Şimdi Ara

Dacia Sandero Stepway hakkında yorumlar (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
281
Cevap
10
Favori
431.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slmlar ben bu aracın 2010 modelini kullanıyorum sıfır aldım şu anda 28 bin kmde aracım ve çok memnunun evet eksikleri var malzemesi kalitesiz ama aracın fiyatına ve bu fiyata verdiklerine bakmak lazım bence çok iyi bi araç ben iki yıldır bu araçta hiçbişeyin eksikliğini hissetmedim çalıştırıyorum ve gidiyorum zamanı gelince bakımlarını yaptırıyorum yluma devam ediyorum benim ihtiyacım olan donanımlara sahip bi araç senede bi kez belki kullanacak olduğumuz donanımlara dünyalar kadar para vermeye ne gerek var mesela dijital klima bence gereksiz bi donanım benim için klima dijital yada manuel farketmiyo düğmesine basınca çalışıyomu yeter bana dijital olunca altın üflemiyo aynı hava üflüyo fark neresinde bunun gibi daha birçok gereksiz donanımlara para vermeyecek olduğunuz ortalama türk insanının zaruri ihtiyaçlarını karşılayabilecek standart ve yeterli donanımlara sahip uygun bi araç daha ne istenirki ben kullanımım esnasında keske şuda olsaydı dediğim tek şey motoru biraz ağır kalıyo çekişinde problem yok ayılma bayılma derdi yok sadece biraz hantal o kadar yani performans alabilmek için alt viteslerden itibaren gaza iyice basmak gerekiyo keşke dediğim tek şey keşke 90 bg olsaydı diye düşünüyodum 2012 modelleri 90 bg üretiliyo ve tadından yenmez artık

• quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

quote:

Orijinalden alıntı: tween25

bu arabalar durmuyormuş... haberin olsun.taksiye bindim dacia.taksici dediki abi araba frenle durmuyor.el frenini çekiyorum diyodu arkadşlar bu dandik arabalara bu kadar para bağlamayın..

Acaba taksici bakımlarını yaptırıyor mu? O taksideki araba muhtemelen en baz donanımdır. ABS var mı yok mu bilinmez. Fren sistemi en son kaç bin KM'de bakım gördü.

aynen katılıyorum buradaki her yorumunuz araba alacak kişiyi olumsuz etkiliyor zaten forumda öyle bir şey var bütçem 20 bin dersin az daha koy sunu al beklersin 25 binin olur konu acarsın derler az daha koy sunu al 30 olur ......

ben de bakıyorum dacialar nasıl diye ucuz ama beni olumsuz etkiledin ama konuya bakacağım bakalım .

ünal kardeş bu arada nasıl yöneticisin sen yıldızın sönük öyle

• Hocam merhaba.ben %90 özürlü raporum var (diyaliz hastasıyım) bu gün gittim bayiye bana sandero stepway 1.5 dci 90 b. 23,250tl.ye bıraktılar her şey dahil,yorumlara bakarsanız buı araç hayatta alınmaz,anca biz iki kişiyiz eşim ve ben,yılda ortalama taş çatlasa yapacağım kilometre 7-8 bini geçmez evet bir çok şey diğerlerine göre eksik ama bu ne istediğinize bağlı, benim için frenleri sağlam tutusun ekonomik olsun yeter ben çok sürat yapan biride değilim trafik kurallarına uyarım,ş.dışı gittiğimde 100-110 asla geçmem oda otobanda, yani kısacası karar veremiyorum,sizin yorumunuz çok mantıklı geldi bana ne dersiniz alırsam pişmanmı olurum yoksa memnunmu olurum bana bir kez daha tavsiyede bulunurmusun kardeşim. not; Ben bu aracı özürlü raporuyla alacağım için 5. yıl kanunen satamıyorum yani en az allah nasip ederse 5. yıl kullanacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: novinovi

Hocam merhaba.ben %90 özürlü raporum var (diyaliz hastasıyım) bu gün gittim bayiye bana sandero stepway 1.5 dci 90 b. 23,250tl.ye bıraktılar her şey dahil,yorumlara bakarsanız buı araç hayatta alınmaz,anca biz iki kişiyiz eşim ve ben,yılda ortalama taş çatlasa yapacağım kilometre 7-8 bini geçmez evet bir çok şey diğerlerine göre eksik ama bu ne istediğinize bağlı, benim için frenleri sağlam tutusun ekonomik olsun yeter ben çok sürat yapan biride değilim trafik kurallarına uyarım,ş.dışı gittiğimde 100-110 asla geçmem oda otobanda, yani kısacası karar veremiyorum,sizin yorumunuz çok mantıklı geldi bana ne dersiniz alırsam pişmanmı olurum yoksa memnunmu olurum bana bir kez daha tavsiyede bulunurmusun kardeşim. not; Ben bu aracı özürlü raporuyla alacağım için 5. yıl kanunen satamıyorum yani en az allah nasip ederse 5. yıl kullanacağım.

Yorumlara bakarsan Mercedes, BMW, Audi bile alamazsın.Her yolda gideyim(stabilize yol, bozuk yol, köy yolu, bitmeyen çalışmaların yapıldığı kazınmış yollar vs.) altı vurmasın, az yaksın parçası sorun olmasın dersen al.

• 3 aylık yeni Stepway 15.dci 90 bg kullanıcısı olarak diyebilirimki , daha önce niye almamışım diye kendinize sordurtacak bir araçtır,
    içi geniş , dıştan güzel görünümlü , yakıtı az ama gereğinde atak , sade içinde ne gerekiyorsa o kadar donanımı olan yılda 1-2 defa kullanacağınız ekstralara sahip olmayan ,
    servisleri ilgili alakalı bir araç ,
    32 bine aldım kontağı çevirip basıp gidiyorum,
    Aracı dinleyin yumuşak kullanın onu tanıyın cok memnun kalacaksınız ,
    tam bir aile aracıdır
  • takippp
  • Kisa dogru alirim diye Opel astra aracimi yaz sonunda satmistim. Bayrama kadar o araba bu araba derken kafama yaan arac bulamadim ya fiyati sisirdiler yada bana uymadi. Kurban bayraminda bir yakinimizdan 3 gunluk emanet logan aldim araba bakimsiz fren sistemi sorunlu lastikleri bombe bile yapmis haldeydip kullanim rahatligi cok hosuma gitmesede dizel olusuyla yakiti cok ekonomik geldi. Emanet arabayi biraktiktan sonra bayileri dolasmaya basladim fiata gittim dizel arabasi varmis linea en dusuk fiyat 32.900 dediler aracta abs bile yok. Daciaya gittim stepwayi gordum ve aldim. aracta celik janttan tutun sis farina kadar var. Kullanimi cok rahat yakiti yeni olmasi sebebiyle azcik fazla ama zamanla ortalama 4.5 civarina inecekmis. Yorumlara bakiyorum da belki arabayi gormemis kisiler bile olumsuz yorum yazmis. Benzin 5TL ye dayanmis en iyi fikri bayiye gidip test surusu yapmanizi tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttcelik

Kisa dogru alirim diye Opel astra aracimi yaz sonunda satmistim. Bayrama kadar o araba bu araba derken kafama yaan arac bulamadim ya fiyati sisirdiler yada bana uymadi. Kurban bayraminda bir yakinimizdan 3 gunluk emanet logan aldim araba bakimsiz fren sistemi sorunlu lastikleri bombe bile yapmis haldeydip kullanim rahatligi cok hosuma gitmesede dizel olusuyla yakiti cok ekonomik geldi. Emanet arabayi biraktiktan sonra bayileri dolasmaya basladim fiata gittim dizel arabasi varmis linea en dusuk fiyat 32.900 dediler aracta abs bile yok. Daciaya gittim stepwayi gordum ve aldim. aracta celik janttan tutun sis farina kadar var. Kullanimi cok rahat yakiti yeni olmasi sebebiyle azcik fazla ama zamanla ortalama 4.5 civarina inecekmis. Yorumlara bakiyorum da belki arabayi gormemis kisiler bile olumsuz yorum yazmis. Benzin 5TL ye dayanmis en iyi fikri bayiye gidip test surusu yapmanizi tavsiye ederim.

hayirli olsun bilende bilmeyende ahkam kesiyor

• Tesekkur ederim daha iyileri sizlerin olsun. Almaya niyet edenler icin sozum kullanan kisilere sorun ben bu yasima kadar hep alman arabalarina bindim. Bu arac icin konfor acisindan tabiki onlarla yarisamaz ama binip gordugum kadariyla cokta kotu araba degil aracta olmasi gereken standartlarin hepsi var. Muzikcalarinda Bluetooth ve usb bile var:)) yagmur sensoruymus hiz sabitleyiciymis gibi artilari yok. Birileri demiski fren tutmuyor basinca duruyor merak etmeyin:) Olumsuz yorumlara da aldanmayin Bayiye hic ugramislar sanirim kiyasladiklari arabalarin dizelleri 60.000TL. Gonul tabiki ister mercedeslere bmwlere binmek Turkiyede yasiyoruz yakit olmus 5TL. Bence fiyat/performans acisindan suan en uygun araclardan birisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttcelik

Kisa dogru alirim diye Opel astra aracimi yaz sonunda satmistim. Bayrama kadar o araba bu araba derken kafama yaan arac bulamadim ya fiyati sisirdiler yada bana uymadi. Kurban bayraminda bir yakinimizdan 3 gunluk emanet logan aldim araba bakimsiz fren sistemi sorunlu lastikleri bombe bile yapmis haldeydip kullanim rahatligi cok hosuma gitmesede dizel olusuyla yakiti cok ekonomik geldi. Emanet arabayi biraktiktan sonra bayileri dolasmaya basladim fiata gittim dizel arabasi varmis linea en dusuk fiyat 32.900 dediler aracta abs bile yok. Daciaya gittim stepwayi gordum ve aldim. aracta celik janttan tutun sis farina kadar var. Kullanimi cok rahat yakiti yeni olmasi sebebiyle azcik fazla ama zamanla ortalama 4.5 civarina inecekmis. Yorumlara bakiyorum da belki arabayi gormemis kisiler bile olumsuz yorum yazmis. Benzin 5TL ye dayanmis en iyi fikri bayiye gidip test surusu yapmanizi tavsiye ederim.

öncelikle hayırlı olsun. Ben Stepway'imi daha önce 4 gün kullanarak ve memnun kalarak aldım. Tamamen şanssızlığımdan kaynaklı olarak bazı problemler yaşadım,servise bir çok kez gitmek zorunda kaldım. Ama bu araca çevremde sahip olanlar ve bunun yanında bu araca sahip olan diğer tanıdıklarım hep memnunlar.sizinde memnun kaldığınızı öğrendiğime sevindim. yakıt konusuna gelince,ilk etapta benim de biraz yüksekti. en son haftasonu Ankara'ya gidip geldim. Git gel toplam 550 km yol gittim.Araçta kelli felli toplam 4 kişiydik, toplamda 400 kg varızdır :) Gidişte yağmur vardı,dönüşte yoktu. ortalama 100-110 km hızla sürdüm aracı ve 5 lt/ 100 km olarak yakıt yüketimi oldu. Yani denilen doğru,yakıt yüketimi düşüyor. 6.000 km'ye geldiğinde ortalamaya oturur ve ilk 20.000 km bakımından sonra daha da iyi olur deniliyor.

• 2 ay önce borca istinaden 18.500 tl.ye 2012 model 1.6 orjinal tüplü stepway sahibi oldum fakat araç tavandan hasarlı.Yürüründe sorun yok güzel araç benim tek sorunum iyi bir kaportacı lazım. Yardımlarınızı rica ederim .Özellikle istanbuldaki arkadaşlardan

Dacia Sandero Stepway hakkında yorumlar
  • arkadaşlar dacia dusterDuster Laureate Edition 4x2 - 1.5 dCi 110 bg Euro 5
    daha avantajlıdır Sandero Yeni Stepway 1.5 dCi 90 bg Euro 5
    bumu sizce hangisi daha iyidir yol tutuşu olarak performans olarak
  • ustam peki 1.5 dcimi daha performanslıdır yoksa1.6 benzinlimi hangisi hem az yakar hemde daha iyi gidiyodur
  • Herkeze Selam.

2011 model 1.5dci 70bg bir Stepway sahibi idim. Tam bir yıl boyunca 32000km aracı hem uzun yolda hem arazide kullandım. Ramazan bayramından hemen önce 25.000tl ye aracı sattım.

Yaşadığım deneyimleri de sizinle paylaşmak isterim.

Artıları şöyle sıralayabilirim...

1. Yüksek bir karoser arazi ve engebeli yollar için çok ideal.
    2. Yol tutuşta herhangi bir sorun yaşanmıyor gayet iyi bir yol tutuşu var. (birçok arkadaş araç yüksek ve savurur gibi yorumlar yapıyor alakası yok.)
    3. Aracın dış görünümü çok güzel bence
    4. Aracın yüksek olması sayesinde güzel bir sürüş sağlıyabiliyorsunuz. Tamamen etrafınıza hakim bir sürüş yaşatıyor.
    5. Ben aldığımda fiyat olarak gayet uygundu 28.200tl ye alınabilecek en uygun dizel sıfır jeep tarzı bir araba.

Eksileri de şöyle sıralayalım...

1. Alacaklara tavsiye bendeki 70bg versiyonu idi ve yakıt tüketimi o kadar da iyi sayılmazdı. Özellikle araç yüklü iken 4 yolcu ve standart bagaj full depo ile 680km gitti Antalya - İstanbul arası. Yokuşlarda çekişten düşer. Özellikle seri araç kullanıcısı iseniz sizi sinir hastası edebilir. 90bg çok daha iyi olmuştur eminim.
    2. Uzun yolda içeriye çok gereksiz bir ses almakta resmen teyp fln sesini açmadan duyamazsınız. Yolculuk sonunda güzel bir baş ağrısı yapar. (Araçla birlikte gelen Continantal lastikleri 27binde değiştirdiğimde ses makül bir azalma göstermişti)
    3. Yan barlardaki boya yıkamadan kaynaklı iki kere attı 1 kere garantiden değişti. ikincisi için 460tl ödedik.
    4. Aracın içi çok boş ama bunu alırken zaten kabullenmeniz gerek verdiğiniz paraya içinize sindirmelisiniz. Ben 28200 e sindirmiştim ancak 32bine çokta sindiremem açıkcası. şahsi görüşüm.
    5. Aracı Antalyadan aldım servis biraz zayıftı sorduğum hiçbir sorunun cevabını tam olarak alamadım ama tabi bu bayiden servisten servise değişir.
    6. Hidrolik direksiyonu çok ağırdı. Diğer araçlarla kıyaslandığında yarı hidrolik diyebiliriz.. Ama onda da bir sorun yok yapısı öyleymiş..
    7. 12 ayın sonunda aracın plastik aksamından gıcırtı tarzı sesler gelmeye başlamıştı. Özellikle arka bagaj içi kapağı ve önden torpido gözünün oradan. servis bunların normal olduğunu söyledi. :) 2004 ten beri halen sahip olduğum 99 model opel astra1.6 189.000km deki aracımdan tık ses gelmiyor....
    8. İlk bakımı 20.000km de yaptırdım aracın balatalarını değiştirdiler. en ufak bir sürtme veya dokunma olmadığı halde ön tamponun sol tarafı lastiğin olduğu kısım kendiliğinden çatlamış. Baya japon yapıştırıcısı gibi bir madde ile yapıştırdılar... :)

Genel olarak iyi bir araç fiyat olarak çok cazipdi ama fiyatı gün geçtikçe artıyor alacak arkadaşlara hayırlı olsun

formdaki değerli paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

• arkadaşlar sandero stpwey 2013 modelini piyasaya sürmüş sizce dizelimi daha avantajlı yoksa benzinlisimi yardımcı olursanız
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzmantk

arkadaşlar sandero stpwey 2013 modelini piyasaya sürmüş sizce dizelimi daha avantajlı yoksa benzinlisimi yardımcı olursanız

Dizelden sasma

• dizeldede turbo var demi
  • evet,turbo var
  • Arkadaşlar ben de yeni stepway 900 cc turbo benzinli aldım araç daha gelmedi, evet genel kanı iç dizaynın çok yetersiz olduğuyla ilgili herkes hemfikir. Fakat araçla test sürüşü yaptım inanılmaz seri ve açıkça söylemek gerekirse ben dış tasarımına hayran kaldım ve almaya karar verirken içi umrumda olmadı. Yüksek olmasının rahat kullanım açısından avantajı olurken, yüksek hızda savrulma riski gibi bir dezavantajı var o yüzden 120-130 u çok da geçmemek gerekiyor bence. Ekonomik olması ön planda tutulmuş bir araç, sıfır araba almak isteyip te parası sınırlı olan arkadaşlar düşünebilirler...
  • Fuarda incelemistim parasina gore iyi

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.