlar ama eğer araç gerçekten temizse hiç tereddütsüz BMW derim.. ben de 1.18i 2007 kullanıcısıyım, 2.0 motor ve 139hp benim aracım ve gayet memnunum.. bu baktığınız araç e90 değil mi? değilse 36bin biraz fazla..
  • araç E46 kasa. Benim şu an kullandığım araç 77 HP ve 1035 kg. Umarım benim aracımdan daha az performansı yoktur. Bencede fiyat fazla. Hem de ön ve arka kaportada çizikler var. Birileri bilinçli olarak çizmiş. Sizin aracınızın km'si kaç iken aldınız. 140 bin fazla değil mi? Yolda giderken araçtan sesler gelmeye başlamış mıdır?
  • senin aracın ne bilmiyorum ama BMW daha hantal kalabilir ara hızlanmalarda,ne de olsa 1.6cc+arkadan itiş+kilo fazlalığı... ama son süratte tartışmasız BMW..performans derseniz civic ,buna gerek yok prestij derseniz BMW..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TcpIp

araç E46 kasa. Benim şu an kullandığım araç 77 HP ve 1035 kg. Umarım benim aracımdan daha az performansı yoktur. Bencede fiyat fazla. Hem de ön ve arka kaportada çizikler var. Birileri bilinçli olarak çizmiş. Sizin aracınızın km'si kaç iken aldınız. 140 bin fazla değil mi? Yolda giderken araçtan sesler gelmeye başlamış mıdır?

tabi şuanki aracınızdan daha atik ve seri olacağı kesin, performans olarak farkı hissedersiniz. ben çok derin olmadığı sürece çizikleri pek önemsemiyorum.hele hele istanbulda, arabamı iş yerimin otoparkından evimin otoparkına kullanıyorum ama yine de çizik oluyor, otoparkta bile yandaki aracın kapısı açılırken çiziliyor vs.. bir de BMW gösterişli araçtır, memlekette hazımsız insan çok malesef..
    ben aracımı geçen sene aldım 10.000km idi, fazla kullanılmamıştı, o yüzden sıkıntı yaşamadım çok şükür.

140bin km az buz değil, ben de bir yandan 3.30ci cabrio bakıyorum, kosifler servisten arkadaşlarımın görüşü, 200binden sonra arabanın sağı solu oynamaya başlar, sorun çıkarabilir şeklindeydi, sizin düşündüğünüz araç şuan nasıldır tabi bilemiyorum. aracın geçmişiyle kullanım tarzıyla da ilgili aslında.. eğer imkan varsa bir kaç saat hem bozuk hem normal yollarda test sürüşü yapın derim..ama aynı km deki başka marka aracın durumunun daha iyi olabileceğini de pek aklım almıyor..sonuçta bmw'nin kalitesi ortada..

• birşey daha ekleyeyim, eğer aracı ciddi olarak düşünürseniz, herhangi bir sigorta şirketinden tanıdık birileri varsa, sigorta şirketlerinin ortak havuzu var, oradan aracın kaskosunun kullanılıp kullanılmadığını, kullanılmışsa ne için kullanıldığını öğrenebilirsiniz, kazası varsa orada çıkar.
    diğer bir konu, bmw araçlarda km sayacını beyinde tutan bir parça vardır, km geri alınsa bile servis beyne bakarak orjinal km yi söyleyebilir size.. ama eğer 800€ daha verilip o parça da değiştirilmiş ise malesef anlamak mümkün olmuyormuş.
    bilginize
  • Verdiğiniz bilgile için çok teşekkür ederim. KM'si fazla olduğu için bekleme kararı aldım. İlerde daha yüksek fiyata 1-2 yaşında az km'li araç almak daha mantıklı olacak sanırım.
  • bende aynı araba var cok memnunum,acıkcası satmaya kıyamıyorum,tavsiye ederim ,ferformans 1,6 arac duzeyinde
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.