Şimdi Ara

Sapphire Radeon HD 5870 Vapor-X görüntülendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
3.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resmi lansmanının üzerinden 24 saat geçmeden Radeon HD 5870 için özel tasarım ilk model gün ışığına çıktı. Ekran kartı üretiminde AMD-ATi'nin önde gelen iş ortaklarıdan Sapphire'in Radeon HD 5870 Vapor-X modeli görüntülendi. Baskılı devre de dahil olmak üzere pek çok detayı Sapphire tarafından özelleştirilen DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartının, Vapor Chamber teknolojisini temel alan özel soğutucusu ile AMD-ATi'nin referans tasarımlı Radeon HD 5870 modeline göre hem daha sessiz hem de daha serin çalışacağı belirtiliyor.

AMD-ATi'nin 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı RV870 GPU'sundan güç alan ekran kartı, 256-bit bellek veri yolu desteği ve 1600x paralel işlem birimiyle birlikte geliyor. Saat hızları henüz açıklanmayan ancak fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak gelmesi beklenen Sapphire Radeon HD 5870 Vapor-X, kaslı görünümüyle dikkat çekmeyi başarıyor. Standart tasarımlı Radeon HD 5870 modellerine göre kullanılan özel tasarım PCB sayesinde daha kısa olan yeni nesil ekran kartının önümüzdeki haftalarda satışa sunulması bekleniyor.

• İşte beklenen tasarım ve soğutma..
    Ben çok beğendim.Güzel görünüyor gerçekten.Soğutumuda iyidir umarım..
  • Yessss! Üst yüzeyi plastik olmayan bir kart göründü sonunda.
    bu arada son cümlenizde hata var sonun bakarsanız
    saygılar..
  • Soğutma güzel gibi geldi fakat O.C değerlerini merak etmiştim asıl
  • tasarım güzel
  • üstteki fotoğrafla alttaki kartta farklılıklar var neden ?
  • @sadtneverdie, alttaki mühendislik örneği ve standart PCB kullanıyor. Üstteki ise muhtemelen kartın piyasaya çıkmaya hazır hali.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

üstteki fotoğrafla alttaki kartta farklılıklar var neden ?

Evet ATI etiketi ve pcb renkleri farklı.

Bide yüzey olarak ilk resimdeki piyano siyahı iken öbürüde parlak gelmedi. Belkide biraz pislenmiştir ;)
  • Vapor-X tamamdır!.Sırada Iceq modelini görelim.Sonrasında AC Twin Turboya Dual fan modeline bakarız.
  • Ilk overclok lu modeller asus'tan gelicek gibi voltage tweak ile bu hizlarda calisabildigi soyleniyor

"1035MHz for the GPU and 5200MHz for memory by just raising the voltage from 1.15V to 1.35V"

Ciddi bir hiz farki ve dolayisiyla sonuclar nasil olur acep :D

Kaynak Fudzilla
  • şahane overclock için :) alsam kıyamam gerçi o da başka :p
  • GTX295 e benzemiş gibi.
  • bakalım oc ve soğutma performansı nasıl olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih989

bakalım oc ve soğutma performansı nasıl olacak

Bir önceki vapor-x modellerinde ısı boruları yoktu bildiğim kadarıyla ama bunda var buda artı olarak soğutmayı güçlendiriyor
  • Üstteki resimde görünen kartın soğutmasının yaprakları parlak olarak dizayn edilmiş, alt resimdeki pcb deki soğutma ise basit plastik görünüyor. FX57 nin dediği gibi üstteki kart çıkacaksa gerçekten güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alper#

quote:

Bide yüzey olarak ilk resimdeki piyano siyahı iken öbürüde parlak gelmedi. Belkide biraz pislenmiştir ;)

sanırım espiri yaptın ama ben bahsettiğin farklardan değil girişler ve sogutucu arasındakı bosluktan, ve bazı hava deliklerinin eksikliğinden bahsediyorum karta doğru düzgün bakınca anlamak zor değil
  • pek sessiz çalışacakmış gibi durmuyor... yinede diğerlerine tercih ederdim..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Alper#

quote:

sanırım espiri yaptın ama ben bahsettiğin farklardan değil girişler ve sogutucu arasındakı bosluktan, ve bazı hava deliklerinin eksikliğinden bahsediyorum karta doğru düzgün bakınca anlamak zor değil

Kartın biraz soldan kısatmışlar o kadar laf kalabalığı yapcaksan kısacası bu olsun.

Hava deliklerini ise saydınmı hocam ne saçmalıyon yahu orda etiket hava deliklerin bir kaçığını kapttığını belirtmek istedim .

bide sorarsın parçalar arasında neden boşluklar var onuda sölim kaslı görünmesi için

Millet sorun yapmış mühendislik tasarımı arasındaki farka takmış

• üstteki muhtemelen bilgisayar modeli,girişlerin olduğu yerlerden belli oluyor...
  • 1 günde özel model bu ne hız valla:))
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.