Şimdi Ara

Dirt 2 tam destekli DirectX 11 oyunu olmayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
3.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD-ATi'nin Radeon HD 5800 serisini satışa sunmasıyla grafik endüstrisinde yeni bir dönemin kapısı aralandı ve DirectX 11 destekli donanımlar kullanıcılarla buluşmaya başladı. Ancak hem Microsoft hem de AMD-ATi, DirectX 11 API'sinin ciddi yenilikler sunduğunu belirtse de henüz son kullanıcıların bu yenilikleri hissedebileceği uygulama ya da oyun bulunmuyor. Windows 7 ile birlikte 22 Ekim'de lanse edilecek DirectX 11 API'si için oyun stüdyolarının çalışmaları devam ederken, AMD-ATi'nin bu konuda en çok güvendiği ve Radeon HD 5800 serisi tanıtımlarında sık sık kullandığı Dirt 2 için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Codemasters tarafından konsol versiyonlarıyla birlikte Eylül ayı için planlanan Dirt 2, AMD-ATi'nin milyon dolarlık yatırımı ile birlikte DirectX 11 güncellemesi için Aralık ayına ertelenmişti.

Codemasters tarafından grafik kalitesi ve görsel atmosferi en yüksek PC yarış simülasyonu olarak lanse edilecek Dirt 2 için gelen yeni bilgilere göre oyun, DirectX 11 için tam destek sunmayacak. Normal koşullarda Dirt 2'nin DirectX 11'e port edileceği biliniyordu anacak açıklanan detaylara göre oyunda sadece belli bölümlerde DirectX 11'in yeniliklerinden faydalanılacak. S.TA.L.K.E.R 2 ile birlikte bu yıl lanse edilecek DirectX 11 destekli birkaç oyundan birisi olan Dirt 2'de, Codemasters'ın DirectX 11 ile gelen ve görsellik konusunda gelişim sağlanmasına olanak tanıyan bazı özelliklere yer vereceği ancak Dirt 2'nin tam destekli DX11 oyunu olmayacağı söyleniyor. Öte yandan Battle Field'ın yeni yapımı gibi tam DX11 destekli oyunların ve oyun motorlarının ise 2010 ile birlikte yaygınlaşacağı söyleniyor.

• korsan diye bir şey yoktur bakın ATİ oyun firmasına yani codemasters a milyon dolarlık yatırım yapıyor millet ekran kartı alsın diye yani oyun firmalrı bu işten her türlü parasını hissesini alır...ha korsan dedikleri yani yasal olmayan oyun kopyalarına gelecek olursak orijinal almak oyun firmasını + gelir sağlar sadece yani kopya korsanla oyun firması kaybetmez hiç bir zaman...

gerçi Dx11 konusuna gelecek olursak dx10 oyun kaç tane yaptılar ki dx11 yapsınlar adam gibi dx11 yapacak olanda yok...duyurumda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XenonMan58 -- 24 Eylül 2009; 14:24:20 >
  • crytek şu işe bi el atsın ne dirt kalır nede başkası, ama önce nvidianın dx11e geçmesi gerek malum oyun yapımcılarıyla arası iyi
  • DirectX 11'e tam destek verecek oyunlar 2010 ortası gibi piyasada olur.Hemen bu kartlara saldırmanın gerekli olmadığını düşünüyorum.Zaten piyasaya yüksek fiyatlarla girecektir.Onun yerine 4890 veya gtx 275 alınması şimdilik daha mantıklı gibi.Daha yüksek fiyatlı kartlara para vermenin şu durumda gereksiz olduğu düşüncesindeyim.Hem 2010 ortalarına kadar kartın fiyatlarında düşüş olur ve alternatif tasarımlı modeller piyasaya sürülür.Böylece kullanıcılar 1-2 alternatif yerine çok daha fazla alternatife sahip olurlar.Şahsen ben 5800 serisi bir kartı 2010 ortaları gibi almayı planlıyorum.Beklemek lazım aceleci davranılmamalı bence.
  • OpenGL FTW.
    Adamlar neden DX11 ile uğraşsın ki, sadece PC de çalışıyor. Dayılar bi Unreal Engine 3 yaptı bir sürü oyun çıktı. Şimdi de Id Tech 5 motoru geliyor.
  • quote:

Dirt 2 tam destekli DirectX 11 oyunu olmayacak

yarım mı olacak?
  • Nfs:shift, gta:4, cod,.... ve bunun gibi birsürü popüler oyun daha dx9 destekli. ama 11 deki tesselationoldukça iyi daha az poligonla daha gerçekçi görüntü sunabiliyor. bu sayede poligon hesabı için harcanan gpu gücü ışıklandırma veya aa için harcanabilir
  • Bir iki göstermelik efekt.Maksat millet directx 11 kullandım diye sevinsin.ATI'de para kaldırsın.
  • @fx57
    yahu hocam bazı haberlerinde S.T.A.L.K.E.R. 2 bazılarında da S.T.A.L.K.E.R.:Call of Pripyat DirectX11 destekli olacak diyorsun.
    lakin ikinci oyun daha bu sene çıkacak ve bence DX11 destekleme ihtimali çok düşük.
    resmi sitesinde dahi hiç bir ipucu yok bu konuda.

şu durumu artık bir açıklığa kavuştırsan diyorum...

• tesselation zaten hep vardı
  • Milyon dolar veriyorsun fakat tam olmuyor işe bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

Milyon dolar veriyorsun fakat tam olmuyor işe bak

• ben bu kartı dx11 için almıyacağım zaten. şuan hd3870 kullanıyorum ve artık yeni oyunlarda grafik için donanım gereksinimlerini bir süredir hissetmeye başladım. oldu olacak dx11 e hazır olsun istiyorum. kısacası nvidia gt300 gibi daha iyi bir (belki) grafik kartı yapacak diye paraları tomarla nvidia ya saçamam benim için önemli olan yüksek derecede beni 2 yıl idare edebilecek bir ekran kartı. bunuda bana ati daha uygun fiyattan sağlıyor o yüzden 5870 almaya karar verdim.
  • Aslında hamleyi tahminimce Nvidia yapacak gizli silahını şimdilik saklıyor gibi geliyor bana Yakında bombayı patlatır o da
  • Dx 10 reklamlarında da olan aynı oyunlar ve gene durumlar. Benim için dx versiyonunu ve ekran kartı modelini 1 yıl geriden takip etmek her zaman daha verimli olmuştur, çünkü ortada birşey yok.
  • ati nvidia sahneye çıkmadan birşeyler yapmaya çalışıyor ama anlaşılan istediğini yapamayacak.
  • Cryengine grafikleri bence çok doyurucu grafikler sunuyor, hemde dx9 da bile. Dx10 da zaten birşey görmedik -performansdan başka. DX 11 den de zerre kadar umudum yok. Eğerki öyle gözle görüp hayran kalacağımız birşeyler olsaydı win7 ile birlikte 1-2 intro gömerdi Bill amca. Hadi onu geçtik nette bir sürü bununla ilgili görsel dökümanlar çıkardı. DX 11 de fiyasko olacak kanımca. Belkide grafik endüstrisi sanal gerçekliğin sonuna geldi, daha ileri gidemiyoruz sinyali veriyor

elde sadece bu var :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 24 Eylül 2009; 15:55:39 >

• çok normal belkide oyun yapımına 2 sene önce başlandı.. biraz mantıklı düşünen herkes zaten bunu anlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kumandan

Cryengine grafikleri bence çok doyurucu grafikler sunuyor, hemde dx9 da bile. Dx10 da zaten birşey görmedik -performansdan başka. DX 11 den de zerre kadar umudum yok. Eğerki öyle gözle görüp hayran kalacağımız birşeyler olsaydı win7 ile birlikte 1-2 intro gömerdi Bill amca. Hadi onu geçtik nette bir sürü bununla ilgili görsel dökümanlar çıkardı. DX 11 de fiyasko olacak kanımca. Belkide grafik endüstrisi sanal gerçekliğin sonuna geldi, daha ileri gidemiyoruz sinyali veriyor

elde sadece bu var :

dx11 hiçbirşey getirmese tesselate özelliği oyunlara haddinden fazla detay katacak. ayrıca dx 11 in çok çekirdek uyumluluğu daha yüksek. mesela dx11 bir oyun benim 4 çekirdeği 1 çekirdek oalarak göstermeyecek batman nedense benim i920 nin 1 core olduğunu idda ediyor ayıp be demem o ki dx11 den birşey beklememk sonun dx10 gibi oalcağını düşünmek araştırma yapmamaktan kaynaklanıyor. hiç birşey yapmayıp sadece youtube a ati dx11 yazınca bile dx11 in dx10 dan çok farklı olduğunu görebilirsin. vista neyse dx10 oydu. win 7 neyse dx11 o oalcak

• daha tam dx10 destekli oyun göremedik ki dx11 görelim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.