Şimdi Ara

Epson SX405 ve 711-714 dolan kartuşlar (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
1
Favori
25.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: webhaluk

Şu ana kadar bütün problemleri hallettim ama bu çizgi olayını halledemedim.
     Epson SX405 ve 711-714 dolan kartuşlar

Kardeş o çizgileri alırken acaba nozzle test yaptın mı hiç? Nozzle'lar tıkalı mı görünüyo esnada? Eğer öyleyse istersen kartuşları çıkarıp çıkıntılara bir şekilde hafif ısıttığın (Kalorifer peteği üzerinde veya mikrodalgada) mürekkep temizleme solüsyonu bas. Kafanın altına peçete koyup tabi. Sonrasında birkaç kafa temizleme yapıp aleti dinlenmeye bırak. Nozzle tıkanması olabilir belki.
  • Benim SX405'in 1dk'lık foto basarkenki videosu:
    Video
  • Ayrıca arkadaşlar belirtmek isterim ki Mehmet Şahin bey (Cescesor) bana bundan birkaç ay önce, bu başlığın başında anlattığım kolay dolum kartuşu problemlerinin yaşanmadığı yeni kartuşlar getirteceğini söylemişti. Uzun zamandır pek zamanım olmadığından bakamamıştım ama sanırım getirtmişler. İlk mesajımda resimle de açıkladığım olay sanırım yenilerde olmayacak gibi. Deneme şansı bulan arkadaşlar burada bize deneyimlerini aktarırsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrTHoMaNiaC -- 3 Mayıs 2010; 13:05:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrTHoMaNiaC

Ayrıca arkadaşlar belirtmek isterim ki Mehmet Şahin bey (Cescesor) bana bundan birkaç ay önce, bu başlığın başında anlattığım kolay dolum kartuşu problemlerinin yaşanmadığı yeni kartuşlar getirteceğini söylemişti. Uzun zamandır pek zamanım olmadığından bakamamıştım ama sanırım getirtmişler. İlk mesajımda resimle de açıkladığım olay sanırım yenilerde olmayacak gibi. Deneme şansı bulan arkadaşlar burada bize deneyimlerini aktarırsa sevinirim.

ben bu kartuşlardan kullanıyorum... daha önceden de ilk mesajdaki kartuşları kullandım bir süre... yanlış mürekkepden dolayı diğer kartuşlar ve yazıcım bozulmuştu... benim farkettiğim en büyük fark bu yeni kartuşlar daha fazla mürekkep hacmi var...
  • Benim farklı bir konuda sorum olacaktı. Galiba benim siyah noozle ömrünü tamamlamış ama diğer renkler sağlam. PDF formatındaki kitapları ise diğer renklerle yazdırmak istiyorum. Fakat pdf formatındaki kitapların rengini değiştiriyorum "edit-accessibility" menüsünden ama yazarken yine siyah yazıyor. Pdf dökümanlarını farklı renkte yazdırmanın bir yolunu bilen varmı?
  • quote:

Benim farklı bir konuda sorum olacaktı. Galiba benim siyah noozle ömrünü tamamlamış ama diğer renkler sağlam. PDF formatındaki kitapları ise diğer renklerle yazdırmak istiyorum. Fakat pdf formatındaki kitapların rengini değiştiriyorum "edit-accessibility" menüsünden ama yazarken yine siyah yazıyor. Pdf dökümanlarını farklı renkte yazdırmanın bir yolunu bilen varmı?

neden pdf deki renkleri değiştiriyorsunuz. yazıcı ayarlarında "gri tonlamalı yazdır" gibi bir seçenek yok mu?. bu şekilde yazıcı renkli kartuşları kullanarak siyah çıktı alabilir.
  • Hem kitaplar renkli olsun hemde aynı zamanda sorun çözülsün istedim ama bu şekilde renk değiştirip yazdırmak imkansız galiba?
  • kardeş selam bendede sx405 var hemen kartuşları bitiyo o yüzden senin aldığın bu üründen almak istiyom acaba bu ürünü nerden aldın fiyatı nedir tam bi bilgi verir misin bana saygılar
  • Kardeş burda reklam yapmak istemem ama firmayı söyleyeyim. goprint ten aldım. Sürekli besleme sistemleri içinde t711-714 için olanı. fiyatıda şu an çok düşmüş zaten 86 falan olmuş

Benim bu soruna çözüm bulan yok mu? arkadaşlar kafayı yiycem
    quote:

Orijinalden alıntı: kulooo

kardeş selam bendede sx405 var hemen kartuşları bitiyo o yüzden senin aldığın bu üründen almak istiyom acaba bu ürünü nerden aldın fiyatı nedir tam bi bilgi verir misin bana saygılar
  • arkadslar reset felan olayı hıkaye oto resetlı kartuslar var epson 711 serisinin yazıcı olarak sx115 kullanıyorum aynı kartusu kullanıyorwww.ayazshop.com dan aldım murekkebi ile birlikte 60 tlye 7.dolumum oldu sıfır hata mis gibi yazıyor bide oraya bakın derim yardımcı olabildim umarım
  • Arkadaşlar merhaba,
    Bende cescesordan 711...dolum seti aldım. claria mürekkep vardı içinde. foto basmak için 1 ay kullandım çok memnundum. Ancak sonradan bir metin belgesi çıkarmak istediğimde yazıların düzegün çıkmadığını ve her bir satır yrinedüz bir çizgi çıktığını gördüm. Orjinal siyah kartuşumda biraz mürekkep verdı onu taktım oda aynı şeyi yaptı. kafa vs. tüm temizlik programları birkaç kez çalıştırdım değişmedi. Bu birinci sorunum.
    Sonrada mürekkep bitti uyarısı aldığımda kartuşlara mürekkep doldurdum ama en son mavi kartuşu doldururken alt tarafından damlatmaya başladı. Birkaç kez denedim sorunu çözemedim. Cescesor a mesaj bıraktım yanıtta gelmedi. Bu sorunlarla karşılaşan yada nasıl çözüleceğini bilen varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreammmmm -- 21 Mayıs 2010; 11:17:08 >
  • Epson SX600FW yazıcı kullanıyorum. Mürekkep azaldı uyarısını aldığım gibi foruma geldim. Ne yapayım ne edeyim tam karar veremedim. Anladığım kadarıyla olay şöyle:

- Durabrite mürekkep pahalı fakat kaliteli,
    - cescesor satış listesinde uyumlu diye gözüken bazı kartuşlar, yazıcıların yuvalarına tam oturmuyorlar.

Mürekkebin parasını umursamıyorum, sonuçta claria ile durabrite arasında 3-4 tl fark var. (60ml için)
    Fakat sipariş etmeye çekindiğim husus; ya aldığım kartuş uyum sağlama sorunu çıkarırsa. Epsonun SX600FW için tavsiye ettiği kartuş serisi T 711-712-713-714.
    Uygulamada Cescesorun 711 kartuşu benim yazıcıyı kullanan arkadaşlarda sorun çıkardı mı?
  • Yazıcınızı bize ulaştırın gerekli desteği sağlayalım...
    Mehmet Tülek
    0 541 512 20 63
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreammmmm

Arkadaşlar merhaba,
    Bende cescesordan 711...dolum seti aldım. claria mürekkep vardı içinde. foto basmak için 1 ay kullandım çok memnundum. Ancak sonradan bir metin belgesi çıkarmak istediğimde yazıların düzegün çıkmadığını ve her bir satır yrinedüz bir çizgi çıktığını gördüm. Orjinal siyah kartuşumda biraz mürekkep verdı onu taktım oda aynı şeyi yaptı. kafa vs. tüm temizlik programları birkaç kez çalıştırdım değişmedi. Bu birinci sorunum.
    Sonrada mürekkep bitti uyarısı aldığımda kartuşlara mürekkep doldurdum ama en son mavi kartuşu doldururken alt tarafından damlatmaya başladı. Birkaç kez denedim sorunu çözemedim. Cescesor a mesaj bıraktım yanıtta gelmedi. Bu sorunlarla karşılaşan yada nasıl çözüleceğini bilen varmı?

aynı şey benimde başıma geldi. damla damla akıtıyordu. sonra kartuşları taktığım yere bir bakayım dedim. içerisi bayağı mürekkep doluydu. yani baskı sırasında da bir sürü akıtmış. kısacası elimizde patladı kartuş dolum seti. 5 para etmez. valla bunlarla uğraştığımıza değmez.
  • çok saol bide şu resimlerde gösterdiğin mürekkepleri nerden aldın saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duna

aynı şey benimde başıma geldi. damla damla akıtıyordu. sonra kartuşları taktığım yere bir bakayım dedim. içerisi bayağı mürekkep doluydu. yani baskı sırasında da bir sürü akıtmış. kısacası elimizde patladı kartuş dolum seti. 5 para etmez. valla bunlarla uğraştığımıza değmez.

Aynen. Birde bu işten anlıyoruz diye birisine iyilik edelim dedik, rezil olduk. Şu anda printer eski orjinal kartuşlarında da siyah renk basamıyor.
    Yani orjinal renkli set alsamda düzgün çalışacakmı bilmiyorum. Bu printerlar kadar boşa para yiyen alet görmedim hayatımda. 150 liralık printer alıp atıyoruz.
  • Bu mürekkepleride setle birlikte go printten almıştım. 1 litrelik standard mürekkep. Allah var bu güne kadar canavar gibi yazdı ama son günlerde 17000 sayfayı gördükten sonra sarı renk hiç yazmaz oldu yaptım 3 gün durdu tekrar gitti. Allah var güzel sistem ama çok vaktini alıyor. Birde paşanın keyfine kalmış yazmak yada yazmamak. canı ister yazar cani ister yazmaz.
    quote:

Orijinalden alıntı: kulooo

çok saol bide şu resimlerde gösterdiğin mürekkepleri nerden aldın saygılar
  • Herkese merhaba
    epson stylus P 50 için şu kolay dolum kartuşlarından almak istiyorum P 50 nin kartuşları T0801-T0806 serisi. Bu kartuşlara hangi mürekkep uyumludur orjinal kartuşlarda ki mürekkep claria olarak gözüküyor. Anladığım kadarıyla 6 kartuşlu makineler zaten durabrite mürekkebe uyumlu değillermiş fakat fiyatının neredeyse yarı yarıya ucuz olması claria mürekkeplerin kalitesi hususunda beni şüpheye düşürüyor.Kısacası EPSON STYLUS PHOTO P 50 yazıcılar için en uygun kolay dolum kartuş seti vede mürekkep cinsi hangisidir profesyonel çalışacağım için ucuzluk peşinde değilim arzu ettiğim tek şey kaliteli ve dayanıklı fotoğraflar yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler
  • quote:

Şu ana kadar bütün problemleri hallettim ama bu çizgi olayını halledemedim.

Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır DMBS tankındaki hava filitreleri çıkarılmış halde sistemi kullanıyorum. Uzun beklemelerdeki nozzle tıkanmaları ve yazarkenki tıkanma oranları bayağı azaldı. Bilginize...

quote:

Orijinalden alıntı: zarif oğlu

Herkese merhaba
    epson stylus P 50 için şu kolay dolum kartuşlarından almak istiyorum P 50 nin kartuşları T0801-T0806 serisi. Bu kartuşlara hangi mürekkep uyumludur orjinal kartuşlarda ki mürekkep claria olarak gözüküyor. Anladığım kadarıyla 6 kartuşlu makineler zaten durabrite mürekkebe uyumlu değillermiş fakat fiyatının neredeyse yarı yarıya ucuz olması claria mürekkeplerin kalitesi hususunda beni şüpheye düşürüyor.Kısacası EPSON STYLUS PHOTO P 50 yazıcılar için en uygun kolay dolum kartuş seti vede mürekkep cinsi hangisidir profesyonel çalışacağım için ucuzluk peşinde değilim arzu ettiğim tek şey kaliteli ve dayanıklı fotoğraflar yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler

Kusura bakmayın P50 kullanmadığım için pek bir bilgim de yok. Sadece atık mürekkep sıfırlama yazılımı olarak şu programın işe yaradığını okumuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrTHoMaNiaC -- 21 Temmuz 2010; 0:04:50 >
  • merhaba arkadaşlar

kusura bakmayın benim yazıcı başlıktaki yazıcıya uymuyor ancak sorunumu dile getirmek istiyorum
    benim yazıcım sx115 ve henuz elıme gecelı 6 gun oldu ve bundan bır gun sonrada surekli dolum sistemi elime geçti ancak hemen kurulumu yapmadım. ilk gelen kartuşları kullanma açıısından. kartuşlar azaldıktan sonra sistemin kurulumunu gerçekleştirdim ancak ilk taktığımda tanımadı. bunun uzerine kartuşlara resetleme yaptım ve tanıdı. ancak ilk çıktıyı alırken sayfanın yarısında baskı durdu ve kartuşu tanımamaya başladı. bunun üzerine orjinal kartuşları tekrar taktım ancak bu sefer orjinalleride tanımamaya başladı ve bu durum üç gündğr devam ediiyor. dolum sistemini aldığım firmayı aradığımda bana kartuşları çıkarıp yazıcı kapalı iken resetleme yapmamı söyledi bunları yaptığımda bazen bir yada iki rengi tanıyordu bazen ise hiç birini tanımıyordu. şirket bana yazıcının kartuş tanıma çiplerinin yanmış olabileceğini söyledi.

tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.
    yepyeni yazıcımın gitmesini istemiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.