Şimdi Ara

Epson SX405 ve 711-714 dolan kartuşlar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
1
Favori
25.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ped hatası silen program indo reset dıyorlar sanırım cıhazımın modelıde epson px71o
  • bu reset programını nereden bulabilirim? sx115 kullanıyorum daha adam gibi çıktı alamadım ama neryse 200ml mürekkep harcadım... şimdi hem düzenek hazırlayıp hemde resetlemek istiyorum... resetlemezsem sanırım yakında hata vercek benimki...
  • http://forum.donanimhaber.com/m_35810711/tm.htm

buradaki linkten indirebilirsiniz...

ben 711-7144 ile hp 21-22 kartuşumun mürekkebini kullandım sonuç hüsran oldu... cescesordan mürekkep aldım gelsin denicem umarım yazıcıya zarar vermemişimdir... atık sünger sorunu içinde kendim bir düzenek hazırladım ama mürekkeplerim gelmediği için daha ne kadar sağlıklı çalıştığını bilmiyorum... eğer memnun kalırsam fotolarını yayınlıyıcam...
  • SÜREKLİ BESLEMELİ SİSTEM KARTUŞ ASLA ALMAYIN
    BENİM SIFIR YAZICIM ÇÖP OLDU
    EPSON SX405

1 SAYFA BİLE YAZDIRMADAN BU SİSTEM YAZICIMI BOZDU.
    KARTUŞ SATAN FİRMA HİÇ BİR SORUMLULUK ÜSLENMİYOR
    SERVİS KABUL ETMİYOR

HAZIR YAZICINIZ ÇÖP OLMASIN.
    İLERLİYEN ZAMANLARDA RESMİNİ GÖNDEREBİLİRİM

ASLA ASLA BU DOLAN KARTUŞ SİSTEMİNDEN ALMAYIN
  • Uzun Zamandır sx 405 i Goprint ten aldığım mürekkep ve cıss lerle birlikte kullanıyorum 15000 (on beş bin) sayfadan sonra yazıcı bu gün ilk defa tekledi. Sarı mürekkep olmasına ve yazıcı hiç bir hata vermemesine rağmen sarı renkleri yazmıyor ve sarı kartuşu kullanamıyor. Onlarca yol denedim; enjoktör ile kartuştan mürekkep çekmeye çalıştım ama enjektörün içine gram mürekkep gelmiyor. Sanki ciss hortumlarına bir şey takılı kalmışta mürekkep akışını engelliyor. Onlarca kez kartuş temizlettirdim ama nafile. Bakalım bu sorun nasıl çözülecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cance

http://forum.donanimhaber.com/m_35810711/tm.htm

buradaki linkten indirebilirsiniz...

ben 711-7144 ile hp 21-22 kartuşumun mürekkebini kullandım sonuç hüsran oldu... cescesordan mürekkep aldım gelsin denicem umarım yazıcıya zarar vermemişimdir... atık sünger sorunu içinde kendim bir düzenek hazırladım ama mürekkeplerim gelmediği için daha ne kadar sağlıklı çalıştığını bilmiyorum... eğer memnun kalırsam fotolarını yayınlıyıcam...

şu an çok memnunum... ama 2. sx115im bu benim... ilkinde forumda bir arkadaşdan(smartbil06) aldığım hp mürekkeplerini kullanmıştım... arkadaş bana sorun çıkarmaz dedi ama hem yazıcıdan hemde kartuşlardan oldum... daha sonra gidip bir tane daha sx115 aldım ve cescesordan da kartuş aldım... cescesordan mürekkebi zaten hp mürekkebi olmayınca almışım ama yazıcı mefta olduğu için kullanamamıştım....hp mürekkebini ilk kullanmamdan dolayı sadece yazıcı değil kartuşlarında bozulduğunu 2. sx115imi alınca anladım daha sonra cescesordan kartuş aldım... cescesordan kartuşlarım bugün geldi ve onların mürekkebi ile doldurup yaklaşık 100sayfa çıktı aldım gerçekten çok memnunum... mürekkepin böle işlerde çok önemli olduğunu acı bir tecrübe ile öğrenmiş oldum...

• epson sx serisi dolankartuş lar
    problemli derken bana inanmayan arkadaşlar..
    iyi okusunlar...

..........
  • öğrenmesi çok pahalı oldu belki ama şu anda hiçbir sorunu yok kartuşların...
  • quote:

öğrenmesi çok pahalı oldu belki ama şu anda hiçbir sorunu yok kartuşların...

kaç dolum yaptınız?

kartuş tanımama sorunu oldu mu?
    birde çok mürekkep harcadığı ösylenir,epson sx lerin
    ne dersin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: acars55

quote:

öğrenmesi çok pahalı oldu belki ama şu anda hiçbir sorunu yok kartuşların...

kaç dolum yaptınız?

kartuş tanımama sorunu oldu mu?
    birde çok mürekkep harcadığı ösylenir,epson sx lerin
    ne dersin?

renklileri 1 kere doldurdum siyahı 2 kere doldurdum...
    ilk taktığımda mavi renkli olanı tanımadı sonra baktım ki sorun chipdeymiş... elimde eski kartuşumdan kalan chip vardı...o da v6 olduğu için gelen kartuşun üstündekini söküp kendi eski chipi taktım ve çalıştı...
    yaklaşık 300sayfa bastımda bitirdim siyahı... ama fotoğraf basmıyorum genelde yazı bastırdıklarım... yazıların başlıkları veya ufak şekiller renkli olduğu için renklilerde azalma dahi yok şu anda...

• epsonsx405
    Epson SX405 ve 711-714 dolan kartuşlar

cescesordan sürekli beslemeli sistem ve mürekkep aldım.
    Kartuş üzerindeki resetleme chip i arızalı çıktı.
    Tabi bu arada arızalı chip yazıyı bozdu.

cescesora yazıcıyı götürdüm chipi oyoresetli chiple değiştirdi.
    Israrla bir sayfa sayfa yazdırın dedim.
    Mürekkebi koklatmışlar, mürekep yok diyerek , alel acele yazıcı kartuşu tanıdı dediler.
    Eve geldim sistem kartuşları tekrar tanımadı.
    İki renk mürekkebide yazıcının keçeli blümüne akıtmış.

Bu kartuşlarla da 1 sayfa dahi yazıdırılamadı.

Yazıcıyı cescesora götürdüm. Kartuşun önceden kaçırdığı mürekkep bu arada yazıcının altından sızdı.
    cescesora götürürken kartuşlar yazıcıdan ayrı kuda ve poşette idi.

cescesordan mürekkebi dökmüşsünüz dediler. Kartuşun ve mürekkebin kendi malları olduğu izah edildi.
    Geçen hafta da arızalı chipi değiştirdiklerini yazıcımında sıfır olduğunu, sorunun kendi ürünlerinden kaynaklandığını belirttim. Mürekkep montajında yukarı tulmuş olabileceğini
    yada çocuğumun mürekkeplerle oynadığı gibi saçma sapan bahaneler öne sürdüler.

Cihazı tamir ettirmediler sadece kartuş ve mürekkep bedelini geri verdiler.
    Sonrasında servise götürdüğümde ücretini vereceklerini şahin bey belirtti.

Servis yazıcının mainbordu yanmış, bu yazıcı bozulmuş dediler kabul etmediler.

cescesora gittim, hatanın bende olduğunu ve hiç böyle bir şeyle karşışamadıklarını.
    sürekli kartuş sisteminin kulanılmasının çok zor olduğunu ilettiklerini bahane gösterdiler.
    her hangi bir sorumluk almadılar.

"SÜREKLİ BESLEME SİSTEMİNİN ÜZERİNDE YALNIZ PROFESYONELLER KULLANIR" GİBİ YAZI OLMADIĞINI
    HALKA NASIL AÇIK SATIŞ YAPTIĞINIZIN İZAHINI YAPABİLİRMİSİNİZ.

Yazıcım bozuldu.
    SORUMLUSU CASCESOR

• aman dikkat..!

bu işler öyle sanıldığı giib olsaydı

kartuşlar bukadar pahalı olmazdı....!
  • quote:

aman dikkat..!

bu işler öyle sanıldığı giib olsaydı

kartuşlar bukadar pahalı olmazdı....!

bu kadar korkacak birşey yok... 80 lira verip yazıcıyı aldığım paraya orjinal kartuş alsam birşey basmadan önce 3 kere düşünürüm... şimdi hiç düşünmeden çok rahatça baskı alıyorum sürekli... bence çok rahat ve ekonomik bir olay bu doldurabilen kartuşlar...
  • gurkankaan adlı kullanıcının ürünlerimizi tercih etmesinin sebebi kendisinin de bize söylediği gibi; bir komşusunun bizim ürünlerimizi kullanıyor olması ve memnun kalması idi. Gürkan Bey Epson yazıcısı için kendisi de bir çözüm aradığını belirttiğinde kendisine sürekli besleme sisteminden ziyade normal kolay dolum kartuşlarını kullanmasını tavsiye ettik. Sürekli besleme sisteminde tank yüksekliğinin ayrı bir ayarlama gerektirdiğini, tank yüksekliğinin bir miktar fazla olmasının mürekkebin yavaş yavaş yazıcıya akmasına sebep olacağını ekledik. Hatta bunu ürünler hakkında bilgi verirken 2-3 defa tekrarlayıp kendisini normal kolay dolum kartuşlarına yöneltmeye çalıştık. Çünkü biliyoruz ki sürekli besleme sistemi sürekli baskı alan ve sistemin durumunu sürekli gözleyen kullanıcılar için ideal. Günlük 100 sayfa baskıdan daha az çıktı alan birisinin sürekli besleme sistemine ihtiyacı olduğunu düşünmüyoruz. Sürekli besleme sistemini verimli şekilde ve sorun yaşamadan kullanan kişiler genelde internet kafe sahipleri ve fotoğrafçılıkla uğraşan profesyonellerdir. Sürekli besleme sistemleri doğru kullanıldığı zaman gayet de güzel çözüm oluşturmaktadır. Fakat gurkankaan tüm açıklamalarımıza rağmen sürekli besleme sistemini tercih ettikten sonra kendisinin bu ürünü kullanabileceğini belirtti.

Bize tekrar geldiğinde combo çiplerin bir rengi yazıcı tarafından tanınmıyordu ve hatırladığımız kadarıyla tanklardaki mürekkep de azalmıştı. Bu şu anlama geliyor; mürekkep yazıcının içine akmıştı. Combo çipleri değiştirdikten bir süre sonra gurkankaan tekrar bize çiplerin tanınmadığını belirtti. Fakat yazıcı daha açılma anında bile problem vermeye başlamıştı. Çünkü içerideki mürekkep artık elektronik bölgelere ulaşmıştı ve yazıcının fonksiyonları durmuştu.

Sürekli besleme sistemini sağlıklı şekilde kullanan onlarca değil, yüzlerce müşterimiz olmasına rağmen gurkankaan yazıcıya bu kadar mürekkep dökülmesinin sorumlusunun kendisinin olmadığını iddia etti. gurkankaan'a mürekkebin fizik kuralları gereği yazıcının içerisine kendi kendine akmayacağını anlatmaya çalıştıysak da tatmin olmadı. Bu kadar mürekkebin yazıcının içerisine dökülmesine sebep olan kişi nedense halen tespit edilebilmiş değil. Yüzlerce kişinin kullandığı bu ürünün mürekkebi doğaüstü bir tetiklemeyle yazıcıya kendi kendine döktüğünü iddia eden gurkankaan'ın normalde fiziksel hiçbir kusuru olmayan ürününü satılabilirliği kalmadığı halde iade aldık ve ödediği miktarı kendisine ilettik.

Gürkan Bey; eğer yazıcının içerisine 400ml mürekkep dökülürse çiplerin tanınmaması ya da yazıcının elektronik bölgesinin zarar görmesi doğaldır. Siz ürünü olması gerektiği şartlarda kullanamadınız ve sorun yaşadınız. Muadil ürün kullandığınız için herhangi bir yanlışlığı direkt üründe arama eğilimindesiniz. Biz sorunun üründen kaynaklanmadığını bildiğimiz halde ürünü iade aldık ve ardından Epson yazıcı servisinin size çıkaracağı faturayı bile ödemeyi taahhüt ettik fakat siz her insanda göremeyeceğimiz çok değişik bir davranış biçimiyle buna bile itiraz ettiniz. Hatırlayın; bu cümle sarf edildiği halde itiraz ettiniz. Siz buna itiraz edip gittikten sonra sizin için daha ne yapabilirdik gerçekten bilemiyorum. Daha sonradan benim olmadığım bir zaman aralığında işyerine gelip yeni bir yazıcı aldırmak için arkadaşları zorlamışsınız. Normalde böyle bir durumda hiçbir firmanın yapmayacağı şeyi yapma gayretine giriyoruz fakat siz bizi günah keçisi ilan edip ezdikçe ezmeye çalışıyorsunuz. Eğer sizinle yaşadıklarımızı 3. bir kişi gelip izleseydi size yeterli ilgiyi gösterip göstermediğimizi net olarak söyleyebilirdi. Sizi daha en başından "defalarca" uyarmamıza rağmen ve detayları açıklamamıza rağmen, resmen göz göre göre bu hale getirdiniz konuyu. Bunu düşündükçe kahrolmamak elde değil. Kendinizden o kadar eminsiniz ki; onca kişinin kullandığı ve sizin gibi sorun yaşamadığı ürünü kusurlu buluyor, ardından da bizim gerekeni yapmadığımızı iddia ediyorsunuz. Sizin gerçekten çok değişik bir yapınız var. Her bireyin kendine göre haklı olduğu mevcut evrenden, son hükmü verecek bir yaratıcının olduğu iddia edilen diğer evrene geçmeyi sabırsızlıkla bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cescesor -- 17 Nisan 2010; 0:57:23 >

• t711-t714 dolankartuşlar

sorun çıkarmadığına emin olsam...

hiç gözünün yaşına bakmadan alıcam epson sx415 i de..
    ama işte..!
  • Cescesor yetklisi sayın Şahin Bey,

Bu konu düşünrek kahrolmanıza gerek yok.

Sizden aldığım ürünü kurduktuktan sonra komşuma tavsiye ettim.
    Çünkü rünün arızası içi sizle hafta sonu görüşebilecektik. Çevremde de bu ürünü kullanan da yoktu.

Mürekkep tank yükseklik seviyesi sizlerinde tavsiyeniz gereği
    Mevcut kartuş hizasında kuruldu. Hatta Bilgisayar masasına vida ile sabitlndi.
    Sizi de davet ettim işeleriniz ön planda olması nedeniyle gelip görmediniz.
    Çocuğunuz mürekkep kartuşunu yukarı kaldırmışsınız gibi ..... basit gerekçeleri önesürdünüz.

Sattığınız kartuşun Combo chipleriden biri değil 4 ü birden arızalı idi.( Beyaz, reset anahtarlıu Chip)
    Yeni chipler değiştiğinde ısrarla örnek çıktı istedim. Mürekebi koklatmışsınız, tanı deyip baştan savdınız.
    Bu sürede yazıcı halen kullanılır durumda idi.

Gerekirse verdiğiniz ücreti de size geri veririm.
    Siz halen sorumsuzca satışlarınıza devam edersiniz.

400 Mlt mürekkebide hayali çocuklar ya da ben dökmüşümdür.
    Firmanızda yazıcı 1 hafta kaldı.

Tamiri konusunda sizle tekrar görüşüldü. Tamir ücretini veririm dediniz.
    Servis kartını ve telefon numaramı yazdım. Firmanız çalışan ve yetkilileri sorunun kullanıcı hatası olduğunu alışkanlık haline getirmişler. Zahmet edip sizi de aramadılar. Şahin Bey, 1 hafta bekledim sizde aramadınız, burda yazmak zorunda bıraktınız.

BAŞKALARININ DA BENİM GİBİ BURDAN OKUYUP AYNI YANLIŞLIĞA DÜŞMEMESİ İÇİN BU FORUMDA YER VERDİM.

• Cescesor yetklisi sayın Şahin Bey,

Bu konuyu düşünerek kahrolmanıza gerek yok.

Sizden aldığım ürünü kurduktuktan sonra komşuma tavsiye ettim.
    Çünkü ürünün arızası için sizle hafta sonu görüşebilecektik. Çevremde de bu ürünü kullanan da yoktu.

Mürekkep tank yükseklik seviyesi sizlerinde tavsiyeniz gereği mevcut kartuş hizasında kuruldu. Hatta Bilgisayar masasına vida ile sabitlndi. Sizi de davet ettim işleriniz ön planda olması nedeniyle gelip görmediniz.
    Çocuğunuz (Ya da ben) mürekkep kartuşunu yukarı kaldırmışsınız gibi ..... basit gerekçeleri öne sürdünüz.

Sattığınız kartuşun Combo chipleriden biri değil 4 ü birden arızalı idi.( Beyaz, reset anahtarlı Chip)
    Yeni chipler değiştiğinde ısrarla örnek çıktı istedim. Mürekkebi koklatmışsınız, tanıdı deyip baştan savdınız.
    Bu sürede yazıcı halen kullanılır durumda idi.

Gerekirse verdiğiniz ücreti de size geri veririm.
    Siz halen sorumsuzca satışlarınıza devam edersiniz.

400 Mlt mürekkebi de hayali çocuklar ya da ben dökmüşümdür.
    (Size yazıcı 2. kez geldiğinde mürekkep ayrı poşette, yazıcı ayrı poşette idi. Firmanızda yazıcı 1 hafta kaldı.

Tamiri konusunda sizle tekrar görüşüldü. Tamir ücretini veririm dediniz.
    Servis kartınıa telefon numaramı yazdım. Firmanız çalışan ve yetkilileri sorunun kullanıcı hatası olduğunu alışkanlık haline getirmişler. Zahmet edip yetkili servisi ve sizi de aramadılar. Şahin Bey, 1 hafta bekledim sizde aramadınız, burda yazmak zorunda bıraktınız.

BAŞKALARININ DA BENİM GİBİ BURDAN OKUYUP AYNI YANLIŞLIĞA DÜŞMEMESİ İÇİN EPSON YAZICILAR İÇİN 711 DOLAN KARTUŞ KONUSUNDA BU FORUMDA YER VERDİM.

• t711-714 kolaydolum kartuş

alıyormuyuz-almıyormuyuz?
    sorunlu mu-sorunsuz mu?
    tavsiye ediyormusunuz-etmiyormusunuz?
    cipler makinayı tanıyor mu-tanımıyor mu?
  • quote:

t711-714 kolaydolum kartuş

sorunlu mu-sorunsuz mu?

acar benim yazıcımda hem 711-714 serisi hemde 811-814 serisi kartuşlar kullanılıyor..bende şu anda 811 serisi takılı ve defalarca yazdım sana sorunsuz kullanıyorum şu anda..ama sorunsuz derken bens aldığım firmanın ürünlerine kefilim diğerleri sorunludur vs. onu bilemem..al artık şu yazıcıyı ya
  • quote:

t711-714 kolaydolum kartuş

sorunlu mu-sorunsuz mu?

6. kere yazıyorum...
    cescesordan aldım sorunsuz...
    tavsiye ederim...
    çiplerde sorun çıkmadı- çıkarsa bozuktur değiştirirler okur...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.