- x
bir kişinin cep numarası nasıl öğrenilir?
10 Cevap18407 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2623 Mesaj
28 Eylül 2009; 11:01:22 

118 servisinin cep telefonları için olanından yok mu? İnternet üzerinden 3 operatörün sitelerine girip isme göre arama yapılamıyor mu? Öyle bir servis göremeyince buraya konu açayım dedim. Bence son derece kullanışsız siteleri var. En temel işlemleri bile yapamıyoruz. Ancak kendi reklamlarını, tarifelerini gözümüze sokuyorlar.[BAN!] Bir tek Vodafone'un sitesinde böyle bir uygulama gördüm, o da işlem yapmak için şifre soruyor.

Neyse ben soruma döneyim, aradığım kişinin cep numarasını nasıl öğrenebilirim?

50 Mesaj
28 Eylül 2009; 11:33:04 

Aradığın kişinin cep telefonunu aradığın kişiye sorarak öğrenebilirsin İnternette böyle şeyler yayımlanmaz çünkü yasalara aykırı.Başkaları o telefon numarasını eline geçirir ve dinletebilir.Daha kötüsü başkalarına o numarayı sanki kendi numarasıymış gibi verebilir.En doğrusu gidersin numarasını almak istediğin kişiye "pardon numaranızı alabilir miyim?" diye sorarsın.

Veni, Vidi, Vici

8177 Mesaj
28 Eylül 2009; 11:38:35 

"Selam, telefonun ne?"

Yalnız burda "Telefonun ne" derken bir mantık hatası var ama sen söyle, karşı taraf anlar.

...

2623 Mesaj
28 Eylül 2009; 12:17:58 

Siz yanlış anladınız. Hani Telekom'un 118 servisine sorarsınız, şu şu isme kayıtlı abonenizin numarası ne diye, onlar da söyler. Bu sistem niye cep telefonları için herkese açık değil. Ben illa her operatöre abone olmak zorunda mıyım? Her operatör kendi online servisinde şifre istiyorlar. SMS ile araştırsak gönderilecek numara yine bağlı olduğunuz operatöre ait olmak zorunda.
Ayrıca ben bunda yasalara aykırı bir şey görmüyorum.

3063 Mesaj
28 Eylül 2009; 12:28:15 

turkcell 11832
vodafone 11842

aveayı bilmiyorum, bunları aramanın dakikası 8kontör ona göre dikkat et ve elini çabuk tut faturan kabarmasın

2623 Mesaj
28 Eylül 2009; 12:46:50 

Numaralar için teşekkürler. Avea'da sorgulattım. Böyle bir kullanıcı yok dediler. (Soyadı çok ilginç olduğu için aynı isimden başka birinin olması imkansıza yakın) Turkcell ve Vodafone numaralarını Avea'dan arayabiliyor muyuz? Ya da sabit hattan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caadas -- 28 Eylül 2009; 12:49:49 >

3063 Mesaj
28 Eylül 2009; 12:52:16 

quote:

Orijinalden alıntı: caadas

Numaralar için teşekkürler. Avea'da sorgulattım. Böyle bir kullanıcı yok dediler. (Soyadı çok ilginç olduğu için aynı isimden başka birinin olması imkansıza yakın) Turkcell ve Vodafone numaralarını Avea'dan arayabiliyor muyuz? Ya da sabit hattan?

cepten arayıp denemedim ama sabit hattan aranıyor yalnız dediğim gibi dakikada 8kontör çok pahalı

2623 Mesaj
28 Eylül 2009; 13:00:57 

Ne yapalım artık, bi' kereliğine 8 kontör bayılcaz. Fazla da muhabbeti uzatmam santralle. Merhaba merhaba o kadar.

187 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
dh mania
11 Nisan 2014; 17:32:08 

banada avealı birinin numarası lazım. öğrenebilir miyim acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Üstümüze kılıç çekilmedikçe,ülkemize girilmedikce,tab'ama cefa edilmedikçe Bizden kimseye zarar gelmez.
FATİH SULTAN MEHMET

70 Mesaj
11 Nisan 2014; 17:33:17 

Hortlatmaca vol 6756

129 Mesaj
11 Nisan 2014; 17:34:11 

Kaç senelik konu

Dinlediğim Şarkılar
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » bir kişinin cep numarası nasıl öğrenilir?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.262