Şimdi Ara

MSI'dan ekran kartları için ücretsiz ince-ayar uygulaması: Afterburner

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
9.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Donanım dünyasının önde gelen oyuncularından Tayvan merkezli MSI, RivaTuner ile iş birliğine giderek hazırladığı Afterburner isimli ekran kartı ince-ayar uygulamasını duyurdu. Ücretsiz olarak sunulan uygulama ile kullanıcılar ekran kartlarının grafik birimi, paralel işlemci ve bellek hızlarını ayarlayabildikleri gibi GPU gerilimi (vGPU) değiştirebiliyor ayrıca fan hızı takibi de yapılabiliyor.

DirectX 11 destekli Radeon HD 5000 serisi de dahil olmak üzere MSI'ın güncel ürün gamındaki hemen tüm ekran kartlarıyla (NX8000,N9000,N200,R3000,R4000 ve R5000 serileri) kullanılabilen Afterburner uygulamasının yapılan ilk denemelerde MSI dışında diğer üreticiler tarafından hazırlanan kimi ekran kartlarıyla kullanılabildiği de gelen haberler arasında yer alıyor.

Kullanıcıların donanım takibi yapabildiği, profil oluşturabildiği ve arayüz tasarımını değiştirebildiği MSI Afterburner uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

• acaba on board ekran kartları ilede çalışıyor mu çok merak ettim şimdi
  • Merak etdim bi incelemek lazım
  • Hemen deneyelim
  • Çok güzel kullanışlı bi yazılım Riva tuner destekli çalışıyor. Sistem Tray olarak ve Sistem On Scren olarak Gpu Isısını, Gpu kullanımını, Bellek kullanımını veya Fan devirlerini gösterebiliyor Profil oluşturup Kısayol tuşları ayarlanabiliyor. Oyunda iken ile diğer profille geçiş yapılabiliyor.

Edit : ilk Bug buldum bile belkide sadece bende oluyor bilmiyorum Fan ayarlamaları yapılabiliyor ama yüzde olarak değişim yansımıyor Ya kendi %100 çalışıyor yada auto ayarlayıp driver a kalıyor.

Edit2: settings kısmında ayarlayında fan istedimiz hızda çalışıyor ancak ön yüzeki kısımdan % olarak ayarlama geçerli olmuyor . :) şuan için fan kısmıda stabil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XIII -- 1 Ekim 2009; 18:59:56 >
  • herşeyi çok iyi çalışıyor, fan ayarlarını grafiksel olarak yapabiliyorsunuz ve gerisi programa kalıyor.
  • zotac gtx260 ta mükemmel çalıştı ah birde ramlere voltaj verebilsek ne var sanki

MSI'dan ekran kartları için ücretsiz ince-ayar uygulaması: Afterburner
  • biz gpu yada veremıyoz
  • Programı yükleyince kartımın sıcaklığı boşta 34 dereceden 39 a yükseldi.Ayrıca voltaj kısmı inaktifti.Programı sildim sıcaklık eski halide düştü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 1 Ekim 2009; 18:48:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

biz gpu yada veremıyoz

valla üstat bizim gpu ya verilsede aşırı bi fark yok nedense ama deneriz genede
  • bende sadece fan ayarı çalıştı oda çalışmak denirse %50 ve %100 iki ayar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

bende sadece fan ayarı çalıştı oda çalışmak denirse %50 ve %100 iki ayar var

• HD4770 kullanıyorum ATi CC ile 830/850 çalışıyor.AfterBurner ile 850/900 yapıp save etmek istediğimde ATi CC ayarlarına dönüyor???
  • kartı tanımlamıyor işte bana sadece gpu voltajı lazımdı şansıma olmadı
  • Atinin overdrive deki seçeneklerinden yukarı çıkartamıyorum rami ve gpuyu
    2600xt var ama 850 mhz den fazla artıramıyorm ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

kartı tanımlamıyor işte bana sadece gpu voltajı lazımdı şansıma olmadı

Aynen... Hızlar filan tamam ama Core Voltage'ı ayarlatmıyor...

Sağol Fx57...
  • nvidia 6200 256mb 64bit ekran kartım var tanıdı :) ben burdan değerleri yükseltsem ekran kartı yanma ihtimali varmı ? (Grafik Bellek Hızı 533 MHz-RAMDAC Hızı 400 MHz )
  • quote:

Orijinalden alıntı: acbold

nvidia 6200 256mb 64bit ekran kartım var tanıdı :) ben burdan değerleri yükseltsem ekran kartı yanma ihtimali varmı ? (Grafik Bellek Hızı 533 MHz-RAMDAC Hızı 400 MHz )

fani biraz arttir, sicakliklari kontrol ederek git iste ;p
  • MSI'ı sevmeyen var mı artık yahu ? ASUS 1, MSI 2 benim gözümde...
  • Al işde böle hata verdi dirverde kurulu (failed to initialize display driver wrapper)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ehlika -- 1 Ekim 2009; 21:57:45 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.