- x
5 lt Çotanak Fındık Yağı.. 15.90! Çağdaş market
28 Cevap13800 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

801 Mesaj
28 Eylül 2009; 11:48:42 

Merhaba,

Dün akşam alışveriş yaparken gözüme çarptı.
Çotanak %100 fındık yağı 5 LT : 15.90 TL özel fiyatla satılıyor.
Biz sürekli kullanıyoruz ve genelde bu fiyatlara bulmak zor. Son zamanlarda iyice düştü. Değerlendirilmesi gerek :)

Not: Resim de çekmiştim ama makina evde kalmış, akşam eklerim.

Afiyet olsun :)

LTC : Lf5eZLkRuHNmdsQWRPgBrfRWfiBp2BKRLX
DOGE : DLYqzhCLb7TQDZMa1gd41noWbzfaNmxS2r

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Eylül 2009; 11:53:30 

Fındık yağını nerede kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? Lezzeti hafifliği?

Biz genellikle zeytinyağı kullanıyoruz. Sağlıklı olsun diye...

801 Mesaj
28 Eylül 2009; 12:01:10 

quote:

Orijinalden alıntı: fatih.089
Fındık yağını nerede kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? Lezzeti hafifliği?
Biz genellikle zeytinyağı kullanıyoruz. Sağlıklı olsun diye...

Hem yemeklerde hem de kızartmalarda kullanıyoruz eşimle, açıkcası lezzet açısından ayçiçek/mısır yağlarına göre daha iyi. Zeytinyağı her yemeğe gitmediği için ben pek sevmiyorum. Hafiflik konusunda zeytinyağından sonra gelen ilk yağ bence Fındık yağı. Özellikle mısır yağı kullananlara fındık yağını tavsiye ederim. Ülkemizin mısır bakımından yağlım mısır üretiminin son derece düşük olduğunu ve yağlık mısırların ithal olarak geldiğini söylemek lazım.

259 Mesaj
28 Eylül 2009; 12:35:15 

Ben de Migros'un kampanyasından bu civarda bir fiyattan 2 teneke almıştık.

Bu seneye kadar Çotanak İdeal (Fındık-Ayçiçeği karışımı) kullanıyorduk, tenekesi 13-15 TL idi. Sırf fındık yağı olan ise 35 TL civarlarındaydı. Daha sonra sırf fındık yağı olan 5 lt.lik tenekeler kampanyalarla 16 TL civarına düşünce hemen bunlardan kullanmaya başladık.

Daha önce kullanmayanlara kesinlikle tavsiye ederim. Kızartmalar da dahil her türlü yemekte gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Etrafımızdaki en az 10 aile bizim tavsiyemizle fındık yağı kullanmaya başladılar ve çok memnun kaldılar. Ülkemizin kaynaklarından elde edilmesi de cabası. 15.90 da iyi bir fiyat bu yağ için.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Eylül 2009; 12:49:12 

Peki bu yağın tamamı fındıktan mı oluşuyor? İçinde başka bir yağ var mı acaba...

5 litre yağ için ne kadar fındık gerekiyor merak ettim. Fındığın kilosu belli kabaca.
Fiyatı eskiden 60 TL filanmış şimdiyse 16 TL...

İlginç gerçekten.

1409 Mesaj
28 Eylül 2009; 12:55:00 

quote:

Orijinalden alıntı: fatih.089

Peki bu yağın tamamı fındıktan mı oluşuyor? İçinde başka bir yağ var mı acaba...

5 litre yağ için ne kadar fındık gerekiyor merak ettim. Fındığın kilosu belli kabaca.
Fiyatı eskiden 60 TL filanmış şimdiyse 16 TL...

İlginç gerçekten.

aynen fındığın kilosu ne kadar bunlar bu yağı ne kadara satıyor... ilginç

Holy Shit !

801 Mesaj
28 Eylül 2009; 13:00:56 

Selam,

Yağlık kabuklu fındığı sanırım 2.5-3TL ye alıyorlar. Kaldıki fındık rezervlerimiz TMO da dahil olmak üzere silme dolu. Bu nedenle mümkün oldugunca hızla eritmeleri gerekiyor. Ayrıca Fındıktan yağı alındıktan sonra pek çok şey yapılabilir. Kabukları çok güzel yakacak olur, Yağı alınan küspesi hayvan yemi olur vs vs :)
Bunlarıda düşünmek lazım.

Netekim üzümünü yiyin bağını sormayın. Keşke kavrulmuş fındıkta ucuzlasa. Eskiden OFIS te 8 liraya kadar düşmüştü. Şimdi arttırmışlar fiyatlarını, gereksiz yere silolarda stokları bekletiyorlar. Adam olmaz bu tarım politikasını yönetenler :)

211 Mesaj
28 Eylül 2009; 13:05:26 

Bu sene devlet son kez fındık alımı yaptı bildiğim kadarı ile ...
Fındık yağındaki ucuzlamanın sebebi bu sene üretimin çok fazla olması ve devletin üretilen bu fazla fındığın hepsini almış olması ... Depolardaki çürüyecek fındığı mecburen yağ üretimine veriyorlar ... Bilinmediği için de fındık yağı tüketimi de az, hele eski fiyatlarından yani zeytinyağından pahalı fiyattan satılabilmesi mümkün değil ... Haliyle maliyetin çok altı olan bu fiyatlardan satılıyor fındık yağı ...
Kısaca bu fiyat zararına fiyat ama stoklar bitene kadar ... Seneye bu fiyatlara fındık yağı falan kalmaz ...

11741 Mesaj
28 Eylül 2009; 13:39:47 

Fındık yağı çok saglıklıdır...Zeytinyagı - Fındık Yağı ikilisinden şaşmamak gerek. Kızartmalar içinde çok idealdir

895 Mesaj
28 Eylül 2009; 14:09:56 

Genelde fındık yağı kullanırdık fakat;
geçenlerde aldığımız yağın yemeklerde bozuk bir koku oluşturmasından sonra yağın içine başka yağlar katıldığı düşüncesi ile (ambalajında %100 fındık y. yazıyordu) fındık yağını bıraktık

14256 Mesaj
28 Eylül 2009; 15:41:09 

Özellikle SOYA/MISIR yağından kaçın!!!

Bunlar "genetiği değiştirilmiş" tohumlardan olan yağlardır!!!

USA da bu tür yağlar YASAKTIR!!!!

Avrupada da yasak veya ciddi kısıtlamalıdır!!!

Başka yerlerde ise serbesttir!

TR ye Kanola,Soya,Mısır,Hurma,Palm,Kolza v.s v. yağlar gelir ve burada tenekelenir!!
Not;bunların bazılarından yerli üretim vardır ama tüketime göre ithalde ediliyor!!

İthal yağlar çok fakir ülkelerden çıktığı içinde fiyatlarıda çok düşüktür!!!

Mısır ve Soya ise ciddi sabıkalıdır,aynen kaçın bu ikisinden!
Ama USA da bir tanıdığınız varsa oradan Soya/Mısır yağı getirtebilirsiniz

++
Bize gelirsek Fındık ve türevleri(yağ dahil)Allahın bir lütfudur,ama bununda ne kıymetini bildik nede üreticisini güldürdük,
bu kafaylada gidersek,yakında İspanya/İtalya/Yunanistan dan Fındık ithal edersek kimse şaşırmasın sonra!

Bu üç ülkeden özellikle İspanya çok ciddi Fındık ta atılım yaptı,İtalya da öyle!!!
Ordu-Giresun Fındığı,yakında İspanyol fındığına dönecektir!!!

++
Zeytinyağından sonra en kaliteli vede sağlıklı olan "Tekli Doymamış yağ" cinsinden Fındık gelmektedir

Kızartmada en iyi netice bundadır!
Kek-Kurabiye tarzı tatlılarda yine son derece lezzetlidir!

Ama her yemekte,herkes lezzet farkından dolayı sevmeyebilir,o zaman Zeytinyağı na gidersiniz,olması az olarak Tereyağı da olur+
Diğer bitkisel yağlar ise ne olduğu belli olmayan Karışım yağlardır,özellikle Ayçiçek yağları böyledir ve saf ayçiçek yağı bile
bulmak zorlaşmıştır,bir sürü üretici firma zaten içerikleri vermez yada hileli yada "bit kadar yazarlar"

++
Sıralama

-Zeytinyağı
-Fındık yağı
-Tereyağ

Gerisini geçin gitsin bir kalem,hiç birisi yaramaz ve ne olduğunuda bilmeden yersiniz bunları!!!

Alahın en güzel lütfü ise Zeytin dir asıl bunun kıymetini bilin,Fındık ta aynen öyledir!

Birde Türkiye de pek bilinmeyen 0(sıfır)Kolesterol olan Üzüm çekirdeği Yağı!!!
Genelde lüks marketlerde ve bazı AVM lerde bulabilirsiniz,ilk İtalya dan ithal gelmişti,daha sonra bazı yerli
firmalarda ürettiler bunu,pahalıdır(sanırım Kg 18/20 liradır veya belki 25 olabilir,ben çoktandır göremiyorum)
bunuda özellikle kızartmalarda ve yemeklerde diğer yağla(Zeytin/Tereyağ/Fındık)ilede karıştırabilirsiniz,ayrıca
bundan sağlık açısından ciddi katkı yapan maddeler v.s de vardır

Bir diğer ama oldukça pahalı olan Ceviz yağı,buda ilaçtır,ama pahalı olduğu için,yemeklerde bolca kullanılamaz ama
sağlık açısından özellikle çiğ olarak Salata türü gıdalarda kullanabilirsiniz!

++
Sonuç olarak Türkiye de Allahın iki en büyük nimeti bolca bulunmaktadır! bunları tüketin ve teşvik edin lütfen!!!

Diğer yağlarıda aynen geçiyorsunuz,sağlınızlada oynamayın!!

Afiyet olsun++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 28 Eylül 2009; 15:41:30 >

Toshiba 46SV685/Toshiba 42WL863
TechniSat DIGIT ISIO S(CI+)/Kathrein-913/Humax ırcı5400z
Panasonic BluRay BDT320EG/Toshiba BluRay BDX5400KE

2802 Mesaj
28 Eylül 2009; 17:38:51 

bu nasi dayii??? en müşkülpesentler bile beğenecekmiş

0

11741 Mesaj
15 Ekim 2009; 16:01:37 

Ankara Ulusta Çelikler markette gördüm, Çotanak 5 lt fındık yağı 16 ytl idi...Diğer Çelikler marketlerdede aynı fiyata bulunabilir
Aynısı Migrosta 30 ytl

Daha çok Ankaralı arkadaşların işine yarayacak gibi, tabii diger şehirlerdede bu market zinciri olabilir

0

2032 Mesaj
15 Ekim 2009; 17:11:33 

arkadaşlar bu fiyat normalde imkansız. stokta fazla ürün olduğundan elden çıkarmak gerekiyor. bu yüzden fiyatı uygun. fındığın kilosunun 7 tl olduğu zamanda 5 kg lık yağ 45 tl ye kadar çıkmıştı. şu an fındık 4.5 tl . yani en az 30 tl olması gerekirken yarı fiyatına veriliyo. daha doğrusu mecbur kalıyolar tüketilsin diye. ne zaman tükenir bilmiyorum ama stoklar tükendiğinde bu fiyatları bulmanız artık imkansız.

sağlık konusuna gelirsekte. zeytinyağından sonra gelen en iyi yağ fındık yağıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maydemir52 -- 15 Ekim 2009; 17:16:15 >

Paradigm Monitor 11 + Onkyo TX-NR3007 + Pioneer 5080XA
Canon 550d + Canon EF 70-200mm f/4L USM + Canon 50mm 1.8 II + Tamron 17-50mm f/2.8

233 Mesaj
15 Ekim 2009; 20:15:03 

Bazı BİM'lerde de zade marka fındık yağı 16,5 TL civarı satılıyor. Ama içindeki fındık yağı oranıyla ilgili bir bilgi yok. (%100 vs.)

Güzel gören, güzel düşünür - Güzel düşünen, hayattan lezzet alır.
Nereye gideceğini bilmiyorsan, Hangi yoldan gittiğinin önemi yoktur.

5024 Mesaj
15 Ekim 2009; 21:50:22 

Sağlık konusunda sıralamada en üstte yer alıyor bildiğim kadarıyla.
Migrosta 15.90 iken 3 adet stoklamıştım, gerçekten çok iyi fiyat.

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

21190 Mesaj
17 Mart 2010; 22:22:44 

Demin Ümraniye Carrefour' dan aldım:
0

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

2578 Mesaj
29 Mayıs 2010; 20:25:21 

Uzmanlar, Sıvı yağların içinde en Sağlıklı yağın fındık yağı olduğunu belirtiyor. Fındıktan elde edilen yağın kolesterolü düşürdüğü, kan şekerini düzenlediği ve kalp-damar hastalıklarına karşı koruyucu etkisinin olduğu bildirildi.

Alman Bild Gazetesi, yaşam için en sağlıklı yağların bilimsel verilerini açıkladı. Bilimsel verilere göre fındık yağı, insan vücuduna en çok yararı olan yağ olarak belirlendi.
Bild Gazetesi'nin haberine göre, fındık yağı insan vücuduna en az zarar veren, yararlı kolesterolü yükselten ve en hızlı yakılan yağ olarak birinci sırada yer aldı. İkinci badem, üçüncü yer fıstığı yağı, dördüncü zeytinyağı, beşinci soya, altıncı mısır yağının yer aldığı sıralamada, ayçiçeği yağı ise en sonda bulunuyor.

Bilimsel verilere göre, fındık yağında yüzde 83.42 oranında oleik Asit, yüzde 8.81 oranında linoleik asit, yüzde 5.68 oranında palmitik asit, yüzde 0.47 oranında stearik Asit ve yüzde 0.47 oranında palmioleik asit bulunuyor.

Not: kendimde kullanıyorum... ayçicek yağıyla patates kızartması yaptıktan sonra ik kızartma yapmama rağme yağ katılaşmıştı fakat fındık yağıyla kızartma yaptıktan sonra yağ katılaşmadan aynı şekilde durdu...

100 YIL

1051 Mesaj
29 Mayıs 2010; 22:53:24 

madem konuyu hortlattınız kampanya ekleyeyimde bir işe yarasın.

içerenköy carrefour' da 5lt çotanak 13,90 arkadaşlar...

TRIDONIC - Balast Uzmanı

4491 Mesaj
29 Mayıs 2010; 23:58:36 

Bu aralar çoğu yere 12-15 lira arası satılıyor.. ben 3 teneke depoladım..hayırdır inşallah :)

• Asrock N68C-GS FX AMD DDR2 DDR3 1066MHz Soket AM3 AM2 AM2, Amd FX-4100 X4 3.6 Ghz Soket AM3, MSI N9600 GT, 320 GB WD Harddisk, 2x2 Gb 1333 Mhz DDR3 Kingston Ram, LG Dvd-RW, Everest 460W Kasa
  • 13" MacBook 2.4 GHz Retina 2.4 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 2.9 GHz'e kadar Turbo Boost 8 GB 1600 MHz bellek 256 GB PCIe tabanlı flash depolama Intel Iris Graphics 9 saat pil

2578 Mesaj
30 Mayıs 2010; 0:29:51 

quote:

Orijinalden alıntı: raskolnikov77

Bu aralar çoğu yere 12-15 lira arası satılıyor.. ben 3 teneke depoladım..hayırdır inşallah :)

fındıkta talebin çok üstünde üretim vr.. popülist politikalar yüzünden her yere fındık ağacı dikildi....en güzel fındık giresun fındığıdır ve ordu ile aralarında 30 km fark olmasına rağmen kalite yönünden yetişen fındıklar farklıdır.. giresun-ordu fındığı arasında bile bu kadar fark varken fındık yetiştirilen yerlere bakınca özellikle popülist politikalar yüzünden geniş alanlara yayıldı ve bu yüzden üretim-tüketim dengesizliği oluştu ve buda fındık yağına yansıdı... fazla fındıkları bu şekilde elden çıkarıyoruz yoksa zeytin yağından daha kaliteli olduğu ispatlanmış olduğu halde nerdeyse yarı fiyatına satılması imkansız...

100 YIL

5024 Mesaj
30 Mayıs 2010; 13:06:03 

Ben de başlık açaçacaktım ama kirliliğe gerek yok.
Arkadaşın dediği gibi Carrefour'da 5LT Çotanak 13.90 TL.
Daha önce 5 teneke almıştım, dayanamyıp yine bir teneke daha aldım.
Son kullanma tarihleri Nisan 2012, yani 2 yıl daha ömrü var, çok yağ tüketseydik daha fazla alırdım ama 5-6 ayda ancak bir teneke gidiyor bize.

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

4936 Mesaj
30 Mayıs 2010; 15:09:50 

Eğer çok yağ tüketen bir aile değilseniz fındık yağı yerine zeytin yağı tavsiye ederim..

Fiyatı yüksek ama en sağlıklı yağ bu..

Bilgi açısından bulunsun..

483 Mesaj
30 Mayıs 2010; 15:20:24 

altunbileklerde 14.90
13.90 da zade

5024 Mesaj
30 Mayıs 2010; 15:30:04 

quote:

Orijinalden alıntı: xweser

Eğer çok yağ tüketen bir aile değilseniz fındık yağı yerine zeytin yağı tavsiye ederim..

Fiyatı yüksek ama en sağlıklı yağ bu..

Bilgi açısından bulunsun..

Zaten zeytinyağı ile birlikte kullandığımız için uzun gidiyor.
Fakat zeytinyağının yanma derecesi düşük olduğu için kızartma ya da yemeklerde biz fındık yağı kullanıyoruz.
Zeytinyağını soğuklarda kullanıyoruz.
Fındık yağının yanma derecesi en yüksek yağlardan birisi o yüzden diğer yağlardan daha sağlıklı.

Sistemin ev hali

3109 Mesaj
30 Mayıs 2010; 15:36:19 

Bence de bol bol depolayın.Kızartma için mükemmel bir ürün.Bu fiyatlar çok güzel.

Soğuklarda zeytinyağı,kızarmalarda fındık yağı.

326 Mesaj
30 Mayıs 2010; 17:33:02 

quote:

Orijinalden alıntı: albati

Zaten zeytinyağı ile birlikte kullandığımız için uzun gidiyor.
Fakat zeytinyağının yanma derecesi düşük olduğu için kızartma ya da yemeklerde biz fındık yağı kullanıyoruz.
Zeytinyağını soğuklarda kullanıyoruz.
Fındık yağının yanma derecesi en yüksek yağlardan birisi o yüzden diğer yağlardan daha sağlıklı.

Zeytinyaginin yanma isisinin dusuk olmasi olayinin hurafe oldugunu okumustum. Yillardir kullandigimiz aycicek yagindan cok daha yuksek sicakliklarda yaniyormus. Simdi cepten yaziyorum, daha sonra uzun uzun yazarim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

117 Mesaj
31 Mayıs 2010; 3:30:58 

13.90 süper fırsat.. 4 teneke aldım. konuyu hortlatan arkadaşlara teşekkürler..

Görüntü : Toshiba 52Z3030 Lcd (ex Toshiba 46ZF355) / Toshiba HD-EP30 Hddvd / WD TV Live HD Media Player / Hiremco X3 Turbo Receiver / Logitech Harmony 525 Universal Remote
Ses : Jvc RX-5062 Avr + Pure Acoustics Slimdream + Slw10
Bil : Exper NR13E Notebook
Tel : Huwei İdeos X5 + Team 16 GB Class 10 (ex Siemens SX1) ve daha neler neler..

31 Mesaj
31 Mayıs 2010; 9:57:17 

Arkadaşlar ben fındık yağını herkese tavsiye ederim. Ayrıca bu fiyatlarda olması doğal ancak bu söylediğim Çotanak yağı kapsamaktadır. TMO fındığı zararına bu firmaya vermektedir. Dolayısı ile bu fiyatlara zaten fındık yağı kullanabilmemiz fındığın devlet kanalı ile satın alınmasından ileri gelmektedir. Fiskobirlik çotanak yağ'ı satarken 3 aylık bir süre ile raflardan çekilidi. Bu süre zarfında bir sürü dandik firma sektöre karma yağları soktu fındık yağı diyerek. Güvenle fındık yağını kullanabilirsiniz inanılmaz derecede faydalı ancak mutlaka çotanak olmasına dikkat edin.

]\/[ul2Ti
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Sıcak Fırsatlar] » Sıcak Fırsatlar » Gıda, Giyim ve Aksesuar » 5 lt Çotanak Fındık Yağı.. 15.90! Çağdaş market
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.391