Şimdi Ara

ATi Radeon HD 5870 1250MHz'e çıkartıldı, dünya rekoru geldi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Endüstrinin tek grafik işlemcili en hızlı ekran kartı unvanını ele geçiren ATi Radeon HD 5870 ile rekor haberleri de gelmeye başladı. Sunduğu yüksek performansla dikkat çekmeyi başaran, endüstrinin DirectX 11 destekli ilk ekran kartı Radeon HD 5870 ile Sıvı Azot kullanılarak 3DMark Vantage Extreme'de üzerinde yapılan yeni bir çalışmada tek GPU dünya rekoru kırıldı, işte detaylar.

AMD OverDrive uygulamasının arkasındaki isim olan profesyonel hız aşırtmacı Sami Makkinen tarafından yapılan çalışmada 3DMark Vantage Extreme'de elde edilen X11364 puan ile tek GPU dünya rekoru kırılmış oldu. Yapılan çalışma kapsamında Sıvı Azot ile soğutulan ATi Radeon HD 5870'in grafik işlemcisi 1250MHz'e, bellekleri ise 5560MHz'e çıkartılarak rekor sonuca ulaşıldığı belirtildi.

Sıvı Azot ile -45 derecede çalıştırılan HD 5870 modelinin rekor kırdığı sisteme hava soğutma ile 4GHz'de çalışan Phenom II işlemcisinin güç verdiği belirtiliyor. AMD'ye yakın kaynaklar 6GHz'in üzerinde çalışan Phenom II işlemcisiyle yapılacak yeni denemelerde 1000-2000 puan arasında daha yüksek puan alınabileceğini belirtirken HD 5870'in üçlü kurulumda X22703 skorunu elde ettiğini belirtelim.

• İşlemci 4ghz denmiş fakat üzerinde ln2 blok gözüküyor.

Core i7 işlemci ile o puanlar uçar gider.
  • amd yakında kafayı sıyırır :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: mav1li

İşlemci 4ghz denmiş fakat üzerinde ln2 blok gözüküyor.

Core i7 işlemci ile o puanlar uçar gider.

Amd intel in bedava reklamını yapmış olur o zaman da. Hani kendi kuyusunu kazmış gibi olur.
  • gerek yoq intele ,dünya rekorunu full amd parçalardan oluşan platform bi çok kez kirdi sorun olucağını sanmam
  • oc olmuyor diyenlere kapak olsun bu
  • iyi de sıvı azotla o kadar çıkarabilmişler
  • admin yanındaki içki ney onu merak ettim, kafayı bulup o.c mi yapıolar ne, bu amerikalılar çılgın yani olabilir:)))
  • Yuh -45 derece :OOO
  • Adamın tişörtü iyimiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: musandia

Adamın tişörtü iyimiş

tam bir özet olmuş
  • Püfff
  • 400mhz artış güzel değerler yakalamışlar 850den 1250 ye baya fark olmuş 400mhz gpu için azımsanmıycak bi değer...
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Wanted

oc olmuyor diyenlere kapak olsun bu

iyimisin arkadasım sen
    LN2 ile olur tabiki hava ile bakılır kartın oc kapasitesine
  • CoreXXX
    25.09.2009 Saat: 15:40
    admin yanındaki içki ney onu merak ettim, kafayı bulup o.c mi yapıolar ne, bu amerikalılar çılgın yani olabilir:)))

evt sıvı azot icim oc yapıyorlar :)))
  • şu t-shirtten bende de olsaa
  • Aslında AMD-Intel kâr maksadında değilde insanları sevindirmek anlamında t-shirt satsalar hiç fena olmaz. Böyle cüzdan, saat filan satılsa mesela. Tabiki kâr edilir fakat çok değil tabi
  • Tam iki katı performans mükemmel bir sonuç.
  • bende xfx t shirt şapka ve anahtarlık var kolye yaptım tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

bende xfx t shirt şapka ve anahtarlık var kolye yaptım tabi

AMD Quadfather t-shirt'ünü çok istiyodum bulamadım gitti ya
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.