Şimdi Ara

Nvidia'nın Fermi tabanlı yeni nesil ekran kartı görüntülendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
4.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia'nın Fermi kod adını taşıyan DirectX 11 destekli yeni nesil GT300 GPU'sunun kullanıldığı ilk ekran kartı görüntülendi. Nvidia'nın tepe yöneticisi Jen-Hsun Huang tarafından gösterilen kart, firmanın yüksek performanslı bilgi işlem pazarı için hazırladığı Tesla grubunun bir parçası olacak. Ancak mevcut Tesla modelleri ve GeForce serisi ekran kartlarıyla olan tasarım ilişkileri dikkate alındığında GeForce 300 serisi yeni nesil ekran kartlarının benzer çizgiler sahip olması, temel farklılık olaraksa tek bir DVI konnektörü yerine HDMI ve DisplayPort ara birimlerine destek verilecek olması gösterilebilir.

Nvidia tarihinde şimdiye kadar hazırlanan en yenilikçi GPU tasarımlarından biri olduğu belirtilen GT300 GPU'sunun tepe modelinde 512x paralel işlem birimi yer alırken ölçeklenebilir gelişmiş tasarım özellikleriyle GT300 için yapılacak resmi tanıtım etkinliğinde yüksek performanslı modellere ek olarak performans ve orta segment çözümlerinin de tanıtılması bekleniyor. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ve 3 milyardan daha fazla transistör içeren GT300 GPU'sunun DirectX 11 uygulamalarının yanı sıra eski nesil oyunlarda da ve HPC segmentinde de en hızlı grafik çözümü olacağı konuşulmakta.

• Kart biraz ufakmış.Daha kaslı birşey bekliyorduk.:)
  • evet, kart gerçekten çok ufak görünüyor ya.
    bu GTX260 boyutunda en fazla, belki o kadar bile yok.
    ki haberlerde GPU nun epey daha büyük olduğu söyleniyor GT200 e göre...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 1 Ekim 2009; 8:36:24 >
  • başka bir sitede gt300 ün 3m transistörle geleceği yazıyordu. eğer kartın boyu buysa nereye koyacaklar o kadar transistörü :)

nvidia sağlam geliyor.
  • ABİ 40 NM Ooldu çip ufaldı

ortalama simdi ki zar kadar belkı vardır belkı yoktur bıde nvidia isi sıkı tutuysa helal olsun kucuk kart yapmıs bence tebrık etmek lazım HELAL OLSUN
  • @Lastinged

Transistorleri kartın (daha dogrusu PCB nin) üzerine koymuyotlar. GPU ya koyuyorlar. Hani ortalarda duran, kare şeklinde, üzerinde Nvidia veya Ati yazan şey var ya? O işte! Onun içinde 3 milyardan fazla transistor var.

Ayrıca kart ufak falan da değil. 25 ila 30 cm arası bir şey sanıyorum.
  • kutu anlamında pek bir değişiklik olmamış ama içi önemli...
  • Resim Tesla tabanlı grafik kartına ait olsada diğeride aynı boyutlarda olucaktır. Kart ufak yapısıyla daha güzel görünüyor. 28nm'leri çıktığında alırız artık. Yanlız ek güç girişinin 8 pin'lik olması dikkat çekici.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 2 Ekim 2009; 0:27:56 >
  • bence maket dışında bir şey değil tek dvi çıkışı mı olacak anlaşılan gpu tam hazır değil bu da Hardocpde ki Kyle ın dediklerini doğruluyor 2010 da ancak bu kart görebileceksiniz
  • lansmanını merakla bekliyorum atinin çoklu monitör tanıtımın karşı nvidia 3d olayına yüklenecek gibi geliyor..
  • bence kartın ufak olması süper olmuş ortalık yine kızışıcak bekleyip görelim kart neler yapabiliyo acaba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: eric13

bence maket dışında bir şey değil tek dvi çıkışı mı olacak anlaşılan gpu tam hazır değil bu da Hardocpde ki Kyle ın dediklerini doğruluyor 2010 da ancak bu kart görebileceksiniz

Haberde belirtilmiş Tesla serisi bir kart olduğu.

Bir DVI çıkışının olmasına bile şaşırdım.Normalde tesla kartlarda görüntü çıkışı olmaz.

Nvidia'nın Fermi tabanlı yeni nesil ekran kartı görüntülendi

• tek dvi çıkışı ve 2 katlı hava atımı olayı benim hoşuma gitti yıllardır ekran kartlarımda çift vga çift dvi olur bi tanesini kullanırım diğeri işe yaramaz
  • @ABSOLUT un dediği doğru...bu kart TESLA grubu bir kart..o yüzden tek DVI çıkışı varönceki serilerde oda yoktu...arkadaş resmi koymuş...

Cidden bende şaşırdım büyük bir kart bekliyordum 5870 i gördükten sonra...ama görünüşe bakılırsa kartın boyutu gayet iyi ufak..midTower kasaya sığar heyecanlandırdı beni şimdi neler yapabliyor acaba bu GPUçıksada görsek...
  • 4850 boyutlarında neredeyse. Boyu kısa olduğu iyi oldu. 2010 nVidia'nın yılı olur sanırım.
  • yaw inş tesla olmayan geforce da bole cıkar..

valla sıkıldım dana kadar kazık kadar kart sokmaya kasaya
  • Ufalsın kartlar kara kutulardan sıkıldık
  • bu teknolojide bizi kesmez artik.

Oyunlardaki performansini merak ediyorum.
    ama hangi oyun onuda bilen yok.
    zaten gtx 260 kartimla crysis oyunlarla sorunsuz oynuyorum.
    en agir oyun crysis degilmi yoksa dahada agirimi var.
    o zaman crysis 2 direcxt 11 destekli gelirse buna birsey demem.

sonuc itibariyel bu bir nvidia ve ati yarisi olmus bir nvidia geciyor bir ati
    ama bu kez baya uzun bir zaman hatta 1 seneden daha fazla bir sürede nvidiaya rakip olarak ati yada baskasini görmüyorum.
    cuda destegini kullanan ve destekleyen programlar cogaldikca isin rengi degisecektir.
    nvidia ile teknolojinin tadini cikarin.
  • Yuh ya... Ben Gtx 260'ı takarken kasaya sığmadı kenarlardan tornavida ile kasayı kanırta kanırta takmıştım Bide şimdi 4 ay sonra yarı yarıya fiyatının düştüğünü görmem ilk darbe şimdi bu kartın boyutunu görmem 2. darbe oldu. Allah'ımmmmm revamıdır bu bana yaptığın ya
  • resim fake gibi sanki, gt300 serisinin bu kadar ufak olacağını zannetmiyorum,5870 den daha fazla transistor içeren(3 milyar) bir gpu bu kadar ufak bir baskı devresine sığmaz, fake bence
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.