- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
ÇAP(çift anadal)yapmak istiyorum çok mu zor olur yardım!!
26 Cevap25565 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

91 Mesaj
30 Eylül 2009; 21:57:14 

arkadaşlar özel bir üniversitede bilgisayar müh 1. sınıf öğrencisiyim çap yapmak istiyorum yapan arkadaşlar bir el atabilirmi konuya çok zorlarmı beni?

71 Mesaj
30 Eylül 2009; 22:48:41 

ben de istiyorum devlet üni.deyim.. yardımcı olan yok galiba..

>>> GÖZTEPE DÜNYASI <<<

20 Mesaj
1 Ekim 2009; 10:40:01 

Doğuş üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim ve Endüstri Mühendisliğinde çift anadal yapıyorum. Aynı zamanda kardeşim de Osmangazi Üniversitesi'nde çift anadal yapıyor . Her üniversitenin çift anadal yönetmeliği farklı. Benim üniversitemde kendi bölüm dönem derslerim dışında endüstri mühendisliğinden en fazla 2 ders alabilirken, kardeşimin üniversitesinde böyle bir sınırlama yok(5 ders almışlığı var ). Endüstri Müh. diploması alabilmek için 25 fark dersini vermek zorundayım . Her dönem 2 dersten fazla alma imkanım olmadığından okulum 1 sene uzuyor. Zorluklarına gelince ders programı yoğunluğu, ders ve sınav çakışmaları, bunları ayarlama derdi, okulun uzaması diye sayabiliriz. (Birde özel üniversite olunca çap öğrencilerine uzaylı görmüş gibi bakılıyor ). Başka pek bir zorluğu yok tabi dersleri takip eden ve azmi olan biri için. İlerisi için yapılacak en iyi adımlardan biri olarak görüyorum çift anadalı. Başka kafanıza takılan bir şey olursa daha detaylı şekilde yardımcı olmaya çalışırım.

31 Mesaj
1 Ekim 2009; 10:52:37 

sen bi tanesini önce yap da, ikinciyi sora düşünürsün

93 Mesaj
1 Ekim 2009; 15:42:20 

peki sınavsız geçişten end.elektroniği bitirdim diyelim .şimdi raylı sistemlere geçmek istiyorum mesela gene sınavsız geçişten yararlanıp girebiliyormuyuz

663 Mesaj
1 Ekim 2009; 16:16:42 

quote:

Orijinalden alıntı: daschvip

arkadaşlar özel bir üniversitede bilgisayar müh 1. sınıf öğrencisiyim çap yapmak istiyorum yapan arkadaşlar bir el atabilirmi konuya çok zorlarmı beni?

yeditepe'de olsaydın elektrik elektornikle kolayca yapardın zira 2 sene dersleri ortak neredeyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newton90 -- 1 Ekim 2009; 16:16:14 >

THE SOPRANOS

1797 Mesaj
1 Ekim 2009; 16:19:33 

İnşaat'a anadalda ne uygun olur ?

464 Mesaj
1 Ekim 2009; 16:23:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Mushmula

İnşaat'a anadalda ne uygun olur ?

Mimarlık?

663 Mesaj
1 Ekim 2009; 16:30:22 

Kendin fakültenden bi bölüm seçersen daha kolay olur örneğin yine yeditepeden örnek vericek olursak Min 30 kredi almanız lazım yeni anadalınızdan bu da aca kendi fakültenizden yakın bölümler okursanız olur.Ama 118 kredi almak zorunda olanda duydum(sanırım kendisi kazana düşmüş) çok zıt bölümler farklı fakülteler yanlış kararlar sonucu.

THE SOPRANOS

2726 Mesaj
1 Ekim 2009; 21:01:31 

nasıl 2 dersle anadal yapılıyor ,ona yandal derler.milleti yanlış bilgilendirmeyin...

sen okuluna başla,1.sınıf bir bitsin,o zaman bak çapmı yaparsın ne yaparsın.her okula başlayan çap yapar,yatay geçiş yapar ama sene sonunda yapanı ben pek görmedim:)

20 Mesaj
2 Ekim 2009; 23:45:39 

quote:

Orijinalden alıntı: berat23

nasıl 2 dersle anadal yapılıyor ,ona yandal derler.milleti yanlış bilgilendirmeyin...

sen okuluna başla,1.sınıf bir bitsin,o zaman bak çapmı yaparsın ne yaparsın.her okula başlayan çap yapar,yatay geçiş yapar ama sene sonunda yapanı ben pek görmedim:)

Benden bahsediyorsanız bu konuda kimseyi yanlış bilgilendirdiğim yok. Çift anadal yapıyorum. Bunu benden ve Üniversite Rektörlüğünden iyi bilecek değilsiniz. Üniversite kredi yönetmeliklerinin farklılığından kaynaklanan bir durum 1 dönemde 2 ders alabilmem. Yan dal yapan biri 8-10 fark dersi verirken ben 25 fark dersi vereceğim. Diyeceksin 2 dersle nasıl olacak? Bu durum asıl bölümüm bitinceye kadar sürecek. Kendi bölümüm bittikten sonra 1 sene okul uzayacak ve o zaman normal bir dönemde aldığım kredi ederi kadar dersi (bu bizim kredi sistemimize göre 7-8 ders ediyor) alacağım ve kalan dersleri 1 sene içinde tamamlayabileceğim.

91 Mesaj
4 Ekim 2009; 18:41:36 

bilgisayar mühendistliğine hangi anadal uygun olur?bide ekonomi veya işletme yapabilirmiyim?

316 Mesaj
4 Ekim 2009; 18:55:08 

quote:

bilgisayar mühendistliğine hangi anadal uygun olur?bide ekonomi veya işletme yapabilirmiyim?

elektronik

91 Mesaj
5 Ekim 2009; 17:12:40 

işletme veya ekonomi olmazmı?

316 Mesaj
5 Ekim 2009; 17:51:16 

quote:

işletme veya ekonomi olmazmı?

valla mühendisliğin üstüne işletme masterı yapmak herkesin dilinde.Çap da olur heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Coffey -- 4 Ekim 2009; 17:50:49 >

47 Mesaj
5 Ekim 2009; 22:46:49 

makineyle endüstri uygunmu ? (yıldızdayım)

3157 Mesaj
5 Ekim 2009; 23:10:44 

quote:

Orijinalden alıntı: John Coffey

elektronik

Elektronik yan dal yapmamızın faydası olur mu?

Encinaar

663 Mesaj
6 Ekim 2009; 15:42:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Ata

Elektronik yan dal yapmamızın faydası olur mu?

bilgisayar bölümünü tamamlama açısından faydası olur(yani hem elektronik bilgin olacağı için daha avantajlı bilgisayar mühendisi olursun) ama elektronik olarak ayrı bir diploman olmayacağı için elektronik alanda iş bulman güç olur.

THE SOPRANOS

3 Mesaj
8 Ekim 2009; 15:18:17 

yazılım mühendisliği varsa süper olur veyahut bilişim sistemleri....
quote:

Orijinalden alıntı: LeO91

makineyle endüstri uygunmu ? (yıldızdayım)

eğer yapabilirsen mezun olduğunda kaymağından yenmez artık :)

0 Mesaj
5 Eylül 2010; 16:18:42 

Bir vakıf unıversıtesınde elektrık elektronık muh 2. sınıf ogrencısıyım. ortalamam gayet ıyı ve bılgısayar muhendıslıgı ıle cap yapmak ıstıyorum ama kararsızım.Bolumumu en ıyı derece ıle bıtırmek mı daha mantıklı yoksa bılgısayar muhendıslıgı ıle cap yapmam mı? yardımcı olursanız sevınırım.

741 Mesaj
1 Kasım 2011; 15:48:47 

Kocaeli Üni de Halkla İlişkiler ve Tanıtım Okuyorum çap yapmak istiyorum yatay geçişle bu sene geldim 2. sınıf olarak. Hiç seçmeli alamadım daha ama okulum uzamayacak derslerden kalmadığım sürece ne yapmalıym ? Bir yorum bekliyorum sizlerden :)

Kocaeli Üniversitesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım, 2014 Mezunu.
CroxiLex

177 Mesaj
21 Haziran 2012; 1:10:09 

merhaba arkadaşlar,

ben istanbul şehir üniversitesi bilgisayar mühendisliğinde okuyorum, 1. sınıfı bitirdim ve endüstri mühendisliğinden çap yapmayı düşünüyorum. elektrik-elektronik istemiyorum çünkü devrelerle uğraşmaktan nefret ediyorum. bir programı yazarken aynı zamanda bu programı nasıl iyi hale getireceğim konusunda uzmanlaşmak istiyorum, endüstri mühendisliğinde çap yapmam uygun mudur? ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Apple - MacBook Air (13-inch, Mid 2013)
Apple - iPhone 6
Apple - iPad Mini

112 Mesaj
2 Ağustos 2012; 0:28:16 

quote:

Orijinalden alıntı: KarGAdaN

Benden bahsediyorsanız bu konuda kimseyi yanlış bilgilendirdiğim yok. Çift anadal yapıyorum. Bunu benden ve Üniversite Rektörlüğünden iyi bilecek değilsiniz. Üniversite kredi yönetmeliklerinin farklılığından kaynaklanan bir durum 1 dönemde 2 ders alabilmem. Yan dal yapan biri 8-10 fark dersi verirken ben 25 fark dersi vereceğim. Diyeceksin 2 dersle nasıl olacak? Bu durum asıl bölümüm bitinceye kadar sürecek. Kendi bölümüm bittikten sonra 1 sene okul uzayacak ve o zaman normal bir dönemde aldığım kredi ederi kadar dersi (bu bizim kredi sistemimize göre 7-8 ders ediyor) alacağım ve kalan dersleri 1 sene içinde tamamlayabileceğim.

Şimdi bir şey sormak istiyorum.Bu çift anadal yapınca mesela maden mühendisliği bitiren bir kişi Elektrik elektronikte çift anadal yaparsa aynı zamanda Elektrik elektronik mühendisi mi sayılıyor ? O zaman Elektrik Elektronik mühendisi olabiliyor mu ? Yani Elektrik Elektronik mühendisliğinin çalıştığı yerlerde çalışabiliyor mu ?

Ajda Pekkan Öldi mü ?
Hülya Avşar Kaldı mü ?
Gülben Ergen Aldi mü?
Keremcem Yırtılır...

0 Mesaj
7 Ağustos 2013; 0:00:07 

hemsirelikte cift anadalla fizik tedavi ya da beslenme diyetetik olur mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

16 Mesaj
3 Ekim 2014; 14:33:03 

merhaba bende elektrik elekronik mühendisliği okuyorum sizce makinede mi yoksa bilgisayarda mı çap yapmak gerek ?

84 Mesaj
24 Kasım 2014; 23:37:41 

arkadaşlar biraz alakasız gibi durabilirde ben bu sene inşallah ingiliz dil edebiyatı kazanırsam sonraki sene ek olarak arkeolojide okumak istiyorum acaba mümkünmü ?

109 Mesaj
2 Aralık 2014; 1:17:40 

merhabalar , birisinden duydum ve hemen araştırmaya koyuldum ama aklıma takılan 2 - 3 soru var
* bilgisayar öğretmenliği okuyorum namı değer BÖTE yani ben bu bölümden bilgisayar mühendisliği bölümünü ÇAP ile okuyabilme imkanım var mı ?
* bilg. öğretmenliği ile bilg. mühendilsiği nin tahminime göre ortak dersi olur bi yerde ders kredisi ile ilgili bişey duydum o iş ne oluyor ?
* en yakın ne zaman başvurabilirm ÇAP ' a ?

En Beğenilmeyen Yorumlar
Yoruma Git sen bi tanesini önce yap da, ikinciyi sora düşünürsün pianistvirtuoso - 1 Ekim 2009; 10:52:37 -2
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora » ÇAP(çift anadal)yapmak istiyorum çok mu zor olur yardım!!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.453