Şimdi Ara

Ek Tercih hakkında bir soru

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. Ek tercih hakkımı kullanarak MYo üniversitelerine tercih yapmak istiyorm ama kafama takılan bir soru var. Ben Edirne EML 2009, 79OBP ile mezun oldum. Tercih klavuzunda aşağıdaki fotoğrafta KARE içine aldığım bölge biraz kafamı karıştırdı. Normalde son yerleşenin puanına bakıp ona göre tercih yapıyorduk. Fakat okula giren sonkişinin okuluna bakmak zorundamıyız? Yani okul sıralaması tercih klavuzunda;
    4. Anadolu teknik lisesi
    3. Teknik lise veya anadolu meslek lisesi
    2. Meslek lisesi
    1. Çok eski yýllarda enstitü adý altýnda mezun olunan meslek lisesi
    olarak geçiyor. Ben bu sıralamam burada 2. olan. (çünkü düz eml mezunuyum) fakat fotoğraftaki giren son kişi 3 numaralı okul görünüyor. Yani Teknik lise veya AML anlamına geliyor.

Ben buna tercih yapabilirmiyim? Yoksa sadece PUANA bakıp mı tercih yapacaz?

Umarım sorumu anlatabilmişimdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seca2 -- 3 Ekim 2009; 13:33:00 >

• Ek tercihler açıklandı mı ki ya ?
    5-9 ekim diye biliyorum ekleri kaçırmayalım bari
  • Çok karışık ya bilen varmı bu sistemi bende eml mezunuyum hangı okulları tercıh edebilicez
  • bende aynı durumdayım meslek lisesi bilgisayar böl. mezunuyum orada yerleştirilme öncelikleri diyor yani onlardan kimse yoksa bizimi alıyorlar yani ? biri yardım etsin
  • MYO larda puana bakarak tercih yapılmıyo. eğer alınan en düşük puan senden yüksek olsa bile tercih etme imkanın var. ama dediğim sadece önlisans ta geçerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 4 Ekim 2009; 22:16:21 >
  • Arkadaşlar konuyu dershane hocasına danıştım. Sadece puana bakmak yeterliymiş. Diğerleri bizi ilgilendirmiyor
  • bu dediğiniz puan diploma notu puanımı çünkü ben sınavsız geçişi işaretledimde
  • En son cümleyi okuyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 5 Ekim 2009; 8:42:37 >
  • hakaniko yine birşey anlamadım pek o cümleden yani puana bakıpmı alıyorlar yoksa yine mezun olduğumuz liseye bakıpmı ?
  • yardım edin arkadaşlar tercih yapıyorum şuan
  • kimse yokmu ya ?
  • upupupupupupupupupupupupupupup
  • Diploma puanına göre tercih yazabilirsin.Arkadaşım öss puanın kaç ? Sözel sayısal vs...
  • öss puanım yok ben meslek lisesi bilgisayar böl mezunuyum sınavsız geçişe başvurdum sadece diploma notumda 65 bu durumda puana göremi yoksa konuyu ilk açan arkadaşın dediği gibimi olacak ???
  • Diploma puanına göre tercih yapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RealPlayer09

öss puanım yok ben meslek lisesi bilgisayar böl mezunuyum sınavsız geçişe başvurdum sadece diploma notumda 65 bu durumda puana göremi yoksa konuyu ilk açan arkadaşın dediği gibimi olacak ???

Senden önce anadolu veya teknik liseli bir arkadaş tercih yaptıysa "puanına bakılmaksızın" o arkadaşlar yerleştirilir. Yani şans biraz düşük gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.