Şimdi Ara

12 senede FIFA daki değişim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
4.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 12 sene de FIFA grafiklerindeki değişim sadece bu kadar arkadaşlar. 12 sene de yapılan ilerlemenin büyüklüğüyle istediğiniz gibi alay edin, küçümseyin ve FIFA pc versiyonunu almayın aldırmayın. marketlerde görürseniz arkalara saklayın bu yakmalık oduna para verilmesine mani olun. hatta korsanına verilen 5 tl kadar bile değeri yok bunun. bunları pesi çok beğendiğim için söylemiyorum.
    Yıl: 1998

Yıl: 2010

Bu da 2011 (DMC ye teşekkürler)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 29 Eylül 2009; 16:20:07 >

• Şöyle söyliyeyim spiker ve modelleme dışında 98 daha iyi
  • Benim en sevdiğim Fifa oyunu 98'dir. Müzikleriyle, oyun içi atraksiyonlarıyla her daim 1 numaram olmuştur. Gol attıktan sonra A,S,D tuşları ile zurna, davul ve bilumum tribünsel müzik aleti sesi çıkarabilmemiz bile o'nu benim gözümde efsane yapmıştır. Sonrasında zevkle oynadığım tek Fifa, 99'dur. Bu 2 oyun her şeyiyle efsanedir benim gözümde. Çocukluk anılarım depreşir her oynadığımda, 9'lu 10'lu yaşlarda klavye-mouse ikilisi ile karşılıklı maçlarımızı Fifa 98 ile yapmışızdır. Indoor Arena'da kelimenin tam anlamıyla yaptığımız duvar pasları benim efsanelerimden olmasını sağlamıştır bu oyunun.

Fifa 99'dan sonrası cırt Ayşe Teyze ne yazık ki...
  • Ne günlerdi be anılarım depreşti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: #Lionheart#

Benim en sevdiğim Fifa oyunu 98'dir. Müzikleriyle, oyun içi atraksiyonlarıyla her daim 1 numaram olmuştur. Gol attıktan sonra A,S,D tuşları ile zurna, davul ve bilumum tribünsel müzik aleti sesi çıkarabilmemiz bile o'nu benim gözümde efsane yapmıştır. Sonrasında zevkle oynadığım tek Fifa, 99'dur. Bu 2 oyun her şeyiyle efsanedir benim gözümde. Çocukluk anılarım depreşir her oynadığımda, 9'lu 10'lu yaşlarda klavye-mouse ikilisi ile karşılıklı maçlarımızı Fifa 98 ile yapmışızdır. Indoor Arena'da kelimenin tam anlamıyla yaptığımız duvar pasları benim efsanelerimden olmasını sağlamıştır bu oyunun.

Fifa 99'dan sonrası cırt Ayşe Teyze ne yazık ki...

aynen hocam katılıyorum size.99 da ne güzel deişik hareketler vardı..sevinme şekilleri felan daha güzeldi

• Şu konuyu açmak benimde aklıma geldi, ağzımdan aldın, helal olsun hobar kardeş, fanatik fifacıydım ama Pes2008 den beri fifayı bıraktım, belki bu sene diyordum ama her geçen yıl fifa daha da saçmalamaya başladı. En son fifa 2007 umutlandırmıştı beni ama sonra o da saçmaladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Korgeneral -- 30 Eylül 2009; 17:05:13 >
  • nedir bu fifa düşmanlığı arkadaşlar anlayamıyorum sizi bana göre pes fifa yanında rezil bir oyun tabi benim fikrim fifa4ever
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertoxin

nedir bu fifa düşmanlığı arkadaşlar anlayamıyorum sizi bana göre pes fifa yanında rezil bir oyun tabi benim fikrim fifa4ever

zevk meselesi bu tartışılmaz aslında ama merak ediyorum pc fifasının pesten üstün olan yanı ne lisans dışında?
  • Fifa 98 World Cup Oynardık Dayımla.
    Ahh ahh eski günler geldi aklıma.
  • quote:

nedir bu fifa düşmanlığı arkadaşlar anlayamıyorum sizi bana göre pes fifa yanında rezil bir oyun tabi benim fikrim fifa4ever

yaptığımız eleştiri yerden göğe kadar haklıdır. 12 yılda grafik kalitesindeki bir arpa boyu yol alınmış sadece. FIFA'nın PC versiyonu REZALETten de öte bir oyundur. insanları aptal yerine koymaktan başka bir şey değildir. Birisi bana bedava FIFA 2010 verse. dvd kutusunu alır. dvd sini de frizbi gibi balkondan atarım. dvd yi frizbi gibi fırlatmanın verdiği keyif eminim FIFA 2010 un verdiğinden fazladır. korsanı bile indirilmeyi hak etmiyor. EA nın şu topikde yazılanları okumasını isterdim açıkçası. diyelim ki PC nin performansı konsoldaki oyunu oynamaya yetmiyor(2006 dan beri böyle olmamasına rağmen) grafikleri anladık da oynayış niye konsolda kinin aynısı değil? Yap konsoldaki oyunu PC ye sistemi kaldırmayan ayarları düşürüp yine oynar.

• Üf bea. Klavye + Mouse ile az maçlar yapmamıştık 98 de.
  • simdiden beklemedeyim..
    cikarsa hemen alcam..

sagdaki kaleci cech sanirim. Kafasi eksik..Birebir modeleme buna derim..
    Bundan sorasini PES düsünsün..
  • Fifa 99 yüklü pc'de şuan oynıyacam
  • Fifa 98
  • Deli Fifa 99 oynardım.İlk oynadığım futbol oyunuydu.Sonradan bozuldu gitti.Yarın Fifa 11 çıkacak deseler hiç denemem bile
  • çok rezil ya 1997 de yapılan oyunla 2009 da yapılan oyun arasındaki fark bide gidip buna 60 lira verenler olacak kendini yenilemeyen bi oyuna ben 1 lira bile vermem
  • fifa10 şimdiki halinden 5 kat daha ii olmalıydı bence.teknoloji uçup gidiyor oyun yerinde sayıyor.ufak tefek değişiklikler
  • quote:

Kusura bakma ama Fifa ile Pes'i karşılaştıran birisi bile bence oyundan anlamıyodur. Futbol bu. 11 kişiyle oynanıyor, fakat sen bi kişiyi kontrol edebiliyorsun birim zamanda. Buradan yola çıkarsan kaleciyide sayarak kalan 10 oyuncunun senin gibi oynaması gerekiyor. Eğer sen onlar gibi oynuyorsan sana "bot" derim yani Fakat tabiki cihazın yaptığı hareketlerden daha zekice hareketler yaptığımız için, çoklu spor oyunlarında "Yapay Zeka" dediğimiz kavram çok öne çıkıyor.

Yapay zekayı ele aldığımızda Fifa'nın ne kadar rezalet bi oyun olduğu ortaya çıkıyor. Nedeni ise şu. Aynı oyun motorunu yıllarca önümüze sürüyor. Fifa 2004'ü ele alalım, sol çaprazdan ceza sahasına yakın yerlerde attığın her şut %100 gol arkadaş. 2010'a gelelim, bu tür buglar kaldırılmış, oyuncular biraz daha yavaş hareket ediyor. Yavaşlık, bize gerçekciliği gösteriyor ve yanında yapay zeka kavramını var zannediyoruz. Fakat yok arkadaş yok işte. PES'e bakıyorum, adamlar yapay zekaya çok önem veriyor. Herşey çok mantıklıca hareket ediyor. Grafik yönünden de geçiyor Fifa'yı bence. Pes 2010'da yeni HDR ( High Dynamic Range = Eş zamanlı ışık yansıması ) tekniği koyulmuş galiba. Saha mükemmel görünüyor..

Fifa aslında çok ileriye sahip olabilecek bir oyun. Tek eksiği yeni motor. EA satıldığından beri yeni çalışanlardan mıdır bilinmez, adamlar üşeniyor. Her sene aynı motoru fırınlayıp veriyolar. Yeni motor yapılması gerek artık.

• çok bi fark göremedim ben.
  • Fifadan bi halt olmaz yıllar geçse de. Pes oynarken hele bir de multideki heyecan başka bi oyunda bulamıyorum.
    Ayrıca eskilere götürdünüz duygulandım bi an.
    Bir de fifa kaçtı hatırlamıyorum şifre yazıyorduk uzaylılar mı ne gelip bizim futbolcuları götürüyorlardı hatırlayan var mı ?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.